Skoči na vsebino

zdravniško potrdilo


Vikking

Priporočene objave

lep pozdrav!

Ker se bi rad v ponedeljek prijavil na CPP za A kategorijo, bi moral ta teden opraviti zdravniški pregled. Sem študent, klical sem na aškerčevo a delajo le ob torkih popoldne, tako da sem malo pozen. Kje v ljublajni bi lahko še to opravil? Iščem po netu, ampak ne najdem kakšne pametne informacije.

Hvala

Če boš delal na Aškerčevi se prej pozanimaj (telefon), če moraš s seboj prinest kopijo dokumentacije od osebnega zdravnika. Jaz sem jo namreč moral nevem pa, kako imajo zadevo urejeno sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša varjanta za zdravniški pregled je da se nenajavljen ob pol sedmih zjutrj naslikaš pr dohtarju pa ga prosiš če te vzame ker se ti mudi, pa velik potuješ in nemoreš bit vezan na termin......Mene so zmerj sprejel. :whistle:

Glede potrdila pa mislim da velja dve leti ampak odvisno katero kategorijo imaš obkroženo, ker se pregledi razlikujejo tako cenovno kot v detajle(oči,ušesa.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst še nisem videla, da bi se bilo pri katerem od dohterjev, ki delajo zdravniškega za vozniški izpit, najavit. to jim je hitro zaslužen denar, zato se ga ne branijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medicina dela dr. (pozabil ime) na Vodovodni 99a Ljubljana. Delajo popoldne od 14-19h (razen petka se mi zdi), vse skupaj je zgledalo zelo kaotično ampak sem bil na vrsti prej kot v 1 uri ,cena ugodna- 35€ (ZD 41€). :worship:

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse je odvisno od dohtarja...sej vsak zase ve, da slabše vidi (in boš šel zaradi tega k okulistu)...da moram pa izpit obnavljat zaradi cvik na 5 let...ne hvala ...

Kaj skačete v luft:D

Sam imam slab vid. Nosim očala oz. leče. Ko sem naredil izpit, sem ga moral podaljšati po 5 letih (brez pregleda), sedaj ga imam do leta 2059 torej do nekje 81 leta starosti, brez pregledov brez ičega. IN LIH TO NI PRAV !!!!

Še kakšen psihofizični pregled bi uvedel. Tako recimo kot ga morajo narediti profesionalni šoferji.

PS.: aja šele sedaj sem videl, da sem malo pozen u odgovorom .D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pregleda krvi- to je obvezno samo za izpit za C / D kategorijo (kamjon, avtobus), kjer preverijo če ga piješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni so leta 2002 pogledali kri za B kategorijo.

kaj in kako je potrebno za C in E, vam sporočim, ko bom naredila zdravniškega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem poleg A delal še C (in F ampak pustimo to :-P).

Za C je poleg tistega ki je za A še pregled krvi in psiho test kjer iščeš podobne oblike in pritisneš gumb ko zagledaš lučko (refleksi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Sam imam slab vid. Nosim očala oz. leče. Ko sem naredil izpit, sem ga moral podaljšati po 5 letih (brez pregleda), sedaj ga imam do leta 2059 torej do nekje 81 leta starosti, brez pregledov brez ičega. IN LIH TO NI PRAV !!!!

Prejšnji teden mi je potekel izpit, katerega imam že skoraj 3 leta. Razlog potekla je veljavnost zdravniškega spričevala. In ker imam v vozniškem izpitu vpisano pod opombami, da vozim z očali oz. lečami je zadeva sledeča. Zdravniško spričevalo je veljalo točno 3 leta, torej še manj kot izpit. Tako da bom moral čez en mesec, ko dopolnem 21 let, še enkrat po nov izpit.(se bom šel malo loterije en mesec)

Naslednji pregled naj bi veljal za obdobje 5 let, tako da Frips ne vem kako da so ti ga brez pregleda podaljšali do leta 2059? Ker kakor sem razumel strica na UE in tetko pri okulistu bom moral vsakih 5 let po nov izpit in lepo plačat cca 20€ okulistu, cca 50€ za zdravstveni pregled in še cca 30€ za izpit. (cen ne vem točno, zato zraven cca-ji).

Za podaljšanje: si sploh šel k okulistu ali kar na UE?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben me ni spraševal po veljavnosti zdravniškega. Direkt na UE podaljšat. Novo sliko so hoteli imet.

Do kdaj si pa imel veljavnost izpita zapisano? Ti sam pejt na UE in podaljšaj. Če tvoja UE noče, pa pejt na drugo ;)

Ko sem delal zdravniško za opravljanje izpita, nisem šel okulistu. Vse sem uredil v zdravstvenem domu na samem pregledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji pregled naj bi veljal za obdobje 5 let,

Koker se na pregledu "zmeniš", ponavadi podalšujejo za 5 let, kar je totalna neumnost, ker polovico folka oslepi vmes in vsi imajo izpit do 80 leta. Meni in punci so ga do 2064 ali nekaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim... druga največja bedarija...

zdravniškega za B kategorijo sem nardila 22.3.2006, pri katerem sem obkrožila tudi za A, ker sem imela namen it delat izpit. ker velja dve leti, sem šla letos marca tja da bi mi izdali potrdilo. to je bilo 24.3. 2008, in mi je dohtarca rekla, da morm še enkrat it, ker je 2 dni čez potek roka. budale :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jbga....tut če je en dan...tko pač je.. Rokov se je treba držat...drugače so penali.

:yes:

če ne prideš na obravnavo takrat ko morš tud ni fajn :) isto je tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa 2 dni??

tut če ti bi ga dali, si nič nebi mogla pomagat z njim. Na dan ko si greš delat izpit na UE mora bit še veljaven. Tudi če bi bil zdravniški še veljaven za časa ko bi imela glavno vožnjo in bi potekel do takrat ko bi šla na UE bi morala it še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim... druga največja bedarija...

zdravniškega za B kategorijo sem nardila 22.3.2006, pri katerem sem obkrožila tudi za A, ker sem imela namen it delat izpit. ker velja dve leti, sem šla letos marca tja da bi mi izdali potrdilo. to je bilo 24.3. 2008, in mi je dohtarca rekla, da morm še enkrat it, ker je 2 dni čez potek roka. budale :headbang:

če zamudim 2 sekundi, sem lahko očka.....če zamudim dva dni,imam lahko cel otroški vrtec.....ti je zdaj jasno, koliko je dva dni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem moral podaljšati vozniško, šel sem na pregled in me je skor kap zadela - plačal 85eur

res je pa, da sem urejal za A.B.C.E kategorije ampak za tisti parminutni pregled se mi zdi to totalno preveč.

sem pa vsaj nekaj zrihtal, da sem se zmenil za kontrolo na 10 let, kar se mi zdi nekak sprejemljivo prej sem imel pa na 2 leti - zaradi očal

Popravljeno . Popravil maggio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!