Skoči na vsebino

elektro-> tomos a3 kls


marc

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem kupil rabljenega tomosa letnik 1987. Zanima me če ima kdo elektro shemo za avtomatike. Namreč vidim da se vse nekako povezuje .) . Prva prioriteta bi bila predvsem vžig motorja. Kar se tiče elektrike dela luč, vendar svečka na kapici ne (svečka je nova, torej elektrika ne pride do tja). Shemo bi potreboval, ker je cel kup kablom nametanih skupaj tako, da se težko prepozna kaj je kaj. Če ne drugo mi prosim vsaj nekako opišite kako poteka kabel iz generatorja, oziroma do kapice za svečko do gumba na balanci. :hmm:

lp

Popravljeno . Popravil marc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš da vse razdrereš pa nanovo povežeš. Sicer pa ni nujno da imaš shemo avtomatika, ampak tudi kako drugo (podobno). Na avtomatiku sicer ne rabiš povezat niš drugega, kot samo svečko. Za nič drugega ne potrebuješ nujno elektrike. In ko ti bo svečka delala, pa povežeš še luči gor. Kolikor se jaz spomnim dobiš iz generatorja ven skoraj enosmerno napetost, samo nisem pa 100%. :hmm: :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet. Danes popoldne sem odšraufal tist dve žici na cinšpuli ter jih priključil na voltmeter. Nakurblal sem 12 voltov. Predvidevam da je problem nekje v cinšpuli, kapici. Izgleda, da razdiranje kablov ne bo potrebno :D

Kolikor se jaz spomnim dobiš iz generatorja ven skoraj enosmerno napetost, samo nisem pa 100%.  :hmm:  :closedeyes:

A ni izmenična?

Popravljeno . Popravil marc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve morda kdo kje bi se dalo dobiti poceni toto špulo? Oziroma kolikšna je okvirna cena za novo? To z okvaro sem mislil nesti na servis v Ljubljani na 'pregled' in mogoče tudi popravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK. Špula je zamenjena, iskra in luč sta ok. Fergazer imam nov (osnovni), agregat je stal eno leto. Poskusil sem prižgati vendar še vedno nič? Kakšna ideja? Aja bat je očiščen, in ima zamenjane batne obročke-> kompresija je super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete! Motor DELA!!!!! Edino fergazer morem še malo nastavit.

Da bi motor delal mu moram dati bencin direktno na bat (nekaj kapljic). Potem dela toliko kolikor bencina ima (na batu) se pravi par sekund. Vplinjač je očiščen, bencin pride do njega, vendar ne do motorja. .) Pomoč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, fergazer sem še enkrat sestavil počistil kar je bilo za počistit (bolj malo). Tokrat je motor brez injekcije prižgal. Večkrat smo ga uspešno zalaufali vendar je deloval max. 40sekund. Pri dodanem plinu motor crkne. Po tem kar sem videl bi rekel da je bencina premalo. Potapljačeveva komora in ležišče fergazerja je bilo poplavljeno z bencinom-> motor ne dobi dovolj bencina. Fergazer je prečiščen in bencin pride iz potapljačeve komore do glavne šobe itd. Kaj bi bilo lahko narobe????!?! Mogoče še ta podatek da iz tanka kaplja bencin pomalo tudi če je povsem 'zaprt'. Ali je možno da je fergazer 'zalit'. .)

Popravljeno . Popravil marc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plovc je vredu obrnjen. Na delu vplinjača, ki se dotika motorja nimam nobenih tesnil, itd. skratka samo prišraufan je. To bi bil lahko vzrok. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. Zamenjal sem tesnilo, vse lepo prišraufau. Motor prižge in dela... Edini problem je da ima že v minimum gasa nekoliko višje število obratov (če spustiš noge odpelje počasi naprej). Sam mislim da je zajla za gas prekratka, vendar možno je tudi da je potrebno nastaviti 'plovec' v potaplj. komori. (moj stari bingo fergazer namreč nima zunanjega šraufa za nastavitev štand gasa).

Pa še eno offtopic vprašanje-> kako vidiš da je 'gešte' zvit? Ali pa sprednje vilice? Sam namreč ne vidim ničesar neobičajnega vendar prijatelj trdi da so vilice zvite. Pri vožnji ni problemov.

Popravljeno . Popravil marc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so vilce zvite lahko preveriš tako, da poravnaš balanco (recimo s keslom), potem pa se postaviš pred motor (malo poškiliš) in vidiš, če je naravnost (pa tudi pri vožnji bi opazil, če bi ble zvite - da bi se ravno pelal bi moral met balanco postran).

Za geštel je pa podobno (se mi zdi). Če moreš balanco met postran, da se pelješ naravnost, je nekaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a če je gršt zvit?

najboljše je da se pelješ po eni ravni cesti, za tabo pa eden z avtom , alpa mopedom..obilo kjrim prevoznim sredstvom, da gleda če so kolesa v liniji. Če niso, lahko to nekej malega popravljaš s pravilno privitim zadnjim axom, drgač pa macola alpa odpad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa tuid zanima ce obstaja kje elektricna shema te napeljave za frcota,ker mam vse posvedran,pa za stikalo na balanci za luci izklop in ostalo.V stikalu so kontakti po cifrah,dobr bi bilo dobiti shemo k omenja barvo kablov ali pa jo kaze narisano in brve kablov.

Iz motorja pride ven kabl za svecko potem pa se dva tanjsa,bel(mogoce rumen)pa crn se mi zdi.

Tadva nevem kam prideta.

Kater je tudi za izklop motorja?Mogoce tisti od dveh zraven kabla za svecko?

Eden od teh dveh kablov gre vrjetno tudi na drugo stran motorja k je tista strom zadevca,k ma 3 kontakte,2 sta izmenicna napetost 3ji je pa ozemljitev.Potem gre pa vse naprej vrjetno,al kaksen je potek?

Res bi rabil shemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so vilce zvite lahko preveriš tako, da poravnaš balanco (recimo s keslom), potem pa se postaviš pred motor (malo poškiliš) in vidiš, če je naravnost (pa tudi pri vožnji bi opazil, če bi ble zvite - da bi se ravno pelal bi moral met balanco postran).

Za geštel je pa podobno (se mi zdi). Če moreš balanco met postran, da se pelješ naravnost, je nekaj narobe.

Balanca je bila postrani, vendar se jo je nekako dalo naštelat. Sedaj je naravnost :hmm: Štelal si jo podobno kot pri ponyu torej gumo med noge in premikal balanco :? .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!