Skoči na vsebino

Tv-out problem


Priporočene objave

Imam grafično nvidia geforce fx5200 128ddr. Kartica ima seveda s-video izhod, katerega sem priklopil na televizijo. Prižgem, nastavim da je tv primarni monitor, dela - ampak črno-belo :angry2: Nič hudega, to se baje pogosto zgodi, saj je izhod nastavljen na NTSC in ne na PAL, kot bi moralo biti. Sedaj morem to spremenitt, no tukaj pa je problem :D Namestil sem program tv-tool s katerim lahko upravljaš monitorje (clone, dualview ....) ampak to ne pomaga, namreč možnost nastavitve PAL, NTSC je onemogočena, siva :blink: Ima kdo kakšno idejo? Čist možno je, da so krivi stari driverji, ker mi v enem od mnogih opozoril tega programa tudi piše, da je potrebno namestiti driverje Detonator 43.45 ali novejše ... o teh driverjih pa nimam pojma, imam slabe iskušnje pri mrdanju z grafičnimi driverji :slap:

p.s. kolega ima starejšo geforce kartico in je imel popolnoma isti problem. Namestili smo tv-tool, ga zagnali in je blo že barvno :eek:

help

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutni nvidia gonilniki nosijo datum 7.4.2004, različica 5.6.7.3

A so tile pravi? Namreč nebi rad starih zbrisal, novi pa neb delali :slap:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. jst mam točno tako grafično in v nastavitvah grafične lahko nastaviš vse brez dodatnih programov...

2. praktično vsi televizorji v prodaji v evropi so pal tko da ntsc lahk kr pozabiš...

3. možni problemi so:

-da poskušaš gledat na svhs kanalu in ne na svideo

-možno pa je da tvoj tv sploh nima svideo ampak zgolj svhs vhod (kar mislm da je redko in bi blo prej obratno)

-maš scart kabel že precej pri koncu in se slika izgublja (v mojem primeru je slika črnobela in mal pomigam bananco pa je zadeva urejena)

4. obstaja tud s-video - svhs pretvornik v prodaji v bigbangu cena more bit tam okrog 9k :eek: ...jap ni poceni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. jst mam točno tako grafično in v nastavitvah grafične lahko nastaviš vse brez dodatnih programov...

To verjetno misliš tam pod nastavitve->dodatno, ko se ti pojavi zavihek s takšno rumeno nvidia ikonico ... tega jaz nimam :blink: ta zavihek se mi ne pojavi :hmm: Ampak zato pa je namenjen ta program tv-tool, ki ima prav tako nView opcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To verjetno misliš tam pod nastavitve->dodatno, ko se ti pojavi zavihek s takšno rumeno nvidia ikonico ... tega jaz nimam  :blink:  ta zavihek se mi ne pojavi  :hmm:  Ampak zato pa je namenjen ta program tv-tool, ki ima prav tako nView opcijo.

res je... kolegica je mela isti problem, ponovna instalacija priloženega cdja je odpravla problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se ta problem pojavlja predvsem na starejših tvjih, ki ni nimajo svideo vhoda in ljudje poskušajo zadevo rešit s pretvornikom na scart.. rezultat je črnobela slika. Ker nisi napisal ali maš na tvju s-video in ali uporabljaš scart pretvornik je tut to opcija .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je... kolegica je mela isti problem, ponovna instalacija priloženega cdja je odpravla problem

No tukaj je tud problem, ker tega nimam, drugače bi že davno prečikiral to. Namreč računalnik je HP in je bil sejemski, razstavni računalnik v Belgiji na nekem sejmu, zato teh cd-jev ni zraven. Dobil sem samo windowse (Belgijske :lol1: ) ter nekaj programske opreme (Works...) od komponent pa nič, saj je to HP-jev standardni komplet (tip t652.be). Glede na ceno se nisem pritoževal če je kak cd z driverji manjkal. Zato jih moram dobit iz nvidijine strani, ampak nevem če so zgoraj objavljeni pravi :hmm:

A lahko prosim pogledaš kakšno različico maš ti gor? A jih kaj posodabljaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se ta problem pojavlja predvsem na starejših tvjih, ki ni nimajo svideo vhoda in ljudje poskušajo zadevo rešit s pretvornikom na scart.. rezultat je črnobela slika. Ker nisi napisal ali maš na tvju s-video in ali uporabljaš scart pretvornik je tut to opcija  .)

uporabljam scart pretvornik ja, ampak to verjetno nebi smel bit problem, saj ma kolega tud pa mu vse dela. Pa tud televizija ni stara, je Philips, stara kakšno leto, dve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tukaj je tud problem, ker tega nimam, drugače bi že davno prečikiral to. Namreč računalnik je HP in je bil sejemski, razstavni računalnik v Belgiji na nekem sejmu, zato teh cd-jev ni zraven. Dobil sem samo windowse (Belgijske  :lol1:  ) ter nekaj programske opreme (Works...) od komponent pa nič, saj je to HP-jev standardni komplet (tip t652.be). Glede na ceno se nisem pritoževal če je kak cd z driverji manjkal. Zato jih moram dobit iz nvidijine strani, ampak nevem če so zgoraj objavljeni pravi  :hmm:

A lahko prosim pogledaš kakšno različico maš ti gor? A jih kaj posodabljaš?

nikol še nism posodablju, kartico mam 2-3 leta minimum tko da... hm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje se ta problem pojavlja predvsem na starejših tvjih, ki ni nimajo svideo vhoda in ljudje poskušajo zadevo rešit s pretvornikom na scart.. rezultat je črnobela slika. Ker nisi napisal ali maš na tvju s-video in ali uporabljaš scart pretvornik je tut to opcija  .)

jst mam nov tv svideo, svhs, scart vhode in uporabljam slednjega ker se pač edino pr tem ne vidi kabla z aviona ;) rezultat je zvok in slika kot se šika :lol: (pa ne delam reklame za ****** tv)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabljam scart pretvornik ja, ampak to verjetno nebi smel bit problem, saj ma kolega tud pa mu vse dela. Pa tud televizija ni stara, je Philips, stara kakšno leto, dve

Jah.. mi smo zadevo probaval pr kolegu, pa je blo črnobelo. Doma mi dela normalno. Računalnik je dejansko isti (laptop in sm ga pac nesu tja), kabli tudi. Razlika je samo v TVju - pri meni dela, pri njem ne :hmm:

Ona ma samo eno leto starejsi tv od mene, se pravi 3 in 4 leta :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah.. mi smo zadevo probaval pr kolegu, pa je blo črnobelo. Doma mi dela normalno. Računalnik je dejansko isti (laptop in sm ga pac nesu tja), kabli tudi. Razlika je samo v TVju - pri meni dela, pri njem ne  :hmm:

Ona ma samo eno leto starejsi tv od mene, se pravi 3 in 4 leta  :unsure:

sori spregledu sm da gre za laptop... pri laptopih je pa večinoma svhs izhod in ne s-video, svhs signal pa ni kompatibilen s scart vhodom tako kot s-video

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori spregledu sm da gre za laptop... pri laptopih je pa večinoma svhs izhod in ne s-video, svhs signal pa ni kompatibilen s scart vhodom tako kot s-video

Je s-video .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi probal zaenkrat z komplet novimi driverji, ker koliko sem bral, je potreben poseben dodatek da zadeva laufa (WDM driverji..) Če bi mel priložen cd nebi blo problemov, zdaj pa sploh ne vem če mam vse to gor kar rabim (očitno ne, saj ni prej omenjenega zavihka) Ampak nevem kaj naj downloadam, da bo vse :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslušaj maxxximuma, to je edini problem - TV. Pri meni je bilo enako, na starejših TVjih je slika zaradi omenjenega črnobela...razen če priklopiš preko videorekorderja, potem je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslušaj maxxximuma, to je edini problem - TV. Pri meni je bilo enako, na starejših TVjih je slika zaradi omenjenega črnobela...razen če priklopiš preko videorekorderja, potem je ok.

če priklop preko videorekorderja pomaga pomeni da je signal svhs...

če uporabiš svhs kabel in svhs vhod bi zadeva delala vsaj tako dobro kot preko videorekorderja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če priklop preko videorekorderja pomaga pomeni da je signal svhs...

če uporabiš svhs kabel in svhs vhod bi zadeva delala vsaj tako dobro kot preko videorekorderja

Aha...teoretično že. Ampak ta teorija se je pri meni podrla, ker je preko scarta na tv ČB, scart-video-tv pa barvna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vzel danes ene činč kable pa priklopil svhs izhod na tv (aux priključek na tv, ne preko pretvornika v scart) in dela ko urca :) pa 4k sem dal za s-video kabl :slap: :) Ko bo čas še komplet driverje menjam na grafični pa bom iz firbca še 1x probal ...

Popravljeno . Popravil _OKI_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!