Skoči na vsebino

diatonična harmonika


JaRaNe

Priporočene objave

vse o diatonični harmoniki, kje se gibljejo cene, mogoče kdo zna igrat nanjo, ......

uglavnem mal se zanimam zato da bi igral tako harmoniko, pa me mal zanima o tem

sicer pa v to temo paše vse glede diatonične harmonike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem času je frajtonarca zelo popularen instrument. Zdi se mi, da jo je tudi nekoliko lažje igrati kot klasično harmoniko, ker za klasično harmoniko traja glasbena šola 8 let, za frajtonarco pa se mi zdi, da samo 3 ali 4 leta. Je pa res, da v solo izvedbi frajtonarca lahko bolje seka od navadne.

Razlika je tudi, da ima klasična ob raztegu in stisku enak zvok, pri frajtonarci pa je zvok pri določeni tipki ob raztegu in pritisku drugačen.

V naših krajih je precej popularna in se jo uči igrati veliko mladcev, pa tudi starejši se odločajo za njo. Nekateri se je učijo celo brez učitelja in so samouki. Vendar mislim, da moraš za kaj takega imeti precej posluha in dober filing. Cene pa so zelo različne, mislim da tam od kakih 100.000 do 500.000 in več. Verjamem pa da se jo da dobiti tudi ceneje, še posebej če je rabljena. Rabljena od kakega ljubiteljskega igralca, ki si hoče nabaviti boljšo pa je pomoje najprimernejši nakup za začetnika.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo ve kje bi lahko kupil diat. harmoniko, a jo v bigbangu imajo, če pa kdo ve kje bi lahko dobil kakšno rabljeno pa še boljše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče kdo ve kje bi lahko kupil diat. harmoniko, a jo v bigbangu imajo, če pa kdo ve kje bi lahko dobil kakšno rabljeno pa še boljše

Hotschko jih izdeluje!!!

ups pardon tisto so kitare :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko jih izdeluje!!!

ups pardon tisto so kitare   :devil:

a res, al je to spet ena izmed neslanih šal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne!!!

Hotschko resnično izdeluje kitare!!!

Rumeni tisk je zgolj zato, ker je pogruntal, da je napravil napako (te pač ne zanimajo kitare)!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rutar nova gorica

zupan mengeš

kapš mengeš

melodija mengeš

sitar

prostor

prevladuje pa še zmer rutar nnova pa pride okol 520k odvisn od modela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prevladuje pa še zmer rutar nnova pa pride okol 520k odvisn od modela

to j pa mal predrago .) :(

za novo mislim odštet največ 300-350k sit, za rabljeno pa max 200-250k sit

a se za tak denar dobi že kar dobro harmoniko za začetnika, al je to bl eno sranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Veš kak pravjo-mal dnarja mal muske.

Frajtonarce od Melodije in Zupana so drage. Melodija jih je še podražila.

Drugače moj brat igra, ima Rutarjevo harmonko (B-Es-As uglasitev-zelo primerna če zraven kdo poje(v oštarijah smo ponavad to počeli :whistle: ), ker ni tak visoka) in je ful zadovoljen. Igra že mislim da 11 let in tudi poučuje kake znance in to. Če te zanima glede rabljenih al pa karkoli mi pošlji PM pa ga bom mal povprašala.

Lp, First

Popravljeno . Popravil First
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zadnjič videl eno majhno plastično na otroškem oddelku med igračami. Glede na to, da je imela samo 3 knofke, mislim, da bi bila ravno prava zame :grim

Ne resno. Meni je pa harmonka drugi najbolj grozni inštrument. Prvo mesto seveda zasedejo moje glasilke. Priznam pa, da moreš bit res pravi car, da obvladaš vse tiste knofe in tipke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam pa, da moreš bit res pravi car, da obvladaš vse tiste knofe in tipke.

:grim

Pa vrjem da lahka v oštariji celo noč vsa družba zastonj pije, če majo moskontarja sabo (preverjeno večkrat :OK: )

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
ke bi lah dobu diatonicno harmonko rableno povejte servise pa telefonske stevilke

Glede na to, da si tako len, da se ti ne da v iskalnik napisat omenjeno, odpreti bolhe, kupiti salomonca ali gorenjskega glasu - pozabi na diatonično. Triangel bo odlična izbira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ lolko - ne ti Anubisu takileh.....................

vemo, kje si doma :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tiho ti kreten zagamani vse sem preiskal idiot pa tih bot ce ne ves zaka se gre lp

Predlagam, da se vzdržiš takih komentarjev, če nisi zmožen bedarij zaviti v prebavljiv kontekst.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tiho ti kreten zagamani vse sem preiskal idiot pa tih bot ce ne ves zaka se gre lp

Ej, kaj si pa to skup spravu? Kje je pa ostalo, kot pofukani, smrdljivec, mamojebač, ritopik in ostalo..... Pa tak sem se matral s tabo, od tebe pa nič!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

a ve kdo mogoce z ksno stran da bi se jo navadu spilat brezplacno

:naughty: :naughty: :naughty:

Popravljeno . Popravil Pupi13
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!