Skoči na vsebino

Letalske nesreče


jose

Priporočene objave

je pa grozno, če si na letalu, ki je tik pred tem da pade dol pa ne moreš nič storiti in se zavedaš da te doli čaka skor zagotova ........ :xx:

Ni hudega. Sistem deluje tako, da padejo dol tisti lončki za dovajanje kisika. Ko si to natakneš, si v par sekundah zadet kot mina in ti je ful dobr.

Zavzemam se tudi za individualno uporabo v normalnih okoliščinah, če si kadilec na več kot triurnih poletih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če ta informacija spada ravno v ta kontekst, vendar je tudi danes na Japonskem zaradi lažnega alarma zasilno pristalo avstralsko letalo. Po navedbah naj bi bilo ranjenih devet potnikov.

Vir:24ur.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri letalih, ki sta se zrušili je bila nesreča posledica neprimernega vzdrževanja. Praviloma so v vsakem slovenskem Aeroklubu letala generalne kategorije (za ultralahke in zmaje tega ne bom trdil) bolje vzdrževana, kot potniška letala v kakšnih banana republikah oz.državah.

Jaz sem sicer motorni pilot s precej urami letenja in pooblastilom za akrobacije, ampak na marsikatero letalo na takih območjih me ne dobiš. Isto je dolgo časa držalo za bivše republike Sovjetske zveze, sploh za letala, ki so letela samo na njihovem območju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsa letala so v uporabi že kar nekaj let...zato so okvare vedno bol pogoste, pričakovat je vedno več nesreč...vsaj s temi manjšimi družbami, ki imajo starejša letala. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na gosto naseljen predel indonezijskega mesta Medan je strmoglavilo letalo. Umrlo je skoraj 150 ljudi. :(

24ur.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, me zanima, če bo čez 2, 3 ali 5 ali 10 let še veljalo ,da je letalski promet najvarnejši ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo šlo takole naprej, potem ziher ne! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v vzdrževanju ponavadi, pred leti so v italiji dobili eno celo skupino tipov, ki so odslužene dele letal "obnjavljali" in prodajali letalskim firmam, predvsem raznim Air Tunis, Air Tađikistan, "cheap fly Inc." in podobno.

pri velikih firmah baje da nebi smelo biti problema, hujše so manjše firme, ki letijo predvsem čarterske polete - torej tisto kar največ uporabljajo turisti.

vseeno me ni strah leteti, sploh lufthansa je cool ker ma na medcelinskih zastonj pijačo v neomejenih količinah (no upam da še vedno) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bemti, pa kaj je zdaj to z temi letali :hmm:

....ja kaj?....a b hotu da ne b nikol več dol nazaj pršu al kaj...pa sej jih je neki preživelo....statistično gledano malo letal dol pade .) ...tej ki so preživeli pa dvigajo statistiko o preživelih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pokorno javljam, sem pristal. namerno in nacrtno.

am sooooo sorry to start bothering you all over again. :devil:

Hindenburg je bil zadnji zaupanja vreden zrakoplov <_<

Ajsmajstr:

WILLKOMMEN! BIENVENU!, WELCOME!

FREMDER, ETRANGER, STRANGER.

GLUCKLICH ZU SEHEN, JE SUIS ENCHANTE,

HAPPY TO SEE YOU,

BLEIBE, RESTE, STAY,

WILLKOMMEN! BIENVENUE! WELCOME!

IM CABARET, AU CABARET TO CABARET!

Popravljeno . Popravil PEPE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Glede na ogromno število poletov dnevno po celem svetu se po eni strani čudim da ni nesreč še več. Sploh pri družbah v manj razvitih državah.. Je pa res, da je vsaka nesreča ki se zgodi, PREVEČ! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!