Skoči na vsebino

Odprtje AC čez Trojane in blagoslovitev


Fritz

Priporočene objave

Vir RTVSLO.com:

Po slovesnem odprtju odseka sta cesto blagoslovila ljubljanski nadškof in slovenski metropolit Alojz Uran ter škof evangeličanske cerkve na Slovenskem Geza Erniša.

Saj ste to skoraj vsi slišali. No, kaj ima cerkev za opraviti z državno cesto? A zdej bodo pa kar vse blagoslovili kot na Hrvaškem?

Če se pa komu to zdi prav, zakaj pa potem zaradi enakosti niso poklicali še pravoslavnega paroha, pa muftija, pa budistov...

Nimam nič proti veri, kot osebni izbiri posameznika, ampak tole mi gre pa že kar na :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač blagoslov kot blagoslov-znak dobre "vere" med Cerkvijo in državo.Res pa je da bi morali povabiti predstavnike vseh ver,da bi vsak po svoje blagoslovili cesto,če se že grejo to...najbrž jih niso zaradi krščanske "nadvlade" v našem prostoru. Enivej, zdej bo šele veselje se čez Trojane pelat po tastari cesti :P

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tale naša duhovščina se pač vsepovsod zraven porine, ali pa jo povabijo, da jim malo nekam zlezejo.

Sicer pa glede na to, da je po ustavi država ločena od cerkve, bi lahko vložil proti odgovornim tožbo. Bi bilo za razmisliti.

Sicer pa tudi naši politiki postajajo vedno bolj podobni Hrvatom in Amerom, ki za vse, kar se dogaja, iščejo razlago v Bogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam da je avtocesta ! :-)

Tastara je bila pa v soboto in nedeljo pravi užitek - čist čist prazna, sam mam občutek da bo kr dost folka zdej zarad tega začelo po stari se vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, a to pomeni, da je bila blagoslovitev bolj škart :blink:

Mogoče je pa :devil: na delu. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagoslov motorjev je stvar proste izbire posameznika.

Meni kot ateistu sam blagoslov nič ne pomeni, poleg tega ne maram, da mi kdo po motorju vodo škropi. Grem tja zaradi dogodka in druženja. Vera kot stvar posameznika je meni čisto OK pa tudi z duhovniki, vsaj tistimi, ki jih poznam, se čisto v redu zastopim.

Sta pa cerkev in država ločeni po ustavi RS in po tej isti ustavi so tudi vse religije enakopravne. Ali pač ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno so hoteli s tem pokazat, da je bolje kaj zmolit, pa če si ateist, kristjan, budist, islamist al kar koli že, da sploh prideš ven iz tega tunela, ki so ga gradili italjančki... :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vsak kilometer avtoceste je pri nas božji čudež. Kako lepo.

:grim

Od 1970 do 1993 so naredili 8,6 km avtocest na leto (ali 23m na dan)

Od 1993 do 2004 so naredili 32,4 km avtocest na leto (ali 88,7m na dan)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se zdaj peljala po ta novi avtocesti domov in nazaj v Laibach ... :) ... fajn fajn ... morm rečt, da se človk mora kar malo navadit na okolje - se zdi, kot da bi se nekje čist drugje peljal ... :)

drgač pa - un s krofi bo pa utrpel hud upad prometa ... :krneki:

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mu ne bojo dali u najem al celo zazidali neko dodatno reč na avtocesti, mogoče na kakem bližnjem bencinskem servisu?? :hmm: se mi zdi da sem nekje bral neki takega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa - un s krofi bo pa utrpel hud upad prometa ...  :krneki:

Pomoje bo na trojanah nad cesto kmal napis "Bikers welcome", druzga mu itak ne bo preostalo :yes:

Drgač, pa kot s dans že napisu.. odkar majo avtoscesto so trojane ratale prov "kamikaza-friendly", dolgi, hitri ovinki.. samo na asvalt je treba malo pazit :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

Od 1970 do 1993 so naredili 8,6 km avtocest na leto (ali 23m na dan)

Od 1993 do 2004 so naredili 32,4 km avtocest na leto (ali 88,7m na dan)

Ja valda če pa črnogorci delajo na gradbiščih. Oz. tisti naši bivši spodnji sosedi, ki po pravilih ne znajo ne slovensko in nimajo niti papirjev vseh. Veselo slonijo na lopatah in pričajo. Eden dela, 5 jih gleda. Ne vem, kako lahko pri taki hitrosti naredijo 88m na dan???? :hmm: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja valda če pa črnogorci delajo na gradbiščih. Oz. tisti naši bivši spodnji sosedi, ki po pravilih ne znajo ne slovensko in nimajo niti papirjev vseh. Veselo slonijo na lopatah in pričajo. Eden dela, 5 jih gleda. Ne vem, kako lahko pri taki hitrosti naredijo 88m na dan????  :hmm:  :blink:

:doze: :angry2: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz G v portorozu si sedaj v pisclih 3eh urcah. kljub meji, cestninam in zastoju v zusterni.

gut. :)

samo se ABC nabavim......... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!