Skoči na vsebino

Poskus goljufije


Mačica

Priporočene objave

Pozor!!!!

Danes so me po telefonu poklicali s prikrito številko in ženska, ki se je predstavila kot zaposlena na NLB in je povedala ime in priimek Rebernik, ter mi je sporočila, da so mi danes (v nedeljo !!!!) na banki blokirali kreditno kartico in so poskušali izvedeti mojo številko kreditne kartice.

No, seveda ji te številke nisem izdala, temveč sem jo nahrulila, da naj ne poskuša s takimi poceni forami. Zdaj pa grem na policijo in jo prijavim. Na Mobitelu bodo pa lahko pogledali s katere številke me je klicala. Pol pa upam, da jih bo policija čim prej začopatila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...domišljija jim pa dela :BUA: ...čeprav če bi se to zgodilo med tednom bi bilo bolj prepričljivo in nevarno....

upam da jih najdejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak....to pa res bedasto! priporočam, da se sploh ne oglašate na skrite številke, kot jaz.... :grim

upam, da jih res najdete... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...domišljija jim pa dela :BUA: ...čeprav če bi se to zgodilo med tednom bi bilo bolj prepričljivo in nevarno....

...

Eno je da nategujejo... Drugo je pa da nategujejo amaterji... :BUA:

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banka nebi nikoli klicala s skrite cifre, to je prvo. Kot drugo pa sreča da imam ISDN doma in da na mobitelu vidim kdo me kliče :D

Drgač pa tud banki ne dajem številke moje kartice razen osebno na 4 oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banka nebi nikoli klicala s skrite cifre, to je prvo.

Nisem 100% prepričan :nono: so me že klicali iz podobnih oz. javnih ustanov pod skrito :yes:

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem 100% prepričan :nono: so me že klicali iz podobnih oz. javnih ustanov pod skrito :yes:

Jep.. dejansko podjetja dostikrat skrite številke, ko kličejo ven :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razna podjetja in ustanove kličejo s skrite številke, če imajo centralo CENTREX (mislim, da se tako imenuje), ki preusmeri notranje klice na mobitelovo številko in potem iz te številke kliče naprej na mobitelove številke. Če je nastavitev na centrexu kot skrita številka (to je ponavadi vedno), se prejemniku izpiše skrita številka.

Nekaj pa je jasno, z banke te ne bodo klicali na mobitelovo številko in te spraševali po tvoji bančni številki, ker jo imajo v računalniku izpisano poleg tvojega imena. Kako bi torej blokirali tvojo kartico, ne da bi kot prvo vedeli tvojo številko, potem pa te klicali in spraševali po številki. :blink:

V glavnem, TO JE BIL RES NATEG in prijava na policijo je prava reakcija. Jaz bi poklical še na poslovalnico (NLB), kjer sem dobil kartico in jih seznalil s tem poskusom natega, ker se bodo potem še banka naprej angažirala, da se te bedake ustavi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso bedaki.

Le veseljaki, ki računajo, da bodo naleteli na bedake.

Zelo verjetno posledica razglasa, ki je prejšnji teden krožil naokoli.

Računajo na to, da vedno in povsod obstaja nekaj % ljudi, ki o zadevah niso obveščeni in so zaupljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. na skrite številke se sploh ne oglašam

2. na tako foro tudi jaz ne bi nasedel

3. prijavo na policijo pa vsekakor naredi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Banka nebi nikoli klicala s skrite cifre, to je prvo. Kot drugo pa sreča da imam ISDN doma in da na mobitelu vidim kdo me kliče  :D

O ja, pa bi ... Predvsem, če obdelujejo veliko količino strank z opozorili in nočejo, da jih folk nazaj kliče ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razna podjetja in ustanove kličejo s skrite številke, če imajo centralo CENTREX (mislim, da se tako imenuje), ki preusmeri notranje klice na mobitelovo številko in potem iz te številke kliče naprej na mobitelove številke. Če je nastavitev na centrexu kot skrita številka (to je ponavadi vedno), se prejemniku izpiše skrita številka.

Nekaj pa je jasno, z banke te ne bodo klicali na mobitelovo številko in te spraševali po tvoji bančni številki, ker jo imajo v računalniku izpisano poleg tvojega imena. Kako bi torej blokirali tvojo kartico, ne da bi kot prvo vedeli tvojo številko,  potem pa te klicali in  spraševali po številki. :blink:

V glavnem, TO JE BIL RES NATEG in prijava na policijo je prava reakcija. Jaz bi poklical še na poslovalnico (NLB), kjer sem dobil kartico in jih seznalil s tem poskusom natega, ker se bodo potem še banka naprej angažirala, da se te bedake ustavi.

lp

Centrex ni centrala ampak je storitev... Podjetja kličejo s skrito številko lahko v vseh možnih primerih - če imajo samo 1 telefon, če imajo hišno centralo ali če uporabljajo Telekomovo storitev Centrex ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica, mislim da so dobro vedli da te morajo poklicat, to pomeni da imas nekaj na racunu :D

je pa malo prepozna finta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Centrex ni centrala ampak je storitev... Podjetja kličejo s skrito številko lahko v vseh možnih primerih - če imajo samo 1 telefon, če imajo hišno centralo ali če uporabljajo Telekomovo storitev Centrex ...

you don't get it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

you don't get it

glej, Barth,

jaz sem ti samo razširil obzorja, da ne gre samo za Centrex, ampak se da to nastaviti na vsaki hišni telefonski centrali in celo na vsakem posameznem, sploh pa, če je mala firma ali bajta in ima samo eno naročniško parico z 1 ali dvema ciframa (POTS, ISDN)... ti pa očitno živiš v veri, da podjetja kličejo s skrito številko samo, če uporabljajo Centrex. NE rabijo centrexa, da bi lahko klicali s skrito št. Štekaš?

sam si zapisal:

Razna podjetja in ustanove kličejo s skrite številke, če imajo centralo CENTREX (mislim, da se tako imenuje), ki preusmeri notranje klice na mobitelovo številko in potem iz te številke kliče naprej na mobitelove številke. Če je nastavitev na centrexu kot skrita številka (to je ponavadi vedno), se prejemniku izpiše skrita številka.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica pravilno si ravnala :grim

ravno v petek je bilo javno objavljeno da poizkušajo lopovi na ta način priti do tvojih podatkov in naj UPORABNIKI TAKE KLICE TAKOJ PRIJAVIJO pristojnim PM

tako da ne dajajte nikomur nobenih podatkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne metat stran računov (npr. na pumpi v smeti), ki jih plačujete s plačilnimi karticami :?

Lahko pridejo v neprave roke, oziroma vas lahko kdo pokliče :kva2:

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej Symru

Tema je o poskusu goljufije in ti se spuščaš v detajle o možnostih klicanja s skrito številko. you dont get it ni bil zato, da ti nekaj pametujem o tehnologiji, ampak samo opozorilo, da je komentar nima veliko veze z temo. Jaz sem hotel samo opozoriti, da lahko tud z banke kličejo s skrite številke in to kot prvo ne more biti vzrok za sumničenje o goljufiji. Kako tehnologija deluje me prav boli k....

Zakaj sem omenil centrex - zato ker na banki, kjer sem bil do nedavnega zaposlen, smo uporabljali ''storitev'' centrex, del te storitve pa je bila tud nekakšna mini centrala ali router, kjer je bila vstavljena mobi kartica, preko katere so potekali zunanji klici na mobi številke. Ta kartica je bila nastavljena na skrito številko, ker če bi je kaka stranka klicala nazaj, ne bi dobila odgovora (pač ni bila nastavljena prevezava) - tako so mi razložili naši računalničarji - če so oni v zmoti, too bad. Nikjer pa nisem trdil, da je centrex edina možnost, zakaj bi klicali s skrite številke. Tisti quote, ki si ga dodal meni ne deluje kot da je centrex edina možnost (lahko bi dal pred besedico ''kličejo '' še besedico ''lahko'' , da bi nakazal na več možnosti - question is, would you be satisfied???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZADEVA: Zloraba VISA in MC kartic

V zadnjem času se pojavlja precej goljufij s plačilno-kreditnimi karticami VISA in MASTERCARD.

Pokliče vas neznanec po telefonu in se vam predstavi kot zaposleni v procesnem centru - VISA ali MASTERCARD. Pove, da je opazil neobičajno transakcijo z vašo kartico ter želi preveriti številko kartice. Ta oseba pozna številko vaše kartice in vam jo tudi pove, da bi vzbudila zaupanje vase. Od vas želi potrditev številke kartice, nato pa še 3-mestno številko, ki se nahaja na hrbtni strani kartice, za 16-mestno številko kartice.

Nikar ne povejte teh treh številk!

Pridobljene podatke lahko uporabijo za plačilo preko Interneta ali za izdelavo ponarejene kartice.

Če prejmete takšen klic, prosite osebo, ki vas je poklicala za telefonsko številko in recite, da jo boste poklicali nazaj.

Takoj pokličite policijo in procesni center PLASIS na tel. +386 1 430 26 62 (24 ur na dan) ter jih opozorite, da goljufi razpolagajo s številko vaše kartice.

O tem seznanite tudi vaše sodelavce, sorodnike, prijatelje, znance....

VIR: E-MAIL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

V kolikor kdo potrebuje dve Armanijevi jakni ju po ceni ene lahko kupi pri dveh italijančkih v Toyoti Yaris z italijansko registrsko Cremone, ki se vozita po BTC-ju. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor kdo potrebuje dve Armanijevi jakni ju po ceni ene lahko kupi pri dveh italijančkih v Toyoti Yaris z italijansko registrsko Cremone, ki se vozita po BTC-ju. :naughty:

A zdej ima že svoj avto? Meni je zadnjič ponujal jakno in je bil z rentanim avtomobilom.

Začne se pa tko:

Te ves prijazen in slinast povabi k avtu, kot da sprašuje kje je to pa to. Pol pove, da je trgovski predstavnik Emporiuma in da so ravnokar končali z modno revijo in da ima dve jakni. Armanijevi seveda. Pove, da da eno zastonj, če kupiš drugo za 45.000 SIT.

Ko mu rečeš, da nimaš tolk keša, začne spraševat kolk imaš keša pri sebi in če bi se lahko kaj zmenila. Bolj kot sem mu dopovedoval, da naj mi da že mir, manj je razumel angleško. Pol je še za mano hodil po bencinski s tistima jaknama, da naju je folk prov čudno gledal. Ko je dokončno videl, da ne bo nič dosegel, je neki preklinjal in odšel.

Tip pa pobrit po glavi, na rokah tetovaže, zobi bolj piškavi.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip pa pobrit po glavi, na rokah tetovaže, zobi bolj piškavi.

Tadej

hahaha :D :D :D pravi modni oblikovalec.... valentinooo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!