Skoči na vsebino

Remote control


Priporočene objave

zivjo,

potreboval bi program s katerim bi imel v sluzbi namizje svojega domacega racunalnika in bi lahko seveda delal normalno kot, da bi sedel za domaco masino...

doma imam xp-je, vendar vgrajeni remote desktop control (RDC) v xp-jih odpade, ker v sluzbi delam z win2000 in ne morem instalirati dodatka za RDC, ker nimam administratorskih pravic (ne sprasujte zakaj ne). sem poskusil winVNC s katerim sem vcasih uspesno shajal na drugih masinah, pa sem razocarano ugotovil, da ne dela (mogoce bi delovalo s pomocjo internetne strani namesto VNCviewerja, pa sem pozabil kako to ze gre).

mi lahko poveste za kaksen program, ki bi lahko v taksni situaciji delal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo,

potreboval bi program s katerim bi imel v sluzbi namizje svojega domacega racunalnika in bi lahko seveda delal normalno kot, da bi sedel za domaco masino...

doma imam xp-je, vendar vgrajeni remote desktop control (RDC) v xp-jih odpade, ker v sluzbi delam z win2000 in ne morem instalirati dodatka za RDC, ker nimam administratorskih pravic (ne sprasujte zakaj ne). sem poskusil winVNC s katerim sem vcasih uspesno shajal na drugih masinah, pa sem razocarano ugotovil, da ne dela (mogoce bi delovalo s pomocjo internetne strani namesto VNCviewerja, pa sem pozabil kako to ze gre).

mi lahko poveste za kaksen program, ki bi lahko v taksni situaciji delal?

Evo to uporabljam jaz:

http://www.famatech.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa VNC normalno laufa. Pač mam viewer inštaliran na šihtu doma pa VNCsever. Dela brez problema.

Sam seveda zelooooooo prav pride statični IP!!

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri tudi da nisi za kakim proxyem al kej podobnega.. pa ce mas port 5900 odprt.

Sicer pa VNC rules!! :OK: Brez njega bi jst porabu ze tolko bencina za servisirat celo zlahto in ostale... :ninja:

Zdej pri novi verziji ce uporabljas Alt-Tab preklaplja med programi racunalnika na katerga si povezan in ne vec lokalno.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem doma nalozil realVNC server in poskusil s svojega drugega racunalnika doma in je zadeva delovala tako z VNCviewerjem kot tudi preko internet explorerja. s sihta pa se vedno ne deluje? mi zna kdo, ki se bolj spozna na te reci, kaj vec svetovati kako in kaj bi zadevo lahko uredil?

ker nisem administrator na svoji masini tudi ne morem instalirati in nastavljati svoje masine vse povprek. vem tudi da imam "lokalni" IP znotraj nase mreze.

sem poskusil tudi radmin pa isto ne dela.

Popravljeno . Popravil fazerer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem doma nalozil realVNC server in poskusil s svojega drugega racunalnika doma in je zadeva delovala tako z VNCviewerjem kot tudi preko internet explorerja. s sihta pa se vedno ne deluje? mi zna kdo, ki se bolj spozna na te reci, kaj vec svetovati kako in kaj bi zadevo lahko uredil?

ker nisem administrator na svoji masini tudi ne morem instalirati in nastavljati svoje masine vse povprek. vem tudi da imam "lokalni" IP znotraj nase mreze.

sem poskusil tudi radmin pa isto ne dela.

Zelo verjetno si na sihtu za firewallom, ki ti ne dovoli dostopa na VNC (port, kot je bil ze omenjen) - edina resitev je da se zmenis z adminom omrezja na firmi, da ti to omogoci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem cisto najbolje. jest bi se rad preko internet eksplorerja prikljucil na domac racunalnik, torej preko ze delujocega internetnega programa, ki je nastavljen kakor pac je. ce prav zastopim remote desktop programe, potem od remote desktop serverja dobim neke informacije nazaj na viewer (kakrsenkoli ze pac ta je) in teh podatkov nas zid ne pusti skozi, ker je pac port verjetno zaprt???

obstaja mogoce se kaksna druga pot? preusmeritev na druga vrata in kako lahko ugotovim katera vrata so odprta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem cisto najbolje. jest bi se rad preko internet eksplorerja prikljucil na domac racunalnik, torej preko ze delujocega internetnega programa, ki je nastavljen kakor pac je. ce prav zastopim remote desktop programe, potem od remote desktop serverja dobim neke informacije nazaj na viewer (kakrsenkoli ze pac ta je) in teh podatkov nas zid ne pusti skozi, ker je pac port verjetno zaprt???

obstaja mogoce se kaksna druga pot? preusmeritev na druga vrata in kako lahko ugotovim katera vrata so odprta?

Poglej na vnc serverju (doma) ce se da port premaknit na kaj "normalnega" npr 80, kar je web port... Tega ziher nimate filtriranega. Za povratno informacijo, pa je najbolj verjetno odprto vse, ker ne morejo vedeti, na kater port se vracajo podatki (vse gre na > 1024), zato so firewalli najveckrat nastavljeno da so dovoljeni vsi porti notri, ki so t.i. established.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jaz WinVNC uporabljam,pa imam tudi Win2k,pa brat WinXp,pa deluje brez problema...samo še pravi port odpri....5900 uporablja WinVNC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je da sem na sihtu vklopljen v lokalno mrezo, ki je jasno postavljena za pozarni zid in ker pac nimam dostopa do serverja in pozarnega zidu in ker nisem administrator svojega racunalnika, ker pac tuji lastniki mislijo da smo slovenci v kambodzi, sem nekako obupal nad vsem. vse kar sem uspel je da sem v internet eksplorerju uspel zagnati javin vmesnik (viewer) in priklicati vstopno okno. dlje nisem prisel, ker iz nevemkaterega razloga ni sprejel usernama in passworda, predvidevam da je nekaj na portih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Mac-a lahko do WinXP dostopaš prek remote desktop connectiona (če ga seveda omogočiš) s temle programom: Remote Desktop Connection Client for Mac

Obratno pa ... umm ... kaj s tegale naslova: Pure Mac: Remote Access - Software For Macintosh

Verjetno bi bila namestitev VNCja še najbolj praktična, ker ne bi bilo težav potem s klientom za WinXP. Na WinXP v bistvu tudi lahko VNC server spraviš, če te moti, da ne bo dostopanje z enega na drugega na enak način. MaxOS X (in ostale verzije) seveda nimajo Terminal Services, to je čisto Microsoftov štos. In za Mace obstaja samo client, ki ti omogoči dostop z mac-a na WinXP. To je ta prvi link ...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem obupal nad vsemi programi.

imam instaliran symantec pcanywhere 10.5, ki ga tudi moji administratorji uporabljajo, ko je treba kaj postimati na daljavo. bi sedaj kar izkoristil ze instaliran program in sprasujem kako podati IP v remotu in kako nastaviti da bo vse skupaj delovalo. recimo, da ima server preko katerega je moj racunalnik povezan v svet IP xxx.xxx.xxx.xxx in moja skatla lokalen IP v obliki yyy.yyy.yyy.yyy ali pa ime zzzzzzz? lahko pa tudi ustvarim nov host.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!