Skoči na vsebino

Naravne katastrofe


lightning

Priporočene objave

Ko sem gledal posnetke in posledice orkana Katrina iz New Orleansa in Mississippija, sem se zamislil nad tamkajšnjo gradnjo.Vse povsod kupi desk in ' foršprunka', opaža po slovensko :) .No pa sej vidite v filmih in drugod, da oni precej prakticirajo tako čudno gradnjo, sploh na podeželjih.Čudno za nas se razume, da ne bom komu delal krivice.Dom je le dom.Torej zanima me, če kdo ve, zakaj oni tako gradijo, saj so lesena cela mesta :? :? Potem ni čudno da ob neurjih in drugih ujmah vse skupaj odnese in raztrešči.Je mogoče cenejše vzdrževanje ali kaj??Sam moreš pa barvat skoz...

No sicer bomo verjetno na začetku malo razpravljali o ameriškem gradbeništvu, potem pa naj tema služi debati o stvareh iz naslova in opisa teme. :)

PS:Je kdo čutil potres pred petnajstimi minutami?????Pri nas se je kar dobro zatreslo vse skupaj..mal scary :kva2:

LP, Lightning

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiv je tudi podatek da povprečen američan menja bajto 5x v življenju. jst ne vem če bom preživu eno :OK: So pa sila poceni gradnja tejle kupi lesa (ne rečem nič čez les - les je lep), ampak da ti potem vse termiti požrejo :rolleyes:

Drugo nasprotje so japonci.. pred kratkim jih je zrukalo 7,8 po richterju :o :o , poročali pa so le o MANJŠI gmotni škodi. in nimajo lesenih hiš ki bi lepo zadušile vibracije tal.

Glede naravnih nesreč: Osebno sem mnenja da so se ravno take dogajale tudi v pretklosti, sam informiranost je bla dost slabša in paranoid-U.S. like-state-of-mind vse preveč leze tudi k nam in nas mediji veliko bolj bašejo z negativnimi stvarmi (bomba tam, požar tu, spet poplava nekje drugje, pa potres :unsure:), namesto da bi poročali kdaj tudi o kšnem uspehu domačih fabrik in dobrih dosežkih naših znanstvenikov, novih hišah, etc... tako malo.. za samozavest državljanov, ne pa da z mentaliteto deremo ku owce čez lužo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, po mojem, kolikor jih jaz poznam, jim je bistvo služba. Hiša jim mora pa biti čimcenejša in za vzdrževanje in za nakup. Če dobijo boljšo službo drugje se pač preselijo in se ne sekirajo.

Pri nas vsak misli da ima "domačijo" in ne hišo. In potem to čuvaš (čuvajo) za 500 let, vsak jo pa rabi, če si res zdrav max 50 let da si "gospodar". Itak pa se okus in tehnika spreminja in zato se gradijo večinoma nove - drugačne, boljše. Tudi jaz gradim, ampak spet bo zadeva za 500 let... Ker je zidana...

tolk za moje mnenje...

Pa še to... če pride tak orkan k nam ali pa kakšen tornado tudi naša hiša ne pomaga - mal pobrskaj po spominu (al pa po Novicah)... Pa predstavljajte si da začnejo zdajle v ameriki popravljat hiše na naš način.... saj preden do gradbenega dovoljenja pridejo pa ta svetovalec, pa taki strokovnjaki pa tko kot pri nas (glej Bovec :fight2: ),... so 20 let brez hiš!

lp vsem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nč se sekirat, to je šele začetek predstave :afro1: je že vse stric Nostradamus napovedal. :lol:

edino kar vam svetujem je, da ne crknete lih takoj, ker bo šov resnično veličasten. :afro1:

koliko od vas je že pomislilo, kako bi prišli do vode, če bi se začelo pomanjkanje? oziroma, razen tistih, ki sušijo šalame v kleti po tradiciji, koliko od nas je sploh pomislilo imeti neko "zalogo" najosnovnejšega a la sanitetni material, konzerve, ustekleničena voda in bi se to na vsake toliko let (pred rokom poteka)obnovilo? niti ni drago ko pomisliš, da lahko ostaneš čez noč brez vsega...dosti tragedij se zgodi le zato, ker smo popolnoma nepripravljeni...mamo nek občutek varnosti in nedotakljivosti in nato...je jok in stok. dobro, če ti prnese na glavo nekajtonski kamjon al barko je pač...smola :afro1:

marsikaj bi se dalo preprečit, že z malo pametnejšo gradnjo in izbiro lokacije...sej je res, da je vedno problem denar...ampak, koliko te stane, če moraš bajto v katero si vložu vse čez noč zapustit in ne dobiš od zavarovalnice nič?

američani pač iščejo službe po celi državi, ker imajo pač enostaven sistem zaposlovanja in odpuščanja in je važno, da so poceni nastanjeni, da majo poceni prevoz itd...in da, tudi tak način življenja oziroma družbenega sistema je delno kriv za tako razdejanje in tolikšne žrtve.

pa še nekaj je zelo zanimivo...ponavadi katastrofe zadenejo vedno revnejše prebivalstvo...a kdo vidi kak vzorec v tem? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo brez panike ! dokler je papež v Vatikanu je vse OK !  :P  :fredy:

za Američane je bolj važno, da imajo Grmičeka na oblasti, jim bo on pomagal :devil:

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s čim? da zbombardira kar je še ostalo, ker je ceneje zazidat na novo kot popravljat... :lol1: :lol1: :lol1:

B-52 incoming.... :afro1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s čim? da zbombardira kar je še ostalo, ker je ceneje zazidat na novo kot popravljat... :lol1:  :lol1:  :lol1:

B-52 incoming.... :afro1:

New Orleans bo prodal Kubi al pa Mehiki, pol se bo pa privoščljivo hahljal v svoji beli bajti, kako škodo so utrpeli mehikanarji oz. el presidente Castro. :ninja: :hmm: :yes:

Popravljeno . Popravil pirrulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imeti neko "zalogo" najosnovnejšega a la sanitetni material, konzerve, ustekleničena voda

Ko pride do katastrofe tako velike razsežnosti, ti take zaloge ne bodo nič pomagale.

Takrat moraš imeti dobro puško in dobro pištolo in dovolj municije in nič vesti, temveč le naravno dejstvo: vse, da moji geni preživijo.

Ker če boš imel vse tiste povoje in vode in suhe salame, bo prišel tip, ki tega ne bo imel, imel bo pa puško. In potem bo imel oboje: puško in tvoje zaloge. Ti pa ne boš imel ničesar, tudi življenja ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pride do katastrofe tako velike razsežnosti, ti take zaloge ne bodo nič pomagale.

Takrat moraš imeti dobro puško in dobro pištolo in dovolj municije in nič vesti, temveč le naravno dejstvo: vse, da moji geni preživijo.

Ker če boš imel vse tiste povoje in vode in suhe salame, bo prišel tip, ki tega ne bo imel, imel bo pa puško. In potem bo imel oboje: puško in tvoje zaloge. Ti pa ne boš imel ničesar, tudi življenja ne več.

Na žalost živa resnica. Policija bo imela dovolj dela z lasnim preživetjem in varovanjem šefov. Ti pa: Znajdi se kot veš in znaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam popolnoma brrm!! torej pripiši tistim zalogicam (en ruzak rečmo) z najnujnejšim (aja, kak par nogavic pa hlače tudi :slap: )še orožje. vsaj malo daljši pipec...pa čelado (vsaj kolesarsko :afro1: )

mislim, da ima lahko skoraj vsak en ruzakč s takimi rečmi na dosegljivem mestu...ker v naglici vedno vzameš tisto, kar najmanj potrebuješ...rečmo fotoaparat in baterije :lol1:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem odkrito pokvarjen :ninja: ...zdi se mi, da se zadeve le malo spreminjajo...včasih je vedno zalil al pa odnesl območja v Bangladešu, Indiji, Pakistanu ipd......, zmerej so naj....l v glavnem tisti, ki že tako (glede na naše razmere) nimajo nič.

In če mora že koga odplaknit, strest, zalit, odnest, se mi zdi kar mal prov, da se to zgodi tudi Švicarjem, Jodlmajstrom, še posebej pa Američanom.

:whistle:

Ne da bi bi jim prvošču, ampak tudi pizd...je naj se malo porazdelijo.

ejmen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma ja.. pa sej nas tudi je mal udarlo.. zadnja neurja so naredila ogromno škode... Tudi odpravljanje le-te bo bremenilo državni in posameznikov proračun, kar pomeni manj bencina in manj kmjev na motorju :D.

A glej ga zlomka! mogoče pa zaradi omenjenega načina gradnje ni bilo smrtnih žrtev? (če ne štejemo utopljenca v muri - naj počiva v miru)

Lahko se sicer kdo obesi in reče: "ja uni na Sumatri nimajo dnarja za kamen da bi sezidali bajto". dejansko je to tako, da so v revnejših deželah ljudje - oprostite izrazu - izjemno leni. Tekla je že debata o tem kako so se odpravljale posledice cunamijev (1001 prostovoljec iz vsega sveta, a domačini pa pod palmo sedeli in čakali da se bo vse samo od sebe uredilo).

Lahko se naravne nesreče enakomerno porazdelijo, sej tud so več al manj. Posledice in njih odpravljanje se pa niti približno ne bodo porazdelile. Eni pač živijo iz dneva v dan.

2 dni sem postavljal ograjo okol bajte (Stalo me je nekaj prostega časa). Zato da srna ne bo požrla solate. Lahko bi pa sedel in gledal kdaj bo srna solato požrla in potem zagnal vik in krik, kako to ni fer in zakaj je ni pojedla tudi sosedu. :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

staycool :OK: ampak dodaj še, da mnogokrat niti se ne lotijo kaj delat, ker hitro pride kak drugi ki je še bolj len, poči taprvega in si prisvoji njegov trud. to je še en vidik revščine... <_<

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 dni sem postavljal ograjo okol bajte (Stalo me je nekaj prostega časa). Zato da srna ne bo požrla solate. Lahko bi pa sedel in gledal kdaj bo srna solato požrla in potem zagnal vik in krik, kako to ni fer in zakaj je ni pojedla tudi sosedu.  :kva2:  :kva2:

tipično slovensko gledanje (učinkovitost, delavnost, "pridnost - vsi drugi so pa lenobe, da kr nebo joče, k jih gleda") ... + ne zaženejo vsi vika in krika, da se jim dogaja krivica... čeprav je tut to tipična slovenska lastnost ... eni jokajo celo, k jim japončki delajo grde auspuhe zadnje cajte ...

Lahko bi pač sedel in gleda srno, pa bi ti dol viselo, ko bi ti požrla solato, ker bi bil kul in bi reku "qrc, srna, jst te častim kosilo dons :)" In bi bla srna zadovolna ti pa tut, k si jo nafutru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predpostavljam sym, da živiš v stanovanju in kupuješ pri najboljšem sosedu.... :afro1:

pa ja ne rad gledaš, kako tvoj trud požre nekdo tretji? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predpostavljam sym, da živiš v stanovanju in kupuješ pri najboljšem sosedu.... :afro1:

pa ja ne rad gledaš, kako tvoj trud požre nekdo tretji?  :lol:

ne, sam ful rad najedam :D

Mah, sj srnice pa otroci pa tko so zmer najbolj priročne pri zganjanju propagande :D

aja, pa zajčki (in zajčice ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!