Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Pozdravljeni,

v znani slo moto hiši kjer je na zalogi vedno skoraj 100 motornih koles se prodaja črna FZ1, ki je bila kupljena v slo. Motor je letnik 07 in ima skoraj 30k prevoženih. Je bil mogoče lastnik iz tega foruma?

Drugače pa lahko grem v menjavo z hornet 600 l.02 in mojim doplačilom okoli 3300€. Kaj menite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prevec km...nasledn let bo (vrjetn) skor 40k km, motor star pa cca 3leta... k bos prodaju bo pa tud problem prodat, itd...pa se taki km so, da ketna vrjetn se ni bla zamenjana, mogoce se kj druzga, itd..bos meu se kake dodatne stroske vrjetn...

Popravljeno . Popravil e_boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor, ki ti ga je e_boy podal, ti ne more biti v ničemer koristen :whistle:

Prvo kot prvo....če razmišljaš kako ga boš prodal še preden ga kupiš, potem bolje da ne kupuješ!!!

30k km je čisto realna cifra za motor, ki ima za sabo skor 3 sezone (torej cca 10k na sezono...ne vem kaj je tukaj čudnega???). Načeloma na motorju ne bi smelo biti narobe nič. Ketna bi morala biti še dobra za vsaj 10-15k (če je bila vožnja solo). Pogledat prve bremz ploščice, pa še te bi morale biti ok.

Svoje sem menjal na 26k, pa še te so imele pol mesa. Pač sem jih prekuril na Marofu in je bila potrebna menjava.

Drugega kot redne servise na 10.000km ne bi smelo biti. Torej na 30k, olje in filter in to je to. Na 40k svečke še zraven.

Kar se barve tiče....letniki 07 so bili črno-rdeči, modri in neka taka čudna sivozelena farba (vsi zlate vilice). Čisto črnih ni bilo za slo tržišče. Lahko da je 06l, prvič reg 07. (za barve 06 nisem čisto siguren).

Če te pa še kaj zanima, pa kar na dan z besedo oz. vprašanji :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja glede barv sem ti napisal za S modele in ne N.

Če se ti pa ob teh pogojih splača menjat, pa veš samo ti in noben drug :P

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpen odgovor. Če bi ga letos še kupil, bi kvečjemu šel drugo leto v menjavo za novejšega z doplačilom, ampak mislim, da ne bom naredil letos ne vem kaj koliko km več. Še posebej, če se vreme ne izboljša.

Glede barve je pa tako, da mi je prodajalec rekel, da je črn ter da je letnik 07 in pa kupljen v SLO. Sem pa v tej temi prebral ,da ta letnik ni obstajal v črni barvi in sem tudi v mojem postu zato napisal, da je črn. Strange;).

Bi prilepil link do oglasa, pa kolkor se spomnim ne smem.

Kako je pa drugače z FZ1 po ovinkih. Ali drži, da je rahlo slaba za v kratke zavoje? Kakšna je primerjava v vožnji po ovinkih med hornet 600 ter FZ1? Zahtevnejša, podobna?

Ali se ti zdi menjava realna, ugodna(tvoj pogled)?

Evo, kaj si pa napisal, da kar na dan z vprašanji :naughty: :naughty:

Popravljeno . Popravil pubi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpen odgovor. Če bi ga letos še kupil, bi kvečjemu šel drugo leto v menjavo za novejšega z doplačilom, ampak mislim, da ne bom naredil letos ne vem kaj koliko km več. Še posebej, če se vreme ne izboljša.

Glede barve je pa tako, da mi je prodajalec rekel, da je črn ter da je letnik 07 in pa kupljen v SLO. Sem pa v tej temi prebral ,da ta letnik ni obstajal v črni barvi in sem tudi v mojem postu zato napisal, da je črn. Strange;).

Bi prilepil link do oglasa, pa kolkor se spomnim ne smem.

Kako je pa drugače z FZ1 po ovinkih. Ali drži, da je rahlo slaba za v kratke zavoje? Kakšna je primerjava v vožnji po ovinkih med hornet 600 ter FZ1? Zahtevnejša, podobna?

Ali se ti zdi menjava realna, ugodna(tvoj pogled)?

Evo, kaj si pa napisal, da kar na dan z vprašanji :naughty: :naughty:

Verjetno si mislil tole zadevco ..../_MOTO/ad.asp?ID=2986709 Če se pogleda tole zadevco .../_MOTO/ad.asp?ID=2783091 ki je čisto nova in 7k€ potem ne vem ali se ti splača kupiti prejšjo zadevco. Drugače pa smo pri prvem trgovcu videli že vse sorte, tak da previdno, kot povsod drugje.

Vse kaže, da so 2007 naked imeli črne vilice, kar pomeni, da je prva lahko kupljena v SLO.

Vozi se FZ1 lepo, je pa treba v račun vzet, da je motor malo težji. Če hočeš orng polagat potem to ni to, ker bo vse po tleh vleklo.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je toliko nizko, pedalke al kaj drugega, npr. v primerjavi s hornetko, s katero se lepo peljem skozi ovinke brez kakršnega drsenja razen stopalke...

Mi mogoče bolj priporočate kaj drugega, Z1000 npr.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah pretiravanja. Tudi z FZ1 se boš lepo peljal čez ovinke. Pač tace grejo po tleh, jbga..kupiš nastavljive :D. Stranski štender in del srednjega (ki ga N nima) gre po tleh pri res zlo globokem naklonu, to se mi je dogajalo recimo na Marofu (po cesti se takih špilov ne grem, pa nisem med najpočasnejšimi:P) Sicer pa, dokler ne gre po tleh bočna plastika je vse vredu :evilgrin:

Priporočal ti ne bom nič, sam se odloč kaj hočeš imet :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@frips: odvisn kako na to gledas..usazga zmer zanimajo km...pol bi lah reku, da kr kup poskodovan motor, sj mas itak dost moznosti da na cesti pades, ipd...

@pubi: glede voznje nc skrbet - se zih pelje bols k hornetka...kokr sm te jz razumeu te zanima fz1N (nekateri kle primerjajo s S), in za kratke ovinke je zlo ok (vrjetn je S verzija mal drgac)..tud polagat se da zlo dobr z N..

glede menjave...fz1N jih ni velik pa cene so okrog 6k€..pr hornetkah je pa obratno, jih je dost pa se letnica nardi svoje..tko da l.02 pomoje ni vredn vec k 2,5k€..tko da si pol sam izracuni...pr menjavi je pa usak motor ponavad (un za kupca) drazji..itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je toliko nizko, pedalke al kaj drugega, npr. v primerjavi s hornetko, s katero se lepo peljem skozi ovinke brez kakršnega drsenja razen stopalke...

Mi mogoče bolj priporočate kaj drugega, Z1000 npr.?

Če z Hornet pelješ tak da ne brusi, potem tudi z FZ1 ne boš brusil. Hotu sem samo rečt, da pač gre po tleh, tak k npr. FZ6. Ni za polagat u nulo, za športno vožnjo pa je :). Ma ne Z-ja vzet, vzemi raje FZ1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@frips: ..usazga zmer zanimajo km...pol bi lah reku, da kr kup poskodovan motor, sj mas itak dost moznosti da na cesti pades, ipd...

Ok, sj te razumem kaj si hotel povedati...samo vseeno... ti dve stvari ne moreš primerjat.

(vrjetn je S verzija mal drgac)..

S in N sta konstrukcijsko identična, ista mašina, isti geštel, iste tace itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odšravfi tiste pecle na tačkah pa daj zadi 180 gumo gor po pejd pa če ride.....hehe, mam frenda ki je to naredu in se zdej na ovinkih z ušesi drajsa po tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odšravfi tiste pecle na tačkah pa daj zadi 180 gumo gor po pejd pa če ride.....hehe, mam frenda ki je to naredu in se zdej na ovinkih z ušesi drajsa po tleh.

Jebala te ride:D Če je sam to naredil...pol ni še blizu ušes :P :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odšravfi tiste pecle na tačkah pa daj zadi 180 gumo gor po pejd pa če ride.....hehe, mam frenda ki je to naredu in se zdej na ovinkih z ušesi drajsa po tleh.

Nekako nelogično. Če je na širši feltni ožja guma, potem je le ta bolj okrogla in gre težje v ovinek :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru niti ne. So kar pogosto menjaval 190/50 za 180/55, bolj špičasta in malo višja. Menda je felga pri FZ1 še takih dimenzij, da ne deformira gume (kaj pa vem, nisem strojnik hehhe).....tako zasledil na nekem FZ1 forumu.

Bomo vidli kako bo z 190/55 :D

PS.: Maus.....kako se nove tace obnesejo? :hmm:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako nelogično. Če je na širši feltni ožja guma, potem je le ta bolj okrogla in gre težje v ovinek :hmm: ?

Ne trdi nekaj v kar nisi siguren :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS.: Maus.....kako se nove tace obnesejo? :hmm:

dobr se obnesejo ... z njimi naum drajsu po tleh ... se raj uležem pod njih :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slike,slike... :whistle:

se ga boš lahko v živo dotaknu :P

ročke, gripi in tačke so od Rizome :whistle: ... Frips se jih je lahko dotikal, pod mojim budnim očesom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa preklel jih na dolgo in široko :krneki:

@Maus....da ne boš pozabu daljši šrauf kupit, ker boš uteži zgubil drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa preklel jih na dolgo in široko :krneki:

@Maus....da ne boš pozabu daljši šrauf kupit, ker boš uteži zgubil drugače.

danes ... če ne pa .. sj uteži še prodajajo :D ... danes mal tačke spustim in jih potegnem za dve lukni nazaj ... ker me čaka nekaj daljših fur :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!