Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Moram komentirati glede Cometa 650.......

v temi o cometu. hvala.

ice

Ups, na koncu videl naslov teme, se oproščam za off-topic, a če je že napisano... ;)

P.S.: Glede trenda razvoja novejših Fazerjev (FZ1, FZ6...) mi pa filozofija sploh ni všeč. Preveč se približuje R1-ki in R6-ki, izgublja pa na vsakodnevni uporabnosti motorja in sproščenosti. Recimo novega si nikakor ne bi kupil, ker si raje R1-ko, če bi že gledal v to smer (kar pa ne). Yamaha bi se morala vrniti malo nazaj v touring (ne samo z modelom Diversion), kajti čedalje več hardcore SS motorjev na cesti in čedalje večje kazni ter manj prostora za izkoristek potenciala - to res pelje v slabo smer.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Glede trenda razvoja novejših Fazerjev (FZ1, FZ6..wink.gif mi pa filozofija sploh ni všeč. Preveč se približuje R1-ki in R6-ki, izgublja pa na vsakodnevni uporabnosti motorja in sproščenosti. Recimo novega si nikakor ne bi kupil, ker si raje R1-ko, če bi že gledal v to smer (kar pa ne). Yamaha bi se morala vrniti malo nazaj v touring (ne samo z modelom Diversion), kajti čedalje več hardcore SS motorjev na cesti in čedalje večje kazni ter manj prostora za izkoristek potenciala - to res pelje v slabo smer.

LP

Ima Yamaha čist ok politiko kar se tega tiče. V Touring razredu ima FJR!

FZ1 je pa mešanica med šport in turing. To je po moje odlična mešanica za nas, ki se nam lih ne visi čist z gobcem naprej, čisti potovalniki nam pa niso po volji.

Stavim, da do 6-7k bolj potegne kot novejši SS motorji, kar je pa vsakodnevno najpomembneje.

Kar SE FZS 600 tiče...si izgubil stavo, razen če mu zamenjaš zobnike....potem se pa mašinca pelje super :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blagor enim, ki majo kj skrajšat :glare: ... sj bi pa podaljšu :naughty:

z novimi šprinterkam proti 80000 naprot :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blagor enim, ki majo kj skrajšat glare.gif ... sj bi pa podaljšu trance_25_naughty.gif

z novimi šprinterkam proti 80000 naprot tongue.gif

Hm jst zadnje čase sam krajšam :P. Si nov torej že? Kul...kaj pa dal gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ADMINI...prosim, če pobrišete objavo #36, ker sem jo prestavil v "pravilno temo".

Bemu nekdo je vmes spremenil naslov teme in me zavedel :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vuk....greva rezat ? trance_19_hmm.gif

ORIGIGI....post-498-125440096044_thumb.jpg .....KRAJŠAN post-498-125440107762_thumb.jpg

Več pa TUKAJ !

Jaz sem takoj za akcijo.... :yea1: Kaksnih par cm(recimo 8-10) bi bil cisto ok krajsi. Na nemskem FZ1 forumu ga je ze par folka skrajsalo.

Ta na sliki ga je skrajsal za tocno 8 cm.

Pa se 'navodila' v nemscini:

1. Bei Yamparts Gasdichte Nieten bestellen.

........ Klick (ist die letzte Position in der Liste)

2. 1mm Trennscheibe für die Flex besorgen.

3. Frau oder Freundin in die Stadt schicken zum einkaufen. (min.2h)

4. Bier aufmachen (Mut antrinken den du brauchen wirst beim abflexen des Akra) :shock:

5. Alle Nieten (vorn und hinten) mit einem 5mm Bohrer anbohren bis der äußere Rand der Niete abfällt. Ganz Mutige bohren weiter, die Anderen klopfen den Rest der Niete mit einem Nagel oder Durchschlag nach innen.

6. Edelstahlband (vorn und hinten) abnehmen und die drei Teile vorsichtig auseinander ziehen. (Geschafft.......Schluck Bier) :trink:

7. Das Edelstahlband 100 mm von vorn um das große Carbonteil legen und mit einer Reißnadel einen Anriß machen, wo getrennt werden soll.(Das Edelstahlband gibt es auch bei Jamparts zum nachbestellen)

8. Jetzt mit der 1mm Trennscheibe, schön am Anriß entlang abflexen. :?

9. Bier austrinken, :trink: die Flasche brauchen wir gleich noch! (leer)

10. Löcher für die Gasdichten Nieten in das jetzt kürzere Carbonteil bohren (Anreißen der Löcher erkläre ich jetzt nicht extra)

11. Im Inneren des Dämpfers ist ein Rohr mit vielen Löchern das mit Dämpferwolle umwickelt ist. Die Wolle abwickeln.

12. Das Rohr ist am Ende aufgeweitet und vorn ist das Edelstahlteil dran was an den Krümmer gehört. an der aufgeweiteten Seite trennt man 100 mm mit der Flex ab. Wieviel mm ist egal auf alle Fälle exakt die selbe Länge die wir vom Carbonteil gekürzt haben.

13. Da die Aufweitung am gelochten Rohr abgeschnitten ist muß man diese jetzt nachformen, da sonst die Endkappe des Dämpfers nicht mehr drauf paßt und jetzt kommt die leere Bierflasche ins Spiel.

14. Bierflasche auf den Fußboden stellen und das gekürzte, gelochte Rohr so oft kräftig über den Hals der Flasche stülpen bis die gewünschte Aufweitung erzielt wurde.(Geht auch anders aber nur das Ergebnis zählt)

15. Jetzt ist die Dämpferwolle dran! Da die Wolle nochmal in einem Stahlnetz eingepackt ist braucht man nochmal die Flex zum kürzen. Dämpferwolle aurollen und glatt auf ein Brett legen. Eine gerade Leiste genau bei 100mm auf die Wolle legen und genau an der Leiste entlang abflexen.

16. Dämpferwolle um das gekürzte Rohr mit Löchern wickeln und durch zwei Stahlkabelbinder sichern.(Stahlbinder giebt's bei ATU)

17. Carbonteil drüberschieben und Endkappe reinstecken

18. Stahlband drumlegen und neu vernieten.

19. :trink:

20. Wenn das Carbonteil von vorn gekürzt wurde liegt jetzt vor Euch ein gekürzter Akra an dem sogar der Aufkleber noch dran ist.

21. Dämpfer an's Möppi bauen und dumpfen Sound genießen! :spitze:

22..........................

post-5882-125441123292_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zgleda tak švoh, bi mogu videt v resnici...če bojo dinarci na odveč, čeprav mi je zaenkrat štima povsem všeč!

Morm pa napisat kaj kak se je moped obnesu na potovanju - pokazal so se prvi minusi, pa k sm mislu, da jih FZ1 pač nima :) Sam niso tak velki, da bi se človek sekiru. Mal moti trši zic, mal motijo bolj pokrčena kolena, lubico mal moti sopotniški zic, ki na nakedu ni ravno obilen. Kar se pa ostalega tiče je pa moped popolnost! Nastavljeno vzmetenje je po uničenih Črnogorskih in Bosanskih cestah opravljalo kot more, res se je motorček pelju kot sem želel. Pa če se je sredi močnega nagiba cesta povsem zalomila, sem samo malo bolj prijel balanco in je šlo vse gladko, res presenetljivo odlično.

Naloženih sma mela kakšnih 180kg vsega skupaj na njem, pa se je res zlo malo poznalo pri vožnji. Poraba je bla lepih turističnih 6l/100km (ne kaj velik več), pa ni blo zgolj turistično :) hehe. Bočni veter na Jadranki je tu pa tam želel ponagajat, pa mu kaj preveč ni uspelo, gume Dunlop Qualifier II so po 4000km nekako na dobri polovici iztrošenosti, olja ne pije nič (kot se nekateri radi pošalijo o naših sintesizerjih). Aja še to - nafilal sem gumi na 2.6Bar spredaj in 3.1Bar zadaj in morm rečt, da je bil precej opazen napredek, tako da če tovorite večja bremena morda razmislite.

No to je pa to zaenkrat. Bom pa tud jz kak olček menju počas, da si mal moped odpočije :)

Aja še to - ma kdo mrbit idejo, kje bi poceni dobil plastike zadka FZ1 nakeda, saj sem razmišljaj, da je teh za potovanja škoda, ker se slej ko prej vse zdrgne, pa bi blo fino dobit kakšne poceni seveda - če kdo ve naj prosim javi, lahko so tudi polomljene, spraskane, se bom že poigral. Hvala

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imeti dve temi o FZ1 je bzv, saj gre za enak motor....ehm

yep. sem samo cakal, da nekdo da "pobudo".

v glavnem, zdruzeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti sem govoril s tipom na Grobniku, ravno zato, ker mi je bil zanimiv zvok na njegovem FZ1. Imel je nekako tako skrajšan ror kot na tistih slikcah, in moram priznat da mi je bil zvok še bolj ušeč kot pa pri origini dolžini akrapoviča....mislim pa da je malenkost bolj glasen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo proda lepo ohranjeno, nekarambolirano Yamaho FZ1SA (ABS), naj me kontaktira! V upoštev ne pride modelno leto 2006 in 2008 (model s srebrno mašino).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo proda lepo ohranjeno, nekarambolirano Yamaho FZ1SA (ABS), naj me kontaktira! V upoštev ne pride modelno leto 2006 in 2008 (model s srebrno mašino).

Če se ne motim letniki 2006 še niso imeli opcije ABS. Lahko pa da se motim... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a kdo ve kaj ta tipo dela?:whistle:

Šteje do 17 :naughty: hehe

Če kdo zna, bi bil tud jz vesel novice, morda se pa kaj naučimo.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šteje do 17 :naughty: hehe

Če kdo zna, bi bil tud jz vesel novice, morda se pa kaj naučimo.

ajd

Med komentarji je to

he is a french driver, and in France motorbikes are limited to 106 horses power.

So he was showing how to enable this power limitation to ride full power.

In that case the engine turn from 106hp to 150hp as is it offered in the rest of the world.

I know it because I'm french and ride motorcycle.Our government sucks when it comes to talk about motorbikes power...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med komentarji je to

Si morda najdu med komentarji, da je kdo opisu kak se najde npr. 170PS? :naughty:

Pa hvala ti za post, bomo laži spal.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si morda najdu med komentarji, da je kdo opisu kak se najde npr. 170PS? trance_25_naughty.gif

Pa hvala ti za post, bomo laži spal.

ajd

haha, kupš R1 tongue.gif

Drugač mi je pa neki podobnga tud na servisu delou...nastavite šob za vbrizg, pa še ceu kup stvari ti tm pokaže...wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!