Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Očitno se nbenmu ne da zrihtat fotke crashpadov. Pa sej ni panike bom kupu pa tud če so čist grdi... Mam novo uprašanje. Sicer sem prepričan da piše na eni izmed 100 pagov nazaj, vendar ker so mogoče kašni novi modeli, ne bo škodil če spet mal o gumah povemo. Katere gume so dobre za Fz1? Na Fz6 sm meu roadsmartke pa so mi ble mal trde. Ne rabim gum za 11000km lohka tud sam 6000 zdržijo. Zdej ma qualifier gor pa so mi dobre. Ali je še kašna alternativa v tem razredu Qualifier(mehkejše od rodsmart in seveda še vseeno trše od racing variant). Torej kva ste našraufal na FZ1 in kako leti čez ovinke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M3, PilotPower, PilotPower 2CT. Naslednje grejo PP 190/55 gor. Vse leti dobr za moje pojme :P

Nimam boljših slik original crash padov. Tist srebrn je nocilec crashov, s tem da imam jst še vmes 30mm adapter zaradi oklepov)

post-498-126105876241.jpgpost-498-126105864302.jpg

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M3, PilotPower, PilotPower 2CT. Naslednje grejo PP 190/55 gor. Vse leti dobr za moje pojme :P

Nimam boljših slik original crash padov. Tist srebrn je nocilec crashov, s tem da imam jst še vmes 30mm adapter zaradi oklepov)

post-498-126105876241.jpgpost-498-126105864302.jpg

Slike so super. Hvala!.

Če bom odšel na servis in popvprašal po gumah, mi bo sigurno probal prodati nekaj kar se valja po skladišču in od katerega bo najbolj zaslužu. Sigurno bo zadeva vredu, toda zakaj nebi kupil najbolše? Ima še kdo kakšen dober predlog? Je mogoče kdo opazil spremembo v vodljivosti ko je prešel z Michelina na Bridgestone ali obratno? Eden glas za michelin že imamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcN... sam že nekaj let vozim izključno na Conttiju ... večinoma je gor Sport Attack ... včaih pa tudi Race Attack (ta je predvsem čez poletje gor) ... men je super, res pa je, da sem bolj umirjen starejši občan, ki vozi po omejitvah, tako, da ti ne morem povedati, kako se obnašajo pri visokih hitrostih in na dirkališču. Za lepo umirjeno vožnjo po predpisih, so odlične :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno se nbenmu ne da zrihtat fotke crashpadov. Pa sej ni panike bom kupu pa tud če so čist grdi... Mam novo uprašanje. Sicer sem prepričan da piše na eni izmed 100 pagov nazaj, vendar ker so mogoče kašni novi modeli, ne bo škodil če spet mal o gumah povemo. Katere gume so dobre za Fz1? Na Fz6 sm meu roadsmartke pa so mi ble mal trde. Ne rabim gum za 11000km lohka tud sam 6000 zdržijo. Zdej ma qualifier gor pa so mi dobre. Ali je še kašna alternativa v tem razredu Qualifier(mehkejše od rodsmart in seveda še vseeno trše od racing variant). Torej kva ste našraufal na FZ1 in kako leti čez ovinke?

Jest bom kar kratek... zadaj mam Dunlop Roadsmart (dobr oprijem + dolga doba-okrog 10000km), spredaj pa imam Dunlop Qualifier II (dobr oprijem + enakomerna obraba glede na zadnjo gumo)

S to kombinacijo mi ni bil nikoli problem po cesti po kolenu peljat...mi nikoli ni zdrsnilo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NejcN...če boš svojo mrcino obul v super/hyper sport razredu, ne boš falil z nobeno od znanih znamk - Michelin PP, Metzeler M3, Dunlop Q rr...razen za Bridgestone BT 016 nisem slišal prav veliko hvale...če ti je bila do sedaj navadna Q ok, pa sedaj probej Q rr...jst furam te in sem z njimi zelo zadovoljen...prej sem imel Metzeler Z6 in ti ne bi priporočal sport touring gum, ker je motor s super sport gumami preprosto večji užitek voziti... :evilgrin:

lp flox

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam Qualifier II zadnjih 4000km in sm zelo zadovoljen, lepo do roba, na polno sicer redko odpiram, zdrsnila 2x na kravjem dreku v BIH in 1x na res divje spolzem asfaltu, ko sem malo prehitro želel potegnt ven iz ovinka - vse nadzorovano - prav tako v BIH. A to ni merilo, da je guma slaba, niti slučajno! Ko se iztrošijo bom probal Andro-tovo kombinacijo, pa da potem komentiramo. Sicer pa je pomoje kot pravijo vseeno kaj nabaviš - pomoje od ST je najboljše trenutno Roadsmart, od športnejših pa vse en isti šmorn :) Za 215€ (se mi zdi da sm tu nekje dal pri Širniku) je to veliko gume, res.

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko dobrih odgovor ste mi dali. Na žalost sem imel možnost qualifier 2 probat samo v zelo hladnih razmerah, so pa tudi dost zgonene. Mislim da bom šel kar za qualifier 2 ali pa rr varianto. Rad bi sprobal RR. Sicer je dražja ampak me zanima že zarad firbca.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ NejcN: Malo pozno :wacko: , ampak sem jih šele danes dobil!

Ko sem odprl paket:

post-8404-126158354303_thumb.jpgpost-8404-126158356597_thumb.jpg

in pa na zmontirani:

post-8404-126158358611_thumb.jpgpost-8404-126158360537_thumb.jpg

post-8404-126158389055_thumb.jpg

pa še pogled od zadaj:

post-8404-126158362262_thumb.jpg

Cena pa skupaj z poštnino malo manj kot polovica na servisu :naughty: (ebay)

LP,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ NejcN: Malo pozno wacko.gif , ampak sem jih šele danes dobil!

Ko sem odprl paket:

post-8404-126158354303_thumb.jpgpost-8404-126158356597_thumb.jpg

in pa na zmontirani:

post-8404-126158358611_thumb.jpgpost-8404-126158360537_thumb.jpg

post-8404-126158389055_thumb.jpg

pa še pogled od zadaj:

post-8404-126158362262_thumb.jpg

Cena pa skupaj z poštnino malo manj kot polovica na servisu trance_25_naughty.gif (ebay)

LP,

Z

Kolk je to v €,bi jih mel tut jstunsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je to v €,bi jih mel tut jstunsure.gif

64€...bila je avkcija privat prodajalca in sem imel srečo da sem edini bid-al. Na nemškem se vrtijo cene brez poštnine tam okoli 80-85€...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

64€...bila je avkcija privat prodajalca in sem imel srečo da sem edini bid-al. Na nemškem se vrtijo cene brez poštnine tam okoli 80-85€...

Hvalaworship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po super ceni si jih dobu! 120 evrov pri nas je kar precej, zgleda pa kot ena noga od kakšne omare. :P Kakšna lepo postavljena nalepka bi znala zboljšati izgled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja nek oblikovni čudež lih niso :blush: se strinjam.

Je pa res da pri takih zadevah je bolje da malce slabše zgleda pa da "ornk" drži kot pa da zgleda fajn, ob padcu se pa prec odlom oziroma tko deformira da maš pol velik več škode na motorju. Bom kupu original in na tole kapco probu pritrdit okrogel yamaha znakec, če bo šlo. Srebn nosilc na mojem motorju ki je cel črn/rdeč bo še bl grdo. Bo treba prefarbat.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res da pri takih zadevah je bolje da malce slabše zgleda pa da "ornk" drži kot pa da zgleda fajn, ob padcu se pa prec odlom oziroma tko deformira da maš pol velik več škode na motorju. Bom kupu original in na tole kapco probu pritrdit okrogel yamaha znakec, če bo šlo. Srebn nosilc na mojem motorju ki je cel črn/rdeč bo še bl grdo. Bo treba prefarbat.... :P

pri padcu je treba preštudirat da ta cucl ne odlomi del okvirja..bi raj probal kakšno variant ki se pritrdi na dveh ali treh koncih..

če sploh obstaja, saj se zna tole pr malo večji brzini fajn odlomit..

ps:kupujem prednjo lampo za fz1 fazer in blatnik če kdo ima, oz je zamenjal s carbon-om

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri padcu je treba preštudirat da ta cucl ne odlomi del okvirja..bi raj probal kakšno variant ki se pritrdi na dveh ali treh koncih..

če sploh obstaja, saj se zna tole pr malo večji brzini fajn odlomit..

ps:kupujem prednjo lampo za fz1 fazer in blatnik če kdo ima, oz je zamenjal s carbon-om

Tile original crash padi od Yamahe so kar dobro zasnovani. Jaz imam sicer izkušnje pri FZ6, kjer so bili zelo podobni. Pri dveh padcih (eden je bil na mestu, pri enem je pa motor drsel sicer le par metrov), se je crash pad nalomil in odlično opravil svoje delo. Nalomila pa se je tista ploščica. Pri večji sili pa bi se verjetno popolnoma odlomila in bi obvarovala okvir pred krivljenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri večji sili pa bi se verjetno popolnoma odlomila in bi obvarovala okvir pred krivljenjem.

Sigurno boljše tako, kot pa aftermarket crashi, ki so večinoma prišraufani direkt v okvir (brez nosilca).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobr ni lih tko hudo....je pa večja verjetnost, da se kaj podobnega zgodi :)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ja.... Pr aftermarketih pršparaš sicer tistih 40, 50 evričev, pol k pa res fukneš ti gre pa okvir.... :headbang: bolš original pa si mern.

emm, sej to je vse skupaj "aftermarket" - torej t.im. "poprodaja", zagotavljanje delov, dodatkov, storitev, ... po tem, ko ti prodajo 'glavni produkt' oziroma osnovo, na kateri temelji tvoja aftermarket nabava ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!