Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Hola mojstri,

zgolj v vednost in ravnanje: ne pozabite da spuščanje križev v vilicah spremeni vozne lastnosti tudi pri visoki hitrosti, ne samo pri nizki - motor postane bolj "živčen", odvisno od motorja in za koliko mm ste spustili; poleg tega je motor tudi toliko mm nižji in prej drsajo tačke (in/ali tudi bolj "zoprni", fiksni deli motorja!) kar zna bit vsaj pri FZ1 precej velik problem, ker je že tko (pre)nizka

No nebi rekel da je motor bolj "živčen". Preprosto bolj odziven je. Teorija pravi,da se zgubi nekaj stabilnosti, vendar tak spust zadeve ne poslabša do te mere, da bi bilo karkoli nevarno.(stestirano 250 kmh po garminu po magistrali z 1.5mm spusta v vilicah)

Seveda vsem tistim ki se boste odločili za ta preprost poseg, prvih nekaj kilometrov malce z občutkom. Dejansko je taka razlika da zahteva malce privajanja(pri meni je trajalo 2 min vožnje na rakitno :D )

Velja še povedati 2 stvari.

1. Skoraj vsak motorist se je že znašel v situaciji ko se je nepregleden ovink začel zapirati, asvalta pa zmanjkovati. V tem primeru ti spuščena vilica(bolj odziven motor) omogoča lažje ter hitreje položiti motor ter speljati neugoden ovinek, ter te s tem rešiti izleta v jarek ali bog ne daj nasprotno vozilo(če je desn ovink).

2. Moja vožnja navzdol se je izboljšala in postala identična vožnji navzgor.

Ja drsanje postane problem, lahko se kar poslovite od štiftov na tačkah. Ali jih odšraufajte dol ali pa jih boste v zelo kratkem času zbrusili....

Upam, da se še kdo odloči sprobat in podeli občutke z nami... :OK::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice: komot flex zapoje,ce me potem ti cakas z stojalom za motor....kot v boksih:p

@Nejc: ehmm kaj pa tisti k nimamo ne stoplov vec, se aftermarket tac vec skoraj ni ehmmm....huh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tud meni že nekaj tačk manjka od pluženja, štifte sem pa že na začetku ven pobral :whistle:, se pa bolj kot za tačke bojim za bug spojler...imam že na obeh straneh podrsanega...sicer je bilo to pri vožnji v dvoje, ampak useeno :hmm: mogoče bo treba malo skrajšat nosilce spojlerje in ga stem dvigniti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tisti k mamo namesto bag spoljlerja kar cel oklep???? :eek: A ga bomo pa po asvaltu drsal al kaj :hmm: ???Pa še tku pocen ni bil :nono: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjami mi...gre se prej kaj drugega po tleh kot pa ta cel oklep. Seveda na pisti,po cesti pa sploh ni tezav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm imbus u roko 6 šraufu odšfaufat eno dvor-kočevje-dvor :naughty:odžagat pa da vidmo kako se obnese!!!

aja sam kaj k dež:pos:!!!

Popravljeno . Popravil 2kratATA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če ma kdo rabljen nosilec zadnjega kufra za prodt tistih 180€ je čist 3much

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če ma kdo rabljen nosilec zadnjega kufra za prodt tistih 180€ je čist 3much

Givi ti ga za okoli 70€ naredi, seveda pa vedno obstaja bolha/e-bay/avtonet...

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej

Akrapoviča si pozabu gor dat :)

Drgač mi je pa všeč, sploh če ma od R1 mašino :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej

Akrapoviča si pozabu gor dat :)

Drgač mi je pa všeč, sploh če ma od R1 mašino :)

LP

Akrapo pride v naslednji fotomontaži :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa obvezno auspuh pod rit :)

Lohka tud dva :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, našraufu zadnjo PP 190/55. Mal hecn zgleda, sam pelje se pa lepo, pač kolk sem probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A motor je kej višji?

Ker men je blo rečen, da se pol dvigne od 1cm do 2 :)

Pač sprašujem, ker ga Mateja že zdej komi drži pokonc :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, našraufu zadnjo PP 190/55. Mal hecn zgleda, sam pelje se pa lepo, pač kolk sem probal.

Jz mam tudi 190/55 naročeno, kumi čakam, da vidim če je res kakršnakoli zaznavna sprememba. Kaj pa tako čudnega zgleda? :unsure:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A motor je kej višji?

Ker men je blo rečen, da se pol dvigne od 1cm do 2 smile.gif

Pač sprašujem, ker ga Mateja že zdej komi drži pokonc smile.gif

LP

Hja guma je cca 2 cm višja, ko sem postavil bok ob bok. Zadnji konec se je menda dvignil malo zato,nisem meril, samo v nogah tega ne čutim. Kvečjem se mi zdi, da je za noge nižji trance_19_hmm.gif

al sem se pa jst raztegnu hehe

@suhi....balon na zadnjem kolesu hehe

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe če ne prej, boš dal za probat 22 pa bo :)

Mislm sam za višino, ne za pelat :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest mam že dobr tedn 190/55 gumo gor....glede izgleda mi je bolši...bolj moto gp look :yea2:, pri višini se mi pa zdi da sem v nogah začutil malo dvignjen motor (guma je za švoh 2cm višja od 190/50 v premeru), pa tudi pri vožnji se mi zdi da se ful pozna...v pozitivno smer...mislim da ne bom več nataknil 190/50.

Gladiac, lahko se zmenimo kak dan pa bosta probala se gor usest....ko se pozdravim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav vsem ki ste lasniki fz1/fazer in vsem ki še boste. Tale forum od fz1 sem cel prebral sicer sem nekje opazu da ste pisali od spredje luči ni pa nihče nič napisal kako dobro sveti prednja luč.. všeč sta mi oba modela tako fz1 kot fz1 fazer.. vendar je fz1 cenejši zato sem se odločil da kupim rabljenega in me zanima kako v temi sveti prednja luč (kratka in dolga) glede na to da ima samo eno H4 žarnico. v naprej se vam lepo zahvaljujem za odgovore.. in želim vam čim več prijetno prevoženih kilometrov.. lp :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena ni nobena :evilgrin:

Sicer sem eno imel možnost sprobat na FZ6N (isti šmorn kot na FZ1). Sveti zadovoljivo. Dve sta pa ipak dve:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem ki ste lasniki fz1/fazer in vsem ki še boste. Tale forum od fz1 sem cel prebral sicer sem nekje opazu da ste pisali od spredje luči ni pa nihče nič napisal kako dobro sveti prednja luč.. všeč sta mi oba modela tako fz1 kot fz1 fazer.. vendar je fz1 cenejši zato sem se odločil da kupim rabljenega in me zanima kako v temi sveti prednja luč (kratka in dolga) glede na to da ima samo eno H4 žarnico. v naprej se vam lepo zahvaljujem za odgovore.. in želim vam čim več prijetno prevoženih kilometrov.. lp :yes:

Kupu boš FZ1 ker je cenejši od fazerja :kva2: ta pa je huda, še nism slišu, pa naj ti bo.

Sicer pa glede svetilnosti - ne vem, a se boš 80% vozil ponoči, ali zakaj te toliko skrbi ta osvetlitev? Meni sveti OK, sicer sem sprobal do sedaj samo 2x, pa za "normalne" hitrosti je meni bilo čisto vredu, kako je pri polaganju z 200km/h v ovinku pa žal ne bi vedu. Sicer pa za nekaj deset evrov montiraš ksenonke če želiš, pa bo fixno svetilo precej bolj močno in predvsem svetloba bo prijetnejša in čistejša.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem ki ste lasniki fz1/fazer in vsem ki še boste. Tale forum od fz1 sem cel prebral sicer sem nekje opazu da ste pisali od spredje luči ni pa nihče nič napisal kako dobro sveti prednja luč.. všeč sta mi oba modela tako fz1 kot fz1 fazer.. vendar je fz1 cenejši zato sem se odločil da kupim rabljenega in me zanima kako v temi sveti prednja luč (kratka in dolga) glede na to da ima samo eno H4 žarnico. v naprej se vam lepo zahvaljujem za odgovore.. in želim vam čim več prijetno prevoženih kilometrov.. lp :yes:

ma svet k svina dobr!!:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!