Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Res je ja,mi je še kar zelo všeč, :wub: kaj jo imaš ti zdaj?

Če rabiš enake nalepke ti jih zrihtam,cena pa menda okrog 30€

Hehe, če se spomneš, sem ti takrat pisala o tem. Na banki sva že denar vzela in vse smo bili že dogovorjeni, pa so nama jo pred nosom prodali :BUA:

Za nalepke pa sem ti tudi že pisala pa si verjetno malo pozabil :grim

Drugače pa imava isto Yamaho, kot je bila tale tvoja na sliki .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HELLo. Mene pa zanima, če ima kdo 2012 model in če je za ta model sploh opcija stranskih kovčkov?

Saj je model 2012 cisto isti (razen barve seveda) kot modeli od 2006- dalje. In za te seveda obstaja opcija stranskih kovckov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, če se spomneš, sem ti takrat pisala o tem. Na banki sva že denar vzela in vse smo bili že dogovorjeni, pa so nama jo pred nosom prodali :BUA:

Za nalepke pa sem ti tudi že pisala pa si verjetno malo pozabil :grim

Drugače pa imava isto Yamaho, kot je bila tale tvoja na sliki .)

Se spomnim ja,kaj še rabiš nalepke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuk a si ziher? Ker karkoli sem jaz gledu, je povsod bilo do modela 2011. Razen, če sem na take strani naletu, da ni bilo podatka za tanove. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2012 je ista kot 2006. Razen barve in par malenkostnih izboljšav na elektroniki... Kar paše na 2006 bo šlo tut na 2012 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thnx. Me je že mal zaskrbelo, ker ta bi bla pa res brezvezna, da si želim imet moped, ki ga lahko malo naložim, če ljubico kam popeljem, pol mi pa rečejo, da pa 12 model ni predviden za nalaganje :). Že tako sva malo v dvomih, da ne bo tolk fajn tko kot je blo zdej (ona še posebej). Res upam, da se nisem zaklal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thnx. Me je že mal zaskrbelo, ker ta bi bla pa res brezvezna, da si želim imet moped, ki ga lahko malo naložim, če ljubico kam popeljem, pol mi pa rečejo, da pa 12 model ni predviden za nalaganje :). Že tako sva malo v dvomih, da ne bo tolk fajn tko kot je blo zdej (ona še posebej). Res upam, da se nisem zaklal :)

Model 2012 je tako predviden za nalaganje kot moj letnik 2008. Malo bolj se bo sicer zibal,ko je polno nalozen, se ga pa da se vedno lepo peljat.

post-5882-0-45018700-1333874573_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A original je v obeh vilicah 5w? ker sem nekaj bral po forumih in eni dajajo v eno 10W v drugo pa 5W.

to mi niti na misel ni prišlo.. tud v service manualu ne piše da bi bilo kaj drugačnega.. za rebound bo 5w kr dowolj, za kompresijo pa bi mogoče res lahko dal gostejšega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A original je v obeh vilicah 5w? ker sem nekaj bral po forumih in eni dajajo v eno 10W v drugo pa 5W.

Če boš menjal olje v vilicah bi ti priporočal, da daš notri Motul Fork oil MEDIJUM 5 - 10 sintetika, ne spreminja wizkoznosti zato je tudi brez W oznake !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem nabavil originalnih 5W, se mi zdi da je to čist dovolj za normalno težo.. se mi ni zgodilo da bi mi zabijalo kljub temu da je verjetno še prvo olje noter.. menjava bo potekala predvidoma v naslednjem tednu

Če teleskop ZABIJA ni krivo olje ampak trdota vzmeti (nastavš trdoto)seveda, če je sploh ta nastavitev možna, sicer moraš v nasprotnem primiru dati TRšE vzmeti.Sam blažilec (amortizer) blaži SAMO v eno smer in to samo, ko se teleskop raztegne ko pa gre skupaj sam blažilec (če ni plinski ali za napumpat)nima nikakršne vloge !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nič ne zabija.. g. Bremzer brez skrbi :grim

pri 5 klikih od najtrše vrednosti nazaj (serijsko nastavljeno) je pri 5w še vedno malo "mehek" občutek oz. se vzmet dokaj hitro pokrči, je pa ne zabija..

to bi lahko spremenil z gostejši oljem.. ali bi bilo dovolj 7,5 ali 10 bi pa bilo treba testirat.. v info. - klikov bi naj bilo 26

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

no pa je le ratalo.. home made "športni fussrasterji".. no v bistvu samo distančnik za dvig stopalk..

imag0322.jpg

mogoče malo pomaga.. ampak kaj dosti pa tud ne.. pri "normalnem" presedanju (na pol riti) ne pridem do kolena.. če pa se presedem, da visim dol ko špaget pa se dotaknem asfalta s koleno približno istočano kot s tačko... tak da dosti ravno nisem rešil s tem :/

bi blo vseeno treba šprtne nabavit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima sledeče:

Za FZ1S me zanima kakšen dodaten izpušni lonec....

Pred dnevi sem v Postojni na OMW slišal sound, ki se mi je vsedel v dušo.....

Torej zelo nizek- globok sound bass a ne preglasen.... Malo sem "čekiral" med proizvajalci...., vendar ne dobim prave informacije preko spleta, zvočnikov.

Gledal sem znane proizvajalce. Akrapovič, Arrow, yoshimura, Leovince.........., jih je kar nekaj.

Kakšen nasvet mi bo prišel prav...

P.S. Torej res zelo globok sound, a hkrati ne preglasen, in ne moteč za okolico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mivv Suono :)

post-1190-0-32019000-1340228844_thumb.jpg

Mene pa zanima sledeče:

Za FZ1S me zanima kakšen dodaten izpušni lonec....

Pred dnevi sem v Postojni na OMW slišal sound, ki se mi je vsedel v dušo.....

Torej zelo nizek- globok sound bass a ne preglasen.... Malo sem "čekiral" med proizvajalci...., vendar ne dobim prave informacije preko spleta, zvočnikov.

Gledal sem znane proizvajalce. Akrapovič, Arrow, yoshimura, Leovince.........., jih je kar nekaj.

Kakšen nasvet mi bo prišel prav...

P.S. Torej res zelo globok sound, a hkrati ne preglasen, in ne moteč za okolico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Imam omenjen motor letnik 2006 in prevoženih 40000 km. Od kar nekaj motoristov sem slišal, da so pri tem letniku motorja problemi z slabim materialom ventilov in so nekaterim že razpadli, potem pa so imeli veliko škode, zato nebi rad da bi imel podoben problem. Zaenkrat motor dela brezhibno, zanima pa me če se med delovanjem motorja da kaj opaziti, če je kaj narobe in če je bolje iz preventive zamenjati ventile? Hvala za nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav si slišal, kolega je imel isti letnik in je porajtu ker je motor dajal od sebe čuden zvok čeprav ne tako ekstremno čudne da bi takoj pomislu na kakšno okvaro.No vseeno je nekemu serviserju povedal da ga to moti in če bi pogledal in evo ga cela pizdarija z ventili, kljub temu da je bila mašina še čisto 100% po moči itd. ga je ta poseg kar krepko po denarnici usekal. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Imam omenjen motor letnik 2006 in prevoženih 40000 km. Od kar nekaj motoristov sem slišal, da so pri tem letniku motorja problemi z slabim materialom ventilov in so nekaterim že razpadli, potem pa so imeli veliko škode, zato nebi rad da bi imel podoben problem. Zaenkrat motor dela brezhibno, zanima pa me če se med delovanjem motorja da kaj opaziti, če je kaj narobe in če je bolje iz preventive zamenjati ventile? Hvala za nasvete

Predlagam ti obisk serviserja Yamaha Primec, sem bil zraven ko je rešil že kar nekaj telih zadev z FZ1 ventili. V vsakem primeru sledi pregled zračnosti in nastavitev ventilov v izogib večji škodi ( ene par motorjev je kar dobro zdelalo, ko je ventil utrgalo).

Pokliči Primca pa ti bo vse razložil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V priročniku za uporabo piše, da je potrebno na vsakih 40 000 km preveriti oz. nastaviti ventile. :blush:

To je že res. Problem teh ventilov je da menda lahko padejo v cilinder.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je, lahko odletijo in gre motor..., oziroma so potem stroški tako visoki, da se samega motorja ne izplača popravljati, temveč zamenjati za kak drug rabljen agregat.

To napako so imele - imajo FZ1 in R1 06 letnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav si slišal, kolega je imel isti letnik in je porajtu ker je motor dajal od sebe čuden zvok čeprav ne tako ekstremno čudne da bi takoj pomislu na kakšno okvaro.No vseeno je nekemu serviserju povedal da ga to moti in če bi pogledal in evo ga cela pizdarija z ventili, kljub temu da je bila mašina še čisto 100% po moči itd. ga je ta poseg kar krepko po denarnici usekal. :(

pa je potem zamenjal vse ventile ali samo tiste tačudne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!