Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

pa je potem zamenjal vse ventile ali samo tiste tačudne?

Tačudne?

Lej ne vem za točen odgovor bi ga mogu šeenkrat vprašat je pa izpadlo tako da naj bi bila to serijska napaka L.06.

Se mi pa zdi da lahko rečemo da so vsi ventili v tem primeru ČUDNI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjati je potrebno cel set ventilov, saj so vsi z napako in le le tisti, ki kažejo znake obrabe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjati je potrebno cel set ventilov, saj so vsi z napako in le le tisti, ki kažejo znake obrabe...

Na mojem (letnik 2007) so bili menjani - zaradi napake proizvajalca - samo sesalni ventilii (12 kos). Ker sem po garanciji sam servisiral motor (jaka muda - olje , filter, svečke,...) je bil strošek popravila precej drag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel v mislih ta sesalni set.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je pri letniku 08, a so te napake na ventilih že odpravili?

Pa še zanima me kako se najlažje zamenja svečke? (odstranitev oz. spustitev hladilnika ali z zgornje strani odstranitev tanka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima sledeče:

Za FZ1S me zanima kakšen dodaten izpušni lonec....

Pred dnevi sem v Postojni na OMW slišal sound, ki se mi je vsedel v dušo.....

Torej zelo nizek- globok sound bass a ne preglasen.... Malo sem "čekiral" med proizvajalci...., vendar ne dobim prave informacije preko spleta, zvočnikov.

Gledal sem znane proizvajalce. Akrapovič, Arrow, yoshimura, Leovince.........., jih je kar nekaj.

Kakšen nasvet mi bo prišel prav...

P.S. Torej res zelo globok sound, a hkrati ne preglasen, in ne moteč za okolico.

Tudi jaz sem letos original zamenjal za Mivv suono :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je pri letniku 08, a so te napake na ventilih že odpravili?

Pa še zanima me kako se najlažje zamenja svečke? (odstranitev oz. spustitev hladilnika ali z zgornje strani odstranitev tanka)

....kaj je zdej ratala vsesplošna panika ker je eden moral ventile zamenjat ????? ( vprašanje kako je predelana mašina, menjana elektronika, "teranje do onemoglosti" )

Malo je treba vedeti še ozadje problema, ne vem, če je to ravno serijska napaka, ker potem bi bil vpoklic, mar ne ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za popravilo glede ventilov sem prašal Primca okoli 530 eur in Čarmana okoli 600 eur. Zanima me vaše mnenje koga bi izbrali, sam se bolj nagibam k Čarmanu, ker sem slišal da dobro popravi, Primca pa ne poznam, tako da mi prosim povejte kaj več. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim motor k Primcu. Možak naredi dobro. Je tudi Mausu zamenjal vse ventile na njegovi FZ. In moped še vedno laufa, hehe. Sem bil ravno predvčerajšnjim pri njemu, ko je bilo treba neko malenkost zrihtat.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je pri letniku 08, a so te napake na ventilih že odpravili?

Pa še zanima me kako se najlažje zamenja svečke? (odstranitev oz. spustitev hladilnika ali z zgornje strani odstranitev tanka)

Tank in zračni filter dol, hladilnik samo malo odpustiš (toliko da lažje zraven prideš..notranje so problematične baje), ni treba cevi dol dajat......

Rajš dam kolegu za pir ali dva, da mi jih zamenja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem (letnik 2007) so bili menjani - zaradi napake proizvajalca - samo sesalni ventilii (12 kos). Ker sem po garanciji sam servisiral motor (jaka muda - olje , filter, svečke,.. .) je bil strošek popravila precej drag.

a ma ta motor še 5 ventilov na cilinder :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha spet in kot vedno nardila motor kot se šika!

edin škoda ker je komercialc, čeprov predober za to..ga večina šoferjev ne bo vredna

haha..vatever

USD vilce, tenka linija..športno touring naked al kva

a mi lahk kdo pomaga glede yamahe majesty 400,ima samo pol moči zanima me kje je membrana za bencin(kakšne fotke)imam celo razdreno,hvala v naprej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tank in zračni filter dol, hladilnik samo malo odpustiš (toliko da lažje zraven prideš..notranje so problematične baje), ni treba cevi dol dajat......

Rajš dam kolegu za pir ali dva, da mi jih zamenja :)

A so nove NGK svečke že tovarniško nastavljene na 0,6-0,7mm razmaka, ali jih je treba nastavljati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednja modifikacija že čaka montažo na motor - čisto nov 2008 R1 amortizer, popolnoma nastavljiv (rebound + hi in lo speed compression) :)

post-1190-0-22086500-1343025312_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prašal servis Štern glede menjave ventilov pri FZ-1s l.06 pa mi je rekel, da še nobenega primera niso imeli, da bi zamenjali ventile. Nastavili pa že veliko saj se to pri servisu na 40000 km dela. Rekel je, da je to popolnoma brezveze menjati le nastaviti. Prosim, če mi svetujete ali naj vseeno zamenjam ventile ali samo nastavim, ampak mislim da je to z nastavljanjem bolj rizkantno, če tudi vi pravite, da je pri 06 letnikih to problem. Hvala za nasvete in odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prašal servis Štern glede menjave ventilov pri FZ-1s l.06 pa mi je rekel, da še nobenega primera niso imeli, da bi zamenjali ventile. Nastavili pa že veliko saj se to pri servisu na 40000 km dela. Rekel je, da je to popolnoma brezveze menjati le nastaviti. Prosim, če mi svetujete ali naj vseeno zamenjam ventile ali samo nastavim, ampak mislim da je to z nastavljanjem bolj rizkantno, če tudi vi pravite, da je pri 06 letnikih to problem. Hvala za nasvete in odgovore

......moj nasvet......pelji na servis in naj preverijo.....za vsak poseg zahtevaj pojasnilo.

...sicer pa, če motor dela brez posebnosti, potem ne vem v čem bi bil problem...

Popravljeno . Popravil TOMCAT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, da te skrbi, vendar ne kompliciraj..Pelji do Primca in naj ti preveri....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, da te skrbi, vendar ne kompliciraj..Pelji do Primca in naj ti preveri....

Tako je, pejt do Primca pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt do šterna pa se zmen z Benotam pa ti bo on vse povedu tako kot je, nevem zakaj bi jih menjal če se jih samo nastavi pa je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pejt do šterna pa se zmen z Benotam pa ti bo on vse povedu tako kot je, nevem zakaj bi jih menjal če se jih samo nastavi pa je...

Zato ker se je pri par 06 mašinah zgodilo, da je polomilo ventiel in razbilo motor.. Očitno nek problem z materiali pri prvi vgradnji ventilov. Zato eni pač menjajo preventivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ampak verjetno fantje tam že vejo kako in kaj če bi men rekel Beno da se mi ne splača menat in da naj jih samo nastavi bi mu verjel

ga toliko dobro poznam da bi mu zaupal tako da, zato pa pravim naj poišče Benota in naj se z njim z meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!