Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

To s sosedom mislim da ne bo, itak je motor vedno v garaži, če ni sem pa jaz na njem  :grrr

 

Zgleda pa res kot  bi bila zarezana -_-

Tud meni ni čist jasn zakaj se to dogaja, zaradi načina vožnje tudi ne bi smelo biti, na prejšnjih motorjih se mi to ni nikoli zgodilo  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjaj proizvajalca gume (malo za hec,malo za res :) )

Zgleda, kot da bi prevozil kaj.... Se vozis cez kaksne cudne "robnike"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne vozim se po kakšnih "robnikih", samo cesta, kakšne so naše ceste pa itak vsi vemo :BUA:

 

Glede gum bom pa kar ostal pri Dunlopu, ker sem drugače z njimi zadovoljen. Se je pa tista zareza po prevoženih cca.: 200km že "zradirala".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne vozim se po kakšnih "robnikih", samo cesta, kakšne so naše ceste pa itak vsi vemo :BUA:

 

Glede gum bom pa kar ostal pri Dunlopu, ker sem drugače z njimi zadovoljen. Se je pa tista zareza po prevoženih cca.: 200km že "zradirala".

 

Jst sem bil z Dunlop sportsmart zelo zadovoljen. Zdej mam gor Conti road attack 2. Na začetku ne prav popolnoma navdušen. Zdej pa ka sem jo malo zvozil pa brez pripomb. Me zanima samo kolko mi bo zdržala.

 

Kar se tiče cest pa jih kdaj neupravičeno grajamo. Meni se zdijo slovenske ceste vredu. OK so kaki slabši odseki ma na splošno so vredu. Mimogrede, ko sem se peljal v München po AC sem bil nad avstriskimi in nemškimi AC prav razočaran. Vsaj na tem odseku bi jim bile naše lahko za zgled ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, ko sem se peljal v München po AC sem bil nad avstriskimi in nemškimi AC prav razočaran. Vsaj na tem odseku bi jim bile naše lahko za zgled ...

itak, ke do rozenhajma je bob steza, ne pa AC ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ali je kdo poskusil zadnjo gumo dimenzij 190/55/17? Na cestakih se baje obnese.

 

Prjatu je na R1 namontiral to gumo. Ma jst kr ostajam na original dimenzijah. Ne čutim potrebe po menjavi ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo poskusil zadnjo gumo dimenzij 190/55/17? Na cestakih se baje obnese.

 

Jaz vozim 190/55, meni je bolj všeč kot 190/50.

 

Pa še motor je malo višji, kar pomeni malo več nagiba predno začne spojler po tleh drsat, katerega kljub temu, da sem ga predelal in dvignil za več kot 2 cm, na Rakitni še vedno zagrabim :/

 

Imam pa doma sedaj nov zadnji feder od R1 2008 z adapterjem za FZ1, ki bo (upam) tudi to odpravil, saj bo motor zad skor 2 cm višji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo poskusil zadnjo gumo dimenzij 190/55/17? Na cestakih se baje obnese.

Poglej kakšna dimenzija ti je v homologaciji da ne boš mel problem z kakšnim pametnim policajem!!Sam tolk v vednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej kakšna dimenzija ti je v homologaciji da ne boš mel problem z kakšnim pametnim policajem!!Sam tolk v vednost.

 

V homologaciji je 190/50 :)

 

Vendar mene v vsej motoristični karieri v kateri so me pomoje ustavili vsaj 50x, ni nihče vprašal po dimenziji gume. Paziš, da nimaš ravno olupkov gor, da so gume lepo legalne, pa je zelo zelo malo možnosti, da se bo kdo zapičil v njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tud vozim 190/55/17...motor se po mojem obcutku lepse pelje in je lepse vodljiv...pa tace gredo malce kasneje po tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, te tačke so pri FZ1 živa katastrofa, če imaš originalne.

 

Ne vem kdo dizajnira te motorje, ki naj bi bili kao kolikor toliko športni, itd, da samo pogledaš ovinek pa že vse pluži. Pa vsi japonski nakedi / sport touring motorji imajo to bolezen.

 

Kar se mene tiče so aftermarket stopalke prva investicija, ki jo je treba naredit, če se hočeš malo bolj peljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa centralno stojalo je tudi fajn odstranit...ce se hoces malo bolj peljat ;)

 pa original bojler je tud problematičen pri večjih nagibih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse že zdavnaj dol pobral...aja tist pipc za stransko taco dol dat, tudi čoha včasih :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne yamahic tolko po tleh drgnt. Jst bom čez 10 let rabu dobre rezerve dele pa zgleda jih bom moral po cesti strgat pa kirurško skupi lepit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo idejo kako odtegniti prednji zobnik (odteguje se v levo predvidevam?). Enkrat na hiter poskušal pa mi ga ni uspelo odtegnat.. je zgleda čist "zapečen" gor...   hm..? zdaj go je slabo vreme se bom spet zram spravu..

Popravljeno . Popravil albin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo idejo kako odtegniti prednji zobnik (odteguje se v levo predvidevam?). Enkrat na hiter poskušal pa mi ga ni uspelo odtegnat.. je zgleda čist "zapečen" gor...   hm..? zdaj go je slabo vreme se bom spet zram spravu..

 

Najprej malo segrej (npr z industrijskim fenom) potem pa odvij s pnevmatsko pištolo. Kombinacija toplote + tresljajev je vedno uspešna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V delavnici se mi valja še en tašen pokrov za R1. Sem delal pred par leti.... če koga zanima, ga dam za male pare.

 

 

 

post-9278-0-06509900-1369777835_thumb.jpg

 

post-9278-0-57060900-1369777900_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti ko si divjak...kdaj bos pokazal tvoje lepe nove tacke?

 

Nisem divjak..težak karakter imam. Tace pokažem, ko se uspem dokopat do motorja. Počiva pokrit v garaži....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Če paše na letnik 08 sem interesent.

Mislim, da ne.  To je za ono, ko ima samo leče, tvoja pa ima plastiko čez luči. Ti imaš ključavnico na sredini, ta pa ob strani ( zadnji sedež)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne.  To je za ono, ko ima samo leče, tvoja pa ima plastiko čez luči. Ti imaš ključavnico na sredini, ta pa ob strani ( zadnji sedež)

OK hvala vseeno.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!