Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

a je kdo od vas na fz1 montiral "leovince gp stayle" kak je glas nekej gledam posnetke sam je kar je... pa še zanima me kaj ste nardili glede katalizatorja v cevi najraje bi ga odstranil.... kako se potem obnaša motor... hvala za morebitne odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ1 ma dva katalizatorja..enega v loncu in enega v kolektorju (cev, ki gre iz krivin proti zadnjemu loncu). Sicer nimam leovince lonca ampak akrapota...pa sem bil najprej brez enega katalizatorja, sedaj sem pa kaksnoleto brez obeh. Ta drugi katalizator se je namrec odlocil za potovanje iz kolektorja v lonec in je potem trokiral celi motor in smo ga zato morali odstraniti. Kaksne posebne razlike med prej in zdaj ne vidim oz. ne obcutim...mogoce se malenkost lepse zvrti motor do visokih obratov pa malce glasnejse je ratalo vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bistvene razlike.. Jaz glede spremembe moči nisem imel zamar, da bi bilo kaj občutno drugače, edino motor je malenkost glasnejši. Pa tudi to ne drastično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

na fz1 bom menjal svečke in hladilno tekočino pa me zanima kako je z odzračevanjem hladilnega sistema.. nekdo je zagotovo to že počel.. prosim za podrobnosti.. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na fz1 bom menjal svečke in hladilno tekočino pa me zanima kako je z odzračevanjem hladilnega sistema.. nekdo je zagotovo to že počel.. prosim za podrobnosti.. Lp

 

Tukaj boš našel marsikaj zanimivega - service manual za FZ 1 N/S

 

http://foc-u.co.uk/index.php?action=downloads;sa=downfile&id=12

 

LP

 

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Rad bi na fazerki menjal nosilec tablice (sportni) vendar je treba upostevat da imam montiran nosilec za top kovcek + kmalu bo se nosilec stranskih kovckov rad bi pa se naprej imel original smernike a je ksen tak nosilec za kupit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam originalne smernike in stranske nosilce kufrov od Givija. Nosilce kufrov sem moral malo "predelati", tj odstraniti podaljške za smernike.

 

http://www.ebay.de/itm/FZ1-FZ-1-FZ-8-FZ8-Fazer-Kennzeichentrager-Kennzeichenhalter-RoMatech-/320760762335?pt=DE_Motorradteile&hash=item4aaed4cfdf

 

dsc00020.jpg

 

link do moje objave:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/14077-yamaha-fz-1-fazer/?p=1123239

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igorkr je dal gor link do service manual... zakon!!! hvala!

 

Sem preveril ketno in nameril 238,5 mm razdaljo 15ih členov (našponana ketna). V podatkih piše menjava ketne pri 239,3.

Mislim, da imam še kar dosti lufta za menjavo, ampak imam pa že 35.000 prevoženih.

Našponal sem jo pa tako, da sem s palico podprl zadnje kolo, da se je dvignil za nekaj cm, motor pa seveda na stojalu in v 1. brzini.

Je še kdo meril to razdaljo?

 

Pa še vprašanje glede panične menjave ventilov pri FZ1. Lahko kdo razloži za kaj se gre in pokaže kakšno slikco?

Predvidevam, da je problem v žlebu na vrhu ventila, kjer ga držita kajlici in se ta žleb povečuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam originalne smernike in stranske nosilce kufrov od Givija. Nosilce kufrov sem moral malo "predelati", tj odstraniti podaljške za smernike.

 

http://www.ebay.de/itm/FZ1-FZ-1-FZ-8-FZ8-Fazer-Kennzeichentrager-Kennzeichenhalter-RoMatech-/320760762335?pt=DE_Motorradteile&hash=item4aaed4cfdf

 

dsc00020.jpg

 

link do moje objave:

http://www.motosvet.com/tabla/topic/14077-yamaha-fz-1-fazer/?p=1123239

Me zanima, če si tudi povezavo med nosilcema porezal, ker ga ni videti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med nosilci, za tablico, sem dal eno štangico. Bom poslikal danes in jutri prilepim.

 

Zategovanje verige....motor na sredinsko stojalo, zračnost verige tako kot je napisano v service manualu (mislim da 2-3cm ali nekaj takega). Original verigo menjal pri cca 43k mislim da...

Pač kupiš si verigo malo prej in jo imaš doma spravljeno, tako da ko pride čas za menjavo,takoj zamenjaš in se ne ubadaš z naročevanjem in iskanjem:)

 

Pri 07 letniku sem preveril ventile pri 50k. Vse ok. @Maus jih je, na 06 letniku, menjal pri cca 80k..preventivno kolikor vem.

 

PS.: orglice pri 65k laufajo še zmeraj b.p.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC Motoshop je imel lani pozimi akcijo -30% pa sem si privoščil snemljive givi nosilce. Povezava med levim in desnim se je dala prekrivit, da je šla za tablico. Žmigavce sem moral pa menjat, bi pa raje imel kar original.

ssss.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je prva ketna zdržala 55 K, druga pa cca 53 K .. :P

 

brez problema naredu 114K KM

 

ventile menu na 75K jer je bilo tako priporočilo (za letnik 06)

 

dober motorček :OK:

 

@Frips ... ta let se še nismo srečal na kavi :? .. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Maus: :cry: od kar si šel med kwakarje, se nas navadnih ljudi izogibaš.

Letos sem se bolj malo vozil...vsega skupaj cca 1500km heh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Maus: :cry: od kar si šel med kwakarje, se nas navadnih ljudi izogibaš.

.

NE NO :cry: ... tebe mam vseeno še vedno rat :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem gledal novo fz1 fazer po videzu agregat okvir sprednje vilice zadnja roka ostaja isto sprememba je pa spredaj maska zadaj rep malo spremembe na tanku pa bug spojler bo serijsko aja pa izpusni lonec je tudi novi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole si že gledu? http://tinyurl.com/p7ecbs3

 

Hvala ja sem videl. Ampak ne zaupam preveč temu prodajalcu. Kolega letos ravno tako enako fz1 hotel pri temu prodajalcu kupit. Po slikah in po telefonu trgovec zatrjeval, da je motor v nulo vse o.k., ampak dejansko pa podrtija od motorja. In je brezveze naredil 200km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me v čem je bil problem na letniku 2006 z elektroniko, da kolk berem imajo od 2007 drugo elektroniko not.

Pa še eno vprašanje. Kako rešiti po zamenjavi original lonca z kakšnim športnim, pokanje ob odvzemanju gasa?

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Sem frišni lastnik fazerke 2006,pa me je ob branju vaših objav malce stisnilo to z ventili.Strojček ma prevoženih 36000.Ker sem aberveznik glede vzdrževanja me res zanima,če je obvezen pregled le-teh pri serviserju,saj se nekaj res sliši(sumim ketnco).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kompliciraj:) Drugače pa lahko na 50k preveriš ventile,da boš mirno spal.

 

Slišiš pa lahko pogonsko verigo..je malo glasnejša.....

 

 

@honda2000: kar se elektronike tiče...mislim,da je pri 2006 bil oz je gas malo "občutljivejši" na dodajanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!