Skoči na vsebino

Globoke misli & misel dneva & stuff


Priporočene objave

Sanje, ki jih sanjam zdaj jaz in ki jih sanjaš ti, so sence prave resnice, pač so oblike strahotno povečane, nadvse čudno pokvečene in skrivenčene; toda resnica le ostane, spoznaš jo koj in srce ti je žalostno.

(Ivan Cankar, 1876-1918)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I once had One2One with a Virgin, she teased me till i had an Erikson, sucked me til my face went Orange, til I busted my Siemen all over her Nokias!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

You cram these words into mine ears against the stomach of my sense. William Shakespeare,Greatest English dramatist & poet (1564 - 1616)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KNJIGE

"Nekatere knjige so po krivici pozabljene: ni pa niti ene, ki bi se je po krivici spominjali."

- Auden

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek, ki je mlad po letih, je lahko star po urah, če ni izgubljal svojega časa.

(Francis Bacon, 1561-1626)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog je mrtev - Nietzsche. Nietzsche je mrtev - Bog.

(Grafit, na newyorški podzemni železnici)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ujet v bolečino, ujet v lastno srečo,

ujet v svet, k mi predstavla lastno ječo

(uzeto z mojega besedila za komad)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste vedeli, da jeleni odvržejo rogove (kako se reče temu, ali se levijo? :whistle: ) v začetku zime, ponavadi konec novembra do srede decembra, jelenčice pa jih zadržijo do spomladi, ko imajo mladičke. Kar pomeni, da so vsi božičkovi jelenčki, od Rudolfa do Blitzna, jelenčice!!! To bi si sicer lahko mislili, saj kdo drug bi pa še zmogel tako nalogo, namreč vleči debeloritega moškega s prtljago naokrog čez cel svet v eni sami noči, ne da bi se pri tem izgubil.

(Preslikano iz drugega foruma)

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z blogi služi 8% blogerjev ... Dnevnik guruja Rezultate te »raziskave« sem danes našel med nezaželeno pošto. Povzetek raziskave zelo na kratko: 3500 women shows shocking results... 77% admitted that they are unhappy with their partner's penis size. This proves that size really does matter!

Je kakšna podobnost med obema raziskavama? Jaz mislim, da je. Če razmišljamo z zdravo pametjo, hitro ugotovimo, da je z obema raziskavama nekaj narobe. Ne trdim, da so rezultati raziskav potvorjeni. Če vprašaš pravih 3500 žensk, ali pa anketiraš pravih 5883 uporabnikov interneta, dobiš točno to, kar so v obeh raziskavah dobili.

Nekaj podatkov, ki jih lahko potegnemo iz ipromove raziskave:

9% blogerjev piše dnevnik že več kot 4 leta. Glede na to, da je po taisti raziskavi blogerjev v Sloveniji vsaj 30.000 tisoč (6% uporabnikov interneta piše blog – 6% od 500.000 = 30.000), to pomeni, da jih vsaj 2700 piše blog že več kot 4 leta. Se vam zdi to verjetno? Znamo vsi skupaj našteti 10 slovenskih blogerjev starejših od 4 let?

11% blogerjev, se pravi več kot 3000, naj bi imelo dnevno večji obisk od 1000 (unique visitors). Jaz te številke ne dosegam, pa se mi zdi, da me kar veliko ljudi pozna in bere …Se vam zdi ta podatek torej verjeten?

19% blogerjev objavi nov zapis vsak dan ali še pogosteje. To pomeni, da vsaj 6000 blogerjev vsak dan zapiše en zapis ali več. Se vam zdi, da je to res? Jaz dvomim.

8% blogerjev je imelo od pisanja bloga finančno korist. Torej vsaj 2500 blogerjev služi s pisanjem bloga? Ste med njimi?

Še ena zlobna na temo raziskav. Če anonimno ugotavljate, s koliko partnerji je seksala povprečna ženska in s koliko povprečni moški, boste ugotovili, da moški zamenjamo trikrat več partnerjev kot ženske. Ker moški lažemo navzgor, ženske pa navzdol. :)

Matematično se da dokazati, da mora biti v povprečju številka enaka – toliko, kot smo imeli moški partnerk, so imele ženske partnerjev. Ja, dragi moški, cifra je enaka. Ne, niste bili drugi pri svoji dragi … :)

Marketinški nauk vsega skupaj? Pri branju raziskav uporabljate zdravo pamet. Ne zaupajte raziskavam. Ker včasih ljudje ne govorimo resnice, ker so mnogokrat vzorci napačno izbrani, ker se mnogokrat tisti, ki želijo odgovarjati, statistično razlikujejo od tistih, ki ne odgovarjajo.

Boste pili vodo iz plastenk, so spraševali ljudi v slovenski raziskavi pred 15 leti. 98% jih je odgovorilo, da ne. In če bi upoštevali rezultate te raziskave, vode v plastenkah ne bi nikoli poslali na tržišče. Raziskave so brez veze – prave rezultate dobite z opazovanjem in testiranjem. Dokler vode v plastenkah ne začneš prodajat, ne veš, ali jo bodo kupovali ali ne. Dokler ne odpreš vrata kopališča, ne veš, ali bodo ljudje res hodili na to kopališče ali pa so se v raziskavi samo malo izmišljevali.

Zdrava kmečka pamet, dragi moji. Peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZAKON

"Zakoni so kot pajčevina: mušice se zapletejo vanjo in poginejo, velike muhe pa jo raztrgajo."

- Anaharsis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!