Skoči na vsebino

Aprilia Leonardo


Brazor

Priporočene objave

Pozdrav,nabavil sem si leota in me zanima,kako je s segrevanjem,ker meni se zdi ,da se dosti bolj segreva kot skuter 50ccm konkretno moja aprilia SR.Pa me zanima kje je njegova navadna delovna temperatura po tistem termostatu na konzoli in kdaj se vklopi pri vas veternica na hladilniku,ker meni se ni tudi ko je bila čez polovico termoštevca.Motor pa je 250ccm.Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel Leota 125 in ni bilo nobenih problemov s pregrevanjem. Kakor te jaz razumem, kazalnik temperature ni niti še v rdečem polju, ali kako? Dokler ne pride do rdečega je OK. Šele blizu rdečega polja se vklopi ventilator. Meni se je vklopil enkrat ali dvakrat... enkrat, ko sva se na morju s punco vozila počasi pri 30+ stopinj celzija.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ei vem da je offtopic tole kar bom zdele uprašu,ampak mene zanima kako je stem leonardotom...nameravam ga nabavt,pa me zanima kako je kej s pospeški...če "trga"-rečeno po domač...kakšni so kej stroški z 4 taktnim,2 taktnim...pa seveda...u čem je razlika med 125 4T,pa 150 4T???

:topic: ampak sm mogu uprašat...

brezzamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ei vem da je offtopic tole kar bom zdele uprašu,ampak mene zanima kako je stem leonardotom...nameravam ga nabavt,pa me zanima kako je kej s pospeški...če "trga"-rečeno po domač...kakšni so kej stroški z 4 taktnim,2 taktnim...pa seveda...u čem je razlika med 125 4T,pa 150 4T???

:topic:  ampak sm mogu uprašat...

brezzamere

Pomoje je nekaj takega kot vsak 250 4T skuter. 120-130km/h, 11-12s do 100... Ampak sej sploh ne vem, če ga še prodajajo. V malih oglasih ga pa tudi nikjer nisem zasledil :hmm: Razen, če greš preko meje :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je tako kot je rekel Tomozuki,bo treba it čez mejo.Kar se tiče pospeškov so kar zadovoljivi, enkrat sem vozil gilero 180fxr in se mi zdi ,da je minimalna prednost v prid gilere,končna hitrost pa je 135 po števcu.Meni je sam glas motorja ful všeč,nasplošno sem pa zelo zadovoljen.Kar se zadeva Leonardota 150 pa se mi je zdel malo pre švoh(sem malo več pričakoval).Motorja nisem še stestiral do konca,ker še nimam a kategorije tako da to je vse kar lahko zaenkrat povem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz lahko povem za Leota 125. Pospeški so zanič, sploh proti 2-takt Gileram.

Glede porabe pa tako... jaz sem z njim naredil 2600km in povprečna poraba je bila 4,98l/100km, kar je absolutno preveč za 125 4T. Kakor sem spremljal predvsem nemške forume, imajo nekateri porabo okrog 3l/100km, nekateri pa tako kot sem imel jaz 5l/100km.

Po števcu pa je imel končno hitrost 120 km/h. Lahko dam še primerjavo povprečne hitrosti na relaciji Vrsar - LJ (vedno po stari cesti): Leo 125 58,6 km/h, X9 250 72,3 km/h. Obakrat sem se ustavil na črpalki le enkrat, predpostaljam, da sta bila postanka enako dolga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Ja, je tako kot je rekel Tomozuki,bo treba it čez mejo.Kar se tiče pospeškov so kar zadovoljivi, enkrat sem vozil gilero 180fxr in se mi zdi ,da je minimalna prednost v prid gilere,končna hitrost pa je 135 po števcu.Meni je sam glas motorja ful všeč,nasplošno sem pa zelo zadovoljen.Kar se zadeva Leonardota 150 pa se mi je zdel malo pre švoh(sem malo več pričakoval).Motorja nisem še stestiral do konca,ker še nimam a kategorije tako da to je vse kar lahko zaenkrat povem.

Kako to misliš 150 prešvoh? Razlika 125-150? Pospeški končna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš 150 prešvoh? Razlika 125-150? Pospeški končna

Sprašuješ po 2h letih malo se pozna 125-150 ne pa dosti na konci okoli 10kmh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!