Skoči na vsebino

skuterski stevci


-baSe-

Priporočene objave

lejte mudeli men gre na bruhanje k govorite da stevci lazejo tud za 15 km/H kko je to lahk mogoce?ste se to prasal tud vi? se prav ce stevc od gilere laze za 15 km/H al 10km/H k je motor nov kaze stevc 50 tok k je po pravilih ce bi stevc lagov bi vozu 35 smeh to je pa nemogoce al pa 65 kko pol lahk laze kaj a pol k das blokade vn se pa tud stevcu sfrka pa cist popizdi pa zacne lagt za 15 KM/H!prosm razlozte!K MI GRE ZE RES POCAS NA BRUHANJE! :SS :SS :SS :SS :SS :SS :SS :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pa je reko da stevec laze linearno? ti ne mors rect da stevec laze za 10kmh (razn ce bi gor na stevec vse stevilke spremenil). ti lahko reces samo za kolko procentov laze. ce laze za 10%, potem pomeni, da pri realnih 50kmh bo tebi kazalo 55kmh. pri realnih 100kmh pa 110kmh. seveda pa niti ti procenti niso konstanti pri stevcih, ampak krivulja "laganja" postaja bolj strma z narascajoco hitrostjo. to pomeni, da je stevec lahko do 1kmh natancen pri hitrosti do 50kmh, od 50kmh dalje pa bo zacel lagat vedno bolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...do 50 je normalno naštelan..boš šou 50

kar bo šlo pa pol več k 50 ti bo pa čedali več lagal...

k boš šou ti do konca z gasom,tok da ti nou mogu skutič več lett..recmo 90 po števcu...tkrt ti za ene cca.10-15 laže...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, čist mala tabelca takoj pokaže kakšne razlike nastanejo če števec laže za 15%:


resnična   števec

5          6

10         12

15         17

20         23

25         29

30         35

35         40

40         46

45         52

50         58

55         63

60         69

65         75

70         81

75         86

80         92

85         98

90         104

95         109

100        115

105        121

110        127

115        132

120        138

125        144

130        150

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tud nujno da konstantno laze!Men je na dt50 od zacekta kazo normalno ko sem se pa po stevcu pelo 60 pa je bratu na tezkem motorju kazalo 70,ko pa je stevec po hribu navzdol kazo 110 pa ne vem kolk je bla realna ker so bli samo s stirkami zravn pa dva sma bla,tak da sem se lahk takra pelo 100 al pa se manj al pa tud 120!Drugace pa ne bo noben stevec 100% tocno kazo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tud nujno da konstantno laze!

Se strinjam. Običajno v tovarni skalibrirajo števec za skuterje na 50Km/h, seveda se napaka navzgor in navzdol potem povečuje (v razmerju s kvaliteto števca). Če se ne motim je napaka navzgor (t.j. pri večjih hitrostih) večja tudi zaradi vzmeti pri kazalcu števca.

Tisto tabelo sem objavil zato, ker je zanimivo kako hitro se napaka povečuje, pa bi človek rekel, da 15% pa le ni taaaka cifra

:topic: sicer pa, če greš v banko po kredit, točno vidiš da je že 1% ogromno :(

Popravljeno . Popravil msjr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala za prve odgovore ne!sam je pa zanimiv gledat to men ni blo in mi nikol nebo cist jasn!res te stevci so sam se za usmeti!sse lahk sam se s tovarno :fight2: :fight2: :fight2: :fight2: :fight2: :fight2: :fight2: :fight2: :fight2: :fight2: h3h3 tnx!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala za prve odgovore ne!sam je pa zanimiv gledat to men ni blo in mi nikol nebo cist jasn!res te stevci so sam se za usmeti!sse lahk sam se s tovarno  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2:  :fight2: h3h3 tnx!

heh, moj ni za v smeti, je precej natancn od prvega kmh pa do zadnjega :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vsak števec laže, nastavlat pa nevem če se da, nevem zakaj vsi rabite tako natančne števce :) Če pa hočeš dokaj natančn števec, pa si daj gor kolesarski števec in ga prav nastavi pa bo :) samo pomoje ni potrebe po tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst prej ko sm mel rs50 mi za razliko stevec ni lagal se je kolega z rs125 za mano pelo po stevcu isto ko jst 120 je pa mozno da je tudi njemu stevec lagal!Drugace sem pa skoraj proti stevcem na motorju ker te lahk zacne glava bolet ko ti policaj maha z liziko ti pa recimo 200+ sicer pa tak ne vstavis pa to ce prevec gledas si premalo pozoren na cesto tak da jst bol po zvoku vozim pa bol mi je zanimiv obratomer!Razn na fotrovi 600tki :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lejte mudeli men gre na bruhanje k govorite da stevci lazejo tud za 15 km/H kko je to lahk mogoce?ste se to prasal tud vi? se prav ce stevc od gilere laze za 15 km/H al 10km/H k je motor nov kaze stevc 50 tok k je po pravilih ce bi stevc lagov bi vozu 35 smeh to je pa nemogoce al pa 65 kko pol lahk laze kaj a pol k das blokade vn se pa tud stevcu sfrka pa cist popizdi pa zacne lagt za 15 KM/H!prosm razlozte!K MI GRE ZE RES POCAS NA BRUHANJE! :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :SS  :fight2:

naj omenim sam to, da pri 50 cc zadevah (ki itak naj neb sle cez 45) stevec ni obvezen instrument (ker ga zarad tistih 45 km/h kao sploh ne rabis - glupa logika, tole s 45 km/h), in kot tak ti lahk laze tud za 4827 procentov, pa bo mogl bit kul. pri avtih pa vecjih motorjih, kjer je vec moznih omejitev, je pa vse skup mal drugace. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je dokaj natančen, tako da ga v smeti glih ne bom metal. Pri 50km/h, je pokazal na merilcu hitrosti ob cesti 46km/h, pri 130km/h pa je realna hitrost baje 127,5km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!