Skoči na vsebino

Kačje ride


Ktm Supermoto

Priporočene objave

Cesta ni dirkališče...pa četudi so to ride, ki vabijo v adrenalinsko vožno prenekaterega voznika motorja.

Fantje in dekleta: dejmo raj na Grobnik no, da naumo bral takih vrstic....  :cry:

Na žalost se nekaterim tega ne da dopovedat... :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki si resnično želijo na stezo, se tja tudi odpravijo, saj ni tako preklemano daleč :hmm:  :hmm:

Imaš prav, ampak če bi bila pista v Sloveniji, bi jih bilo vseeno več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki si resnično želijo na stezo, se tja tudi odpravijo, saj ni tako preklemano daleč :hmm:  :hmm:

To je tud moje mnenje,....glede cest je pa tko da je treba pazit na vse mogoče,je pa tud res da na oljnem madežu padeš tud pri 30 km/h,....

...ride majo pa iz dneva v dan bolj črno statistiko,tko da po pamet!!!

....ampak letos je šlo že preveč motoristov :(

Popravljeno . Popravil David's
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja en motorist ga je polil iz svojega motorja ko je padu.

Oljni madež od včeraj ni bil na sredini ovinka, pa tudi ob 17.00 (včeraj) je bil že bolj ali manj naravno očiščen, beri razvožen. Pa ne zdej mislt da vas bodo cestarji reševali, če bi oljne madeže posipali z adsorbcijskim sredstvom, ki je večinoma iz aktivne zemlje bi pa padali zaradi peska, cestnih oznak pa itaq noben ne jemlje resno <_< ... tako da pazite nase, drugi na vas ziher ne bodo :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav, ampak če bi bila pista v Sloveniji, bi jih bilo vseeno več

nvem če bi jih blo kej prov več....pomoje bi se po pisti vozil isti, ki se zdej vozjo po grobniku, pannoniji al pa kermu drugmu dirkališču...res pa je, da če bi bila samo ena smrtna žrtev manj samo zato, ker imamo dirkališče, bi bilo že to veliko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti, ki si resnično želijo na stezo, se tja tudi odpravijo, saj ni tako preklemano daleč :hmm:  :hmm:

Če tko razmišljaš nič ne rabiš.Saj je vse nekje!-verjetno blizu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na golici sem videl neke table, ki opozarjajo motoriste na spolzko cestišče ali nekaj podobnega... kaj pa če bi postavili na planini table za tovornjakarje in avtomobiliste: "POZOR! Veliko motoristov... " Če smo že nezrele kamikaze, pol bi lahko vsaj tko kot otroc pred šolo dobil table z opozorili na našo prisotnost :P ...

... malo za šalo malo za res...

Na golici so table ki omejujejo hitrost enoslednih vozil na 70km/h, ker pa je marsikdo pri tistih tablah prehiter in sploh ne registrira kaj piše na tabli se tudi gor dogajajo nesreče.

Me zanima, kdo bi upošteval podobne table pri nas (mogoče tisti, ki se tam prvič pelje mimo :hmm: ), sploh na ridah kot so planinske?

Se mi pa tudi zdi, da se iz takšnileh zadev ni za zajebavat, preveč je krvi na naših cestah. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nvem če bi jih blo kej prov več....pomoje bi se po pisti vozil isti, ki se zdej vozjo po grobniku, pannoniji al pa kermu drugmu dirkališču...res pa je, da če bi bila samo ena smrtna žrtev manj samo zato, ker imamo dirkališče, bi bilo že to veliko..

Seveda se nič ne spremeni čez noč. Ampak na daljši rok je to sigurno prava pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se nič ne spremeni čez noč. Ampak na daljši rok je to sigurno prava pot.

Maš prav, zato pa je treba začeti že pri malčkih s pravilno vzgojo, ne pa da fotri pravijo svojemu 6 letnemu sinkotu, ko jo mimo pribriše en tip na motorju: " Vidiš sine, kak je ta stric korajžen, sigurno je šlo več kot 200..." :slap:

Prav tako šepa tudi nadljna vzgoja, skozi ves čas odraščanja mladostnika, slab zgled smo žal tudi marsikdaj tudi mi vsi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam.

Mislim da vsi skupaj premalo naredimo da bi se to uresničilo.

Vedno ostane na poskusih raznih "zanesenjakov" ,naši politiki pa jih vedno zatolčejo tako ali drugače.

Razen politikov se bo takoj našlo še en kup butologov, ki bodo našli sto razlogov, zakaj tega pa res ne rabimo, ne smemo pa tudi pozabiti zelenih, ki bodo takoj ugotovili, da sta ravno tam nekoč živela dva vrabca.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede madeža na cesti: več dni nepočiščen madež _ni_ dopusten. Uredba o vzdrževanju cest natančno predpisuje na koliko dni je dolžan upravljalec (za državne ceste je to cestno podjetje, za regionalne pa komunala) pregledovati stanje in ga sanirati. Pri državnih cestah I. reda je to 1x dnevno, II. reda 1x na dva dni itd. V kolikor vzdrževalec ne opravi svojega dela in se zgodi nesreča, je vsekakor odgovoren. Se pa seveda upošteva prispevek samega oškodovanca, pač glede na hitrost s katero je pripeljal.

Iz lastnih izkušenj (padec 3 tedne nazaj na oljnatem madežu) vem, da včasih tudi ob še kako "prilagojeni" hitrosti (vozil sem cca. 60 kmh na cesti izven naselja) ne moreš storiti nič, če zapelješ na tak madež.

Vsem prizadetim pa moje sožalje ob izgubi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SRANJE!!!!!!!!!!!!!! mislim da je na to olje že Sanda 7 včeraj opozarjala kolk je treba bit previden na ridah

jebal bi jim vse po spisku cestarjem in vzdrževalcem cest :zzz:

če ne zmorejo v dveh dneh počistit. boste videli sedaj ko je moral nekdo plačat z življenjem drugi pa hudo poškodovan bodo pa pičke cestarske polizale ta oljni flek da jih ja ne bi kdo tožil. :BUA:  :BUA:  :BUA:

Verjetno previdnejša vožnja ne bi prinesla manj tragičnega izida?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sranje je blo

Sva šla s kolegom lj-rakitna-cerknica-planina, in sva vidla ja bil je olje na cesti, no spodi so cesto zaprl sva sla po bližnjici, pol nazaj dol in je blo žalostn! Ograja kaj pa druzga!

Te kr vse mine!

nejc

Ja, ograja - kaj pa druzga?!

sranje je v tem da nihče ni pospravil ali ni želel videti tega olja na cest

domačini bi ga pa itak najraje vsak dan polivali da bi imeli mir na ridah :SS

No, tut noben od vedno-prisotnih-na-ridah ni poklicu vzdrževalne službe/policistov/...

Mah, žalostna lekcija :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno previdnejša vožnja ne bi prinesla manj tragičnega izida?

Če bi cestarji opravili svoje delo kot morajo, do tega sploh ne bi prišlo :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drek :SS vse po spisku

Mitja: Izpostavljanje na medijih pa NE HVALA, nas ve večina kaj se govori okrog motoristu... tudi če so šli samo 50 so šli hitro... itak sej je motorist...

Kar se tiče predvidevanja... Tudi sam in še marsikdo ne bi predvidel mastnega madeža na cesti, pa tudi če ga bi, ga na temnem asvaltu, ki na ridah JE, ni videt žal, pa če z vrha gledaš ga ne vidiš, kaj šele pod kotom kukr si na motorju.... Enkrat je tudi meni zdrsnu motor na olnem madežu... nism padu, zakaj ne, zato k sm lih se ustavljal, in je bla moja hitrost blizu 20km/h, motor pa je dobesedno zaplužu po svoje.... Tudi če ni divjal je povleku ta kratko proti olju :cry:

100 izgovorov ... pa po mojem zaenkrat noben ni dovolj dober, da bi opravičil smrt ...

..vsak voznik pričakuje čist asfalt.. brez peska, olja, blata.....  tako je stanje na 99,9% površine cest.. za take izjemne primere imamo službe ki urejajo vozišča.... 

Če pričakuje - narobe pričakuje ... :(

Imaš prav, ampak če bi bila pista v Sloveniji, bi jih bilo vseeno več

Saj veš, da je to blablabla, pesek v oči in zgolj voda na mlin tistih, ki si želijo dirkališča? Večina tistih, ki so "profi ovinkarji" na Ridah itd. se na tako dirkališče ne bi prav pogosto odpravila. Razlog? Strošek ... Saj dirkališče bi verjetno tudi poslovalo po tržnih zakonitostih - beri: bilo bi za plačat ... da o gumah itd ne govorimo ... na pozerskih punktih, kot so Ride, Marija reka itd. pa se gume ne obrabljajo tako zelo ... Ker so hitrosti zelo majhne ....

Seveda se nič ne spremeni čez noč. Ampak na daljši rok je to sigurno prava pot.

Dobra pot za dirkače, ki rabijo dirkališče ,za amaterje pa totalno nerelevantna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je motorist padel na istem madežu, vendar jo je odnesel le z nekaj odrgninami.

Je pa rekel, da se je čez ride peljal 3 krat in v prvih dveh vožnjah ni bilo madeža na cestišču (glede na velikost bi ga opazil), v tretje pa ga je neslo na istem mestu kot danes dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj veš, da je to blablabla, pesek v oči in zgolj voda na mlin tistih, ki si želijo dirkališča? Večina tistih, ki so "profi ovinkarji" na Ridah itd. se na tako dirkališče ne bi prav pogosto odpravila. Razlog? Strošek ... Saj dirkališče bi verjetno tudi poslovalo po tržnih zakonitostih - beri: bilo bi za plačat ... da o gumah itd ne govorimo ... na pozerskih punktih, kot so Ride, Marija reka itd. pa se gume ne obrabljajo tako zelo ... Ker so hitrosti zelo majhne ....

Spet govoriš o stvareh, o katerih očitno nisi niti dobro razmislil, kaj šele, da bi o njih kaj vedel ali imel z njimi izkušnje... :fight2:

Dobra pot za dirkače, ki rabijo dirkališče ,za amaterje pa totalno nerelevantna.

Jaz sem amater. Nisem dirkač in tudi nikoli ne bom. Pa vseeno imam veliko željo, da bi v Sloveniji v bližini vsakega večjega mesta (MB, CE, LJ, KP, NG, KR, ... ) imeli en 'poligon' tipa Novi Marof - ki bi večini povsem zadoščal, obenem pa je bistveno varnejši kot katerakoli cesta... Pa še gledalcem bi bilo laže... Seveda bi te poligone morali dodatno opremiti še s vsem potrebnim za treninge varne vožnje (simulacija spolzkega vozišča, ipd. ) - navsezadnje zakon zahteva uporabo takšnih poligonov v avotošolah...

Prepričan sem, da bi se vsaj 80% tistih, ki se sedaj naganjajo po raznih ridah po Sloveniji, to raje počelo na takšnem poligonu.

D.

PS: Seveda pa v Sloveniji nujno potrebojemo tudi eno 'pravo' dirkališče, na katerem bi lahko prirejali 'prave' dogotke iz moto-sporta (F1, MotoGP, ... ). Ne razumem, kako lahko v državi, v kateri je celo nekaj avto-moto industrije, shajamo brez tega...

PPS: Pridi kdaj v Novi Marof...

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno previdnejša vožnja ne bi prinesla manj tragičnega izida?

Ne pametuj! Vozil sem previdno pa sem vseglih šel po tleh moj prijatelj pa 5 min. pred mano v gmajno...(Ne na ridah).. Koliko pa je treba, da je napoti še količek pa sedaj ne bi tipkal po pc-ju....Olje je olje! Če boš povsod računal nanj se lahko voziš kvečjemu 30 /uro!!! 40 je bilo v mojem primeru preveč! Ko opaziš olje na cesti je treba takoj obvestiti policijo in označit nevarno območje s trikotnikom ali kakor koli dokler ne pride služba za sanacijo madeža!!! Tako sem ta dan rešil vsaj 10 motoristov zanesljivega padca!

Srečno in

lp

Yoldi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pametuj!

zdej bo pa gmh :D

ajme,kolk majo eni za povedat... A LAHKO OSTANE VSAJ TALE TEMA 'ZBOG SEKSA' NE PA DA ŠE TLE NEKI PAMETUJETE PA MORALIZIRATE PA KR NEEEKIIII :angry:

PS:sej nism jezn,ampak vseen se mi res trapast zdi... metlo prosim :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... v Sloveniji v bližini vsakega večjega mesta (MB, CE, LJ, KP, NG, KR, ... ) imeli en 'poligon' tipa Novi Marof - ki bi večini povsem zadoščal, obenem pa je bistveno varnejši kot katerakoli cesta...

Resno misliš?

Najbrž si že bil na Grobniku, dobro veš kako se usujejo motoristi po after-Grobniku skozi ride v Gorskem Kotarju. Kot bi še vedno bili na pisti.

SymRu ima prav glede tega (beri - strošek, zakaj bi plačevali?)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno misliš?

Najbrž si že bil na Grobniku, dobro veš kako se usujejo motoristi po after-Grobniku skozi ride v Gorskem Kotarju. Kot bi še vedno bili na pisti.

Ja, resno mislim. In tudi na Grobniku sem že bil in več je bilo tistih, ki so se od tam odpeljali umirjeno (beri - utrujeno) kot tistih, ki so se usuli skozi ride v Gorskem Kotarju...

SymRu ima prav glede tega (beri - strošek, zakaj bi plačevali?)...

Ne, SymRu nima prav glede tega (beri - strošek ni tako velik, če ni povezan še s celodnevnim izletom in 800km poti).

Seveda pa s tem ne bi rešili vseh težav...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kdo od teh ki so dosti gor na ridah in že včeraj opazili oljni madež poklical na cestno službo ali policijo in jih obvestil o tem ?

Pametnjakoviči, nakladalci, motosvetovci in tisti en, ki se ma za pravega motorista!

NA ZGORNJE VPRAŠANJE STE POZABILI ODGOVORITI...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi raje nekdo označu kje je ta madež na uni slikci od rid? Jest grem danes tam čez in me je mal strah da bom nagazu, če niso nč spucali, ker mi je Grčar reku da se ga slabo opazi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je...lahko bi ker to reč označu in koga obvestil...tudi če cestarji spijo... <_<

:SS da se tako nekdo ubije...in DA ograja ostaja še naprej SMRTNO NEVARNA za voznike enoslednih vozil, ki imajo to smolo, da se zvrnejo zaradi takih ali drugačnih razlogov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!