Skoči na vsebino

Kačje ride


Ktm Supermoto

Priporočene objave

jp sem glih zvedu ja...nista bla tedva ki sem ju jz sumil,...pa vseen moje sožalje :( ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a drugač že mogoče kdo ve kej kdo sta tedva nesrečneža,...jz sem slišal da sta imela KR reg. ....in zato mal sumim na dva iz okolice :(

@Ktm Supermoto: a se kej spomniš a je bil en SuperDuke serijski oranžen,drugi pa oranžno-črn z Akrapoviči???...

Ker je blo že vse v glavnem zrihtano (rešilci, policija...) sem se pač samo v koloni mim peljal... en je imel sprednjo masko črno in KR tablico prepognjeno, ta drugega pa sem videl samo v trebušček. Je bil pa še en oražen supermoto (ne me za jezik držat - to je pa najbrž tist k je zvozil) parkiran mal naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa ne bi 20 km/h čez ride? To bi pomenilo "prilagodil je hitrost razmeram na cesti in vozil zelo previdno"  :OK:

Aja, sj res - je treba zalagat ovinke ... ;)

Ja SymRu, treba je zalagat, pa če maš dan ali ne, če je dež, sneg ali so ribe po cesti, če imaš kamene gume ali če imaš goldwinga, you got the point, ja :SS

Seveda! Jaz bluzim, ti boš pa pazil na prav tistem določenem ovinku, da ne boš povozil tistega ......... in potem ti ne bo treba več paziti in boš zmagal. :wacko:

Ajde no, saj je res dosti tega! :yea1:

Ja bravo, Grčar me je opozoru da se madeža ne vidi, in da nej bom previden, če bom pa točno vedu kje je bom tam še bolj previden! Sicer sem pa mnenja da nekaj časa naj se tam nebi zalagalo in "dirkalo", zaradi tistega nesrečnega motorista-kot naprimer minuta molka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeraj policijo.....oni vedo,kdo je zadolžen za odsek....ki ga je seveda treba zavest......poleg tega imajo oni vedno zaveden točno ob kateri uri so dobili obvestilo in točno ob kateri uri so obvestili cestarja.....in če slučajno pride.....nedaj bože do česa.......imaš vedno DOKAZ!!!!!!!

Družina je na žalost ostala brez enega družinskega člana, ki ga na žalost ni moč več vrnit nazaj, vendar načeloma, če se to zgodi, kar se je na rajdah in da je bilo obveščeno, ni pa bilo odstranjeno, kaj lahko družina toži in za to dobi odškodnino? No, oni verjetno ne bodo, jaz tudi ne bi, klinc vidi še tisti denar, vendar na primer poškodovan motorist bi pa lahko? Polek sebe je razbil še motor, ki npr. ni kasko zavarvan. Ali lahko zahteva odškodnino od "odgovornih" za njegove poškodbe in razbit motor?

Drugo, kar se bojim, so pa policaji, kako oni gledajo na take situacije? Se bojim, da kar presodijo neprilagojeno hitrost in si pečen :hmm: Če se ne motim je tam omejitev 90, tako, da ni govora, da jo tam na ovinku prekoračiš, mesto pa tudi ni bilo označeno s ustreznim prometnim znakom, da je na dotičnem mestu olje na cesti. Tako, da oljni madež lahko tudi spregledaš in zato ne moreš prilagodit hitrosti razmeram na cesti. Kako potem naši brihtni policaji to obravnavajo? Imamo motoristi, avtomobilisti, itd sploh kdaj šanso, da pri takih situacijah nismo krivi?

To so le vprašanja, ki si jih zastavljam in če je že kdo imel tak primer bi bilo zanimivo slišat razplet iz prve roke.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral cele serije postov, ker se mi enostavno ne da. Verjetno eno samo nakladanje. :hmm: Lahko iz svojih izkušenj rečem le to, da sem nehal opozarjat nasproti vozeče "kamikaze" pred policisti. Mogoče pa bo finančni učinek preprečil kakšno prometno nezgodo. Nism egoist, ampak nevarna vožnja določenega kroga motoristov zmanjšuje tud mojo varnost na cesti. Tole je samo moje mnenje oz. prepričanje.

Tole se ne nanaša konkretno na ride, ampak vseeno ...

Lp

Kdo ve kao je z motoristom, ki je mel nesrečo v soboto mal po 13h? :?

Popravljeno . Popravil lederman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve kao je z motoristom, ki je mel nesrečo v soboto mal po 13h? :?

:blink:

Če ne bi bil tako len, ne bi spraševal takih neumnosti - zakaj pa misliš, da je nastala ta tema?! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je po vsaki nesreči cestno podjetje dolžno očistiti cestišče... če so poškodbe tako hude da tega ne zmorejo v kratkem času pa mora biti nevarnost na cesti označena z ustreznimi znaki..... da udeležence v prometu opozori na razmere....

če tega niso storili.. je krivda na njih...

če je bila to nesreča in je iz kakšnega vozila stekla tekočina po cesti in tega ni obravnavala policija je krivec sam udeleženec v nesreči...

če je to storil kdo tretji namerno pa .. ni kaj debatirat...

nekateri omenjajo predvidevanje in prevelike hitrosti....

..vsak voznik pričakuje čist asfalt.. brez peska, olja, blata.....  tako je stanje na 99,9% površine cest.. za take izjemne primere imamo službe ki urejajo vozišča....  ampak ob 2.30 uslužbenci končajo in v bifeju ob cesti polni udornih jam uživajo na pivi....

vsak voznik pričakuje nepredvideno....motorist še toliko bolj.....zato se lahko motorist tudi kdaj pa kdaj postara.....za mirno in sproščeno vožnjo brez skrbi o stanju vozišča je pista in ne cesta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa misliš, da je nastala ta tema?! :(

Kot večina ostalih tem zato:

- da se eni pofočkajo

- drugi pomodrujejo

- tretji lobirajo

- četrti kontrirajo

- peti uprizarjajo Kalimerote

- in podobno

Yst sem se pravkar pofočkal in vam želim lep dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:

Če ne bi bil tako len, ne bi spraševal takih neumnosti - zakaj pa misliš, da je nastala ta tema?! :(

Mene tudi zanima :yea2: prosim ali lahko ti nam poveš, ko si jo prečital?! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:

Če ne bi bil tako len, ne bi spraševal takih neumnosti - zakaj pa misliš, da je nastala ta tema?! :(

No in zakaj je nastala?

Če misliš konkretno to prometno nesrečo je blo prisotnih velik policistov, reševalci, verjetno neki očividcev in mala armada radovednežev. Nimam niti osnovnega namena prodajat zijala ob nesreči nekoga. Če bi lahk pomagal bi že ustavo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, ne morm ovedet, ka jbi blo, če ...

Kako ne, če pa ti zelo dobro veš, kako bi bilo, če ... bi v Sloveniji imeli nekaj spodobnih poligonov!? :?

Pa še teorija na podlagi lastnih izkušenj: če bolj na easy pripelješ, imaš več časa in boljšo možnost, da ga morda vidiš in odmanevriraš mimo ali celo skušaš ujeti motor

Bolj na 'easy'? A je to 60km/h? 40? 20? 10? 5? A znaš to bolj natančno definirat?

Seveda je pri vožnji vedno treba imeti neko rezervo (pa ne 100%, ker potem bi bil doma v garaži). Oljni madeži in podobne zadeve pa nekako prebijejo še vsako rezervo, če na njih nisi opozorjen.

(če seveda nisi orenk založen in nenadoma izgubiš ves bočni oprijem, na katerega si računal med zalaganjem)... Če se 100% fokusiraš na zalaganje ovinka ... pač ne posvečaš tolk pozornosti tistmu, kar je pred tabo...

Ne porabimo vsi 100% koncentracije za 'zalaganje ovinka'. Verjetno zato, ker gremo občasno na kak poligon in tam vadimo. Tako nam na cesti kljub 'zalaganju' ostane še nekaj koncentracije na razpolago za zaznavanje okolice, predvidevanje, ...

Sploh pa mi ni jasno, kako boš zvozil ovinek, če ne z nagibanjem mopeda!? :hmm:

V bistvu si podal le še en argument, zakaj v Sloveniji nujno potrebujemo več tovrstnih poligonov (pravo dirkališče bi zadoščalo eno samo), ki bi bili dostopni vsem in ne le tistim, ki si lahko privoščijo celodnevne izlete v sosednje države...

Itak pa bi hitra/športna vožnja po takšnem poligonu morala biti vključena v avtošolski program (tudi za avtomobiliste).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pubeci,

še za en štadion se ne moremo zmenit,

zato glejte dirkališče

v daaaaljni prihodnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi zanima :yea2: prosim ali lahko ti nam poveš, ko si jo prečital?! :eek:

Tema je nastala zaradi vašega nakladanja oz. komentiranja nesreče, ki se je žal tragično končala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral cele serije postov, ker se mi enostavno ne da. Verjetno eno samo nakladanje. :hmm: Lahko iz svojih izkušenj rečem le to, da sem nehal opozarjat nasproti vozeče "kamikaze" pred policisti. Mogoče pa bo finančni učinek preprečil kakšno prometno nezgodo. Nism egoist, ampak nevarna vožnja določenega kroga motoristov zmanjšuje tud mojo varnost na cesti. Tole je samo moje mnenje oz. prepričanje.

Tole se ne nanaša konkretno na ride, ampak vseeno ...

Lp

Kdo ve kao je z motoristom, ki je mel nesrečo v soboto mal po 13h? :?

:blink:

Če ne bi bil tako len, ne bi spraševal takih neumnosti - zakaj pa misliš, da je nastala ta tema?! :(

Mene tudi zanima :yea2: prosim ali lahko ti nam poveš, ko si jo prečital?! :eek:

Tema je nastala zaradi vašega nakladanja oz. komentiranja nesreče, ki se je žal tragično končala.

Poglej, samo to sem hotel :hmm:

V soboto mal po 13h?

Sem čital pa nisem našel, ne vem niti kraja itd.

Praviš, da nakladamo :hmm: meni se zdi, da so nastale dve teme :slap: ena je ostala tam kje je bila, druga je tu, da se še naprej napucavamo!!!

Poglej, g. PEPE je še to nalimal za tebe in istomisleče:

Kot večina ostalih tem zato:

- da se eni pofočkajo

- drugi pomodrujejo

- tretji lobirajo

- četrti kontrirajo

- peti uprizarjajo Kalimerote

- in podobno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PLANINA Postojnska prometna policija ugotavlja, kako se je olje znašlo sredi ovinka

Usoden oljni madež

Kot smo poročali, so planinski ovinki v torek popoldne terjali smrtni davek med motoristi. Za nesrečnega 28-letnega Škofjeločana sta bila usodna neprilagojena hitrost in oljni madež na cesti. Po prvih ugotovitvah policije naj olje ne bi bilo namenoma polito, ampak naj bi najverjetneje padlo s kakšne posode ali predmeta z vozila.

Nesreča se je zgodila v torek ob 15.25, ko so vsak s svojim motorjem iz Planine proti Postojni (in ne obratno, kot smo poročali včeraj) vozili trije Škofjeločani. Prva dva sta na koncu Planine pospešila in se oddaljila od tretjega ter se očitno hotela preskusiti v hitri vožnji skozi znamenite planinske “ride”. Ostri desni sta srečno zvozila, nato pa pripeljala v nesrečnega levega.

Sredi ovinka je namreč nanju prežala past v obliki oljnega madeža, ki ga seveda nista mogla opaziti in sta zapeljala čezenj. Motorja sta pod obema motoristoma zdrsnila na tla, motorista pa pod odbojno ograjo na travo pod cesto. Pri tem se je 28-letnik kljub čeladi in ostali motoristični opremi tako hudo poškodoval, da je na kraju umrl, njegov nekaj mesecev starejši kolega pa si je hudo poškodoval nogo. Tretji motorist, ki je pripeljal v ovinek nekaj sekund za njima, je ovinek prevozil brez padca.

Več v tiskani izdaji PN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več v tiskani izdaji PN

imaš možnost prlepit tu gor ker na našem koncu težko dobiš PN (primorske novice?)

jebiga gorenjci tako in drugače

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probu dobit.

Meni je najbolj to zanimivo: Po prvih ugotovitvah policije naj olje ne bi bilo namenoma polito, ampak naj bi najverjetneje padlo s kakšne posode ali predmeta z vozila.

Pizda jim m... oprostite besedam sam kako oni vejo da ni namerno polito oz.da je padlo s kakšne posode...

A se madeži ki so namerno politi razlikujejo od tistih ki so po nesreči politi ???????????????

Glede na to da so prebivalci že grozili s polivanjem bi bilo bolj verjetno prva varjanta.

Lahko pa da je kak domačin dal kanto olja na streho avtomobila in se odpeljal do ovinkov kjer mu je kanta po nesreči padla s strehe?????? MOGOČE

Popravljeno . Popravil Godfather
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se to tud čudno zdi :hmm:

a ni nekje en naš kolega motorist napisal da se je taisti dan dvakrat gor pa dol peljal pa da ni bilo nobenga olja v tretje pa je bil oljni madež????? :eek:

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probu dobit.

Meni je najbolj to zanimivo:  Po prvih ugotovitvah policije naj olje ne bi bilo namenoma polito, ampak naj bi najverjetneje padlo s kakšne posode ali predmeta z vozila.

Pizda jim m... oprostite besedam sam kako oni vejo da ni namerno polito oz.da je padlo s kakšne posode...

A se madeži ki so namerno politi razlikujejo od tistih ki so po nesreči politi ???????????????

Glede na to da so prebivalci že grozili s polivanjem  bi bilo bolj verjetno prva varjanta.

Lahko pa da je kak domačin dal kanto olja na streho avtomobila in se odpeljal do ovinkov kjer mu je kanta po nesreči padla s strehe?????? MOGOČE

S tem so končali zadevo! :devil: Če bi rekli, da je namerno :slap: polj bi morali še naprej delati!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

definitivno pa mora POLICIJA odkriti storilca (politja ali vzrok)nesreče in naj ta odgovarja za smrt mladega škofjeločana.mogoče se bodo zganili saj imajo dobro pričo..tretji motorist je po poklicu POLICIST in se je na srečo izognil padcu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se to tud čudno zdi :hmm:

a ni nekje en naš kolega motorist napisal da se je taisti dan dvakrat gor pa dol peljal pa da ni bilo nobenga olja v tretje pa je bil oljni madež????? :eek:

lep pozdrav

ja res je, ampak to je bilo dan prej........skor zihr je namerno polito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj greste požgat Planino?

ne ne Sim noben ne bo požigal.. :grrr vseeno pa naj poiščejo vzrok ali krivca

s strani domorodcev pa so bile javo izrečene grožnje :grim

rezultat: :eek:

je katastrofalen če je to res :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!