Skoči na vsebino

Kačje ride


Ktm Supermoto

Priporočene objave

Hola!

Včeraj popoldne sem se odpeljal na kraj nesrečnega dogodkam da si ogledam situacijo, kaj naučim in s tem prpeprečim da se še meni zgodi kaj podobnega. Moram priznati da kjub ogledu ne razumem od kje, kako, zakaj oljni madež na tistem mestu... namreč če je to res od padca Avstrijca s TDMo, mi ni jasno kako je lahko padel prav tam oz kako se je lahko olje razlilo prav tam... seveda nisem sodni izvedenec, imam pa nekaj malega izkušenj z motorjem...

Je morda še kdo drugi premišljeval o tem? Mene res bega, zato grem danes popoldne še enkrat tja, po potrebi tudi poslikat, če mi bo potem kaj bolj jasno...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Včeraj popoldne sem se odpeljal na kraj nesrečnega dogodkam da si ogledam situacijo, kaj naučim in s tem prpeprečim da se še meni zgodi kaj podobnega. Moram priznati da kjub ogledu ne razumem od kje, kako, zakaj oljni madež na tistem mestu... namreč če je to res od padca Avstrijca s TDMo, mi ni jasno kako je lahko padel prav tam oz kako se je lahko olje razlilo prav tam... seveda nisem sodni izvedenec, imam pa nekaj malega izkušenj z motorjem...

Je morda še kdo drugi premišljeval o tem? Mene res bega, zato grem danes popoldne še enkrat tja, po potrebi tudi poslikat, če mi bo potem kaj bolj jasno...

Kar daj :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da omenim še to...v tem članku je bilo seveda posebej povdarjeno, da sta prva dva ki sta padla...seveda vozila z neprilagojeno hitrostjo, ker sta pač pospešila in pustila tretjega odzadaj in to je policist uporabil kot dokaz (brez omenjanja kakih meritev

)....koliko sta šla pa noben ni napisal (prav hitro ne)...spet svinjarija in izkoriščanje NAMERNE SABOTAŽE za pljuvanje po motoristih... :angry2: kot sem jaz uspel razbrat iz članka je verjetnost, da je zadeva namerna, glede na vse grožnje tamkajšnjih prenapetežev, zelo velika...upam, da bo, če je, storilec šel pred mater tega nesrečnika in se ji opravičil.... <_<

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bi se dalo od Bladzota tudi sem prilepiti!

Ne bi rad nekaj moraliziral, ampak!!!!

Kaj ste ratali čisto nori na tej, marički. A ne dojamete, da tukaj nekaj ne štima, če se kar naprej motoristi valajo. Pa ne se neki zgovarjat, da je to zato, ker nimamo dirkališča. V radiju 500km je kar nekaj pist, in tam štoparice ne lažejo. In če vas zanima koliko ste dobri, vas bodo po času na stezi znali vsi ocenit. Tudi Camlek ni najboljši zato, ker ga v reškem najbolj nagne. 

Tudi sam sem se že valjal na cesti iz butastih razlogov, do padca sem bil tisto uro tisti, ki ga hudo pelje, ko sem se ulegel, sem bil do konca sezone tisti bedak, ki precenjuje sebe!

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RIP.

Je pa res škoda. Naj mladenič počiva v miru. Pač ni bil njegov dan in usoda zna bit res kurba. Tisti k se usujemo po cesti pa se pol en teden ne moremo premaknt mamo srečo. Srečo, ker se tacajt k ležiš ful sprašuješ stvari in razmišljaš o marsičemu in nazadnje ugotoviš kako poceni si jo odnesel ker ti je bilo TOKRAT na srečo tako namenjeno. Pol pa hitro pozabiš in spet s kolenom po tleh drsaš. Pol se pa spet razlepiš pa jo na srečo spet odneseš. Pol si pa končno rečeš zdej pa dost tega sranja po cesti in začneš odvijat nazaj.

Nepregleden ovinek je nepregleden ovinek in preden se presedeš rukneš kolen ven in se nagneš s stotko u levo se vprašaj KAJ PA ČE - MILION STVARI...

Olje na cesti - nemogoče? :hmm: To je ja samo za na solato???

Vsem nam se kej tacga lahko zgodi ampak, če maš mal več rezerve maš mal več šans, da se pizdariji izogneš. To še ne pomen, da jo boš odnesu. Spet je tle u igri usoda...

Ko položiš v ovinek in si rečeš mater bi tle še lohk šlo pa ne greš si na pravi poti in maš na podstrešju zaradi izkušenj stvari že mal bl poštimane in s tem šans za preživetje veliko več.

Ma bezveze blebetam ampak kdo se bo pa mogoče kej zamislu. U bistvu pa to pišem za sebe, da ne bom spet pozabu pa po kolenu veselo naprej...

Res mi je žal tega fanta ampak tudi on je mislu - to se men ne more zgodit... zgodi se pa lahko tudi meni in vsakemu na tem forumu pol je pa tema konc pa nč več... :( pa en kup familje pa prjatlov k jokajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da je težko za brat tole...pa vseen tud taki kreteni se najdejo na naših forumih,...konkretno je to iz www.delo.si.... :BUA:

prvi post: "planinšc - 07.09.2005 ob 14:34:58 - miker R1, normaln, da polivamo star ole pa gnojšco po cest. Pa še mo to počel. Kedo bo pa gledau te kuštrauce, de nam bojo tamale povozil. Čej hitro prpelav v ovink, glava na pol, pa gmah"

drugi post: "planinšc - 07.09.2005 ob 15:34:49 - mike R1, narpred bom toje motorčke poghasnil pol bo pa tud za tamale cajt.

Ceu te prenbližn prou pelal, de nau preuč ropotal vam hujga kej na more bit na olu, čeu te pa has do konca vrtel, po pa vies, glava cez pou pa gmah. Ne se zajebavat z nam jel, de nama se kesngha kamna prnesl, bo tud auto sou na pou"

...tip naj bi bil prebivalec Planine,čeprov dvomim v to... :hmm: ...sam vseen je kdorkol že je za temu nickam zelo bolana oseba :angry2: :angry2: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probu dobit.

Meni je najbolj to zanimivo:  Po prvih ugotovitvah policije naj olje ne bi bilo namenoma polito, ampak naj bi najverjetneje padlo s kakšne posode ali predmeta z vozila.

Pizda jim m... oprostite besedam sam kako oni vejo da ni namerno polito oz.da je padlo s kakšne posode...

A se madeži ki so namerno politi razlikujejo od tistih ki so po nesreči politi ???????????????

Glede na to da so prebivalci že grozili s polivanjem  bi bilo bolj verjetno prva varjanta.

Lahko pa da je kak domačin dal kanto olja na streho avtomobila in se odpeljal do ovinkov kjer mu je kanta po nesreči padla s strehe?????? MOGOČE

Mislim da je najbolje da se dobimo v čim večjem številu na kraju dogodka,zapremo cesto in opozorimo vse prisotne in ne-prisotne da motoristi nismo kriminalci in da je cesta skozi Planino magistralna cesta proti primorski in ne lokalna cesta nekaterih tam živečih,ki jih verjetno tako in tako vse moti še posebej nekaj kar si ne morejo privoščiti.

Živim ob obvoznici kjer je stalno hrup -PA KAJ!!

A zdaj lahko res vsak k.... ,ki ga kaj moti grozi z sabotažo cest in zahteva da se določena skupina ljudi vozi drugje ali drugače kot se!

Mislim da bi lahko vsak pomislil da se lahko to zgodi tudi njemu,tudi tisti pametnjakoviči(kvazi pravi motoristi), ki razlagajo kako bi z počasno vožnjo oni peljali mimo madeža

Jaz sem madež in posledice nesreče videl-TAM BI PADEL VSAK,tretji je pač imel to srečo da je videl pred sabo razbita motorja in ustavil.

Zahtevajmo to kar nam pripada.Državi plačujemo cestnine in ostale takse tako da mislim da morajo poskrbeti tudi za varnost nas motoristov in ne samo avtomobilistov.

Bil sem prisoten ko je padel policaj in takrat nisem zasledil njihovega poročila o neprilagojeni hitrosti in ostalih preguljenih fraz!!Okvara kardana-kakšen bull shit.

!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zdaj  lahko res vsak k....  ,ki ga kaj moti grozi z sabotažo cest in zahteva da se določena skupina ljudi vozi drugje ali drugače kot se!

Mislim da bi lahko vsak pomislil da se lahko to zgodi tudi njemu,tudi tisti pametnjakoviči(kvazi pravi motoristi), ki razlagajo kako bi z počasno vožnjo oni  peljali mimo madeža

Jaz sem madež in posledice nesreče videl-TAM BI PADEL VSAK,tretji  je pač imel to srečo da je videl pred sabo razbita motorja in ustavil.

Zahtevajmo to kar nam pripada.Državi plačujemo cestnine in ostale takse tako da mislim da morajo poskrbeti tudi za varnost nas motoristov in ne samo avtomobilistov.

Bil sem prisoten ko je padel policaj in takrat nisem zasledil njihovega poročila o neprilagojeni hitrosti in ostalih preguljenih fraz!!Okvara kardana-kakšen bull shit.

!!!!!!

ja,vsakmu se lahko zgodi. Vsak ima svoj pristop in filozofijo. Eni so jezni na olje, eni na cesto, eni na ride, eni na vaščane, eni na policaje, eni na sebe, eni na druge... in seveda mi je popolnoma jasno, da nikoli ne bom "pravi motorist" - ker ne tulim v rog večine ... Seveda ima večina popolnoma vedno prav, posamezniki, ki ne mislijo tako, kot večina, pa imajo "narobe".

:SS

:wacko: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je najbolje da se dobimo v čim večjem številu na kraju dogodka,zapremo cesto in opozorimo vse prisotne in ne-prisotne da motoristi nismo kriminalci in da je cesta skozi Planino magistralna cesta proti primorski in ne lokalna cesta nekaterih tam živečih,ki jih verjetno tako in tako vse moti še posebej nekaj kar si ne morejo privoščiti.

Živim ob obvoznici kjer je stalno hrup -PA KAJ!!

A zdaj  lahko res vsak k....  ,ki ga kaj moti grozi z sabotažo cest in zahteva da se določena skupina ljudi vozi drugje ali drugače kot se!

Mislim da bi lahko vsak pomislil da se lahko to zgodi tudi njemu,tudi tisti pametnjakoviči(kvazi pravi motoristi), ki razlagajo kako bi z počasno vožnjo oni  peljali mimo madeža

Jaz sem madež in posledice nesreče videl-TAM BI PADEL VSAK,tretji  je pač imel to srečo da je videl pred sabo razbita motorja in ustavil.

Zahtevajmo to kar nam pripada.Državi plačujemo cestnine in ostale takse tako da mislim da morajo poskrbeti tudi za varnost nas motoristov in ne samo avtomobilistov.

Bil sem prisoten ko je padel policaj in takrat nisem zasledil njihovega poročila o neprilagojeni hitrosti in ostalih preguljenih fraz!!Okvara kardana-kakšen bull shit.

!!!!!!

Več rezerve kot imaš,več imaš šans,da se izogneš pastem na cesti oz. maš več šans,da preživiš :whistle:

Tisto o okvari kardana je vseen bol logično,kot bi bla okvara verige :rolleyes:

Pa lep pozdrav od pametnjakoviča (kvazi motorista) :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več rezerve kot imaš,več imaš šans,da se izogneš pastem na cesti oz. maš več šans,da preživiš :whistle:

Najbolje, da prodamo motorje, pa hodimo peš. Ali še bolje - ostanemo doma. Ker dovolj rezerve, da bi se izognil vsem morebitnim nevarnostim, drugače nni mogoče imeti.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se pojavljajo namigovanja na namerno politje me samo zanima če kdo ve kako se je končalo tisto ko je nek domačin žeblje posipaval po cesti motoristom ki so (mislim da) šli na srečanje v Žiri. takrat so policaji ugotovili kdo je bil. A se je kaj zgodilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem prisoten ko je padel policaj in takrat nisem zasledil njihovega poročila o neprilagojeni hitrosti in ostalih preguljenih fraz!!Okvara kardana-kakšen bull shit.

!!!!!!

V tem primeru je bil res kardan, dober mesec kasneje pa je na Rakeku padel prometnik zaradi olja na cesti, nekaj dni kasneje na Bloški polici zaradi olja na cesti padel sodelavec. V večini primerov pa se padlemu motoristu očita neprilagojena hitrost (beri univerzalni prometniški člen). Žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se pojavljajo namigovanja na namerno politje me samo zanima če kdo ve kako se je končalo tisto ko je nek domačin žeblje posipaval po cesti motoristom ki so (mislim da) šli na srečanje v Žiri. takrat so policaji ugotovili kdo je bil. A se je kaj zgodilo?

Ne to je bilo pri Svetem Martinu ali Preserjih, ko je bil zbor za MK Rihenberk. Smo nekateri morali zjutraj zaradi tega, ker so zaprli cesto vozit po makadamu skozi gozd .) No, le kakšnih 100m ali celo manj, vendar ravno toliko, da smo se izognili delu, kjer so bili posuti žeblji .) Kaj so tipu naredili nimam pojma, vse je nekam potihnilo, mogoče ve3jo člani MK Rihenberk, kaj več o tem.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par vprasanj

eni govorite o tdm, ki je stresla olje. kako s eje model odpeljal brez olja. kako ga je stresel

dalje me zanima pametvanje nekaterih, poznavanje zakonov itd. ce se je nesrecnik ubil, ker je pripeljal 200 na uro v ovink je sam kriv, ampak ce je nekdo polil tam olje, je kriv za povzrocitev tezje telesne poskodbe s smrtnim izidom. hitrost gor al pa dol. je olajsava, a ne prevelika.

a se zavedate, da bi se tam lahko usu kdorkoli. da bi bili lahko mrtvi trije, mogoce pet, ali se vec, ce bi vozil solo na lep soncen dan, ker bi vsak odletu v 3 pm in nic ne bi opotzarjalo na tragedijo.

a se sploh tisti, ki tukaj kvasite pametne zavedate svojih besed. dejanja, ki je bilo storjeno namerno. in ja, vidi se ali je olje polito, ali je padlo iz avta, ali je ostalo po nesreci. zato pa so stokovnjaki. jami pa lahko probate na domacem dvoriscu. sem takoj za zaprtje ceste in pritisk na policijo in tozilstvo, da se najde krivec oz da se poda razlago, ki bo drzala vodo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal :topic:

čudno se mi pa zdi da ni v tej temi ne TCja ne Sande7 stalna gosta rid :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:

kwa pravte pa na to :eek:

...ja in kaj ma zdej to veze... :hmm:

...a slučajno kej namiguješ,...ker kokr se spomnim si že v eni drugi temi neki Sando omenjal in to da ni 112 poklicala...pa kaj,a hočeš rečt da je ona tud kriva :nono: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

i. Po prvih ugotovitvah policije naj olje ne bi bilo namenoma polito, ampak naj bi najverjetneje padlo s kakšne posode ali predmeta z vozila.

Več v tiskani izdaji PN

posode pa policaji seveda niso našli :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CAGIVA :eek:

nihče ne namiguje da sta onadva kriva!!!!!!

čudn je samo to da jih ni pa njuna priljubljena točka je to!!!!! :grim

domobran :zate pa tole:

PLANINA Postojnska prometna policija ugotavlja, kako se je olje znašlo sredi ovinka

Usoden oljni madež

Kot smo poročali, so planinski ovinki v torek popoldne terjali smrtni davek med motoristi. Za nesrečnega 28-letnega Škofjeločana sta bila usodna neprilagojena hitrost in oljni madež na cesti. Po prvih ugotovitvah policije naj olje ne bi bilo namenoma polito, ampak naj bi najverjetneje padlo s kakšne posode ali predmeta z vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še malo pa boste papeža vmešali v to debato ...

... Preberite si Pepetov post ...  :closedeyes:  :blink:  :zzz:

ja in :eek: pod katero točko si se ti našel :hmm: imaš od 1-6 :grim

da se eni pofočkajo

- drugi pomodrujejo

- tretji lobirajo

- četrti kontrirajo

- peti uprizarjajo Kalimerote

- in podobno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne drugega lahko iz tega potegnemo vsi skupaj to, da če vidimo nevarno stvar na cesti (olje, nasip peska, ... vedno in TAKOJ pokličemo 112 in zahtevamo da sporočijo cestarjem.

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!