Skoči na vsebino

Sejem Sodobna vojska 2005


Špilferderber

Priporočene objave

Pravilno se imenuje PGM Ultima Ratio Hecate II

Orožje proizvaja francosko podjetje PGM Precision, pod okriljem belgijskega koncerna FN Herstal. Zadovoljen? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno se imenuje PGM Ultima Ratio Hecate II

Glede FN MAG-a (ki je tudi star kot zemlja, da ne bo govora samo o MG 42/M53) pa vprašanje: "A to pomeni, da bodo sedaj vse Browninge M2QCB z Valukov dol sneli in jih nadomestili z FN MAG-i?"  :grrr

Tako pravijo :hmm: Čeprav imaš prav. To bi bilo res potratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orožje proizvaja francosko podjetje PGM Precision, pod okriljem belgijskega koncerna FN Herstal. Zadovoljen?  :)

Ja, lepo kaj se vse najde na netu. A je to dosti težje, če ne napišeš pravilnega naziva.

Nič bat glede FN MAG-ov, ti bodo šli na Hummerčke. Za razliko od M2QCB lahko MAG-a odmontiraš in neseš s seboj. To isto početje je sicer možno tudi z browningom a je pri 40kg osnovne mase precej mazohistično.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lepo kaj se vse najde na netu. A je to dosti težje, če ne napišeš pravilnega naziva.

Všeč mi je, če srečam precizne ljudi... Da nisi ti možda NEKI ELEMENAT HA??? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak ni blema. Dobre slikce. A so ti omogočili kaj streljat ali si "bil zraven" po ukazu?

Tisti šaro je dober, najdeš pa še cel kup originalnih MG 42 z orličkom in križcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak ni blema. Dobre slikce. A so ti omogočili kaj streljat ali si "bil zraven" po ukazu?

Tisti šaro je dober, najdeš pa še cel kup originalnih MG 42 z orličkom in križcem.

Streljal sem z vsem orožjem. Najbolj je pa nora ta 12,7 mm ostrostrelska. Mam pa občutek, da so jih kupili tako za poslastico. Jih res potrebujemo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma pametni ljudje ne potrebujejo nobenega orožja.

A ker ga država če imet potem tudi določi za kaj naj bi ga imela. Recimo :whistle: , da ne trosijo denarja kar tako. Boš hitro videl kam bodo te stvarce dali in potem bo tudi jasno za kaj so namenjene. Uporabi se pa lahko za cel kup nalog.

Jaz sem tukaj težko nevtralen, ker sem počen že od nekdaj na velikokaliberske ostrostrelne puške. Od kar sem zagledal Barrett M82, tam nekje 1986. Že prej je narednik marincev Carlos Hathcock obesil optiko na Browninga in ga uporabljal kot precizno orožje. Danes je tukaj medium class - .338 LM, cel kup izjemnih zadev.

Fajn je dokler orožje in streljanje lahko sprejemaš kot užitek in sprostitev. Čemu je pa v končni fazi namenjeno nam je pa tako ali tako vsem jasno.

P.S.

LP, grem na daljši offline :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma pametni ljudje ne potrebujejo nobenega orožja.

A ker ga država če imet potem tudi določi za kaj naj bi ga imela. Recimo  :whistle: , da ne trosijo denarja kar tako. Boš hitro videl kam bodo te stvarce dali in potem bo tudi jasno za kaj so namenjene. Uporabi se pa lahko za cel kup nalog.

Jaz sem tukaj težko nevtralen, ker sem počen že od nekdaj na velikokaliberske ostrostrelne puške. Od kar sem zagledal Barrett M82, tam nekje 1986. Že prej je narednik marincev Carlos Hathcock obesil optiko na Browninga in ga uporabljal kot precizno orožje. Danes je tukaj medium class - .338 LM, cel kup izjemnih zadev.

Fajn je dokler orožje in streljanje lahko sprejemaš kot užitek in sprostitev. Čemu je pa v končni fazi namenjeno nam je pa tako ali tako vsem jasno.

P.S.

LP, grem na daljši offline  :D

:( Jap. Uživaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!