Skoči na vsebino

SCV Lead 100 4T


Hornet

Priporočene objave

V iskalniku sem iskal temo o tem skuterju pa je še nisem našel zato jo tudi odpiram. :)

Nekaj podatkov o njem:

Honda SCV Lead 100 4T

prostornina: 100ccm

takt: 4T

moč: 7KM

teža: 102kg

višina sedeža: 765mm

stevilo sedežev: 2

posoda za gorivo: 6l

avtonomija: cca 200km

poraba: cca 3l/100km

max hitrost: 80km/h

velikost koles: 10"

zavore: boben

Če ima kdo z omenjenim skuterjem kakršnekoli izkušnje naj prosim napiše. :D

Sem se že skoraj odločil za nakup, v bistvu se moram odločit za barvo. :OK:

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam samo da ne pricakujes prevec od tega skuterja .) Po mojem je to misljeno predvsem za kraje z turizmom kjer ni daljsih razdalj in skuter predstavlja vlecno mulo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga tudi gledal dve leti nazaj. Najbolj so me zmotile "bobnaste" zavore ter zadevanje z "belanco" v koleno pri zavijanju.

Če hočeš imeti hondin skuter poglej modele sh125 ali pa rabljenega Phanteona. Bodo verjetno boljši. Če ga rabiš samo za po mestu (predviddevam) ti predlagam tole:

http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=50081

pa ne zato ker sam vozim italjana, ampak zaradi dobrih ocen pri voznih lastnostih ki jih je dobila. Cena je res malo višja, imaš pa vseeno garancijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opps :blush:

pozabil sem omeniti tudi Yamaho majesty 125 ali 180 ki je tudi dobra( sem jo vozil) in ti garantiram da je boljša od honde leada (cena pa je žal tudi višja).

Potem pa imaš v tem cenovnem razredu(do 650.000SIT) še kmycota grand dinka.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem opazil da nima disk zavore.

Mi lahko kdo napise razliko med bobnasto in kolutno zavoro. Zakaj je kolutna boljsa od bobnaste in kaksne so se druge prednosti. Zakaj je to tako oziroma kako velik minus je to pri teh hitrostih do 80 km/h?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem opazil da nima disk zavore.

Mi lahko kdo napise razliko med bobnasto in kolutno zavoro. Zakaj je kolutna boljsa od bobnaste in kaksne so se druge prednosti. Zakaj je to tako oziroma kako velik minus je to pri teh hitrostih do 80 km/h?

Če boš skuter imel res samo z v službo oziroma za kratko premagovanje razdalje iz točke A v B, ti bo pomojem tale Lead dobro služil. Samo ne reči, da stane 400.000-500.000sit, ker za ta denar pa dobiš že kaj boljšega s disk zavorami (Yamaha Cygnus). Torej, v kolikor pride manj kot navedeni ceni - ja. Več - ne. Vbistvu med bobnom in diskom pri skuterjih velike razlike ni. Na Runnerju 180 FXR, je tudi boben odlično prijel ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opps :blush:

pozabil sem omeniti tudi Yamaho majesty 125 ali 180 ki je tudi dobra( sem jo vozil) in ti garantiram da je boljša od honde leada (cena pa je žal tudi višja).

Potem pa imaš v tem cenovnem razredu(do 650.000SIT) še kmycota grand dinka.

LP

Z nečim pa moram začet. Glede na to da bo to moj prvi skuter bom kar zadovoljen pa tudi izpit za A kategorijo imam. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Samo ne reči, da stane 400.000-500.000sit, ker za ta denar pa dobiš že kaj boljšega s disk zavorami

Ja trenutno je akcijska cena 370k tako da je cenejši kot si mnogi mislijo, mislim pa da ima slabost majhna kolesa in bobnaste zavore.

Potem pa imaš v tem cenovnem razredu(do 650.000SIT) še kmycota grand dinka.

Za ta denar pa bi dobil ze dylan 150.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta denar pa bi dobil ze dylan 150.

Ali pa Dylana ja. Sicer ni vodno hlajen, je pa precej močen (16KS). Razmisli malo, koliko si največ pripravljen odšteti za zadevo in za kam vse jo boš rabil, pa ti bomo najbolje znali svetovati ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se odločil za nakup in ga hkrati tudi rezerviral. Skuter bo predvsem alternativa za prevoz na delo namesto avtomobila in tako v radiju cca 50km. Imam tud izpit za A kategorijo, želim si imet motocikel pa sem trenutno še študent (če bi imel redno zaposlitev bi si po vsej verjetnosti že kupil kaj konkretnega) in nikjer ti nočejo dat kredita, nekje pa moraš začet. Pa še bolj mi je všeč kot 50ccm prdalice ki so glasne in za katerimi se kadi, porabijo pa vsaj toliko kot ta. Kot sem prebral na testu je dokaj tih in zadovoljuje standardu za izpušne pline, dobro se odziva na gas,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej kako se kaj pelje? Prvi vtisi?

Letos je sezone tako ali tako že skoraj konec in ga tudi ne mislim preizkusit pa še tako je zmenjeno da ostane pri prodajalcu dokler ga v celoti ne odplačam. Moram si uredit še prostor kjer ga bom imel zato ti lahko napišem o prvih vtisih šele naslednjo pomlad. Si pa več o njem lahko prebereš tukaj.

Test Honda SCV Lead 100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ne vem kako da ni nikogar ki nič ne napiše o tem skuterju. Se jih ene par prodaja s tam okoli 1500 prevoženimi kilometri. Le zakaj? .) Je pa nekje omenjena poraba 2.4l/100km :010 :OK: :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ga pa nobeden nima :hmm: , ali pa za ta denar kupijo rabljene Leonarde. Sem imel doma prospekt pa se mi zdi da je po zmogljivostih malo boljši od "50"-takov.

Mene je najbolj motilo to da sem pri zavijanju s krmilom zadel v svoje levo koleno (na testtni vožnji). Nato sem kupil yamaho, kasneje pa aprilio :worship: .

Upam da ti ne bo preveč žal, pa da boš kasneje ugotovil da je to le premalo za v mestno gužvo ali kratek izlet.

LP

Drugače pa veliko brezskrbnih kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se bi bolj težko zgodilo da bi s krmilom zadeval v kolena :D ker sem majhne sorte. Kot tak ima skuter 7km po nekaterih podatkih celo 8km. Ne vem pa zakaj bi bilo to premalo za mesto ali pa za kratke izlete če pa je močnejši kot 50ccm skuterji. Sicer ne vem kako je z blokado in ali jo skuter sploh ima. Sicer pa me trenutno niti ne zanima navijanje. Zaenkrat je problem denar in če bi ga imel več bi si poleg skuterja omislil še konkreten motocikel tako pa žal... Verjetno skuter ni tako popularen zaradi tega ker moraš imeti kategorijo A da ga lahko voziš, drugače pa mi je kar všeč na pogled. Sem gledal še Aprilio pa je 50 kubikov pa še dražja je bila tako da je to to. Sem pa na netu zasledil filmček kako en nardi burn up :lol1: s tem skuterjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

No od spomladi končno pri meni. Do sedaj sem naredil 500km in moram rečt da sem kar zadovoljen in da me zaenkrat še ni razočaral. Najprej ga moram še dobro vpeljat potem pa bom lahko kaj več povedal. Nastavit moram še dolgo luč ker sveti previsoko to je pa edina zadeva ki je za nastavit. Drugače pa je za ta denar skuter odličen sicer pa kaj več niti nebi mogel pričakovati. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No od spomladi končno pri meni. Do sedaj sem naredil 500km in moram rečt da sem kar zadovoljen in da me zaenkrat še ni razočaral. Najprej ga moram še dobro vpeljat potem pa bom lahko kaj več povedal. Nastavit moram še dolgo luč ker sveti previsoko to je pa edina zadeva ki je za nastavit. Drugače pa je za ta denar skuter odličen sicer pa kaj več niti nebi mogel pričakovati. :kva2:

Kje si ga Kupil Hornet?

Kako je z blokado? torej je 80km/h končna...kaj pa čelada - jo spraviš pod sedež?

hvala,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z blokado pri tem skuterju - jo je že kod odstranil?! :hmm:

Kje se sploh nahaja?!?! :hmm:

tanks....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem ga v Krškem jih pa dobiš povsod drugje kjer so zastopniki za hondine modele (poglej na spletno stran AS domžale). Blokade skuter menda nima, vsaj tako mi je rekel serviser. Navadne integralke ne spravim pod sedež menda pa je dovolj prostora za jet čelado. Še vedno lahko not spraviš rokavice, lednični pas, kakšno jopo ali pulover mogoče še kakšno manjšo plastenko z pijačo. Ker še nisem bil na prvem servisu se vozim še bolj počasi okol 50 tako da končne hitrosti niti ne vem sem se pa enkrat peljal sam za probo 70 na testih oz v podatkih pa so navedli okoli 80km/h čeprav mislim da se ga da spravit tud na 90. Sicer pa več niti ne rabim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo Hornet,

Kaj pa zavore - služijo svojemu "namenu" (sploh če se npr. peljeta dva...)?! kako si zadovoljen z okretnostjo, pospeški....?!

Prostor pod sedežem očitno res služi za (manjšo) jet čelado...?! :BUA:

Kaj pa poraba - kolko ti zdaj troši, glede na to da se bolj počasi voziš...?!

Ta teden jo bom najbrž vzel tudi sam, pa me zato zanima čimveč :hmm: ...?!

hvala,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z zavorami je tako da jih zaradi počasnejše vožnje dosti še niti ne uporabjam. Zaenkrat je v večini primerov dovolj da zaprem oz odvzamem gas in motor kar občutno zmanjša hitrost lahko pa ti zagotovim da delujejo. Kako je pri vožnji za dva ti ne znam povedat ker se vozim sam in mislim da se bom še kar naprej moraš pa vedet da se zavorna pot kar konkretno podaljša. Tko je da so pač bobnaste zavore ne vem pa kakšna je razlika če zaviraš z disk zavorami.

Okretnost je zadovoljiva, pospeški zaenkrat tudi ker sem tudi lahek in se sam vozim. Tud v hrib se lepo vozi. Prostor pod sedežem je res majhen pa me to niti ne moti bi pa lahko to težavo rešil tako da bi ga za 10 cm poglobil.

Ravno danes sem računal porabo in sem prišel trenutno do številke 2.2l/100km pa moraš vedet da je to vožnja pri 50km/h. Recimo da je 20% mestne vožnje in 80% daljše relacije. Tankam pa 100 oktanski bencin na OMV-ju.

Ne pozabt da moraš met izpit za A kategorijo pa da če si mal večji bi znal zadevat z krmilom v kolena kot je eden že napisal nekje v tej temi. Pa še to: poskusi it na testno vožnjo pa boš najbolje videl kako in kaj da ne boš mislil da te zavajam. Men je to prvi skuter k sem ga mel in mi še vedno ni žal da sem ga kupil. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter že doma!!

- glede na to, da sem posedoval in vozil že bistveno težje motorje je zaenkrat občutek zelo dober... je izredno tih (kar mi je všeč), okreten, kar lepo potegne tud z dvema....!!!

Nad njim je še punca zelo navdušena, tako da je to "zadetek v polno"... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!