Skoči na vsebino

SCV Lead 100 4T


Hornet

Priporočene objave

Čestitam za nakup! Povej kje si ga kupil? Mogoče pri Čepinu? Si kupil novega ali rabljenega pa katero barvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam za nakup! Povej kje si ga kupil? Mogoče pri Čepinu? Si kupil novega ali rabljenega pa katero barvo?

Alo,

Kupil sem rabljenega od znanca (500km/2006 l.)...modre barve...?! je kar lepo očuvan, zdi se OK!?

Tu ni kaj, skuter je zagotovo vreden tega denarja, predvsem dobro potegne, vleče... ni "vpadljiv" (sam sem iskal takšnega... pod sedež mi gre jet (odprta) čelada....!? za1x sem z nakupom več kot zadovoljen?! Gre za skuterja, ki ga ne moremo uvrstiti med "maxi" skuterje, je pa ga prav tako nemogoče dajati v koš s 50-kubičnimi....

vsak ki ima kat. A in išče tovrstno rešitev mu ga toplo priporočam!

Mimogrede Hornet:

ne vem pa kako je sedaj s prvim servisom, kdaj ga ima natančno (pri 1000km??!) - in kako je z garancijskimi pogoji...!?

Ali lahko garancijo uveljaviš napram drugemu prodajalcu (ki pa sodi med pooblaščene pordajalce generalnega zastopnika = AS Domžale)?! Garancija je 1. leto in nima zveze s tem kateri lastnik si...in kje je bil motor kupljen?!

lp :yes:

Popravljeno . Popravil mirando
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 500 prevoženih kilometrih je sigurno očuvan :) .

Tu ni kaj, skuter je zagotovo vreden tega denarja, predvsem dobro potegne, vleče... ni "vpadljiv" (sam sem iskal takšnega... za 1x sem z nakupom več kot zadovoljen?! Gre za skuterja, ki ga ne moremo uvrstiti med "maxi" skuterje, je pa ga prav tako nemogoče dajati v koš s 50-kubičnimi.... vsak ki ima kat. A in išče tovrstno rešitev mu ga toplo priporočam!

Pod tole se lahko samo podpišem. Vse drži dobesedno. :OK:

Prvi servis je po prevoženih 1000km, čeprav jih imam sam že 1500 pa še nisem bil na servisu (ga imam pojutrišnjem) ker se ne moremo uskladit z vremenom in serviserjem. Po dežju mi ga je pa škoda vozit. Mislim da se pri prvem servisu menja oljni filter on olje. Če ti mogoče veš katero olje naj izberem??? Serviser mi je povedal da bo dal olje motul :OK: , upam da za 4T skuterje.

Garancija je 1 leto in če je bil skuter kupljen pri nas se garancija seveda prenese pa čeprav zamenja lastnika, če pa sodi še med pooblaščene prodajalce generalnega zastopnika pa sploh ni dvoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je kot nov :)

Motul je (zelo) dobro olje - jaz sem ga vedno dajal v prejšni motor (Yam. virago - nikol nobenih problemov, svetovali so ga na pooblaščenih servisih...), mislim da zadosti vsem standardom, ki jih zahteva Honda pri tem (4T) skuterju...

Javi, lepo prosim, kolko ti bojo "vzeli" za ta prvi servis..., ki ga je očitno potrebno naret na pooblaščenem servisu, da ne bi bilo morebiti kakih težav z garancijo... ker gre v motor zelo malo olja + oljni filter, mislim, da material ne bi smel preseči cca 5kSIT + delo (cca 1/2 ure)... < 10kSIT (po moji pavšalni oceni...)!? Drugega kot menjavo olja (zaradi odstranitve morebitnih opilkov itd.) in olj. filtra pa naj pri tem 1. servisu (1000km) naj ne bi bilo..?!

Mi je pa nekaj zanimovo - ko gledam za pooblaščene servisere/prodajalce ( http://www.honda-as.com/honda_serviserji.php?regija=2) na Štajerskem - MB!?

med (pooblaščene serviserje) sodi npr. MotorJet (ki ga ni med pooblaščenimi prodajalci!?), medtem, ko npr. uradna prodajalca Petovia al pa Šiler ne sodita med pooblaščene serviserje?!!? :?

Popravljeno . Popravil mirando
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za informacije o pooblaščenih serviserjih in/ali prodajalcih se pozanimaj pri AS Domžale. Bom pa vedno peljal na pooblaščeni servis že zaradi moje varnosti, motorja in morebitne prodaje (potrjena servisna knjiga). Saj 20k na sezono pa res ni tak strošek za servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri prvem servisu je menjal olje (1l) in olje sklopke (0,1l) ter nastavil zavore. Plačal samo material ker "kupci ki kupijo motor pri nas imajo prvi servis brezplačen", drgač pa je ura 5k. Kje sem servisiral? Beri par postov nazaj da ne bo zgledalo kot reklama pa da se ne bo potem kdo bunil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo korektna gesta serviserja/prodajalca!

V motorjetu v MB cena prvega servisa na 1000km (predvidena zgolj menjava olja = <1l + olj. filter....+pregled) ... cca. 20.000,00 SIT! :eek: :slap:

Optimisti.... mojega skuterja tam zagotovo ne bo!

Popravljeno . Popravil mirando
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Liter najbolj kvalitetnega Motula za 4t skuterje je 3200sit/l plus recimo 1 uro dela + 0.1l za sklopko plus filter (pri meni ni bil menjaln pa tudi v servisni knjižici ne piše da bi se mogu menjat) tako da te več kot 10k servis nebi smel stati.

Poglej si seznam pooblaščenih servisov pa se pozanimaj: http://www.honda-as.com/honda_serviserji.php?regija=2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Liter najbolj kvalitetnega Motula za 4t skuterje je 3200sit/l plus recimo 1 uro dela + 0.1l za sklopko plus filter (pri meni ni bil menjaln pa tudi v servisni knjižici ne piše da bi se mogu menjat) tako da te več kot 10k servis nebi smel stati.

Saj zato glih...saj vsi vemo "kolko je ura"...

Bojo pa drugi delali, ni problema!

Veš kaj me zanima Hornet (aktualno za ta čas?! .) ):

si se že kaj vozil po dežju, kako se kaj ta skuter obnese po vožnji v "bolj mokrem vremenu"?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Enkrat me je ujel na poti domov tako da sem vozil po mokri cesti, name je padla sam kakšna kaplja tu pa tam. Pa da bi mu ušel sem kr mal pospešu in se šele doma zavedu da sm za takšne razmere prehitr vozu ker je bla cesta bolj ovinkasta pa še sam gozd je bil okol tko da je bla tud dost umazana zarad traktorjev ki so tam vozil.. Je bil pa potem tako umazan da sem ga čistu 2 ure. Sem se pa že v naprej odloču da se zaradi svoje varnosti in samega skuterja po dežju ne bom vozil.

Popravljeno . Popravil Hornet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hornet, so ti na 1. servisu menjali oljni filter?? :?

Ta model, ga naj sploh ne bi imel....(tako so mi rekli na servisu)

Drugače pa po > kot 1000 prevoženih km si zasluži skuter odlične ocene; za 1x sem z njim zelo zadovoljen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, oljnega filtra mi niso menjali pa niti nisem vprašal zakaj ne? Najprej sem poklical v servisno knjižico in videl da to ni potrebno niti ni omenjeno. Da oljni filter ne obstaja pa kar malo dvomim. Tudi meni ni žal za nakup ker sem za svoj denar dobil dejansko največ kar lahko. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

...evo pa je bla tud moja Honda deležna prvega servisa (1150km)?! :yea1:

Praktično "nič posebnega"; menjava olja, majhna nastavitev zavor...komplet pregled...pa gremo dalje, ne?! :)

Aha, še cena = cca. 6500 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Servis na 12k km: menjava olja motorja in olja menjalnika, čiščenje zračnih filtrov, pregled jermena, nastavitev ventilov, nastavitev zavor in pregled ostalih vitalnih delov skupaj z delom 52 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Če kdo išče poceni prevoz za na šiht prodajam omenjen skuter. Poraba 2,5l/100km 4 takti, 100ccm, 7km skoraj nič vzdrževanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!