Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

No, v tej generaciji (avgust 1985) je bil tudi Zoki piton. Zakaj smo ga klicali piton...? Tip je imel batino skoraj do kolena. :eek:

a je bil 85tega Gradiška že v penziji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo tako bi se jaz skinil 31.7 1986.....dejansko pa sem se 17.9.1986.....

so te lepo po domače nategnili za skoraj dva meseca....

:grim :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo tako bi se jaz skinil 31.7 1986.....dejansko pa sem se 17.9.1986.....

no jaz sem šel na služenje 5.5.1985, kot zadnja generacija 15 mesecev, ven sem šel 5.8.1986, zakaj ? nekaj nas je bilo takih, točno 8 vojakov, ki smo zgubili skračenje , pizdarija do konca, srečo smo imeli zato ker nam nečesa niso odšteli od vojaščine, tebi pa mogoče so, da si šel šele 18 dni kasneje po končanem petnajstem mesecu domov ? vem pa 100% da smo maj 1985 bili zadnji na služenju vojaščine 15 mesecev .

:yea1:

sem pa definitivno za uvedbo take vojaščine nazaj, zato da bi se današnji dripci mehkužni vsaj malo naučili reda !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dadi, današnja mladina ne ve kaj je vojska. Kot je nam čudno in nedoumljivo, da so včasih služili po tri leta vojaški rok.

Doggie, tega Gradiške pa ne poznam.. Severni logor,- Mostar, komandant kasarne podpukovnik Veljko Drobac. Mater mi je ostalo v spominu enih par imen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa definitivno za uvedbo take vojaščine nazaj, zato da bi se današnji dripci mehkužni vsaj malo naučili reda !!

Bi se qrac naučili.......

moj kolega je v slo-vojski delal z rekruti. ko so kopali zaklon, je eden od vojakov skočil iz jame in kričal, da je v jami črv.

oficir mu je ukazal, da naj gre nazaj v jamo in nadaljuje s kopanjem, a ker je v jami bil črv, vojak ni več hotel v njo..

pa je oficirju počila žilica v glavi in mu je rekel, da če ne gre takoj v jamo, bo črva pojedel.

in kaj je naredil vojak??

zvečer je poklical mamico, ji povedal, da mu je oficir grozil s črvom.

naslednji dan je mamica prišla po svojo cmerico, ki je zaradi psihičnega nasilja postala nesposobna za vojaščino, kasneje pa so proti oficirju vložili še tožbo za odškodnino, ki jo je sodišče na srečo zavrnilo.

pa ga nauči reda, če ga lahko......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se qrac naučili.......

moj kolega je v slo-vojski delal z rekruti. ko so kopali zaklon, je eden od vojakov skočil iz jame in kričal, da je v jami črv.

oficir mu je ukazal, da naj gre nazaj v jamo in nadaljuje s kopanjem, a ker je v jami bil črv, vojak ni več hotel v njo..

pa je oficirju počila žilica v glavi in mu je rekel, da če ne gre takoj v jamo, bo črva pojedel.

in kaj je naredil vojak??

zvečer je poklical mamico, ji povedal, da mu je oficir grozil s črvom.

naslednji dan je mamica prišla po svojo cmerico, ki je zaradi psihičnega nasilja postala nesposobna za vojaščino, kasneje pa so proti oficirju vložili še tožbo za odškodnino, ki jo je sodišče na srečo zavrnilo.

pa ga nauči reda, če ga lahko......

zemlja vse pozdravi... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so te lepo po domače nategnili za skoraj dva meseca....

:grim :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :grim

Vprašanje je bilo al 15 al 13,5 mesecev.......tako, da ne vem čemu smeh...... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem šel na služenje 5.5.1985, kot zadnja generacija 15 mesecev, ven sem šel 5.8.1986, zakaj ? nekaj nas je bilo takih, točno 8 vojakov, ki smo zgubili skračenje , pizdarija do konca, srečo smo imeli zato ker nam nečesa niso odšteli od vojaščine, tebi pa mogoče so, da si šel šele 18 dni kasneje po končanem petnajstem mesecu domov ? vem pa 100% da smo maj 1985 bili zadnji na služenju vojaščine 15 mesecev .

:yea1:

sem pa definitivno za uvedbo take vojaščine nazaj, zato da bi se današnji dripci mehkužni vsaj malo naučili reda !!

Lepo bi te prosil, če bi prebral par postov nazaj v čem je bil keč........ne da se mi ponovno pojasnevat.......... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se qrac naučili.......

moj kolega je v slo-vojski delal z rekruti. ko so kopali zaklon, je eden od vojakov skočil iz jame in kričal, da je v jami črv.

oficir mu je ukazal, da naj gre nazaj v jamo in nadaljuje s kopanjem, a ker je v jami bil črv, vojak ni več hotel v njo..

pa je oficirju počila žilica v glavi in mu je rekel, da če ne gre takoj v jamo, bo črva pojedel.

in kaj je naredil vojak??

zvečer je poklical mamico, ji povedal, da mu je oficir grozil s črvom.

naslednji dan je mamica prišla po svojo cmerico, ki je zaradi psihičnega nasilja postala nesposobna za vojaščino, kasneje pa so proti oficirju vložili še tožbo za odškodnino, ki jo je sodišče na srečo zavrnilo.

pa ga nauči reda, če ga lahko......

He, he, he.............sem si malo predstavljal kako bi to izgledalo leta 1985/86.........crkneš od smeha........... :yea1:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa definitivno za uvedbo take vojaščine nazaj, zato da bi se današnji dripci mehkužni vsaj malo naučili reda !!

ahaha, pravi muškarac je vojnik ili futbaler :whistle:

sam imam malo drugačno definicijo kaj te naredi moškega, sigurno ne, da si par mesecev ali let zaprt v kasarno z samimi tipi in da ti 24 ur nekdo serje po glavi :naughty:

aja črvov se ne bojim, za premahovanje te fobije mi ni treba v vojsko :alien1:

edini pravi vojak je rambo, vse razturi, pobije, reši pozitivce in se požvižga na ukaze!!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edini pravi vojak je rambo, vse razturi, pobije, reši pozitivce in se požvižga na ukaze!!!! :worship:

WTF? To je Rocky na sliki?!? :fredy:

Popravljeno . Popravil Furioso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaha, pravi muškarac je vojnik ili futbaler :whistle:

sam imam malo drugačno definicijo kaj te naredi moškega, sigurno ne, da si par mesecev ali let zaprt v kasarno z samimi tipi in da ti 24 ur nekdo serje po glavi :naughty:

aja črvov se ne bojim, za premahovanje te fobije mi ni treba v vojsko :alien1:

edini pravi vojak je rambo, vse razturi, pobije, reši pozitivce in se požvižga na ukaze!!!! :worship:

Tako je, treba je čuvati najsvetljije tekovine bivše i sadašnje otadžbine......... :naughty: :whistle:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa definitivno za uvedbo take vojaščine nazaj, zato da bi se današnji dripci mehkužni vsaj malo naučili reda !!

Samo v Slo vojski se ne bi naučili reda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dadi, današnja mladina ne ve kaj je vojska. Kot je nam čudno in nedoumljivo, da so včasih služili po tri leta vojaški rok.

Doggie, tega Gradiške pa ne poznam.. Severni logor,- Mostar, komandant kasarne podpukovnik Veljko Drobac. Mater mi je ostalo v spominu enih par imen.

ja pač niti nismo mel te šanse...eni smo tut taki ki smo šli u SLO armijo prostovoljno...to pa tut neki šteje ane ;) :P

in ja...moj star ata je bil 3leta u vojski-titova garda...vsaka jim čast za tiste čase kako je vse potekalo... :worship: glede na opremo...

vojska pa bi bla dobra vsaj za to da bi nekatere mladce danes odtrgala od maminga joška...vsaj tiste ki se drgač nočejo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še največja razlika med Yu armijo in SLO armijo je bila v tem, da razni cmereki , jokeci, mamine maze, se niso imeli v YU armiji komu kaj žalit. Če si kaj stokal, si ga še bolj naje..l! En rek je bil: " nisi ti tu da razmišljaš, tu razmišljamo mi o tebi" Ku..c je kdo kaj razmišljal o tebi.....tisti, ko naj bi razmišljal, niso imel s kom. Če ti hrana ni bila dobra, si bil pa lačen.... al pa kantina (samo vsaki dan se v kantini hranit, ni šlo). Veliko zgodb kroži, kako so nekateri stokali v Slo vojski. Le kolko je resničnih.... nekaj sigurno. Ena je bila ta (resnična) , ko je nekega večera ena mama poklicala dežurnega časnika v Slo vojsko, da naj preveri, če se je njen sin "ta in ta" dobro pokril ko je šel spat. :headbang: Da ga ne bo hladilo.

V Yu armiji, je pa ob desetih zadru "Laku noč"...... pa zjutraj ob petih "ustaj vojsko". Pa če nisi poletu, je bil že "ostav" pa smo ponavlal in treniral jutranje vstajanje.

Ni mi pa jasna ena stvar, po katerem ključu so v nekaterih kasarnah delil čine vojski. Eni se podpisat niso znali resnično.... pa so bli desetarji.

PS Sm vprašal enega desetarja s čim se ukvarja v civilstvu in je rekel " trgovina.... prodajem belu tehniku".... pa sm še malo povprašal "kakšno to vse tehniko"... pa mi je odgovoril " ej Slovenac...bjelo... pa ti bi morao znati kakva je to bjela boja"

Pa ne veš, al se je zajebaval al je res tako :headbang: . Pa je bil tako :headbang:

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi pa jasna ena stvar, po katerem ključu so v nekaterih kasarnah delil čine vojski. Eni se podpisat niso znali resnično.... pa so bli desetarji.

:headbang:

Taki so bili najboljši...počutil se je nekaj več...ko smo dobili paket - ja kdo ga je prvo pregledal: kakšen kapetan ki je bil na "kapiji"..in potem pa še tista budala od desetarja....in pole so navalili "sovojaki" - govedo na paket...pobrali vse, pustili so ti le kakšno pismo - in to je bil paket..jeba...dva so mi poslali in pole sem klical domov naj mi ne pošiljajo več..ko sem pa dobil bombone iz Švice ( neka simpatija :naughty: ) sem moral pa dva dni razlagat koga imam v Švici in kaj je v bonbonih - na koncu sem priznal :worship: - bonbone sem podaril kapetanu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaha, pravi muškarac je vojnik ili futbaler :whistle:

sam imam malo drugačno definicijo kaj te naredi moškega, sigurno ne, da si par mesecev ali let zaprt v kasarno z samimi tipi in da ti 24 ur nekdo serje po glavi :naughty:

aja črvov se ne bojim, za premahovanje te fobije mi ni treba v vojsko :alien1:

edini pravi vojak je rambo, vse razturi, pobije, reši pozitivce in se požvižga na ukaze!!!! :worship:

Žal je brez veze kaj povedat ali te prepričevat v nekaj kar nikdar ne boš okusil ali razumel, vojnik ali futbaler :grrr žal me nisi razumel, pa nič zato, saj nisi ti kriv, frustarcija pa mora bit močna ob tem, kajne ?!

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je brez veze kaj povedat ali te prepričevat v nekaj kar nikdar ne boš okusil ali razumel, vojnik ali futbaler :grrr žal me nisi razumel, pa nič zato, saj nisi ti kriv, frustarcija pa mora bit močna ob tem, kajne ?!

:yea1:

sploh ne, če bi hotel bi lahko služil, sicer samo v TO za JNA sem premlad, ampak sem se uspešno izogibal temu do ukinitve obveznosti. sicer pa kot alpinista, padalca in še marsikaj, nevem kaj bi me lahko dodatnega pametnega naučili v vojski, razen seveda pospravljanja postelje ali čiščenja čevljev kar sicer znam, ni pa mi všeč. aja edino kar si še želim, pa niti ni problem probat kadarkoli če se mi zahoče je kalašnikov (oz. M70), ostalega orožja pa sem itak probal več kot bi ga v vojski dobil na test.

če pa bi slo imela navy seals bi me TAKRAT (kot adrenalin đankija) zanimalo, ko pa so se morisovci tresli od straha ko so morali skočit iz letala mi je bilo preveč smešno da bi lahko imel kakšno resno predstavo o naši vojski če je bila elita takšna. edini pametni odred je bil v bohinjski beli (ugani kam so mene hoteli poslati) pa še ti so bili bolj hribovska pešadija kot kaj drugega.

brez panike, če že plačujem državne birokrate, potem pač še plačujem vojake da to profesionalno opravljajo namesto mene. sem pa srečen če privarčujem kak evro davkov na račun tega da se mamine sinčke poskuša prepričat da deževnik ni smrtonosna kača :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!