Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

Jaz sem bil v Surdulici pomladi 85 (14 dni) . Nimaš pa več kaj videti, ker je šel tisti konec Srbije v pm (sem šel tam skozi 2009) .  Od krajev kjer sem bil je edino Niš sedaj malo boljši (bolj urejen) ostalo (Pirot, Dimitrovgrad, Leskovac, Surdulica... ) pa eno veliko razočaranje (novi so edino kitajci) . Za kakšen "enduro trip" lepi kraji drugače pa...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni iz vojske ampak iz dopusta... sm žu za nou let domou na dopust iz Bileće in sm pozdravi želežničarja na ljubljanski postaji... salutiru mi je nazaj k generalu .. pa sva se pol oba smejala

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni iz vojske ampak iz dopusta... sm žu za nou let domou na dopust iz Bileće in sm pozdravi želežničarja na ljubljanski postaji... salutiru mi je nazaj k generalu .. pa sva se pol oba smejala

 

:krneki:

Itak. Glede na to, da si imel čin maršala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil v Surdulici pomladi 85 (14 dni) . Nimaš pa več kaj videti, ker je šel tisti konec Srbije v pm (sem šel tam skozi 2009) .  Od krajev kjer sem bil je edino Niš sedaj malo boljši (bolj urejen) ostalo (Pirot, Dimitrovgrad, Leskovac, Surdulica... ) pa eno veliko razočaranje (novi so edino kitajci) . Za kakšen "enduro trip" lepi kraji drugače pa...

lp

samo 14 dni, kako to? Al ni bla to jla.

Kaj pa Vlasinsko jezero, si bil tudi "gor".

lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo 14 dni, kako to? Al ni bla to jla.

Kaj pa Vlasinsko jezero, si bil tudi "gor".

lp 

Ja, bil sem karavla pa smo peljali pse na "osvežilno" usposabljanje. Na Vlasinskem takrat nisem bil, sem se pa "sedaj" (2009) peljal mimo. Zanimivo, samo nisem imel časa, vojske ni več pa se lahko potikaš tam okoli. NATO je "strokovno" stolkel pošto namesto stražarnice (edini večji hiši kakšnih 100 m narazen) , ljudje zamorjeni do amena, v glavnem vzdušje ni bilo ravno najboljše.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Tak "dolgolasec" je bil Roberto pred približno 35 leti, ko je kot JLA-jevec prišel iz Beograda na štirinajstdnevni (?) dopust.

IMG_6303.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem v začetku 80-tih služil domovini na Vrhniki.Če bi vedel da ga bo moja enota srala po metropoli in okolici deset let kasneje ,bi med stražo pri Borovnici vrgel v luft skladišča municije in danes bi kot prvoborec prejemal           17 EUR dodatka.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, RobiRoberto pravi:

Tak "dolgolasec" je bil Roberto pred približno 35 leti, ko je kot JLA-jevec prišel iz Beograda na štirinajstdnevni (?) dopust.

IMG_6303.JPG

Tole je bil pa drugi dolgolasec, predno je šel v JNA ....:blush:

jest.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pred odhodom v Beograd ostrigla doma sestra, tako da so nekateri v kasarni mislili, da se že "skidam" ... :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se tudi doma ostrigel konkretno...ko sem pa prisel  na Kosovo-Titova Mitrovica so me pa se bolj opipali:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predn sm šu 

pred 1983.jpg

in k sm biu tm ... 1983 - Bileća

po 1983.jpg

dokaz, da nism od rosjtva siu :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... jest... jest sm pa iz vojske živ pršu..... pa še znoru sm tam....

....in od takrat sm

ŽIVNORC

:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, maus pravi:

predn sm šu 

 

in k sm biu tm ... 1983 - Bileća

 

dokaz, da nism od rosjtva siu :ras: 

Ti ŠRO-jevci so mi šli zmer na kurac.So se nosil k da so najmanj generali. Maus, če si mel zraven še Napoleonov kompleks, pol pa ni blo za zdržat s tabo.  :jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

isto :P bezveze sam kuči čupkao kosu :(

Jaz se nisem nič... prišel v Niš čupav... takoj frizer, da me bo malo manj ošišal, če mu dam za kavo, hehe.

Nema, šišaj u nulo !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, HD-Dyna pravi:

 

Nema, šišaj u nulo !!!!

...in nisi rabil nobene napotnice za k plastičnemu kirurgu za odstranitev kake bradavice ali materinega znamenja na glavi...   :lol1:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Frenk 67 pravi:

Ti ŠRO-jevci so mi šli zmer na kurac.So se nosil k da so najmanj generali. Maus, če si mel zraven še Napoleonov kompleks, pol pa ni blo za zdržat s tabo.  :jezik:

mene so mel radi ... dobili do dozvolo za izlazak pod pogoji:

  • če jim je pršla žena/punca in je mela s sabo prijatlco
  • če so jim prišli starši in so imeli s sabo paket pećenja
  • če so se slikal z mojimi maćići so moral dat za kavo

prou fajn je blo, k sm nanje tulu, ko so bli zravn tapravi oficirji in so komaj zadrževali smeh .... popoudne smo šli pa na pir :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mel čez varovanje vojne bolnice v Sarajevu. Enkrat sem svojga pomočnika, ki je bil s Pelješca, spustu na črno čez vikend domov, ker se mu je kolega ženu. In pol tipa ni blo nazaj ene 10 dni in jaz sem moral to ves čas skrivat pred komandirjem. K sreč je bil to stari zastavnik, k je  bil več pijan kot trezen.

To je blo 86/87 in mi smo bli zlo napredni, ven smo hodil v civilkar, praktično kadarkol nam je padlo na misel. Vsi oficirji so bli zdravniki in se jim je jebal za vojaški red, razen bezbednjaka, s katerim sva se mela pa posebej rada. Nekaj dni pred skidanjem bi me poslal v zapor, če ga nebi komandant bolnice pomiril.  Ker sem en teden v zaporu iskoristil že prej, mi je grozilo podaljšanje služenja.

Drgač je blo pa kr kul, si se naučil tiste "uzdaj se use i u svoje kljuse". Prvič sem šel domov po 8-ih mesecih.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm biu pol u prekomandi v Daruvarju ... vsake cca štiri tedne sem bil en poveljnik "mrtve straže" .. takrat je bla bolj jeba .. ampak men ni blo hudga, ker sem meu svojo hiško in prnesl so mi vse obroke  .... pa če je kakšn đeneral hotu vstopt, se je morau men jaut :jezik:

ko pa nism biu na mrtvi straži .. sem dežurni bataljona skor vsak 3 dan ... sem imel pravico kadarkoli odidt v mesto in preverit, če se vojska zadržuje v prepovedanih lokalih ... tm so me vidl in me podpolkovnik k seb klicu pa me hotu napiszdt, js sm mu pa reku, da sem vojake čaku u zasedi, da vidim kdo pride .. ampak ... na žalost nikol ni nuben ke pršu :lol1:

zmeri sem v patrolo uzel še dva vojaka.... so vlekl listke .... in pol smo šli v prepovedane lokale v zasedo :P

seveda v uniformah :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Častna četa in puzenje ter dril s puško dan in noč. Nič hudega; so vsaj mišice prišle na dan. Smo imeli enega prleka namazanega z vsemi žaubami. Pa se je model spomnil, da si bo iz cigaretnih folij naredil častnike čine. In je korakal gor in dol po kasarni, ostali nižje rangirani častniki so ga pa strumno pozdravljali, čeprav so ga pet minut nazaj terali po terenu in se drli na njega. Nihče ni ugotovil, da je ta polkovnik ali nekaj takšnega en zrel prlek in čisto navaden vojak. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja slika je bila tudi v "Vojnim novostima" (?) ... :yea1:

img4979.jpg

Robert the best telegrafist v "donjoj" četi veze, vod radiotelegrafista ...

img319.jpg

Desetarji čete veze "med večernim odločanjem o aktivnostih nasldnjega dne ... :OK:

RTU 100 = radiotelegrafski uređaj 100, ki je bil med prazniki ali ob kakšni drugi potrebni priložnosti prenešen iz "moje" kampanjole v pisarno oficirjev, za "održavanje veze među svima jedinicama veze prve armijske oblasti" ...

img318.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, RobiRoberto pravi:

Robert the best telegrafist v "donjoj" četi veze, vod radiotelegrafista ...

img319.jpg

 

Bravo Robi... Tudi jaz sem bil telegrafist ( teleprinterist dodatno )... 7 dana za 2. telegrafsko klaso, 15 dana za značko in 6 danna za spiuščeno kri, pa je naneslo vse skupaj 12 mesecev in 12 dni...

Pa te nikoli ni prijelo, da bi se še sedaj šel malo telegrafije, med amaterje vpisal  ???

Eto, RTU 200 v Pinzgauerju ... Popoldan smo mal klofal Japonce, drgač pa tuki že brkače :blush:

 jna.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem tudi radioamater s klicnm znakom S5NBA (?), zanimala me je predvsem fonija, vendar je bilo ostalega preveč, tako da me moj kicni znak še vedno čaka, "ker sem ga dal zamrzniti".   :blush:

Tudi jaz sem dobil 7 dana in sicer zato, ker sem bil na tekmovanju radiotelegrafistov prve armijske oblasti v Novem Sadu tretji ...  :worship:

Mene je "vojak", če se ne motim državljan BIH, iz našega voda naučil osnov fonične radioamaterske zveze, tako da sem tudi jaz na terenu, ali v pisarni oficirjev naredil nekaj "ilegalnih" radiozvez, kar me je zelo pritegnilo, toda se po končanemu služenju JLA "se to ni razvilo" ...

Zaradi mojega zelooo hitrega obvladovanja sprejemanja in oddaje morzejevih znakov, sem imel tudi težave, ker so me vsi oficirji hoteli prepričati naj priznam, da sem bil radioamater že pred služenjem JLA ... :blush:

Naš "glavni" učitel je bil stari vodnik Luzar Dušan, Slovenec nekje iz okolice Breginjaa, s katerim  pa nisva spregovorila niti besedice Slovenščine, ker je on takrat najbrž že vedel "kaj se kuha v takratni Jugoslaviji".   :blush:

Med "mojim ilegalnimi vojaškimi radiozvezami", mislim da sem uporabljal klicni znak idrijskega radioamaterskega kluba, katerega mi je seveda povedal "moj ilegalni radioamski učitelj" ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!