Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

pred 8 minutami, RobiRoberto pravi:

Bil sem tudi radioamater s klicnm znakom S5NBA (?), zanimala me je predvsem fonija, vendar je bilo ostalega preveč, tako da me moj kicni znak še vedno čaka, "ker sem ga dal zamrzniti".   :blush:

Mislim, da zadeva ni več živa, saj sta znaka S56NBA in S57NBA na voljo ( tudi vsi ostali s to kombinacijo ) .... Če nisi član kakega kluba, je tudi znak šel :blush:

Zakaj zopet ne poizkusiš v kakšnem lokalnem klubu ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, HD-Dyna pravi:

Mislim, da zadeva ni več živa, saj sta znaka S56NBA in S57NBA na voljo ( tudi vsi ostali s to kombinacijo ) .... Če nisi član kakega kluba, je tudi znak šel :blush:

Zakaj zopet ne poizkusiš v kakšnem lokalnem klubu ? 

Včeraj sem s pomočjo dovoljenja za uporabo radijske postaje (UKV ?) ogotovil, da moj klicni znak ni bil S57NBA ampk S57MBA.

IMG_6354.JPG

IMG_6358.JPG

IMG_6356.JPG

Iskal sem tudi neobstoleči dokument o moji odlični uvrstitvi na tekmovanju radiotelegrafistov v Novem Sadu, katerega seveda nisem našel in sem si zato pomagal kar z nekdanjo vojaško knjižico ... :OK:

IMG_6359.JPG

IMG_6360.JPG

IMG_6361.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebenti, zdej smo pa že kot specialnih obučenja. Evo enga mulca specialca

IMG_20160706_094204.jpg

Je bil zajeban ko Prle in Tihi skupaj :D

Rušio mostove, minirao prugu, izvodio diverzantske akcije noču i danu.

IMG_20160706_094258.jpg

Izvodio skokove sa padobranom, danu i noču i u svim vremenskim uslovima

IMG_20160706_094232.jpg

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 7. 2016 at 10:14, HD-Dyna pravi:

Eto, RTU 200 v Pinzgauerju ... Popoldan smo mal klofal Japonce, drgač pa tuki že brkače :blush:

V naši četi veze smo imeli "mojo" RTU 100 v kampanjoli in še RTU 400 v dojcu, tako da mi je RTU 200 v pinzgauerju popolnoma neznana.

Tudi zame je moj stari vodnik mislil, da  bom "polagalal" drugo klaso, toda ker sem bil desetar in imel svoje "odelenje" ni bilo časa za obiskovanje teleprinterskega tečaja.

Naš stari vodnik je bil "zelooo lukaaaav". Enemu fantu, državljanu BIH, oddajanje morzejevih znakov res ni šlo od rok, zato sem na "izpitu" namesto njega jaz to naredil in stari vodnik, ki je bil v drugi učilnici je po kančanem oddajanju rekel, da njegov (fantov) sprejem je še kar dober, oddajanje pa zelooo slabo ... ;-)

Fant mi j v zahvalo podaril "pristne bosanske čarape" iz ovčje volne ... :worship:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 10. 4. 2002 at 18:23, D.J. pravi:

upam da bo res ostala real man tema čeprav se moramo pripraviti na najrazličnejše kontranapade in izdaje odznotraj

samo hec

 

jst sm služil v Ilirski Bistrici, kraju burje, mraza, žleda, dežja in hribov,

pehota

16 generacija

5 let je že tega

 

no pa da vidmo vas

 

"byte" mi dust

 

Popravil/a - suzuki250 on 11/04/2002 19:10:52

Jaz sem bil a Ilirski leta 97 tam okoi začetku junija  2 tedna

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole temo pa sploh prvič vidim, jo bom ob priliki obdelal. Z Mausem sva že ugotovila, da sva bla v Bileči soseda, pol sem šel pa v vojno policijo. Imeli smo tri stare Moto Guzzije za razna spremstva, ampak jaz sem bil do konca pešadinac.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Igi Pop pravi:

Tole temo pa sploh prvič vidim, jo bom ob priliki obdelal. Z Mausem sva že ugotovila, da sva bla v Bileči soseda, pol sem šel pa v vojno policijo. Imeli smo tri stare Moto Guzzije za razna spremstva, ampak jaz sem bil do konca pešadinac.

napiše se Bileća :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!