Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

.. Še sreča, da niso vedeli kdo jo je posadil. So namreč drugo jutro, ko so jo videli na gredici, zagnali tako paniko in galamo, kaj da to je za en vrag. So mislili na kako drogo ali kaj, ne vem. :?

Ja,

sy .. če bi posadil marjanco, bi jo pa pustili na miru in čakali, da dozorijo banane ..

:kva2:

:lol1:

Res

je to, da so se oficirji JNA delili na:

- čisto resne debile

in

povprečno intiligentne ..

ter

nekaj izjem, katerim pamet ni bila popolna neznanka

Kolikor

sem lahko presodil v Zemunu - vrhovno poveljstvo avijacije in protizračne (kakšen qrčev termin) obrambe ter vna vrhovnem poveljstvu JNA v Bg, kjer sem delal slab mesec, dokler me niso nogirali ..

torej

kolikor

sem lahko presodil, so človeka, ki ni bil totalen debil označili z nekim grbkom na ramenih, ta-pametne celo z nekakimi čopki, metlicami .. torej neki repkasto-kocinastga na ramah .. debili pa so nosili le razna ozvezdja na ramah - kot kaki luniki.

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klicanje

na orožne vaje TO je bilo dobro organizirano za tiste, ki smo se radi nekoliko znašli in nismo vedno hoteli sodelovati na "športnih dnevih". Vpoklic smo navadno dobili kake 14 dni prej. Nato so od vrat do vrat krožili kaki alkoholiki in drugi nesposobneži ali oproščenci ter budili pošten deloven narod tam med drugo in četrto zjutraj, da jih še osebno povabijo na zabavo.

Ko

je človek dobil nekoliko izkušenj, je bilo jasno, da se TO zbira tudi do 2 dni predno se je začel športni dan.

In meni se res ni sedelo tam brez veze, če je šlo recimo za trodnevne vaje, kjer je bilo samo šest ur neke zabave. Pa tudi časa ni bilo vedno za te neumnosti. Saj ima odrasel človek z družino veliko pametnejšega dela, kot so igre indijancev in kavbojev, katere vsak normalen opusti z 12imi leti.

No,

in zato se tudi meni kdaj pa kdaj ni dalo na vaje TO.

Zjutraj

ob treh zvoni zvonec na vratih. Najprej sploh nisem hotel iti odpret. Ko sta se pa zbudila otroka, sem pa le šel h vratom. Pred vrati dva zmatrana, že dobro pribita tipa:

"A sti Broj Jedan?" vpraša tisti, ki je lahko še kolikortoliko razumljivo govoril.

"Ne, nisem!" odvrnem

"Aga lohka pokličš?"

"Ne!"

"Koko ne?"

"Ja, ni ga, a ne?"

"Kepa je?"

"U Nemčiji - že tri tedne."

"Ja .." me sumičavo pogleda ".. dospa pol ti?"

"Hmmm .. kako bi rekel .." sem dogovoril in intenzivno premišljal, kako naj tipu pojasnim zadevo

" .. a ys .. hja .. ys mu pa čuvam ženo tacajt, ko ga ni doma."

Tipa sta malo zmrznila , se začela režat in v odhajanju en reče:

"Pa dobro jo čuvej - tut zame ene dvakrat."

"Bom!"

sem rekel,

zaprl vrata in šel nazaj

spat.

:P

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebi ga, dedi o vojski, babe o frocih in poticah.

in kaj bodo mlajši dedi imel za temo, k niso vojske služl? :kva2: rodit ne morjo :grrr čeprav jim že pripada porodniški dopust :grim torej bodo pekli potice :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moji spomini na vojsko :whistle:

ko sem 8 ali 9 letni capal iz šole domov mimo kasarne JLA so na plotu viseli vojaki "ejde dečko dođi ovamo molim te". samo preko ceste je bila trgovina in sem vzel denar, šel po liter ali dva vodke (danes mi je verjetno nebi več prodali), sedaj vem da je bila trojka in za mene lučko ali bombone. odnesel do ograje in veselo odšel domov.

pri 14 je bila vojna, kasarna v mestu pa obkoljena, na eni strani ceste vkopana JLA, na drugi strani TO. na RTV so rekli da nagrajujejo najboljše posnetke zato sem zajahal mojega avtomatika, naložil kolega ki je imel VHS kamero in sva krožila okoli kasarne med obema linijama in snemala. zvečer sva pregledovala posnet mateirial , dobila naju je moja mama in prislužila sva si zaplembo mopeda in kamere do konca vojne. ker so bile ravno počitnice in z kolegom nisva imela več mopeda sva se s kolesi hodila kopat v potok. prekleto sva preklinjala ko sva preko tankovskih ovir dvigovala kolesa in se izogibala TO.jevcem ki so naju naganjali domov.

ko je prišel čas za nabor sva z kolegom tekmovala na fizičnih testih, jaz v državni špici atletike (1000-1500 m in plezanje), on nogomet in plezanje. seveda sva bila 1. klasa in zaradi plezanja določena za bohinsko belo. poleti smo šli plezat v bohinsko belo in videli kako tam poteka služenje :blink: , jeseni sva na naboru oba trdila da ne pleževa več in se ne ukvarjama z nobenim športom.

ko je prišel čas za vpoklic (pavziranje), prvo prestavljanje rokov, ko to ni več šlo pa ugovor vesti in civilno. kmalu pride poziv za civilno služenje, prestavim še za pol leta in rata mi spet dobit status študenta.

spet zgubim status, nevarno se približujem 27. letom, a se že govori da bo obvezna vojska ukinjena. hitro še uspem preložit vpoklic za pol leta in dočakam sprejetje zakona.

zadnjo dejanje opravim lani, to je preklic ugovora vesti, da nimam težav pri orožnem listu.

fijuuuuuuuuuu nisem rabil služit :naughty: , vem da to nebi bilo za mene, razen če bi v štartu lahko bil kak general. mi ne paše če mi kdo ukazuje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

soncy Objavljeno Danes, 09:47 PM

CITIRAJ(Lobo @ 15 Oct 2006 @ 19:38)

Jebi ga, dedi o vojski, babe o frocih in poticah.

in kaj bodo mlajši dedi imel za temo, k niso vojske služl? rodit ne morjo čeprav jim že pripada porodniški dopust torej bodo pekli potice

In ta tema se bo preimenovala v Recepti za dede ki so vojašno prebrodli za pultom :grim :kva2:

moji spomini na vojsko :whistle:

ko sem 8 ali 9 letni capal iz šole domov mimo kasarne JLA so na plotu viseli vojaki "ejde dečko dođi ovamo molim te". samo preko ceste je bila trgovina in sem vzel denar, šel po liter ali dva vodke (danes mi je verjetno nebi več prodali), sedaj vem da je bila trojka in za mene lučko ali bombone. odnesel do ograje in veselo odšel domov.

pri 14 je bila vojna, kasarna v mestu pa obkoljena, na eni strani ceste vkopana JLA, na drugi strani TO. na RTV so rekli da nagrajujejo najboljše posnetke zato sem zajahal mojega avtomatika, naložil kolega ki je imel VHS kamero in sva krožila okoli kasarne med obema linijama in snemala. zvečer sva pregledovala posnet mateirial , dobila naju je moja mama in prislužila sva si zaplembo mopeda in kamere do konca vojne. ker so bile ravno počitnice in z kolegom nisva imela več mopeda sva se s kolesi hodila kopat v potok. prekleto sva preklinjala ko sva preko tankovskih ovir dvigovala kolesa in se izogibala TO.jevcem ki so naju naganjali domov.

ko je prišel čas za nabor sva z kolegom tekmovala na fizičnih testih, jaz v državni špici atletike (1000-1500 m in plezanje), on nogomet in plezanje. seveda sva bila 1. klasa in zaradi plezanja določena za bohinsko belo. poleti smo šli plezat v bohinsko belo in videli kako tam poteka služenje :blink: , jeseni sva na naboru oba trdila da ne pleževa več in se ne ukvarjama z nobenim športom.

ko je prišel čas za vpoklic (pavziranje), prvo prestavljanje rokov, ko to ni več šlo pa ugovor vesti in civilno. kmalu pride poziv za civilno služenje, prestavim še za pol leta in rata mi spet dobit status študenta.

spet zgubim status, nevarno se približujem 27. letom, a se že govori da bo obvezna vojska ukinjena. hitro še uspem preložit vpoklic za pol leta in dočakam sprejetje zakona.

zadnjo dejanje opravim lani, to je preklic ugovora vesti, da nimam težav pri orožnem listu.

fijuuuuuuuuuu nisem rabil služit :naughty: , vem da to nebi bilo za mene, razen če bi v štartu lahko bil kak general. mi ne paše če mi kdo ukazuje :whistle:

Ko bi lahko nosil puško je nisi hotel,sedaj ko ti je ni treba pa al kaj?Sj vem...zdj mas pistolo k je lazja .)

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ta tema se bo preimenovala v Recepti za dede ki so vojašno prebrodli za pultom :grim :kva2:

Ko bi lahko nosil puško je nisi hotel,sedaj ko ti je ni treba pa al kaj?Sj vem...zdj mas pistolo k je lazja .)

nope, puško, težjo kot kalaš :devil:

ni problem puške nosit, ampak odvisno če prostovolno al ker naj bi krepilo karakter :slap:

seveda bom prigode o dostavi alkohola in drugih opojnih substanc ter zelišč v časih ko so prijatli služili TO za istimi ograjami zamolčal, kot tudi zgodbe kako smo dostavljali kondome ko je begunski center kjer je bilo polno bosank in cigank ter vojake ločevala samo tanka mreža. nekaterim je bilo jasno zakaj rabijo naši fantje kondome, ni pa jim šlo v račun zakaj še paštete in doručke :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope, puško, težjo kot kalaš :devil:

ni problem puške nosit, ampak odvisno če prostovolno al ker naj bi krepilo karakter :slap:

A delas v orožarni al kaj?Al mas minometač v omari?(kaj si po poklicu?)

Pri nas problema z dekleti ni bilo...še tista ki naj bi prišla k nam(z nami sluzla vojsko),so spravl v NM

tko da smo mi edina generacija brez :o .Sicer pa...se vsaj nismo kregal zarad njih pa smo ga raj mal več

sral :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj bodo mlajši dedi imel za temo, k niso vojske služl? :kva2: rodit ne morjo :grrr čeprav jim že pripada porodniški dopust :grim torej bodo pekli potice :lol1:

Ma kaki pekli potice. Dokler imajo mamice podobne tebi, jim jih ne bo treba.

Bodo se pač pogovarjali o tem kakšne strelske igre so v mladosti igrali na PCjih. Igra je igra. Samo, da za PCjem nimaš koga, ki bi ti 24 ur sral po glavi in te gnjavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaki pekli potice. Dokler imajo mamice podobne tebi, jim jih ne bo treba.

Bodo se pač pogovarjali o tem kakšne strelske igre so v mladosti igrali na PCjih. Igra je igra. Samo, da za PCjem nimaš koga, ki bi ti 24 ur sral po glavi in te gnjavil.

maš prav :grim

so stroji boljši od ljudi :grim pokvarjen stroj se ustav, pokvarjen človek nikoli :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prav :grim

so stroji boljši od ljudi :grim pokvarjen stroj se ustav, pokvarjen človek nikoli :whistle:

Pa večino pokvarjenih strojev se da popravit, večine pokvarjenih ljudi pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobro spomnim,ko smo snemali vojaški film Kolesa Terorja.bil je Ameriško Jugoslovanski,glavna igralca sta bila Slavko Štimac in David Caradine.Štirinajst dni nič obuke spanje do 8h hrana,da se reče vsak dan sledovanje pivo in škatla cigaret.Zvečer pa v vas,kjer je bilo pivo cenejše kot v Beogradu v trgovini.

Zakon je bilo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se dobro spomnim,ko smo snemali vojaški film Kolesa Terorja.bil je Ameriško Jugoslovanski,glavna igralca sta bila Slavko Štimac in David Caradine.Štirinajst dni nič obuke spanje do 8h hrana,da se reče vsak dan sledovanje pivo in škatla cigaret.Zvečer pa v vas,kjer je bilo pivo cenejše kot v Beogradu v trgovini.

Zakon je bilo. :OK:

in - kakšno vlogo si imew ti v tem filmu?

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že napisal sem bil še pri tapravih partizanih..(mornarjih)..

Film Karaula, ki je tako popularen, je res bleda senca kar se nam je dogajalo, tam nekje v objemu morja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že napisal sem bil še pri tapravih partizanih..(mornarjih)..

Film Karaula, ki je tako popularen, je res bleda senca kar se nam je dogajalo, tam nekje v objemu morja..

:cry: Tudi jast bil pri mornarici , tako , da so zadeve še žive , pa čeprav je bilo to leta davnega 83. Letos sem jih pa podoživel , ko sem bil v Puli na moto zboru , ki je bil na Katarini... :slap: 15 mesecev :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot mlad mornar (gušter. :blink: ) sem nekega jutra opazil na kamnitem zidu številko 0936..

A mogoče taborniki veste, kaj naj bi ta številka pomenila ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot mlad mornar (gušter. :blink: ) sem nekega jutra opazil na kamnitem zidu številko 0936..

A mogoče taborniki veste, kaj naj bi ta številka pomenila ?

:hmm:

mogoče

kaka cigica ni uspela do konca napisati svoje telefonske številke za fukalačne mornarje ..

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahhhahhhahahahahhahahahauyhha.....

Prigode iz vojske?

Pri nas v Sentvidu se je en bebec ustrelil s pistolo. Sta se z instruktorjem igral rusko ruleto ob alko podpori!

D fani part is: Bebo je lezu v pisarni, k so jo polcaji zaprli, se par ur. In mi smo hodili mimo in vse nas je boliu kurac!

In ko so koncno pogruntali, da je se ziv.......Je skripnu med potjo. En stajerc pac. Sva bla kolega. Amapk.... Sej ga ni blo skoda. Korosec, pravzaprav, ce se prav spomnim. Stajerc je prinesel pijaco.....in so ga po tistem spustili domov.....

Se kaksna prigoda iz vojske?

Ko je tretjina voda sla v Kocevje z instruktorjem (baje je bil v tujski legiji in je hotel malce reda vnesti v slovensko vojsko). Tri dni smo spali smo v seniku, umivali smo se s snegom, zrli smo konzerve, rocna bomba, ki sem je vrgel, je letela slabe pol metra od drevesa (sem resil vse ostale, bomb pa nismo vec metali), vlomili smo v hiso na snezniku....gledal sem, kako se krogle iz Kalasnika zarivajo v tla slabih 20 cm stran od mojih skornjev....

Fino je blo. Sploh po pasulju. Ampak ponavadi je zmanjkalo popra.

Tko da.... Jebes vojsko, ki nima pikantne hrane! In Slovenska vojska je definitivno nima! Je ni imela, in jo ne bo imela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, kiseli kupus, ste ga radi jedli? Jaz sem ga še kar, dokler mi niso povedali, kako ga delajo. So ga tlačili v enem takem silosu, pa menda kar scali vmes noter... Jebi ga, pa če pomisliš, ko ješ npr. pico, je tudi noter en štamperli picopekovega švica. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, kiseli kupus, ste ga radi jedli? ..

V

Somborju, kjer je v učnem centru služilo okoli 4.000 vojakov, so bile okoli kantin podgane. Večkrat smo jih videli, ko smo stali v vrsti pred vhodom v kantino, saj se niso nikogar bale. Pa se tudi niso imele zakaj - bile so velike kot mački ali celo večje. Res ornk komadi. Spomnim se, da je nekdo vrgel v tako veliko podgano zidak - tisti stari glinasti "cegu". Dečva je le malce zacvilila in jo podurhala na varno.

Nismo

se kaj dosti sekirali okoli zelja, katerega so pripeljali kar s tovornjaki na tekoči trak, ki je tekel popd vodnimi curki in ga mleli v velikih strojih, kot mi je razložil nek kuhar kasneje. Veselo in rad sem natepaval zelje v solati - do tistega dne.

"Jel

slobodno?" me je vprašal nek vojak in se vsedel poleg mene. Ys sem kot vedno svojo zeljnato solato že pojedel in sem mu s polnimi usti odgovoril: "Je!" in mirno jedel druge jedi naprej. Vojak se vsede in z veseljem nese polne vilice zeljnate solate v usta. Nekaj začne cmokljati in se čudno vesti, z roko seže v usta in iz ust privleče 10 cm dolg podganji rep. Potem je pa še bruhnil, ko je videl kaj drži med prsti.

Zelja

nisem več maral.

Res ne.

:grrr

Ampak

na koncu - ko smo končali urjenje in smo imeli proslavo s tistimi govori - fantje moji - to je bilo pa res veličastno .. ko je komandant kasarne v mikrofon zatuuulil:

"Vojsko miiiirnooo!!"

in

je 4.000 vojaških bojnih čevljev naenkrat udarilo v betonska tla.

To je zadonelo,

to je bil potres 7 stopnje po Richterjevi lestvici ..

Madona,

še danes se mi naježi koža, ko se spomnim tega zvoka.

:yes:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot mlad mornar (gušter. :blink: ) sem nekega jutra opazil na kamnitem zidu številko 0936..

A mogoče taborniki veste, kaj naj bi ta številka pomenila ?

Mogoče koliko milj je do Rima :blink: ??Smer itak ni vazna-v Rim peljejo vse poti :)

Me pa zanima če še veste kaj pomenijo 4K ki so šli povsod z vojsko??

K,K,K,K=???? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!