Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

ŠUTI

TRPI

I

PATI

krajše ŠTIP....bogu za leđima........

OKTOBARAC 1981......generacija 12+3(ki jih nisem nikoli podaril državi)

PIONIRSKO DIVERZANTSKA....drgač pa delal ceste po vaseh in strelišče na Krivolaku.(matr majo tam še volkov....brrrrrrrrrrrrr me kar strese)

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jest še nisem tega čez dal, se bom potrudil nesposobnega narest.

Ker men se zdi totalna bedarija in metanje časa stran.Bolš izkoriščen cajt bi bil magari če bi si ga doma na roke metal teh šest mesecev.

LP

Leteči

Isti nacrti, isto mnenje, poleg tega pa se 'Make love not war!!!'

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... drgač pa delal ceste po vaseh in strelišče na Krivolaku.(matr majo tam še volkov....brrrrrrrrrrrrr me kar strese) ...

... letnik '86 ... izvidniško-(proti)diverzantska ... poznam Krivolak (vsako luknjo) ... volkovi - no ja, se mi zdi, da so bili hujši podivjani ovčarski psi (se sploh ne bojijo ljudi tako kot volkovi) ... večkrat udeležen na "safariju", kjer smo se branili oz. lovili te đukele ... aja, 11 mesecev (1 mesec skračenja), od tega skupaj ca. 8,5 mesecev terena ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Jest še nisem tega čez dal, se bom potrudil nesposobnega narest.

Ker men se zdi totalna bedarija in metanje časa stran.Bolš izkoriščen cajt bi bil magari če bi si ga doma na roke metal teh šest mesecev.

LP

Leteči

Isti nacrti, isto mnenje, poleg tega pa se 'Make love not war!!!'

MM

Kako pa to nameravate izvest? Da te ta nesposobnost potem ne udari kje drugje?

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JLA Ljubljana 88-9/89. Bežigrad (Šercerjeva) in Roška (Maršalka). Šifrer. Zredil za 12 kil, delal nič. Res škoda časa.

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:Kako pa to nameravate izvest? Da te ta nesposobnost potem ne udari kje drugje?

Mene mal koleno zajebava odkar sem z motorjem ruknu (Posledica obremenitve na tlak in torzijo obenem, privede do tega da en teden hodim kot stara mama)

Torej to uporabim in probleme namišljeno povečam za 100%.Zihr rata.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr aktualna tema zame.

@Tiste, ki ste nesposobni za vojsko...Kako ste prisli do tega oz. ce ste kej nabluzili..ker jst bi tud.

He,he, simpl ko pasul.

Predpogoj: te mora že mama narava mal štrafat.

Pogoj 1: Sred zime (takrat je bil nabor) na bicikl pa po mest furat.

Posledica 1. Prehlad k'od boga, ušesa zunanja, notranja, vsa po vrsti zamašena do konca.

Pogoj 2: Na vsazga ki te na naboru pogleda zavpiješ: KVVVAAAA???

Pogoj 3: Na mašin (se mi zdi da se reče audiograf) ne golfat, sej itak en drek slišiš, če imaš izpolnjene zgornje pogoje.

Rezultat: Te spustijo, ker nimajo kej takih nucat k komand ne slišjo! Si predstavljaš, komandir vpije UMIIIK, ti pa kar še JUUUURIIIŠ.

Ja pa bučmanov imajo že itak dost, kaj pol še enga nucajo?!!

(Bilonekadujugipresss)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa da ne puzabim. Kljub uspešno izpeljanemu planu zgoraj, sem se bučman odzval prijaznemu vabilu za predvojaško na Blokah. Je blo to v času, ko je naš ljubljeni maršal že po eni nogi prot koncu šel, pa so nam obljubljal zakletvu, pa vanredno stanje! Ja tolk je blo teh Blok, da sem vidu, da je blo vse skupaj eno brezvezno jeb...e v glavo in izguba časa. Oficirji pa bolj ko je bil prf....n, več je imel čvarkov na rami. Ne vem, verjetno je bila prf.......st pogoj za napredovanje.

So nas pa imel ko prašiče. Ko sem prišel domov, sem cel dan v bani ležal, da sem se mal odmoču! Šele pol sem se šel u banger zaletavat.

(Družetitomitisekunemopresss)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postojna, prekomanda Il. Bistrica.

Kaj boljšega kot organizirane polletne počitnice. Lepo poskrbel za svojo linijo (shujšal), se navadu delat poslo in četkat čevle.

Pa za vikend sem imel še en razlog več, da se ga še bolj abnormalno nalijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lj-moste polje, dva meseca, potem prekomanda lj-šentvid(zaledje-območni štab-carsko), štirje smo bli, rihtal gostilno in tenis plac...

Popravil/a - alone dne 11/04/2002 ob 15:19:28

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara Vrhnika, pehota, 12 tednov straže po vsej Sloveniji. Zaf..al so celo generacijo, ker niso mel pojma kaj z nami počet v tednu, ko je bilo pol vojašnice na straži. Še druge faze usposabljanja nismo dali skoz, tako da so na koncu rezultate lepo prirejali, da so kolikor toliko ustrezali pogojem in so nam lahko v knjižico zapisali rod. Nateg na celi črti.

Sicer smo se mel pa dobr, čeprav sem bil že mal star (27 let) ampak še zdaleč ne edini. Jebat se pa nisem pustil unim mulcem, sem jim kar pošteno grenil življenje, oni pa niso nič štekali. Nabjolj dobr se mi je zdelo, ko sem po vrsti zavračal vsa ponujena usposabljanja: desetnik, ostrostrelec (haha, s špegli), četni zaupnik, pa ne vem kva še... Edino starešinstvo sobe so mi uturili, pa sem moral sovojake drkat, da pospravljajo.

Straža je pa za psihopate, če ne bi bilo travce, pa pira, bi se nam zmešalo.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....generacija november 1990.....

končal 8.avgust 1991 z odlokom........

služil po celi jugi....pa nič mi ni manjkalo...

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je tako da vojska v pravem pomenu besede je bla tista v Jugoslaviji, zdej je bolj cirkus kot vojska.Jim orožje s tako lahkoto kradejo pa sramoto delajo da bi skor težje bonbone v trgovin ukradu.

Mene bi bilo sram služiti vojaški rok v taki vojski kot je pri nas.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdaj ko sem malo spremenil naslov teme

dodam še to: vse straže na primorskem

mačkovec nad postojno (spal v ogrevani kapiji)

barnice v nanosu (delilc hrane o.k.)

velike bloke (spal v kapiji)

postojna (spal skrajno na vrhu vojašnica)

kolomban (spal pod pinzgauerjem z razgledom na morje)

pa zmeri z bosancom pokrit

"byte" mi dust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mene bi bilo sram služiti vojaški rok v taki vojski kot je pri nas.

Še posebej, če bi po Kliničnem centru kahle prenašal...

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa sem iz humanitarno - nevem kakih razlogov na listi za civiliste ampak upam da mi niti tega ne bo treba it! da bi pa 7 mesecev v kasarni poslusal prepotentne smrkavce z cini - NO WAY!!!!

pa ves kolko lepih dni na motorju bi zamudil - to bi bil pravi greh!!!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Služil 15 mescev leta 1986 na otoku Lastovo,ki je bil v tistem času zaprto območje,med samimi kriminalci in ostalimi sovražniki naroda,ki so jih po kazni poslali tja,najebal ko tiger,preživel,kupu motor,postal zgleden državljan naše domovine.Ženo poslal v službo v SV,tko da mi ostane cajt za furat medtem ko je ona na terenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drekavac ne bi bil Drekavac, če ne bi bil nesposoben za SV (na naboru za JLA sem bil še sposoben)...

Aja, razlog: Močna alergija na pršico??? Lahko bi služil samo v primeru, da bi mi zagotovili okolje brez alergena (beri: vodno posteljo), ker pa SV ni bila za to...pa sem ostal doma.

Pa še to, poslovilca sem pa vseeno nardil, pa smo se ga s kolegi napili do nezavesti, čez dva dni, ko sem pa šel po potne stroške, me pa ni bilo na spisku, po čakanju in spraševanju so mi pa pojasnili, da Drekavac pa ne gre v vojsko. Na radiju so pa vrteli In The Army Now zame (no, ne ravno tisti trenutek)...

LP,

Drekavac

drekavac@vavpycom.net www.vavpycom.net www.mkkamnik.com/forum

...da nije možda Drekavac, Drekavac iz tunela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vojskoval sem v Ilirski Bistrici '97-'98 (čez zimo, da nisem zajebal sezone), minometna četa. Če odštejem občasno zmrzovanje na burji pri -15 je bilo kar znosno. Pretiranih naporov nismo trpeli (malo rekreacije je pa ja dobro za zdravje), hrana OK, za sprostitev kakšen špinel, pa se preživi. Stražil sem po celi Primorski, najraje pa na Moretinih nad Koprom (razgled na morje, nič dela in zastonj refošk od soseda - svaka mu čast)

Ko sem bil sam v vojski sem se spraševal kaj mi je tega treba. Zdaj pa mislim da je to po svoje koristna izkušnja, ki bi koristila marsikomu, predvsem razvajenim maminim sinkom, katerih delež v mlajši moški populaciji je čedalje večji. A kaj, ko se ravno taki izogibajo vojske kot hudič križa...

Uzdaj se u se i u svoje kljuse!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kje smo kej stražil? Hja pr ns pr študentarij na Blokah mi nismo nč stražl. So nas mogl ta redni stražit, de nismo ven v oštarije ušli. Smo se ga tolk prbijal, da je u kantin pira in šnopca zmnkal. Eno noč smo pa tako pizdarijo naredl, de je bla cela kasarna do ene 4h zjutri pokonc, pjana ko cura, pa smo po hodnikih tulil, da so vsi oficirji norel, pa s pištolam mahal. Sam nam niso mogli nč narest, ker smo bli zavedni državljani (smo pamet pred kapijo pustil). Smo ves čas zavedne pesmice pel, take "Tito mi ti se..., pa od Triglava pa do ..", in podobn šmorn, ki ga dons še slišat ne morem. Ja smo pa čez eno uro ko smo se mal umiril uzbuno fasal, jebela pol smo pa jebal ježa!

(Študentarijejeblazmerizažurpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omembe vredna dogodivščina iz slavnega obdobja mojega služenja narodu se je odigrala spomladi 1980. S kolegom Milanom Marnićem iz Peći (upam, da je še živ) sva spremljala železniško pošiljko havbic iz Varaždina v remontni center v Bregani. Po kakih 3 dneh smo premagali silno razdaljo do Samobora. Ko sem v gluhi noči postopal po postaji, trudeč se nekako preživeti čas do prevzema, sem na nekem stranskem tiru iznašel polno železniško cisterno italijanskega belega vina. Ko sem iznašel še pipo, ki je delala, se je začela vseobča žurka s prisotnimi železničarji in klošarji. Potem je nekdo ugasnil luč in ko jo je znova prižgal, sem se po nekem čudežu znašel na povsem drugem kraju, v pritvoru namreč. Posledice: cisterna ni bila več polna, kolosalen maček, 14 dni pritvora, polkovnik je bil zelo hud, ajzenponerji in klošarji zelo zadovoljni. Potem je pa počasi napočil čas, da se skidam proti domu. To so bili časi, ko je rajnki maršal vsakodnevno poročal o stanju konzilija (ali obratno) in situacija je bila zategnuta (složena) še bolj kot običajno. Če si je ne bi popestril z drobnimi naključnimi epizodami, bi bila kriza. Vsekakor pa sem bil potem kar nekaj dni takle

LP, PEPE branitelj tekovina naše revolucije, iznajditelj cisterne, idol železničarjev in klošarjev, ne glede na žrtve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,pa še v študentskih časih,ko smo morali čez poletje odslužiti tri tedensko urjenje-bil sem v Tolminu /kjer so služili medicinci in veterinarji/sem bil predzadnji dan kazensko ostrižen,ker smo se ga napili v edinem tolminskem hotelu...in so ujeli samo nas nekaj ,ki smo imeli največje težave z lokomocijo-in so nas naslednje jutro pri smotri poslali nakazensko striženje ,tako da smo domov prišči ostriženi po PS-u...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vse to berem, vidim, da sem ga štrašansko polomil, ker sem se vojski izmaknil. Jaz butelj, sem pa zgubljal čas, da sem naštudiral kako se izogniti uniformi. V 70-h prejšnjega stoletja se je še dalo najti kakšnega na pol slepega vojaškega okulista, ki je nam, otrokom cvetja za vedno prepovedal dostop do žurk, ki jih opisujete.

The life is short, but the way is long!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutrej pri poročilih sem slišou, da je 20% nabornikov nesposobnih za vojsko že pri prvem nabornem pregledu. A smo postal narod kripljev, al mamo zdravstveno vojaško službo nesposobno? Včasih je veljalo za tiste, ki niso šli v vojsko, da so nesposobni še za kej drugega kot za v vojsko (eh, kaj bo ta, sej še vojske ni služu!), danes je pa to očitno v modi in postajamo država bleferjev, al pa kripljev? I wonder....

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!