Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

Včasih je veljalo za tiste, ki niso šli v vojsko, da so nesposobni še za kej drugega kot za v vojsko (eh, kaj bo ta, sej še vojske ni služu!), danes je pa to očitno v modi in postajamo država bleferjev, al pa kripljev? I wonder....

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

so nas naslednje jutro pri smotri poslali nakazensko striženje ,tako da smo domov prišči ostriženi po PS-u...

lp

Krompirjevci, nas so pa že takoj za kapijo čakal pa vpil: "HULIGANI, MARŠ NA ŠIŠANJE"!

(80%nabalinpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOLE KAMEN, GORE NEBO,

CRNA GORO, BOG TE JEBO!

06.07.1981 - 12.08.1982 Nikšič, Titigrad, današnja Podgorica.

Resnično neponovljivo, kaj sem dal vse skozi v 13 mesecih in 6 dnevih.

V Nikšiču diverzantsko brdska pešadija. Z dvema 50 kilometerskima maršema. Enim v nepopisni vročini z nočno družbo vseh mogočih sikajočih plazilcev.

Nekajkrat jedel kače namesto suhega obroka - zelo dober okus. Priporočam! Pa potem en zimski 50 km marš. S snegom vetrom-burjo. Premočen do kože in premražen, kot stekli pes! V obeh primerih krvave žulje. Pa pomoč pri gradnji gorske ceste Šavnik-Boan. Zopet društvo in pojedina plazilcev. Pa nočno tuljenje volkov. Pa kopanje v ledeno mrzli reki. Pa, da ne pozabim na Nikšičko pivo, mekano rakiju in kakšen Aporin zraven. Pravi hamer! No, v Titogradu je bila malo bolj easy varjanta. Zadolžil skoraj novega fičo kombija in šibal po celi Črni gori. Bil skoraj na vseh karavlah z Albanijo. Na eni sem bil prvi, ki je gor prišel z osebnim avtom. Nazaj grede se je snela matica in premnik iz pesta kolesa in bila je pizdarija kot na Camel Trophiju. Drugič skoraj končal karijero v kanjonu reke Morače zaradi spolske ceste od politega goriva cisterne pred mano. Tudi celo črnogorsko obalo sem prevozil pa tiste nore serpentine iz Kotorja pa naprej na Lovčen. Nepozabno kopanje na prazni 15 km ulcinjski peščeni plaži. Pa nepozabna, seveda na črno vožnja s starim Moto Guzzijem (mislim, da je bil 350ccm)po terenu, ki se ne da opisat na kratko. Resnično nepozabne stvari, ki si jih mlajši, ki niste služili v okupatorski vojski sploh ne morate predstavljat. Tisti, ki so služili v okupatorski vojski in to bolj na jugo vedo o čem govorim.

Pozdrav izpod vinogradov! Rocky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Bil leta 1996 v zgornji Vrhniki.Sem vozil tank.Pizda , to pa je uživancija 900KM ,36000 CCm, 7 brzin, pa glas.

Pa utesnjen si, pa nikamor ne gre, pa ves čas ga moraš drgnt pa mazat...

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Septembarac 1989. Začel v Vranju, Priština, Titova Mitrovica, Albanska meja. Zdaj mi ni žal da sem najebal, takrat mi je bilo. Škoda je bilo časa preživetega tam. Sem pa tudi nekaj pridobil.

Za domovino s Kučanom naprej.

LP Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1997, Zgornja Vrhnika oz. Raskovec, 54. OKMB (oklepno mehanizirani bataljon), postal poveljnik BVPja (bojno vozilo pehote), desetnik, strazil ene 6x - najbolj fino je bilo v tistih skladiscih na Nemski cesti - na dolznosti sem bil vsakih 8 ur (4 obhode za cca. 20 min), potem 8 ur fraj... Pa diplomo sem sfinisiral tam (so mi dovolili prenosnika imeti s seboj).

Ker sem bil ze star junc, sem se prav dobro razumel z vsemi poveljniki, tako da nisem imel kaksnih vecjih tezav. Sem pa dozivel nekaj, kar ne bom nikoli vec in kar nihce ne more, ce ni bil v vojski: 7 mesecev sem dobesedno izklopil mozgane, ker so vsi drugi mislili zame, jaz pa sem bil mentalno na dopustu. Vcasih si mocno zazelim, da mi ne bi bilo potrebno nic misliti, tako, kot takrat... To je res fin obcutek.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

PIONIRSKO DIVERZANTSKA....drgač pa delal ceste po vaseh in strelišče na Krivolaku.(matr majo tam še volkov....brrrrrrrrrrrrr me kar strese)

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Najlepše na Krivolaku je pa jutranji sneg na šotorskem krilu, ko se ves premražen zbudiš.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

PIONIRSKO DIVERZANTSKA....drgač pa delal ceste po vaseh in strelišče na Krivolaku.(matr majo tam še volkov....brrrrrrrrrrrrr me kar strese)

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Najlepše na Krivolaku je pa jutranji sneg na šotorskem krilu, ko se ves premražen zbudiš.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Če se že nisi ponoči,ko si imel na sebi ves sneg,ki se je skupaj s šotorko podrl nate.Nekateri smo pač geniji za postavljanje improviziranih šotorov.

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je prihajal Clinton v Slovenijo (21.6.1999) sem jaz odhajal skozi zastražano Ljubljano v Vipavo. Po kakšnih desetih dneh sem imel dosti pranja možganov zato sem se začel buniti kot še trije kolegi v naši sobi od 12. Po obisku psihologa v Šentvidu in komisije za bežigradom bil na kolegov rojstni dan (8.7.1999) spuščen domov. Samo vojsko bi še zdržal ampak njihovih ruksakov pa ne. Naramnice so bile prekratke in preozke kot bi šparal pri blagu zato smo bili vsi ožuljeni pod pazduho ko smo se vračali s strelišča s čelado na glavi pri 30+ oblečeni da bi bilo še za 5+ preveč. Sicer pa streljati znam (54pik od možnih 60) sicer tako da če bi mi nekdo za ri... žgal bi mu že vrnil če bi imel kaj pri roki.

Sicer pa mi ni žal da sem bil v vojski sam sem bil ob nepravem času(prepozno glede na moja leta, ker je že dobro da pri takih letih malo sam razmišljaš in preveč na sveže zaljubljen).

Tudi puncam nebi škodilo kak teden vojske da se naučijo postiljati posteljo tako da se telefonska kartica odbije od rjuhe in ne od jogija(zatopajevkuhinjizmanjkalomalonoževinsobilerjuhevsestrganepress) ter da zložijo obleko na A4 format s toleranco 0 mm. Pa da vidimo kako ji to uspe pri puloverju.

Poveljniki nekateri zelo v redu še posebno mislim da neki Janez(pozabil njegov priimek obraza pa ne) nekateri pa tudi zajebani kot da so Bog in batina.

Ti poveljniki ki so mislili da so bog in batina pa niso znal priti niti do postojne drugač kot po glavni cesti.

Zgodilo se nam je namreč sledeče: Ko smo šli v Ljubljano na komisijo smo šli najprej v Ajdovščino in nato čez Col v Postojno ker kao bližje kot po glavni cesti ker je poveljnik kao poznal ene stranske ceste. dejansko bi jih moral saj smo bili praktično na teritoriju njihove vojašnice. Vendar ko bi morali skreniti z glavne ceste na pot proti postojni smo zavili nekajkrat vendar vedno neuspešno.(Znašlisredigozdanacestipokaterišestraktorjemnebišelpress). Tako da smo šli do Kalc in nato preko planine v postonjsko vojašnico. To pa je bližnica iz vipave v postojno za motor ne pa za Pucha in to na naše (davkoplačevalske)stroške.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krivolak, ja krivolak-mesečeva površina, nekaj trav kot dokaz življenja, v daljavi Vardar, potem zgrbljena postava pastirja z zgubljenim tropom ovac in mi, ki čakamo na pasulj, ki ga ni in ni. Nekateri nestrpni že grizejo kameni dvopek, ostali bolščimo in ne vemo kaj bi.

Daljnega leta 1976.

lp RAN

Popravil/a - ran dne 15/04/2002 ob 08:10:13

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sicer pa mi ni žal da sem bil v vojski sam sem bil ob nepravem času(prepozno glede na moja leta, ker je že dobro da pri takih letih malo sam razmišljaš in preveč na sveže zaljubljen).

Eh, Hanzi, jaz sem bil se starejsi kot ti, pa ni bilo psihicnih tezav... Je pa res, da sem se jaz takrat sveze od-ljubljeval, pa mi je bilo zaradi tega malo lazje... eheehheehheeh....

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krivolak, ja krivolak-mesečeva površina, nekaj trav kot dokaz življenja, v daljavi Vardar, potem zgrbljena postava pastirja z zgubljenim tropom ovac in mi, ki čakamo na pasulj, ki ga ni in ni. Nekateri nestrpni že grizejo kameni dvopek, ostali bolščimo in ne vemo kaj bi.

Daljnega leta 1976.

lp RAN

Popravil/a - ran dne 15/04/2002 ob 08:10:13

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vojsko sem služu na Ptuju in v Mariboru (1996). Najrajš sem stražu v Kidričevem - stražarsko mesto 3 (usred šume, ne vidiš prsta pred nosom). Tam si lepo enga spohu, zalegu v travo in zadremu. Pa je minila straža dok si reku keks.

Eat my dust!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Krivolak, ja krivolak-mesečeva površina, nekaj trav kot dokaz življenja, v daljavi Vardar, potem zgrbljena postava pastirja z zgubljenim tropom ovac in mi, ki čakamo na pasulj, ki ga ni in ni. Nekateri nestrpni že grizejo kameni dvopek, ostali bolščimo in ne vemo kaj bi.

Daljnega leta 1976.

lp RAN

Popravil/a - ran dne 15/04/2002 ob 08:10:13

Krivolak....kraj strašnega imena,kraj,kjer tudi volkovi ponoči ne morejo spati,kraj,kjer veter prinese snežinke skozi podloženi šinjel,kraj,kjer napol napihnjeni čolni čakajo na deseterico otrplih in premraženih fazanov,da ga prepeljejo na drugo stran,kraj,kjer ponoči ne sveti luna,kraj,kjer ogenj ne pregreje premraženih kosti in ne posuši mokrih škornjev,kraj,kjer je najtrši dvopek slastnejši od pripeljanega zelja nedefinirane barve in okusa,kraj,kjer je spanje na zmrznjenih tleh neverjetno poživljujoče,kraj,kjer solzilec ne peče samo v očeh,kraj,kjer sem ugotovil,da je božič lahko tudi delavni dan!

ANO DOMINI 1981

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Krivolak....kraj strašnega imena,kraj,kjer tudi volkovi ponoči ne morejo spati,kraj,kjer veter prinese snežinke skozi podloženi šinjel,kraj,kjer napol napihnjeni čolni čakajo na deseterico otrplih in premraženih fazanov,da ga prepeljejo na drugo stran,kraj,kjer ponoči ne sveti luna,kraj,kjer ogenj ne pregreje premraženih kosti in ne posuši mokrih škornjev,kraj,kjer je najtrši dvopek slastnejši od pripeljanega zelja nedefinirane barve in okusa,kraj,kjer je spanje na zmrznjenih tleh neverjetno poživljujoče,kraj,kjer solzilec ne peče samo v očeh,kraj,kjer sem ugotovil,da je božič lahko tudi delavni dan!

ANO DOMINI 1981

... ampak pomembno je, da je imel EL COMANDANTE svojo rezidenco .... skupaj z pripadajočim bazenom ... kot bi rekel Noise: PRASC!!! ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

1981

Takrat sem se pa jaz rodil!

Ti pa toliko trpel, sva kar oba menda jokala,aa!

Thundercat

Tulila z volkovi............en na toplem,drug pa......khmmmmmm

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kimbra,ti si bila na toplem?!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kimbra,ti si bila na toplem?!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Kako si uganil....hahahahah....sem pančal u kapetanovem šotoru,z gašprčkom....itd

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... hahahahah ... sem pančal u kapetanovem šotoru,z gašprčkom .... itd ...

... ajajajajaj ... skrbi me tisti ITD ...

Stay in peace, my brother on bike!

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

kimbra,ti si bila na toplem?!

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Kako si uganil....hahahahah....sem pančal u kapetanovem šotoru,z gašprčkom....itd

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

...........upam,da ni bilo kapetanu ime gašperček.........

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Kako si uganil....hahahahah....sem pančal u kapetanovem šotoru,z gašprčkom....itd

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

...........upam,da ni bilo kapetanu ime gašperček.........

lp.,

bmw

... po moje kapetan ni bil Gašperček ... lahko pa, da sta pri kapetanu spala Klimbra in Gašperček ... saj veš, več teles daje več toplote ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... po moje kapetan ni bil Gašperček ... lahko pa, da sta pri kapetanu spala Klimbra in Gašperček ... saj veš, več teles daje več toplote ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!