Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

Moja najlepsa prigoda iz te tematike...

Nisem bil v vojski - ne v Jugo vojski (kjer bi moral bit) ne v Slo vojski... In to je najlepse, kar se mi je lahko zgodilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še jaz malo... Služil v Štipu od 8/85 do 9/86, VP 7036/13-pešadija (bestrzajac). Najvčja glupost (al pa smešna stvar ) se mi je naredila ob koncu služenja vojaškega roka, ko sem uspel na...dit svojega kapetana, da mi je dal 10 dni "privatnih poslov-beri "išao kući po civilno odelo"). Vse lepo in prav, vendar sem se ob povratku z avionom na letališču v MB spomnil, da bi jaz še lahko malo užival v Skopju v civilki. Na brzino sem se na letališču preoblekel v civilko, uniforma pa lepo v potovalko. Nato pa na avion. V Skopju čakam, čakam in čakam, kdaj bom zagledal svojo potovalko. In seveda je ni bilo. Namesto za Skopje (SK) je šla za Split (ST). Malo so se dečki (v turistični sezoni) zaj...bali, pa je šla moja uniforma malo na morje. Kakorkoli že, panika, štala, kako bom prišel v kasarno. Taksi v Skopje, prvi avtobus za Štip (seveda nisem spljoh užival dneva v civilki v Skopju). Pridem v Štip, pa pot pod noge na kapijo. Tam me zagleda dežurni in takoj kot iz topa "Pa dobro, gde češ ti civilistu jedan? Danas nema poseta....." Jaz pa njemu: "Šuti budalo, pa vidiš da sam ja iz 7036/13". On pa: "Pa koje budale ste vi iz ove /13. Pre neki dan četvoricu iz tvoje čete uhvatili u gradu u civilkama. Svi su dobili sedam dana pritvora i produženje vojnog rok". Ma sem se usral, ko pi....Rečem dežurnemu naj mi da telefon, da pokličem v četo. Dobim požarnega, in mu razložim, da naj mi prinese eno uniformo na kapijo. Tota budala, pa leti v sobo zagrabi prvo uniformo, ki jo vidi, pograbi čevlje in pride na kapijo. Jaz pogledam stvari :eek:, ga teram v k...., saj mi je debil prinesel najmanjšo možno uniformo in to od Rahmani Ćeflija, ki je bil najmanjši Albanec v celi kasarni. Meni je bila taka sila, da sem se nekako stlačil v to uniformo, pol pa je bil problem, kako nataknit čevlje, saj so bili ti, ki mi jih je prinesel številka 41 (sam imam številko 43,5). Do čete sem nabil take žulje, kot da bi prehodil 50 kilometrov. V glavnem čez štiri dni se je cela pi......ja ponovila, ko so me obvestili da sem dobil paket od Jata (paketi so se pa pregledovali, notri pa sem vedel da je uniforma). Zopet panika, malo balkanske iznajdlivosti, pa smo tudi to rešili. Skratka slika, kako se šunjam v premali uniformi in čevljih v kasarno je morala biti :lol1: :lol1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam izraz ,,stric Albert,, kaj pove? :xx:

Malce pomoči:

Uncle Albert joined the Royal Navy at 17 and then spent the rest of his life recounting tales from the war. He won seven medals - although this was largely due to the fact that he had an extraordinarily unfortunate time serving on seven ships that were sunk over a period of 4 years.

post-1392-1160727746.gif

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj češ, postajamo strički.... :eek: Klimbra, Štipovc tudi ti? Penuš, Krivolak pa to, ti je kaj znano?? :kva2:Sem malo prebiral, zgodbe za crknt od smeha.......

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XR800...... to je pa morala bit panika.

Jaz sem bil 3,5 meseca v Benkovcu in sem se na dan zakletve sprehajal po Biogradu. Na začetku v uniformi, zvečer pa kar v civilu.(kar ne bi smel) Naslednji dan ...zjutraj...na smotri pa štirje civili pred celo kasarno.... z stražarji..... ulovljeni v Biogradu..... (dejansko so bili vojaki, ki so se preoblekli kot jaz in še celo pili smo v istem kafiču) prislužili (mislim da) sedem dni zatvora. Legitimirali so jih pa par minut po tistem , ko sem jaz z mojimi zapustil lokal. Kot "gušterja " me je kr orng stisnilo v želodcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa moja uvertura v JLA: :slap:

Že na naboru sem naredil pizdarijo :angry2: Na vprašanje v katerem rodu bi najraje služil sem odgovoril, da v brdski mornarici! :blink:

:hmm: KAKO? :?

Po Bohinjskem jezeru bi se s kanujem vozil :OK:

:nono: Brez debate! V strelsko pešadijo, žulje nabirat :devil:

:eek: Pa naj kdo reče, da jezik ne tepe :kva2:

O, ampak preživel pa sem vseeno, čeprav jedva :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XR800...... to je pa morala bit panika.

Jaz sem bil 3,5 meseca v Benkovcu in sem se na dan zakletve sprehajal po Biogradu. Na začetku v uniformi, zvečer pa kar v civilu.(kar ne bi smel) Naslednji dan ...zjutraj...na smotri pa štirje civili pred celo kasarno.... z stražarji..... ulovljeni v Biogradu..... (dejansko so bili vojaki, ki so se preoblekli kot jaz in še celo pili smo v istem kafiču) prislužili (mislim da) sedem dni zatvora. Legitimirali so jih pa par minut po tistem , ko sem jaz z mojimi zapustil lokal. Kot "gušterja " me je kr orng stisnilo v želodcu.

Panika, panika......je..s krvave žulje, sam da sn bil not, pa da me dežurni kasarne ni dobil...Pol pa me še oni na kapiji zastraši.......Vidiš, mi je mali Albanec Rahmani Ćefli iz Gostivarja rešil rit, medtem, ko je sam spal. Sploh ni vedel, kaj se je medtem dogajalo z uniformo. Me pa je vedno podjebaval z vprašanjem: "E, majstor, kako bi volio vidjet, kako si se ugurao u moju uniformu. A tek moje cipele? Jesu ti bile udobne? Ko kaže, da bratstvo i jedinstvo više ne postoje?"

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem služu JNA v vipavi leta 79/80, bil med tankisti, moram povedat, da sem bil več doma(v ljubljani), kakor pa v vipavi, sem imel avto spravljen pr ličarju, ki je imel delavnico blizu kasarne, imel sem tudi stalni izhod iz kasarne, kot kurir komandanta bataljona :OK: :OK:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem služu JNA v vipavi leta 79/80, bil med tankisti, moram povedat, da sem bil več doma(v ljubljani), kakor pa v vipavi, sem imel avto spravljen pr ličarju, ki je imel delavnico blizu kasarne, imel sem tudi stalni izhod iz kasarne, kot kurir komandanta bataljona :OK: :OK:

janih

Tud jest tankist Smederevo Srbija na starih ruskih tankih T 34.Tisti ki se zanimate za orožje že veste o katerem tanku govorim.

Velik hec,ko nam je poručnik(ki je bil totalen kreten)hotel zafrajart,češ kako on obvlada tank hotel pripeljati tank v garažo,pa je frajer s cevjo prebil zid. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest tankist Smederevo Srbija na starih ruskih tankih T 34.Tisti ki se zanimate za orožje že veste o katerem tanku govorim.

Velik hec,ko nam je poručnik(ki je bil totalen kreten)hotel zafrajart,češ kako on obvlada tank hotel pripeljati tank v garažo,pa je frajer s cevjo prebil zid. :kva2:

Smederevo???... da nisva bila soborca??? Jaz bil tam l.1987/88

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bil v vojski 94/95 na Vrhniki pri vezistih

..zadeva, s katere smo se skor cel vojaški rok smejali ja bla sledeča:

protokol ob menjavi straže ponoči

- stražar (skrit nekje v grmovju): "Stoj, kdo gre?"

- "Razvodnik straže s stražo."

- stražar: "Razvodnik straže s stražo, pod kotom 45 stopinj, ...brez straže, naprej!" :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi jaz moje dogodivščine pisal bi lahko celo knjigo napisal.Najprej sem bil v oficirski šoli v Zadru 6 mesecev nato 1 teden zasluženega dopusta (ravno takrat ko so Rankoviča z Jovanko zasačili)leta 1966,nato pa še 6 mesecev stažiranja v Vranju(to je tam kje buh s praznm žaklm mahov).Par doživetij: na vaji z haubico 155 (granata bojna 50 kg)ustrelili v sredino vasi - cirkus popoln-vaja je bila takoj končana.Naslednjič tudi na vaji z tegljačem podrl visokonnapetostni drog bilo je celo mesto par ur brez elektrike,na straži ubili vojaka, stražar od straha ubil kravo itd. itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1983 - Skopje. VP 3218/6. Pionirska inžinerija/ Pontonirac gradnja vodnih pontonskih mostov, ter mostov Beyli.

Teren: (Krivulak - 45. dni paklene zemlje), Bardovci, Kičevo, Kavadarci, Titov Veles, jezero mladost, Kumanovo itd.

Dosti, dosti sranja. Za vso sranje ni prostora na trdem disku.

Po prihodu z kondicijskega marša Skopski Petrovac - Skopje - kasarna Đorđe Petrov, je poročnik oz. komandir voda dal očistiti svojo pištolo z naboji desetarju, ki je bil dežurni čete. Iz nastale zajebancije, je desetar pred pisarno kapetana čete ustrelil v glavo vojaka, ki sta bila zelo dobra kolega. Posledice: smrt vojaka, pripor desetarja, živčni zlom poročnika. Vojno sodišče: degredacija poročnika v podporočnika, tri mesece zapora. Zaradi nenaklepnega umora, dve leti zapora za desetarja.

Ne dolgo zatem v Bardovcih na magacinski straži, strel vojaka v nogo drugega vojaka z Kalašnikovim. Z helikopterjem se je na kraj dogodka pripeljal komandant 3. Skopske armijske oblasti, general Stevan Mirković. Galama od galame. Pozneje je postal načelnik jugoslovanskega general štaba. Funkcijo je nato predal generalu Kadijeviću

Od vsega tega pokanja sem že dvomil, da še kdaj pridem domov. Tamo dole, sem preživel 15. mesecev.

Paprike, paradajza, grozdja, lubenic, šopske solate, mastike, trdo kuhanih jajc, ovčetine in ubavih djevojće:ogromnooooooooooooooooo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja najlepsa prigoda iz te tematike...

Nisem bil v vojski - ne v Jugo vojski (kjer bi moral bit) ne v Slo vojski... In to je najlepse, kar se mi je lahko zgodilo

Moja najslabša prigoda iz te tematike:

Ukradli so mi 13 mesecev in en dan mladosti za kurčevo zdravje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem "služal"prostovoljno pred slabim letom v Postojni(ja sj vem da je to čist druga kt

v JNA-pač nisem imel te šanse).Za 3mesece je bilo kar nekaj dogodivščin(največ v prostem času, se pravi po 5 uri popoldan).

Sam je pa blo k smo mel enga totega MBčana ki se ni dal brzdat in smo mogl z maskam tečt par krogov medtem ko je on "kazensko"stal na sredini s poročnikom in nas opazoval.Ko smo končali dihalna vaje se nam je pridružin.A je kaj kmalu šel nazaj ker ni ujel koraka z vodom.Ponovi vajo :angry2: .Pa še smrčal je kot krava,pa so ponoči copate letale v omarce da sploh nisi mogel spati.

Pa se enega smo meli ki je ponoči govoril v spanju.Enkrat se je začel dret:ČEZ OGRAJO!!!PAZI ZA TABO!!!

In pol je bil cel jezn k smo ga s smehom zbudl!Pa neki drugi je govoril ponoči o enih rožcah pa nožih...očitno je imel moro :)

Aja, pa enkrat se je sred noči pržgala luč v sobi...WTF :? je zdj to???Pa je su en na WC pa je pozabu ga vn dat in je ob 3 ponoč rabu milo da si je pizamo opral :photo:

Kar se pa tiče vodnikov itd...1A^2sam poročnik je skos toplo vodo iskal z nami(Njegov vsakdanji stavek:tukaj ni tople vode,to so odkrili že drugi tako da je ne iščite).Ja dolga leta u vojski tut nardijo svoje.

Komi čakam da dobim dvd(z digitalci smo poslikali in posneli par stvari :OK: ).

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja najslabša prigoda iz te tematike:

Ukradli so mi 13 mesecev in en dan mladosti za kurčevo zdravje.

:grim :grim :grim :headbang: :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smederevo???... da nisva bila soborca??? Jaz bil tam l.1987/88

zna bit jest sem bil tam 86.87.leta.na vsakem stražarskem mestu je bil moj podpis jimi tržič.

po se morš pa spomnt unga poručnika žikica z očali bumbar da ni večga.

sicer mam pa spomlad namen it dol na moto zbor za 1 maja,da vidm mest in če še obstaja kafič merlin.

mam pa tud ene par metalcev,ki smo se poznal že pred vojsko,pa me zanima če še živijo. :OK:

Moja najlepsa prigoda iz te tematike...

Nisem bil v vojski - ne v Jugo vojski (kjer bi moral bit) ne v Slo vojski... In to je najlepse, kar se mi je lahko zgodilo

če prov vidim si 74 letnik in nikakor nebi mogel v jla. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V JNA sem se moral zglasit maja petega 1985 v inžinerijo pionirsko in mašinsko, ti jebem, v Banja Luki kasarna Kozara. Ma ti češ odma biti naš novi ćato, ti si sigurno pismen kad si iz Ljubljane, to so bile besede našega kapetana. No, ker mi je to kar dišalo sem z veseljem prejel čvarke, vsi iz JNA veste kaj je to. Veselja pa je takoj kmalu po zakletvi bilo konec, kot primer mladi vojski bi se moral vpisati med mlade komuniste in dobiti naslednje čvarke :grrr , jajk tega pa naš ni hotel in so mi pred vsemi na pisti vzeli čvarke in dodelili komplet kompresor z vsemi pripomočki in hajd na teren. Dal sem čez terene Lušci Palanka, Donji Vakuf, Kupres, Kupari pri Dubrovniku, pod Grmeč planinom smo vrtali in minirali cesto za rudnik boksita. V delovni vojaški knjižici se mi je nabralo čez 1800 delovnih ur mašinske in pionirske inžinjerije. Imeli pa smo privilegij ta, da smo imeli v vojaških knjižicah na zadnji strani pripeto plave barve kartico na kateri je pisalo "stalna dozvola za izlazak u grad " ! To smo z veseljem večkrat na skrivaj uporabljali za nočne pijanke in obiske lokalov z sumljivim ženskim osebjem kjer se je le dalo, namreč povsod so nas častili kot, da smo njihovi svojci, še mi odzvanja v ušesih "jao vojsko, neka jedu i popiju kelneru " Resnična gostoljubnost, ki je nisem nikjer več občutil, prej nasprotno ! No tako sem preživel v vojaškem šotoru 13 polnih mesecev, ker se nam eden zadnjih nočnih izhodov v Vakuf ni izšel in smo fejst nasekani dobesedno nagonili skozi naše pesti vojaško policijo, na poti nazaj v kamp smo še za nameček razbili našega Tam-a, smo štirje dobili teden aresta in kazensko so nam vzeli 45 dni skračenja kot so to imenovali :cry: kurbe so mi vzel tudi 3 dni ,ki sem jih dobil za krvodajalsko akcijo in 7 dni nagradnega, ker sem na mrtvi straži v Vakufu skoraj fental z kroglo nekega nesrečneža, ki je seveda pijan plezal čez ograjo na poti domov!Tako sem natanko čez 15 mesecev z odsluženim polnim vojnim rokom, kot zadnja generacija s 15 meseci vojaščine, popoldan ob treh stopil na vlak do Zagreba in do tam s kamaratom popil vso zalogo malih flašk vodke v bife vagonu ! Tam sva se razšla in nikogar razen enega nisem več videl ! Ja kaj naj rečem, bilo je zajebano včasih zaradi sistematičnega pumpanja s politično nastavo in trdega dela po terenu, spanja v šotoru ko je bila temperatura nizka tudi pod ničlo, imeli smo tudi boljše čase in strašne žurke in so se med nami stkale prijateljske vezi, ki jih verejetno čas ne bo pozabil, pa čeprav smo bili dobesedno od povsod ! Žal pa so se ravno takrat začele prav v naši kasarni pizdarije in šovinistična šikaniranja in prve opise tega še najdete v Mladinah iz leta 85!

Najbolj pa me moti nabijanje in napihovanje nekaterih, ki so bili v JNA - proti mlajšim, ki so služili obvezeno vojaščino za Slovenijo, da to ni nič proti JNA! Ma hudiča saj niso krivi, ker so se kasneje rodili in so imeli srečo, da so vsak vikend bili doma! Žal so bili za nas drugačni časi !

No je pa zanimivo, da se vse to skorajda ne bi zgodilo, ker sem namreč na vojaškem draftu bil določen za avionskega mehanika v Somboru. Naš vrli poštar, sicer nenamerno, je preveč pogledal v kozarček in je moj vpoklic prinesel šele na tisti dan ko bil moral biti že tam in je moje mesto bilo že popolnjeno ! Tako mi je znanec iz vasi zrihtal vsaj najbližje mesto Ljubljani, kjer se je to dalo.

Ja kar te ne fenta te sigurno spravi pod mizo in zdajle bom stisnu enga črnega Laškega :hmm: sem pa dobil občutek, da me alkoholna pijača kar spremlja povsod, a ne ? :beer1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuu Dadi, ti si bil pa sigurno tri leta dol, k' si tolk napisu! :naughty: :unsure: :P

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej stari dej mi ene štumfe posod, men so se zlomil....

Ja ja kr une uzem k so tamle u kotu prslonjeni...

U ovoj kasarni ima da se poštuje samo jedno, a to su dvije stvari... Red, rad i disciplina...

Razumeš li ti mene momče? Razumeš ti mene moj kurac... itd

Tko je to blo učasih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuu Dadi, ti si bil pa sigurno tri leta dol, k' si tolk napisu! :naughty: :unsure: :P

Ma ja že dolg nisem o tem govoril al pa razmišljal in danes odkrijem to temo, spomini pa kar vrejo !

Mo sem pa škis pozabil, maj osamdesetpeta prijatno, aje kdo bil tam mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistega

dne je bilo na Blokah vroče kot hudič. Sicer jaz nisem tako trpel kot drugi, ker sem za dve pivi od nekega vojaka kupil poletne hlače, kar sem opisal v eni prejšnjih zgodbic, ampak vojska je pa res crkovala.

Takrat

sem bil že namestnik komandirja čete in namesto puške sem dobiw Tomsona . To je ena taka brzostrelka, ki je bila zelo popularna v korejski vojni, in ko se je ta končala je naša TO kupila nekaj tovornjakov tega železa. Bilo je orožje "zanablizu", ker se je po nekem sistemu krogla vrtela okoli napačne osi in jo je na nekoliko daljši razdalji zaneslo, tako, da ni bilo šanse karkoli zadeti. Meni je bilo tako wseenqrc ali bom kaj zadel ali ne - ostali tomsonaši pa so se kar sekirali in kleli.

Zjutraj

smo popokali orožje in odšli proti strelišču. Postavili smo se en poleg drugega - kolikor je bilo tarč in v nekaj deset vrst. Nek aktivni pujs, kot smo rekli JNA oficirjem, nam je najavil, da gre pravzaprav za bataljonsko tekmovanje. S tem v zvezi je imel cel govor in potem kontrolo 10 let starih jarkov - zavlačeval je in se delal važnega. Sonce je bilo visoko in nam je bilo že pošteno vroče pod čeladami. Vendar smo stali nepremično dokler se nisem oglasil ..

Malce sm sklonil gavo, da se ni videlo mojih ust in zatuli : "Daj poberi se - pičkatimaterna - že enkrat!"

Oficir je kar skočil: "Ko je bio to .. ?" se je obrnil v moji smeri.

Fantje so v trenutku pokapirali štos.

"Ja! Pizda prokleta!" se zasliši iz drugega konca bataljona

Oficir čisto rdeč v obraz leti na drugi konec, pa spet ys:

"Dy spizdi že enkrat - hudič a ne vidš da se kuhamo! Sadist preklet!"

In

tako seje usul plaz psovk na njega - zmerjali in tulili smo ne čez drugega, dokler se JNAjevski pujs ni pobral s strelišča in smo začeli s streljanjem. Seveda so nas ostale TO oficirji takoj pusatili, da smo posedli v senco in

prižgali čik.

Streljanja

kot takega in kot zagrizen pacifist ne maram. Sploh mi gre na živce tisti pok tik ob ušesu, da ti potem še uro zvoni v ušesih. Pa še eno slabo stran imam - predno poči avtomatično zamižim. Torej lahko si mislite, da nikoli v življenju nisem zadel drugega kot "bojnobrdo".

Navajen

vsega tega, sem se z 21 naboji v saržerju s tisto "Tomson metlo" (ker je med streljanjem "pometal") vlegel v jarek, določili so mi tarčo in povedali, da moram preklopiti na posamezno streljanje - no meni je bil cilj čimrej opraviti zadevo, saj je bil rezultat jasen.

Ko

se je zaslišalo povelje: "Ogenj!"

Sem približno pomeril, zamižal začel enakomerni pritiskati na petelina in Tomson je začel lajati:

paw, paw, paw .. je delal ..

Ko je utihnil, sem izvleke saržer in odprl zaklop, kot je bilo predpisano in počakal na dovoljenje, da se umaknem iz jarka. Rezultatov seveda nisem gledal, saj mi je bilo vse jasno.

Do

popoldne.

Od

takrat naprej mi pa ni bilo več nič jasno.

Seveda

sem raje spal, kot da bi se udeležil razglasitve najboljih strelcev bataljona. In zbudi me dežurni vojak:

"Pejt hitr - kaj pa delaš.. mater a ne veš, da si najboljši strelec v bataljonu!?"

"Dej ne zajebavi - qrc .. a ni vidiš da spim?"

Nesrečnik je obupano tekel po mojega poveljnika, ki me je prišel iskat .. in lej vraga.

Bilo je res.

Vseh 21 nabojev v črno!

Edini!

Najboljši.

Edinkrat v življenju zadel ..

In to s tistimi Tomson - jajci ..

Ne prej, ne kasneje nikoli in nič .. tudi enega naboja - niti v tarčo - ne

Še danes ne vem kaj mi je bilo - kako se je to zgodilo ..

pa večinoma sem med streljanjem celo

mižal

:blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem bil tak šic, vsaj v tarčo pa je šlo nekaj krogl.Na edinem sterljanju s puško. Kot voznik kamiona sem bil pa tako vedno pri vozilu daleč nekje v zaledju in čakal, da me pokličejo, da priklopim kanon. Sem pa bil enkrat zraven, ko se je streljalo s temi kanoni. Takoj mi je postalo jasno, zakaj so vsi nekako naglušni,- ko to poči, cel top vrže pol metra v višino in se zatrese vse naokoli. Kazali so nam sicer luknje, ki jih naredi granata teh topov, samo mislim, da je te luknje izkopala lopata... Pa, daj nehaj, 40 metrov premera, pa v globino enik pet... malo morgen.

Ko smo pred kako proslavo vadili strojaka, so nas šoferje vedno dali na sredo nekam, da se nas ni videlo... So nam rekli, da smo biciklisti, ko ne znamo gaziti strojevi korak. Jebi, ga še danes ne znam. Bili pa so asi, ki so tolkli po tleh s celim podplatom, zvečer pa ''jao, moja muda'' jamrali.

Na straži sem si prehladil uho, v vojaški ambulanti so mi sicer dali ene kapljice, ki pa niso pomagale.. Ko sem šel domov na dopust, pa sem s sabo prinesel na skrivaj ono rastlino (mislim, da se ji reče netresk), če bi se mi vnetje ušesa ponovilo in jo posadil na gredico sredi kasarne. Še sreča, da niso vedeli kdo jo je posadil. So namreč drugo jutro, ko so jo videli na gredici, zagnali tako paniko in galamo, kaj da to je za en vrag. So mislili na kako drogo ali kaj, ne vem. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!