Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


D.J.

Priporočene objave

Vidim, da ste se eni kar naužil v vojski. Jaz sem jo služil v tistih daljnih letih 77-78 . ŠRO inžinjerija v Karlovcu, potem prekomanda v Sinj in odkomanda Lastovo.

Več ali manj se iz prvega dela spomnem sicer solidne namestitve, hrane in veliko izletov domov, nikakor pa ne morem pozabiti odnosa oficirjev do nas bodočih stažistov še posebej ne do vojske. Nikoli sicer nismo pešačili, uzbuna je bla 1 in to napovedana, in nato lepo počasi v tovornjake pa na teren. Ampak zadnji dan pred tako imenovano "promocijo", ko so nam podelili čine, so nas poslali pobirat čike po krugu. Prvič in zadnjič in to za to, da vidimo da smo "pičkin dim" za njih. Saj te zajebancije skoraj ni blo ampak se mi je vseeno zasralo do konca.

Na Lastovu smo potem kot delovna brigada delali cesto in vsaj nekaj sem dal v tistih zgubljenih mesecih za bivšo domovino.

Qrc pa vojska. Priznam, da me je orožje takrat zanimalo in sem tudi streljal iz vsega živega kar je obstajalo takrat (in potem v bivši TO) ampak se mi je todi to hitro zasralo.

Na lastovu sva bila 2 stažota, oba slovenca in cca 30-40 vojakov. Imeli smo super odnos med seboj.

En dan pride en vod pešadincov pomagat na roke grabne ob cesti kopat. Njihov stažo, ravno tako slovenc jih je gonil ko črno žvino po soncu pri 40 + . Pa sva ga vprašala zakaj to dela in je mirno odgovoril, da so v ŠRO-ju jebali njega zdej bo pa on druge. Mater jim kretensko.

Jaz sam sem našel del užitka v tem, da sem lahko delal z buldozerjem in pa v mesecu dni, ko je bila pri meni na obisku moja zdejšnja žena. Takrat sem mel obveznost samo od 5-15 potem pa v kemp in tudi v civiko pa kopanje i.p.d. Tisto je blo pa tako lepo, da sem se dve leti kasneje odšel tja tudi poročit.

Sicer pa razen redkih izjem vse skupaj ena velika zguba časa :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na lastovu sva bila 2 stažota, oba slovenca in cca 30-40 vojakov. Imeli smo super odnos med seboj.

a si ti Srečko ?

moj oče je bil 78 na Lastovu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ti Srečko?

moj oče je bil 78 na Lastovu :D

A Marjan ?? Pa kje ga hudiča skrivaš. Dej ga lepo pozdrav. Lej kak je svet majhen :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kapetan čete je pa bil Črnogorac perunovič Aleksa :D

Moj oče je to ja, majhen svet, pošlji mi domač telefon na Pm, pravi da te bo poklical :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in - kakšno vlogo si imew ti v tem filmu?

:)

Mal nemški vojak sem mel komplet nemško uniformo gor,mal pa tankist smo malo strelal iz topa.

bil je pa tisti črni smodnik,je bilo treba poj dve uri z drnčam in nafto cev pucat.Je pa ta film obstajal,ker sem ga enkrat dobil v videoteki v Škofji Loki.Snemal smo pa v Deliblatski peščari,če kdo ve kje je to. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal nemški vojak sem mel komplet nemško uniformo gor,mal pa tankist smo malo strelal iz topa.

bil je pa tisti črni smodnik,je bilo treba poj dve uri z drnčam in nafto cev pucat.Je pa ta film obstajal,ker sem ga enkrat dobil v videoteki v Škofji Loki.Snemal smo pa v Deliblatski peščari,če kdo ve kje je to. :OK:

A so ble tam tudi kakšne kulise v obliki koncentracijskega taborišča?

Se spominjam enega placa za katerega so govorili, da so tamsnemali film.

L.90 sem v Deliblatski Peščari preživel 14dni diverzantskega preživljavanja. V skupini nas je bilo 5, za celo posadko smo dobili 20 kosov SDO (suvi dnevni obrok :eek: ) ter čutaro vode po kepi, s tem je blo treba preživet dva tedna zato se je na našem jedilniku našlo tudi marsikaj "naravnega" :eek: . Najbolj priljubljena hrana so bila jajčeca iz termitnjakov in mravljišč :ninja: .

Enkrat se je na jedilniku znašla tudi kača...mislim, da je bil Gož, ki je presenetil 2m visokega Slobota med sranjem v grmovju. S hlačami spuščenimi do gležnjev je panično bežal in na ves glas vpil: zmija zmija :lol: , hladnokrvni soborec Čurguz pa, ne bodi len ...hop... na večerji smo se mastili vsi razen Slobota :grim

Popravljeno . Popravil Sam dePihlja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kulis ni bilo bili so pa rovi in bodeča žica.pa kakšna zemljanka kot bunker.

Se pa spomnim dobro podnebja,ki je tam skoraj isto kot v puščavi,no saj je napol puščava.

Če ste imeli preživetje v naravi potem dobro veš o čem govorim.Sama mivka ostra trava komarji

kot ptiči,od drevja pa Tisa in Borovec.Pa to je bilo interesantno,kjer koli si kopal v pesek je bila vlaga po

20 cm.Spomnim se tudi tega,da je snemalec zvoka prišel v tank,da je posnel zvok tanka.Bila je taka vročina,da se je majstr vrnu z termometram in nameril skoraj 50 stopinj.Takrat so nas filmarji častili gajbo pira. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot mlad mornar (gušter. :blink: ) sem nekega jutra opazil na kamnitem zidu številko 0936..

A mogoče taborniki veste, kaj naj bi ta številka pomenila ?

Mogoče pa jaz vem, ko sem začel šteti v minus pri 0457, no tisto ničlo sem dodal kr tko, ker se je lepše slišal, imam prav ali ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

457je leto in pol če se ne motm?!? 936 pa je 2leti in pol?Tok časa ste bli u vojsk al kaj?

Mi smo 2,5mesca gruntal zakaj je povsod v vojasnici napisano SITNOxxx(x so št. ja .) )

No in ta zadn tedn nm je ratal nekak razvozlat :yes:

A je to ta svar??936 in457???A???A je??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

457je leto in pol če se ne motm?!? 936 pa je 2leti in pol?Tok časa ste bli u vojsk al kaj?

Mi smo 2,5mesca gruntal zakaj je povsod v vojasnici napisano SITNOxxx(x so št. ja .) )

No in ta zadn tedn nm je ratal nekak razvozlat :yes:

A je to ta svar??936 in457???A???A je??

A veš, da ne vem :kva2: , bil pa sem zadnja generacija 15 mesecev - maj 85 - in v celoti odslužil :cry: ,

:hmm: so pa tudi 2leti in pol služili, zato je možno vse !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa jaz vem, ko sem začel šteti v minus pri 0457, no tisto ničlo sem dodal kr tko, ker se je lepše slišal, imam prav ali ne ?

Nekoč je trajal vojni rok v mornarici 3 leta...

Kot gušter sem bil v kazenski kasarni...jooj kaj se je vse tam dogajalo.. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

April 1981 Skopje,Djordje Petrov,prekomanda pa Bitola.Tako da sem neke vrste rekorder v oddaljenosti od doma.

Zgodbe so že skoraj pozabljene.

Skratka časi demonstracij na Kosovu, Vike Potočnik,novega vala(še pomnite tovariši:"Crno-bijeli svet,...)

Sicer pa teleprinterista,a vseno vsak teden kopat jarke na Vodno.12m dolžine, 1,2m globine,širina pa poljubna.Štos je bil na meji med dvema kopačema.Nihče namreč ni kopal do konca in so nastale pregrade.Je bilo lepo za videti.Par kilometrov kaskad.Oficirji se pizdili, mi pa v zrak: ne to ni moje.

Hrana solidna.Vse tri stvari.Čez žico pa lubenice po par dinarjev.Samo hudič je bil če si šel čez,požrl s kolegom sedemkilsko,prišel nazaj tik pred spuščanjem zastave,nato pa stal mirno in stiskal da ti ni ušlo spredaj in zadaj.

V Bitoli smo bili pa centar veze.Jaki centar.Zaustavili smo helikopter z nekim generalom iz Skopja za Ohrid.Igrali smo namreč Človek ne jezi se.

Ja pa gneča je nastala,ko sta se dva poklala,eden si je pa s kalašnikom roko odstrelil.Butec je hotel narediti samomor pa je slabo pomeril.

Najboljše je bilo pa razkazovanje civilk.Šiptarji jasno plave,Makedonci po meri narejene.Meni je pa stari zastavnik zgroženo rekel:"Pa nečeš valjda u trapericama na avion?"

Skratka vzeli so mi leto življenja.Kaj sem pridobil?Včasih mi rata slepo tipkati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

December '85 velja? Mislim, da prva generacija, ki je služila 12 mesecev. Avgustovci so imeli še 14 mesecev. Tako da se je z zadnjim avgustovcem razdužil že kar prvi decembarac.

Ja, smo imeli kar zanimive dogodke. Pa vsi po vrsti smo začeli kaditi... Normalno, če je pa pri pavzi vedno bila komanda:''Ko pali, nek zapali, ostali metlo v roke, pa pometaj!'' Metle pa take, da si pomislil, da te imajo za norca,- štil, na njem pa privezane tri brezove vejice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej tri leta sem bil not 84,85,86 sem pa su dam nebi o tem zakaj hahaha :OK: Edina dobra stvar k je bla not je blo to da sem se en krog po kasarni pelu z Guzzijem 350 vse ostalo pa zguba cajta :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avgustovec 85. Smo se v jedilnici pozdravljali: Prijatno, najpametnija-Hvala klaso (najpametnija-zaradi tega, ker smo bili po večini sami bodoči študenti). Bog ne daj, da je kdo od drugih klas odzdravil z Hvala klaso- (Koji ti je q...ac ćobane.....). Glavna fora nam je na koncu bila (saj poznate 007-James Bond pa navzdol do 00noč) zvečer ob spuščanju zastave. Smo šparali tisti drobiž za telefon. Pol pa je bila komanda: "Za spuštanje zastave, pooozdrav." Ko pa je dežurni oficir kasarne (kanarinac zaradi zlatih epolet) dal komando: "Mirno!" smo vsi, ki smo imeli manj kot 10 dni do konca preko hrbta zmetali ves drobiž in se huronsko zadrli: "Siiiiiiitno!". Mlada vojska pa na kolena, pa za drobižem. 4000 vojakov na krugu, pa si predstavljajte kakšen kaos je nastal. Dežurni čet in bataljonov so se zagnali med vojsko, da bi ugotovili kdo je metal drobiž, vendar zmeraj brez uspeha....

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šuti Trpi I Pati.....1981.oktober

Kulsko......6 mescev jebanja v glavo.....pol pa uživancija na terenu.....pa gradnja cest....pa furanje s Fapi, Picgavri, buldožerjem 50 in 90......pa še pa še.......

Mater....enkrat morem jet spet pogledat tiste kraje :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šuti Trpi I Pati.....1981.oktober

Kulsko......6 mescev jebanja v glavo.....pol pa uživancija na terenu.....pa gradnja cest....pa furanje s Fapi, Picgavri, buldožerjem 50 in 90......pa še pa še.......

Mater....enkrat morem jet spet pogledat tiste kraje :OK:

Bogme tudi jaz Šuti trpi i pati.....samo malo kasneje kot ti. Velik ljubitelj Penuša, Makedonke, Bregalnice, Astiba, bostanov, skare, pjevaljk, avtobusne postaje, NK Bregalnice, amfiteatra, kapetana Trajkovića kantine in podobnih mest......Sem kar cel vojni rok ostal v tem raju za vojsko...... :naughty: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kranj,. 97/98.. gorska pehota. Tist k pravi da smo bli v SV "taborniki" se moti. Vsak dnevno smo lazli na Jošta, Crngrob, Udenbošt, prepuzali Rudno polje,pa kaj vem kje smo se še ganjali,.. je blo pa fino k smo mel tekmovanje turnega smučanja in streljanja na pokljuki kao biatlon,.. mal treniral, mal užival,. "dopustniških" 14 dni. Iz naše vojašnice je ena ekipa zasedla 1 druga pa 3 mesto,.. smo se kr izkazal,... fino je blo,... čez dan trenirali na snegu, zvečer pa v Šport Hotelu. Ter4enski del pokljuke je bil pa mal manj zanimiv, k smo "osvajali" Viševnik,.. snega do jajc, jaz s svojim minometom in ostalo opremo in gasa u hrib in drug dan s5 in s5,..

Ima pa služenje vojaškega roka nek poseben "čar", vsi smo bli blatni, vsi smo smrdeli, vsi smo mirno stali, zlagali cunje na A4 format, .... so lepi spomini pa tudi slabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je en kapetan 1 klase,ki se je pisal Sajko,Avro ti bi mogu vedet kdo je,pa četud je bil smb-jevec.In mi pijemo konjak popoldan nedelja za paviljonom,gušterji čist,pa prleti Sajko.Op flaša gre pod ratni plen mi pa na raport.Takoj naslednji dan je že krožila pesem po kasarni.

Zajebo sam se u nedelju baš

našao mi konjak Sajko Dinamitaš

zajebo sam se za celi vojni rok

od sada dalje Jimi pije samo sok. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od sada dalje Jimi pije samo sok. :kva2:

:eek:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avgust 84. Niš-Dimitrovgrad-Petačinci (vukojebina na meji). Vmes sem bil še malo na "izletu" v Surdulici (vodnik psa). Izgubljenih 15 mesecev. No ja naučil sem se osnov "dresure psov". Pri vseh bedarijah mi še danes ni jasno kako so (smo) vsi ostali živi. Dva "genija" sta se s kalašniki šla "kavboje" pa je počilo, metek je preletel drugega za kakšnih 20cm. Lovili smo ribe, najprej na roke, ker pa je šlo to prepočasi, smo začeli izumljati (vilice, maneverska municija, solzivec, apno) še dobro da so bile bombe dobro zaklenjene, ker je bil učinek ostalega zelo slab. Včasih smo šli še malo na lov (na srečo je bil ves plen ena veverica). Problem je bil tudi to, da greš lahko kamor hočeš, pa nimaš kam (gostilna 12km), avtobus 2x na teden (samo poleti), populacija okoliških vasi 60++ let. V glavnem "Ne ponovilo se".

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!