Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

April 1981 Skopje,Djordje Petrov,prekomanda pa Bitola.Tako da sem neke vrste rekorder v oddaljenosti od doma.

Hrana solidna.Vse tri stvari.Čez žico pa lubenice po par dinarjev.Samo hudič je bil če si šel čez,požrl s kolegom sedemkilsko,prišel nazaj tik pred spuščanjem zastave,nato pa stal mirno in stiskal da ti ni ušlo spredaj in zadaj.

Leto 83 :grim VP 3218/6.

Djordje Petrov je bilo naselje. Kasarno pa smo res vsi tako imenovali.

Kasarna kjer si leta 1981 "gulil krompir" se je imenovala Josip Kuzmanovski Pito.

Bil sem v inžinerijsko pontonirski enoti. Brez prekomande, zato pa sem ga na veliko šibal po terenu Makedonije.

Bili smo najmočnejši in največji v kasarni. :D Intendanti so se usposabljali v naši kasarni, po treh mesecih pa prekomanda.

A se spomniš Tarzana? Bil je pomočnik komandanta kasarne Jovana.

KRIVULAK! Jebena i paklena zemlja.

Na desni "trio velikih". Komandant kasarne, Jovo, zastavnik Trajče in kapetan čete, Slovenec Petan Branko iz Krškega

post-9142-1161168302_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogme tudi jaz Šuti trpi i pati...

Nekaj si pozabil?

Šuti, trpi, pati, uradi i poslije se žali. Jasno! Jasno druže kapetane. Ma budalo, nema jasno!

Ima samo razumijem druže kapetane. :? Razumijem druže kapetane. Ma šta ti razumiješ, ništa ti ne razumiješ, budalo jedno. :? :doze:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj si pozabil?

Šuti, trpi, pati, uradi i poslije se žali. Jasno! Jasno druže kapetane. Ma budalo, nema jasno!

Ima samo razumijem druže kapetane. :? Razumijem druže kapetane. Ma šta ti razumiješ, ništa ti ne razumiješ, budalo jedno. :? :doze:

Šokac my man, zato si ti tu, da me spomniš."Ma šta ti razumiješ, ništa ti ne razumiješ, budalo jedno. :?" :doze Qrac ti razumeš, vojniče......(tak je blo, vsaj pri nas.....)

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokac my man, zato si ti tu, da me spomniš."Ma šta ti razumiješ, ništa ti ne razumiješ, budalo jedno. :?" :doze Qrac ti razumeš, vojniče......(tak je blo, vsaj pri nas.....)

No, zato pa smo tu, da drug drugega še na kaj spomnimo. :worship: (Bilo pa je točno tak)

Poleg veliko izrečenih budal, ni manjkalo niti besednih Qrcev.

Tudi jaz tebe prejšnjo soboto nisam razumeo, da me v Selnici nisi prepoznal. :lol1:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štorija o sekretih v Makedoniji.V Skopju sem sicer videl prazne konzerve od kumaric zraven "čučavca",ker pa jih nismo mi čistili se nisem sekiral.Manj ko sprašuješ ,bolje je.V Bitoli pa zopet piksne notri pa posran papir.V luft:Pa katera budala to dela.Se oglasi Makedonec-izobražen,dipl.ing."Pa čuj tudi doma mi mečemo papir v koš za smeti in ga potem nosimo ven v kontejner."Šok!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri čučavcih. Super za čiščenje, kadar si bil dežurni za to- samo poliješ s kanto vode, pa je. Se je pa od časa do časa tudi tak čučavec zabil, pa ni požiral. Normalno, da ni nihče hotel čistit tega potem. Pa je kapetan obljubil nagradni izlaz temu, ki očisti zadevo. Jebeš izlazak, če boš smrdel kot prašič, smo si mislili... Pa se javi en bosanček, zaviha rokav, z roko v luknjo čez komolec,- potegne ven prazno konzervo. In pokasira izlazak. No, kadar se je zabilo, vedno je očistil in imel izlazak. Se je pa zadeva nenormalno pogosto dogajala, tako da ni izključeno, da ni sam metal konzerv not... .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bihać anybody?

Smo imeli vodnika, ki se je res pisal Zlomislić. Pa priimek mu je kar ustrezal. No, telefonija je bila takrat "na roke" - vojak je sedel v centrali in ročno prevezoval čepe v omarici pred sabo. In je ta Zlomislić hotel nekam telefonirati. Vojak v centrali dvigne slušalko, vodnik se predstavi: "Ovde vodnik Zlomislić,..." vojak pa, ki Zlomislića ni poznal, prepričan da ga nekdo zaj..., kot iz topa: "Ovde vojnik Dobromislić". Sedaj je bil vodnik prepričan, da ga vojak zaj... in je bila cela frka.

V Somboru so bili stalni problemi v čućavcih, ko so Šiptarji ki namesto papirja za brisanje ta zadnje uporabljajo vodo metali skodelice v odtoke in so bili stalno zamašeni. Nekoč je nekemu vojaku iz Srbije, ki je bil zadolžen za čiščenje dop.zdilo in je v vse posodice, ki so čakale na uporabo nalil malo kisline iz akumulatorjev. En teden je cela kasarna vedela na daleč kdo je Šiptar, ker so vsi hodili "po račje"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Somboru so bili stalni problemi v čućavcih, ko so Šiptarji ki namesto papirja za brisanje ta zadnje uporabljajo vodo metali skodelice v odtoke in so bili stalno zamašeni. Nekoč je nekemu vojaku iz Srbije, ki je bil zadolžen za čiščenje dop.zdilo in je v vse posodice, ki so čakale na uporabo nalil malo kisline iz akumulatorjev. En teden je cela kasarna vedela na daleč kdo je Šiptar, ker so vsi hodili "po račje"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še jaz eno, ko sem bil še kot "gušter" v Benkovcu

Me je en šopac prosil, če bi ga zamenal na požarstvu v avtoparku od 20-22h. Je dobil "posjeto" Ma ku..c, sem si mislil...naj mu bo. In ko je bila ura cajt, sem pograbil PAP-ovko in šibam jaz v avtopark. Pridem tam in se zamenjam v požarnim, ki je bil pred mano. On odide, jaz enga pokadim in grem v zadnji tovornjak v vrsti sedet oz. spat. Vmes sem se še ene dvakrat zbudil, da sem šel na cigaret, pa nazaj not. Pol pa ...hmmm... se zbudim... ura pa 10.30. Mart...pa kje je moja smena si mislim. Skočim ven... in grem počasi proti drugemu koncu avtoparka. Matr...takrat pa skoči klivn iz prvega tovornjaka in mi že skoraj raportira..... Seveda sem se tud jaz ustrašu. In vidim, da je navaden vojak. Ko me je prepoznal, me je sam :eek: gledal. Jaz ga vprašam, zakaj se mi ni javil, ko me je prišel zamenjat...da je to po PS (pravila službe) on pa prav da se je javil enem požarnemu, ampak to nisem bil jaz. Matr... "Kaj je zdaj to" sem si mislil. Pač drugega nisem imel kaj, ampak sem šel v stavbo oz.proti našim prostorom. Ker je bila že ura 10.30 je vojska že spala, na hodniku pa samo desetarčki pa razvodniki..... (lahko rečem, da sem menda imel najbolj prfuknjenega desetarja v celi Yugo vojski). Seveda, ko me vidijo...skočijo... " pa gde si bio ti Slovenac s puškom" ?? " Požarni u avtoparku, druže (glupi) desetaru".... "pa kako požarni, kad se požarni smenio prije pola sata" mi je skričal. Seveda nisem imel kaj rečt in sm se naredu, kot da ne vem kaj se dogaja... sej tud nism vedu. Pa pokličejo vojaka, ki je bil pred mano požarni, da razčistimo zadevo... Seveda, stvar bi bila lahko resna, ker je eden preveč hodil s puško po kasarni. Ktre je bil zdaj to???

In potem ugotovimo, da je šopac, ki nas je prosil za zamenjavo, našel dve zamenjavi, ni pa to povedal. In seveda, jaz sem prvi prišel a avtopark in zamenjal prejšnjega, pokadil cigaret in v kamijon. Drugi je pa pršu, vidu da ni nobenega več in v prvi kamijon. Jaz spim v zadnjem, on v prvem in se dve uri ne srečama. Jaz sem vmes še ene dva cigareta zunaj pokadil un k...c je pa tako trdi spal, da ni vidu da se mimo sprehajam. Ampak ob desetih se je pa zbudil, da ga je naslednji menjal.... takrat sem pa jaz spal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Somboru so bili stalni problemi v čućavcih...

a

ti si biw tudi v Somborju

:OK:

ys jesen-zima 1977/78 - avio dispečer

kaj pa ti?

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys jesen-zima 1977/78 - avio dispečer

kaj pa ti?

:kva2:

Jaz pa embrij v maminem trebuhu :D

tak, da o vojaških dogodivščinah vam ne morm pisat, pa tudi pri tabornikih nism bil :grrr

sam res vas je fajn brat :OK: , še boljše pa kdaj v žiwo poslušat ob kakem piru :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

December '85 velja? Mislim, da prva generacija, ki je služila 12 mesecev. Avgustovci so imeli še 14 mesecev. Tako da se je z zadnjim avgustovcem razdužil že kar prvi decembarac.

Ja, smo imeli kar zanimive dogodke. Pa vsi po vrsti smo začeli kaditi... Normalno, če je pa pri pavzi vedno bila komanda:''Ko pali, nek zapali, ostali metlo v roke, pa pometaj!'' Metle pa take, da si pomislil, da te imajo za norca,- štil, na njem pa privezane tri brezove vejice...

Ma sem se te razveselil, seveda velja gene 85, lepo se imej :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. sam res vas je fajn brat :OK:

eden

redkih mladičev, ki ne dobi popizditisa, mozoljev in turov,

ne kaže arogance in spljoh celo UŽIVA,

ko čita/posluša nostalgično nakladanje starih dedov

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štip......neverjetno meste.....no......prej bi lahko rekel vas.......

Semenke......v kinu jih je bilo na tleh toliko,da si imel občutek, da hodiš po tepihu.

Korzo......smrdljiva reka......dobr...bolj potoček, ki je tekel skozi mesto......kup lepih deklet....hahahahhahaaaa......dišečih po čevapih in čebuli.....pa kljub temu.....bilo jih je zanimivo opazovat........BTW...mi smo smredlei mnogo bolj kot one

Dom JLA.....ena redkih zidanih zgradb v mestu......ampak...knjižnico pa so imeli........pa brez problema si dobil izhod za obisk le te :OK:

Pošta.........in klici od doma.....kaka zmešnjava je bila to..........mislim, da se v življenju še nisem toliko nasmejal,kot v trenutkih, ko sem čakal na klic moje drage iz SLO.........zveze.......uhhhhhhhh....mislim, da bi bilo laže komunicirat z marsom

Čevapćinice......najboljši čevapi.....in največ muh na m3 prostora......pa kaj me briga....sej so nas cepili :OK: :OK:

Štip....oj Štip..........ke te sakam.....tu tvoa Bregalnica.......tu tvoi brig.......Štip, o Štip....ke te ne zaburavam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mostar...., sploh njegov stari del. Če nisi bil tam, ne veš kako lep je bil most pred tistim bombardiranjem. Ko sem videl takrat na TV kako so ga zrušili, so se mi skoraj solze ulile. Ko si bil v starem mestnem jedru, kot da se je čas ustavil. Stara arhitektura, ulice tlakovane z belim kamnom, kafiči, vonj po bureku, turška kava v bakrenih posodah,... Hercegovke v narodnih nošah, pa tržnica z duhanom,... Sploh pa stari most,- lepota, da ji ni para.Tistim, ki so pa skakali z njega, pa svaka čast! So bili tudi mulci, tam nekje prvi ali drugi razred, ko so skakali v Neretvo.

Sem tolikokrat rekel (preden so ga zrušili), da bom enkrat šel dol malo na izlet, pa nikoli ni bilo kaj iz tega... Ampak enkrat pa bom šel. Da vidim, če še stoji tista kafana, kjer so se radodajke zbirale. Lipa se ji je reklo. Pa mimo Slavonskega broda bom šel dol. S 13 ključem (kdo ve zakaj?). Če je kdo bil s kakim truckerjem na poti dol, že ve zakaj 13 ključ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na oktoberskem terenu v Titovem Velesu, na jezeru Mladost, kjer so gušteri (mlada vojska) gradili pontonske mostove.

Kapetan čete oz. komandant tabora je bil Slovenec iz Krškega. Četni evidentičar čete (čato) , Slovenec iz okolice Ptuja, jaz pa v funkciji kurirja komandanta tabora. Skupaj z čatom sva spala v šotoru, kjer sva si kurila z gašperjem na trda goriva.

Komandant tabora se je zelo bal, da mu ne bi kdo očital kakšnega nacionalizma. Burek, se z nami Slovenci nikoli ni pogovarjal v slovenskem jeziku. Nas Slovence pa je vedno in povsod želel najbolj obremenjevati z delom.

Na terenu smo bili 45. dni. Vsak petek popoldan ga je šofer odpeljal domov v Skopje. Ob večerih vikendov sva se z kolegom velikokrat družila z oficirji in podoficirji, ki so ostali v taboru. Eno večer na polovici terena teče pogovor o vsakdanjih stvareh, ko čato vpraša zastavnika Trajčeta, če ve kako se imenuje naš tabor? Seveda vem, sledi odgovor Trajčeta. Naš tabor se imenuje Mladost, po jezeru na katerem vojska polaga mostove.

:hmm: Takrat mi še ni bilo jasno, čemu to vprašanje! Pa pravi čato: Ni točno! Naš tabor se imenuje Triglav! :? :eek: Vsi prisotni so takoj vprašali zakaj Triglav? Zato, ker ga vodimo tri Slovenske glave ponosno odgovori naš čato iz okolice Ptuja. :slap: Pa nije loše, odgovorijo vsi v en glas. Moram to povedati komandantu ko pride nazaj, pravi Trajče. :wacko: Joj, samo tega ne, prosim Trajčeta.

V ponedeljek zgodaj zjutraj, se komandant že udeleži postrojavanja in pregleda čete. Pred tem pa skupno zajterkuje s svojimi podrejenimi oficirji. Upam in si mislim, da je Trajče pozabil na naš Triglav. Vraga je pozabil. Že med samim zajterkom ga vpraša, če ve kako se imenuje naš tabor. Seveda vem, ponosno odgovori komandant. Nič več pravi Trajče. Po novem se imenuje Triglav. Pa nije loše, reče komandant.

:hmm: A zašto Triglav sprašuje komandant? Za to, ker ga vodite tri SLO glave, mu odgovori zastavnik. Nastane tišina! Jaz sedim v kotu velikega šotora in čakam na reakcijo komandanta. Možakar naglo vstane, pograbi šapko, jo vrže na mizo in se dere: jebem vam majku svima po spisku, ko je to smislio?

Kaj sedaj? Sebe ni mogel zamenjati, četnega tudi ne, zato lahko zamenja samo mene in tako odreže en vrh Triglava. Naslednji moment me zamenja s starim vojakom kolegom, ki je bil zadolžen za nabavo in prevoz hrane iz kasarne Titovega Velesa. To ni bilo nič težko, saj sem trikrat na dan šibal v mesto, pomagal razdeljevati hrano, ostali čas pa si "čohal" j.... in se basal z grozdjem. (Okoli tabora so bili veliki industrijski nasadi jedilnega grozdja. Delavci so nam vsak dan na parkirnem prostoru ob cesti nastavljali polne gajbe grozdja)

Hudo je bilo samo to, ker sem se moral iz toplega šotora in prijetne postelje preseliti v šotor, sestavljen iz šotorskih kril. Ležali smo na tleh na tankem vložku pokriti z eno deko in seveda kar oblečeni.

Ostale dneve med tednom sem se švercal na zadnjem delu Tama, da me komandant ne zaloti. Če bi me dobil, bi spet v svoji glavi razmišljal, da imam protekcijo in bi me spet verjetno zamenjal.

Med vikendom pa ponovno v posteljo, ki mi je kot kurirju bila namenjena že od vsega začetka terena.

Za vse težko prespane, mrzle noči in sedanjo trganje po kosteh, ti mamicu vidim, čato Milan Pukšič iz okolice Ptuja. .)

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj "lekarska2 in ostale "krivine"?

Moj štos je bil želodec.Takoj prvi teden na lekarski,da me matra kislina,da sem v civilu jemal fosfalugel(to je taka šamponu podobna stvar).Ko je bilo enkrat v kartonu sem potem pač po potrebi koristil.

V Skopju smo imeli tipa,ki je bil vegi.Skoraj nič ni jedel in stalno tako "čudno" sedel na pisti.Oficirju je pa rekel:"Upijam sunčeve zrake"Kar kmalu so se mu zahvalili za sodelovanje.

Drugi si je z zobtrebcem bezal po zobeh.Nato pa pred desetarji kašljal in špukal kri.

Bila je še ena čudna fora.Z žlico se dolgo časa tolčeš po gležnju.Pa ne vem če je bila uspešna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa kaj "lekarska2 in ostale "krivine"?

Moj štos je bil želodec.Takoj prvi teden na lekarski,da me matra kislina,da sem v civilu jemal fosfalugel(to je taka šamponu podobna stvar).Ko je bilo enkrat v kartonu sem potem pač po potrebi koristil.

V Skopju smo imeli tipa,ki je bil vegi.Skoraj nič ni jedel in stalno tako "čudno" sedel na pisti.Oficirju je pa rekel:"Upijam sunčeve zrake"Kar kmalu so se mu zahvalili za sodelovanje.

Drugi si je z zobtrebcem bezal po zobeh.Nato pa pred desetarji kašljal in špukal kri.

Bila je še ena čudna fora.Z žlico se dolgo časa tolčeš po gležnju.Pa ne vem če je bila uspešna.

to z žlico in nekaterimi "naravnimi" pripomočki - dela zanimive stvari na telesu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se enkrat v redu prehladil in fasal tur na vratu. Pregled pri lekaru, zdravilo: par injekcij penicilina. In opravičilo od fiskulture in ostalih dejavnosti. Prvi penicilin-injekcijo, ne tableto, mi je dal en slovenec(z občutkom).. Drugi dan isto, tretji dan pa je bil en srbin, jebo ga jarac. Bi rekel, da je bil bolj živinozdravnik,- injekcijo v tazadnjo, pa na full stisnil! Sem se komaj prišlepal do spalnice.... Sem šel raje na mraz in veter telovadit, pa stiskal zobe, kot da grem še kdaj k temu konjedercu po injekcijo... Hvalabogu, da nisem več imel turov do konca vojske. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po uspešno prešvercani civilki v kasarno v Štipu (kar sem opisal v enem od predhodnih postov) sem po približno dnevu ali dveh izvedel, da bomo šli okrog 15.8.85(tisti, ki ste bili v Makedoniji, veste kaj pomeni biti zunaj avgusta in septembra) na pokretno logorovanje (malo da spoznamo Makedonijo :OK: ). Ti si ja nor -in to mesec dni. Nisem vedel kaj naj naredim, ker sem vedel, da "se skidam" 17.9. 85 (pa kaka đomba sem to, če moram mesec dni pred koncem na logorovanje-ko zadnji gušter). Gruntam, gruntam, kaj naj naredim. Pa v stacionar, glumim, da imam kao bronhitis (nekaj piskalo v pljučih- samo malo bolj od sarajevske Drine, kot od prehlada). Par dni v stacionar, injekcije penicilina (drugega se ni poznalo) pa nazaj v enoto. Jaz pa čez dan nazaj, glumim glivo, pa zopet ostanem v stacionarju. Pa nazaj v četo. Uvidel, da se ne bom rešil. Zopet gruntam :hmm: in evo ideje, nazaj v stacionar. Doktor pa: "Opet ti Slovenac, šta je opet". Jaz pa: "idem na logorovanje, ali imam na ljevom malom prstu na nogi kurje oko, i jako mi smeta." Doktor (stažo) avgustovec, tako kot sam pa, v smeh: "Ne ide ti se, a?" "Pa ne ide, daj nešto uradi." Skratka sledila je napotnica na VBS v Skopje na operacijo kurjega očesa, potem pa rehabilitacija (mesec dni poštede od nošenja čizama). Ej ljudje sledil je najlepši mesec moje vojske. Kasarna je bila več ali manj prazna, dežurni kasarne so ostali zapiti stariji vodniki al pa zastvniki. Dobesedno smo se skrivali eni pred drugimi. Vsi na "poštedi smo spali v eni spalnici, zvečer vlačili šibice, kdo gre zjutraj na dvigovanje zastave, drugače si spal do 7.30 (luksuz), dopoldne kao neka nastava (beri spanje v senci) popoldne pa košarka, sončenje, tuširanje do mile volje do večera, potem pa preko ograje v mesto. Ko sem po mesecu dni srečal svoje, ki so se vrnili iz taborjenje, sem uvidel, da se je bilo vredno potrudit z operacijo kurjega očesa. Scedili so jih revčke v mesecu dni, v faco so bili črni (in to do vratu na V, celo zavihali so si lahko rokave :lol1: ), smrdeli pa so ko dihurji od švica, shujšani :slap: . Jaz pa lepo zagorel, nažrt od fructalovih sokov in eurocrem tablic, skratka pripravljen na odhod domov. :whistle: :whistle: :whistle: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena taka pestra.Ne vem kje so staknil eno cvandro so jo švercnl v kasarno in užgal štafeto in to amfibijci.Pa spet naš kapetan1klase Sajko dežurn oficir leta po kasarni in jih dobi.Trije pobudniki 14 dni čorke nahuj je pa blo gledat zjutraj pred stacionarjem kolono ene 15h komadov.Triper rastura.Mi pa v smeh,ko smo šli na zajtrk. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je bila potem kaka posebna komanda zanje...? Npr.:''Jebači, mirno!''?

Enkrat avgusta, vročina da so bili še psi v senci. Nedelja popoldan, brezdelje. Na pisti tuši, mize za čiščenje orožja. Smo se pod tuši ohladili (normalno, da nagi), pa na mize- sončenje. Valjda smo zaspali od ugodja. Potem pa je zagrmelo:''Što je sad, vojsko?!!!'' Jebemti, dežurni kapetan, mamu mu videm, le od kod se je vzel? Nas je postrojil,- nage, pa nam držal pridigo, kaj da si mislimo. ''Što ako neka žena naiđe?'' Kaj je kaj mislil s tem? Ženska v kasarni..., opalili bi štafeto, kaj pa, smo si mislili. Je pa moral biti zanimiv prizor: postrojena naga četa, kapetanov pogled pa je venomer uhajal med Markovičeve noge ( kasarniška legenda- piton do kolena). :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!