Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

Zdaj so ravno zaostreni odnosi z Romi.. Smo v vojski imeli v vodu enga cigota, Stojanovića. Tip mi je ponoči s kupa obleke na omari maznil novo zimsko kapo. Zjutraj vstanem, kape nikjer... Pač grem gologlav ven na zastavo,- tam pa Stojanović z mojo kapo (je bila čisto nova, sem jo takoj spoznal). Rečem naj vrne kapo, on pa ne, da je njegova. O.K., pa poglejmo kaj piše znotraj na podlogi. Normalno moje ime in cifra. On pa da jo je pravkar dvignil v skladišču. Nič, sem poklical Bugarina na pomoč, pa je bilo. Tako, da ono ''krade kot cigan'' kar drži. Madona, me je gledal v oči, in mi lagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona, me je gledal v oči, in mi lagal.

.. če ne bi, bi cigo ne biw ..

:yes:

moram pa reč, da sem nekoč v

nekem prejšnjem življenju poznal

pravo ciganko ..

trdila je, da ji je ime

Kate ..

ta pa ni lagala ..

nikoli ..

tudi

takrat ne, ko mi je poripovedovala

o mojem preteklem življenju v podrobnosti,

katerih se niti sam nisem zavedal,

podrobnosti,

katerih ni vedela ne moja mati, ne brat, ne žena in ne policija ..

celo takrat ni lagala,

ko mi je povedala,

kaj me čaka v življenju ..

pa

da ne bi kdo čiiisto slučajno misliw,

da se šalim

:angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo imeli predavanje, da na straži moraš biti oprezen, pa to, pa da ne smeš spusti niti lastnega očeta, tako moraš paziti... No, sredi poligona je bil en tak hribček, ograjen z bodečo žico. V hribčku pa skladišče municije. No, to skladišče so zaupali stražiti enemu bosančku. Pa je to vzel tako resno, da še smene straže ni pustil k sebi... Po parurnem pogajanju je pustil naprej kapetana- z belo zastavo, kot v filmu. So bili eni kar slike. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo pa kdaj za Ibar šli in z odvečno "solato" kakšnega fazana dol udarli. :o :o :grim

Predvsem za praznike je kak priboljšek dobro del! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šuti Trpi I Pati.....1981.oktober

Kulsko......6 mescev jebanja v glavo.....pol pa uživancija na terenu.....pa gradnja cest....pa furanje s Fapi, Picgavri, buldožerjem 50 in 90......pa še pa še.......

Mater....enkrat morem jet spet pogledat tiste kraje :OK:

Oktober 80. Beograd-Dedinje :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gardist? U, jebemti,- potem si pa pravi Schwartzeneger... So za gardo rekrutirali same močne in postavne pobe. So Beograđanke kaj padale na speglano uniformo s šapko? :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo imel skladišče municije ven iz kasarne 2.3 kilometra daleč,Duvanište se je imenovalo.Če kdo pozna skladišče na stari cesti Ljubljana Kranj bo imel približno predstavo,kako to zgleda.In mi ponoči pogasimo vse luči tako,da se iz ceste nič ne vidi.Že prej pa so nas stare đombe opozoril,da se tja hodijo dol dajat.In mi lepo čakamo,da se avto parkira,stoji tam 15 do 20 minut majster je že lubico dobr peglov,ker se je vidl,kako se avto premika.Takrat pa par nas obkolimo avto,eden pristopi do avta in posveti z baterijo.Vam povem,da smo se grebl kdo bo na Duvaništvu na straži.Žensko je ponavad skoraj kap od strahu,dec je pa po prvem šoku takoj vedel,kje se da vojsko kupit.Dosti njih so gajbe že kr v avtu imel ,je bilo pijano vam povem. :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj so ravno zaostreni odnosi z Romi.. Smo v vojski imeli v vodu enga cigota, Stojanovića. Tip mi je ponoči s kupa obleke na omari maznil novo zimsko kapo. Zjutraj vstanem, kape nikjer... Pač grem gologlav ven na zastavo,- tam pa Stojanović z mojo kapo (je bila čisto nova, sem jo takoj spoznal). Rečem naj vrne kapo, on pa ne, da je njegova. O.K., pa poglejmo kaj piše znotraj na podlogi. Normalno moje ime in cifra. On pa da jo je pravkar dvignil v skladišču. Nič, sem poklical Bugarina na pomoč, pa je bilo. Tako, da ono ''krade kot cigan'' kar drži. Madona, me je gledal v oči, in mi lagal.

Ja res je. Men je cigo srajco maznu, ki je bila podpisana pod paletami. In ko sem mu pokazal podpis, ga je frajer samo prečrtal s kemikom. Cigo je cigo... pa če ga okol obrneš al pa opereš....Sam smo mu kasneje za na stražo zamenjal škornje..... sred belega dne...pr 30 stopinjah.... med komando in kapijo, kjer je vsem na očeh...kjer se je moral dve uri sprehajat levo in desno..... škonji pa dve številke manjši. Ko jih je sezul, je zravem še kožo pustil v škornjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo imel skladišče municije ven iz kasarne 2.3 kilometra daleč,Duvanište se je imenovalo.Če kdo pozna skladišče na stari cesti Ljubljana Kranj bo imel približno predstavo,kako to zgleda.In mi ponoči pogasimo vse luči tako,da se iz ceste nič ne vidi.Že prej pa so nas stare đombe opozoril,da se tja hodijo dol dajat.In mi lepo čakamo,da se avto parkira,stoji tam 15 do 20 minut majster je že lubico dobr peglov,ker se je vidl,kako se avto premika.Takrat pa par nas obkolimo avto,eden pristopi do avta in posveti z baterijo.Vam povem,da smo se grebl kdo bo na Duvaništvu na straži.Žensko je ponavad skoraj kap od strahu,dec je pa po prvem šoku takoj vedel,kje se da vojsko kupit.Dosti njih so gajbe že kr v avtu imel ,je bilo pijano vam povem. :drunk:

Ja...smb-jevci ste imel Duvanište, plavci pa Položaj. Se je tud to zgodilo večkrat.... enkrat celo da je tip prej prosu stražarja, (svevda ne zastonj :drunk: )da naj pazi, da kdo ne pride..... menda so te kraje izbiral poročeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gardist? U, jebemti,- potem si pa pravi Schwartzeneger... So za gardo rekrutirali same močne in postavne pobe. So Beograđanke kaj padale na speglano uniformo s šapko? :yes:

Bolj ciganke... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se malo lepše izrazil... he-he. :devil:

Saj v Mostarju so hercegovke tudi imele vojake za nekaj manjvrednega, medtem ko je bila v Banja luki drugačna pesem... :P

BTW: kdo je že bil v severnem logoru v Mostarju? Bi se moral spomniti Snežane iz kantine.. Pa Suzane iz kioska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je že bil v severnem logoru v Mostarju? Bi se moral spomniti Snežane iz kantine.. Pa Suzane iz kioska.

Pol so ble pa te povsod enake kurbe.

Slična zgodba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se spomnim samo Levanke in Desanke.... :lol1:

Gdor pa teh dveh ni poznal je pa total pršvasan al pa laže ko svina. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se spomnim samo Levanke in Desanke.... :lol1:

To so iste osebe: gospa Levanka Rukić in gospođica Desanka Šakic

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Šakićeva in Rukićeva? :lol1: :naughty: :lol1: :naughty:

:grim

avgust, 84 četa veze

:kva2: komandni vod :yea1:

To so iste osebe: gospa Levanka Rukić in gospođica Desanka Šakic

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Po parurnem pogajanju je pustil naprej kapetana- z belo zastavo, kot v filmu. So bili eni kar slike. .)

Najhujši

so bili Črnogorci - pri njih je bila straaašna sramota, če fant ni mogel služiti vojske in v Bg smo imeli v četi pravega invalida, ki je imel tako poškodovano dlan desnice od opeklin, da ni mogel stegniti prstov in bi bil v vsakem primeru oproščen služenja - razen v enem:

služil je na lastno željo.

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberte si tale intervju o "prigodah iz vojske"

ti da mislit.....

klik

:OK: Dobr intervju...resno. potemtakem je bilo naše služenje v JNA kot i bili na gasilskih vajah. Slo vojaki pa kot... sej mi ne pade v glavo noben izraz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!