Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

Da še jaz dodam...ko sem končal ŠRO v "dole trava gore nebo, oj Bilećo. bog te jebo" sem stažiral v Beogradu.

Smo bili na terenu v vasi RITOPEK, vzhodno od Beograda, (na drugi strani Donave je bilo Pančevo - valjda je še..).

Imel smo neko vajo, in vojaki v mojem vodu so moral skopat zaklon za "stoječi stav". Na normo, seveda.

Med njimi je bil en rudar iz Trbovelj (al pa Zagorja) Čebin Marjan.

Ko so Črnogorci in večina ostalih šele odstranjeval rušo, je bil Čebin že do kolenov "not".

Ko je večina skopala do kolen, je bil Čebin že zakopan "do norme".

Kot bi gledal 70 kil težkega krta.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberte si tale intervju o "prigodah iz vojske"

ti da mislit.....

klik

Kapo dol takim ki so doživeli take in podobne...da bi današnja mladina doživela tako vojsko danes...pol

jih znori 1 dan.Res kapo dol!! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poezija SFRJ

KAD SRBIN HRVATU KAŽE BRATE,

KAD SLOVENCI PIČE PLATE,

KAD SE CRNOGORCI POSLA HVATE,

KAD MAKEDONCI DOBIJU VIŠE PLATE

I KAD BOSANCI SVE TO SHVATE,

BIT ČE OPET SFRJ , BRATE.

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poezija SFRJ

KAD SRBIN HRVATU KAŽE BRATE,

KAD SLOVENCI PIČE PLATE,

KAD SE CRNOGORCI POSLA HVATE,

KAD MAKEDONCI DOBIJU VIŠE PLATE

I KAD BOSANCI SVE TO SHVATE,

BIT ČE OPET SFRJ , BRATE.

:grim

ta je dobra.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kaj ciljaš Broj Jedan?

na

ta planet, kjer je ubijanje med nami nekaj tako grozno vsakdanjega

na

ta planet, kjer bi lahko bilo vsem tako lepo, če bi se znali upreti

pasjemu markiranju terena s scanjem, katerega smo v svoji

velecivilizaciji in nadhiperkulturi zamenjali s cotami na kolih,

ostali pa slabši od najbolj krvoločnih psow

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broj Jedan se strinjam s tabo.Toda žal je na svetu vedno bilo tako in vedno verjetno bo.

Pač nekateri svoje nestrinjanje(npr.z vlado,državo....)znajo pokazati samo v agresiji.Največja škoda pa je

da so oni v vojnah v varnem zaledju in da zaradi njih umerajo nedolžni ki včasih pojma nimajo za kaj so

tam!

Preveč je ratal tole :topic:

Gremo raje nazaj na naše prigode :photo:

Še kj povejte no.Sj vas je večina bila skoraj leto dni pod vojsko(od oka :eek: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se malo lepše izrazil... he-he. :devil:

Saj v Mostarju so hercegovke tudi imele vojake za nekaj manjvrednega, medtem ko je bila v Banja luki drugačna pesem... :P

BTW: kdo je že bil v severnem logoru v Mostarju? Bi se moral spomniti Snežane iz kantine.. Pa Suzane iz kioska.

Nisem imel občutka da bi nas Mostarke imele za manjvredne. punce so bile prva liga dokler se niso nasmejale, pol ti je pa faca dol padla (sama črnina v ustih).

Kaj pa knjižničarka v severnem logoru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na

ta planet, kjer je ubijanje med nami nekaj tako grozno vsakdanjega

na

ta planet, kjer bi lahko bilo vsem tako lepo, če bi se znali upreti

pasjemu markiranju terena s scanjem, katerega smo v svoji

velecivilizaciji in nadhiperkulturi zamenjali s cotami na kolih,

ostali pa slabši od najbolj krvoločnih psow

:cry:

Sicer bo to malo :topic: se pa strinjam z vsem! Dodal bi še to, kar sem pred kratkim slišal, da je veleumni buš podpisal zakon, ki naj bi dajal posestno pravico usa v vesolju !!!!

Res vse skup en kurc !

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena iz drugega zornega kota:

V vojsko pridejo novi gušterji,najprej sledijo dnevi prilagajanja,to se pa zna zavleči za nedoločen čas,kajti eni so že po naravi neprilagodljivi......

.Mine prvi dan,drugi......tretji teden,tu je ponavadi že bilo jasno kdo je kdo,pa vendar... :?

Nekega dne pride do mene predstavnik voda:poveljnik,tako ne gre več,to je nevzdržno,nekaj je treba naredit,dajte vi ukrepat...Končno ga ustavim in vprašam za kaj sploh gre?Poveljnik,vojak M...ć (Je potrebno sploh povedat da je bil iz Jesenica)se ne umiva,smrdi ko kuga,v spalnici sploh več ni za bit od smrada,sploh se mu ne da dopovedat,dajte vi nekaj ukrenit :blink:

In se z borci dogovorim za bojni plan,počakamo do mojega dežurstva in potem akcija.....

In kot je v vojski navada,sledi po večerji umivanje,čiščenje....,osebno se zavzamem,da danes moji borci obvezno vsi pod tuš,brez pardona.. :angry: In seveda čakam,kako dosledno se izvaja moj ukaz.Normalno vojak M ni izvršil ukaza....

Sledi sankcija,prvi oddelek v napad,Borci zgrabijo vojaka M,ga oblečenega odnesejo pod tuš,vojak M se dere,tuli neeeeee,neeee,kot da ga iz kože dere sam hudič,pa vendar ga stuširajo,umijejo,očedijo...

Joj,je zgledal kot perzijski maček,ki je šel skozi avtopralnico :D

Skratka,akcija uspela :whistle:

Ukrep je tudi bil zelo vzgojen,od tistega večera dalje je bil vojak M definitivno najbolj čist vojak v celi vojašnici iz njegove omarice je pa dišalo,kot iz parfumerije :kva2:

Pa naj kdo reče,da se v vojski ne naučiš nič pametnega :P

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa mladinske delovne brigade? :kva2: kdo bil? :hmm:

Jap. :grim Smo meli v rodnem kraju en trg tak poimenovan še v cajtih Juge, pa sem večkrat prek njega šel. :) Zdaj mislim, da se mu reče Cvetkov trg al tak nekak. Brezveze. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap. :grim Smo meli v rodnem kraju en trg tak poimenovan še v cajtih Juge, pa sem večkrat prek njega šel. :) Zdaj mislim, da se mu reče Cvetkov trg al tak nekak. Brezveze. :glare:

:lol1: :lol1: :lol1: čokolino generacija :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vsaka kasarna........je tudi Štip imel v svoji bližini kuplerajsko vas.........no.....ni bila ravno vas......bolj skupak iz pleha zbitih barak.......a naši fantje so tja preklemano radi zahajali.....no.....vsaj prvih nekaj tednov, ko je sila že kole lomila.

Tam so prebivale brhke ciganke........ki so bile povrhu vsega......še izredno "prijetne".......no....dejstvo je tudi to, da so svojo "prijetnost" uspešno tržile.......človek bi rekel....naravnost kapitalistični odnos do strank.....in zamislite si.......vse to va časih trdega komunizma......ko naj bi vsi imeli vse, kar potrebujemo.....zastonj.

Pa dovolj razglablanja..........v ogreji je zevala prav prijetno velika luknja.....a za našega "Gorilka".....postavnega mladenića.....naravnost košarkaške višine in ramen metalca krogle....doma nekje s Kozare.......malenkost premajhna.......

Seveda smo prijatleji poskrbeli za diverzijo......in v nočni akciji.....požarstvu v avtoparku........za hudo potrebnega mladenića.......povečali skrivni prehod.

Še istega večera je dećko odbrzel na užitje prepovedanega sadu......se zadržal kar primeren kupček ur......potrošil temu primeren kupček denarja.........in se vrnil nasmejan, kot že dolgo nihče.

A lej ga vraga......že po nekaj dneh je nasmeh ob omenjanju njegovega izleta počasi postajal vse bolj kisel......dokler se po tednu dni+......ni spremenil v čudno zaskrbljeno grimaso.

Ubogi revež......večkrat smo ga zasledili, kako si s priročnim orodjem......in seveda ob obilici hladne vode....drgne neko čudno.....živordečo karfjolo.........po ugotovitvah tistih, ki se malček bolj spoznajo na poljedelstvo.......karfjolo, ki je šla že v cvet........ajmeeeeeeeeeeeeeeee

Seveda je kaj hitro sledil stacionar.....pa konjske inekcije penicilina.........

No....saj se je vrnil nazaj v četo........k cigankam.......pa mislim , da nikoli več.........jebat ga.....kapitalizem je frdamana reč.........najprej jebeš.......pol te pa v zahvalo še vsi ostali priskajo v rit.....pa magari, če je to inekcijska igla.......rit je rit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svilajnac - Srbija - dole od Beograda - 1986...so me poklicali še mladoletnega (Septembarac - a Decembra šele 18 let...)...mama je rekla :" prej ko daš skoz vojsko, boljš bo..."..in sem pač šel dol - z nočnim vlakom ob 22h iz Ljubljane...v spalniku z dvema starcema,ki sta obiskala sinove v Sloveniji (JLA)...rakija in debata+rakija..in tko celo noč...ker sem pač prlezu v LJ brez spremstva vasi in prijateljev sem itak zgledal kokr navaden fantič, ki se gre mal na vzhod potepat ..."kakav si mi ti slovenac - gledaj druge..harmonika, kitare, godne djevojke, gledaj koliko vina za jednog momca...a ti...evo ti rakije"..in tko je tekla debata in rakija....ko sem prlezu v kasarno so me itak hoteli domov poslat - "pa šta ovaj radi ovde, nije ni počeo da drka kurac a da mu damo pušku u roke...."....in tko sem odslužil vojsko brez zadolžitve za orožje (tud potem ko sem dopolnil 18 let) .....lepo je bilo...ni blo slabo...dobri cajti...uf...jugonostalgija...zgodb je pa ogromno... filmski maraton - preživeli tri dni zaprti v sobi...ma kaj bom pravu...bilo i nestalo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena pestra iz JLA.Bili na bojnem streljanju na Homoljskih planinah(pasuljanske livade).Uglavnem imel smo vajo frontnega napada z tanki.Se zadere komandir,da imamo napad z bojnimi strupi.Jaz seveda masko vn na glavo,ko hudiča ugotovim da mi je eden gumico na filtru zviznu.Zdej,pa je bilo treba simulirati streljanje z topom jest pa nč vidu toko me je solzivc zdelov.Po vaji sm morov k komandirju na raport,je reku majstr,da so imel srečo ker je bila manevrska municija drugač bi jih vse posekal.Sm kr na njih meru.Seveda po ugotovljenem razlogu sm bil oproščen krivde. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!