Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

Še ena z gasmaskami. Smo šli na teren. Z nami tudi kapetan (drugače nikoli ni šel na poligon). Seveda je hotel vse O.K. Oblekel novo uniformo, novo gas masko, kot pravi Rambo. Vrže suzavac, začne odpirat torbico z gasmasko, ta pa tovarniško nova, še vsa v polivinilu, pa stiropor noter, pa to... Preden jo je nataknil na bučo, je bil v solzah, kot stara devica... Ja, pa nikoli več menda ni šel na teren. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena pestra iz JLA.Bili na bojnem streljanju na Homoljskih planinah(pasuljanske livade).Uglavnem imel smo vajo frontnega napada z tanki.Se zadere komandir,da imamo napad z bojnimi strupi.Jaz seveda masko vn na glavo,ko hudiča ugotovim da mi je eden gumico na filtru zviznu.Zdej,pa je bilo treba simulirati streljanje z topom jest pa nč vidu toko me je solzivc zdelov.Po vaji sm morov k komandirju na raport,je reku majstr,da so imel srečo ker je bila manevrska municija drugač bi jih vse posekal.Sm kr na njih meru.Seveda po ugotovljenem razlogu sm bil oproščen krivde. :OK:

So mogoče pri Čupriji :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So mogoče pri Čupriji :hmm:

Med Beogradom in Zaječarjem.Planota velika kot dve Pokljuki na višini 1200 metrov.Tam je bil glavni poligon za bojevo gađanje za artiljerijo minometne enote in tankiste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med Beogradom in Zaječarjem.Planota velika kot dve Pokljuki na višini 1200 metrov.Tam je bil glavni poligon za bojevo gađanje za artiljerijo minometne enote in tankiste.

iz Čuprije enih 20km v hribe :kva2: eeee sječam se ja :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima kdaj nam bodo te "prigode iz vojske" priznali kot delovno dobo? Če so nam dajali plačo (kot desetniku za dve škatli mallbora mesečno), bi nam še delovna doba pripadala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima kdaj nam bodo te "prigode iz vojske" priznali kot delovno dobo? Če so nam dajali plačo (kot desetniku za dve škatli mallbora mesečno), bi nam še delovna doba pripadala.

Fajn bi bilo.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima kdaj nam bodo te "prigode iz vojske" priznali kot delovno dobo? Če so nam dajali plačo (kot desetniku za dve škatli mallbora mesečno), bi nam še delovna doba pripadala.

Sem ravno danes v Večeru bral članek z naslovom: Izgubljenih 15 mesecev, v katerem Srečko Križanec predsednik Odbora veteranske organizacije Štore, piše o tej problematiki.

Preostane nam samo upanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz sem ZA to, da nam priznajo delovno dobo. Saj konec koncev smo služili državi... Jebi ga, leto je leto, nekateri celo več..., ali manj. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest tankist Smederevo Srbija na starih ruskih tankih T 34.Tisti ki se zanimate za orožje že veste o katerem tanku govorim.

Velik hec,ko nam je poručnik(ki je bil totalen kreten)hotel zafrajart,češ kako on obvlada tank hotel pripeljati tank v garažo,pa je frajer s cevjo prebil zid. :kva2:

ja tud jest sem bil na T34, bil sem nišanđija, mitraljezec pa je moral vedno pomagati šoferju voziti tank, še posebno takrat, ko je bilo potrebno tank spraviti v garažo ali pa če so bili hudi ovinki(namreč treba je bilo zategovati bremze, da si se lahko obračal, kot da bi zategoval ročno), v vipavi smo vsi tankist pravili, da če bi prišlo do vojne, bi šli raje v hosto, kot pa s temi tanki na kakšne položaje ali celo v boj, to bi bila katastrofa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima kdaj nam bodo te "prigode iz vojske" priznali kot delovno dobo? Če so nam dajali plačo (kot desetniku za dve škatli mallbora mesečno), bi nam še delovna doba pripadala.

Lobo Lobo......ehhhhhhhh.....toti štajerci.......večni optimisti

BTW.........a je kdo že slišal......kako prijeten je tulewž Volka....cca 500m od tvoje luknje.......v kateri poizkušaš kljub -15C zaspati??????

Odgovor...........nadvse prijeten :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje organizirani so bili zagotovo Albanci.Ko smo se mi po štirinajstih dneh še ozirali okrog:"Kam sen zaj jes prišu?",so bili oni že pri vseh svojih rojakih.Kantina,servis,kljub,menza.Skratka skrbeli so za svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tud jest sem bil na T34, bil sem nišanđija, mitraljezec pa je moral vedno pomagati šoferju voziti tank, še posebno takrat, ko je bilo potrebno tank spraviti v garažo ali pa če so bili hudi ovinki(namreč treba je bilo zategovati bremze, da si se lahko obračal, kot da bi zategoval ročno), v vipavi smo vsi tankist pravili, da če bi prišlo do vojne, bi šli raje v hosto, kot pa s temi tanki na kakšne položaje ali celo v boj, to bi bila katastrofa :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se še spomnite čudnih besed, kot so bile redukcija, inflacija, stabilizacija ipd? No in v teh, za nas najpomembnejših časih, ko smo stabilizirali vse in vsakogar, sem se znašel v Štipu (mi je človek na oddelku za SLO in DS rekel, da gredo sem tisti, ki niso napisali svojega življenjepisa, vstopili v ZK in absolutno odklonili služenje vojnega roka v Bileći-ŠRO). Je že vedel zakaj. Malo o hrani ipd. stvareh.... Nerabim govorit, da je bila to kasarna v kateri nisi mogel jesti normalnega pasulja, saj so ga vedno prežgali. Ogabna reč vam rečem. Smo pa zato lepo gor rastli na Podravkinih napolitankah in LJ alpskem mleku (malo paketi in malo kantina). Svetovno pogruntavščino pa so uvedli, ko so zahtevali, da mesni doručak delimo na dva. Si stal v vrsti, malo počakal, da si dobil za par Albanca ali Muslimana, pa je bila zadeva rešena, saj so se ti malo zmrdovali in ti prepustili doručak (zlata vreden), če ne pa si malo zagrozil, da boš pač malo njegovim bližnjim napisal, kako dobro svinjino je njihov sin....... Takrat je bilo (zaradi doručka) Kosovo do Tokija. Aja, pa grdo razvado so imeli, da so nam vsak ponedeljek zjutraj (pred fiskulturo) za zajtrk postregli z eno masno, kao golaževo juho...... Ne rabim posebej opisovat kako :SS je blo po krugu..... :lol1: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, a ti to o Makedonki govoriš? Selo radodajki......Ja tja je blo pa strogo prepovedano zahajat.... Pa ravno tam smo kupovali mastiko, jedli bostane( lubenice)...... drugo polovico vojske (đomba) sem uspel preživeti ob enormnih količinah mastike (pomešane z malo vode) in pa ovinkih lovske klobase (jebi ga, je bla pa poceni).... Da ne govorim, kako se je dalo po lovski kvalitetno rigat.......Ja smo bili kar pujsi :naughty: :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se še spomnite čudnih besed, kot so bile redukcija, inflacija, stabilizacija ipd? No in v teh, za nas najpomembnejših časih, ko smo stabilizirali vse in vsakogar, sem se znašel v Štipu (mi je človek na oddelku za SLO in DS rekel, da gredo sem tisti, ki niso napisali svojega življenjepisa, vstopili v ZK in absolutno odklonili služenje vojnega roka v Bileći-ŠRO). Je že vedel zakaj. Malo o hrani ipd. stvareh.... Nerabim govorit, da je bila to kasarna v kateri nisi mogel jesti normalnega pasulja, saj so ga vedno prežgali. Ogabna reč vam rečem. Smo pa zato lepo gor rastli na Podravkinih napolitankah in LJ alpskem mleku (malo paketi in malo kantina). Svetovno pogruntavščino pa so uvedli, ko so zahtevali, da mesni doručak delimo na dva. Si stal v vrsti, malo počakal, da si dobil za par Albanca ali Muslimana, pa je bila zadeva rešena, saj so se ti malo zmrdovali in ti prepustili doručak (zlata vreden), če ne pa si malo zagrozil, da boš pač malo njegovim bližnjim napisal, kako dobro svinjino je njihov sin....... Takrat je bilo (zaradi doručka) Kosovo do Tokija. Aja, pa grdo razvado so imeli, da so nam vsak ponedeljek zjutraj (pred fiskulturo) za zajtrk postregli z eno masno, kao golaževo juho...... Ne rabim posebej opisovat kako :SS je blo po krugu..... :lol1: :whistle:

SE DOBR SPOMNEM sdo-jev,pa tud mi smo menaval z albanci pa muslimani.Sir v konzervi za doručak. s em jih mel polno kaseto. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tud nam rekel oficir,da v borbi imamo teoretično 7 minut življenja.Kruto ampak tko je blo. :hmm:

Zakaj 7 minut?Da menjaš položaj levo/desno oko?Resno prasam k se mi ne sanja zakaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, a ti to o Makedonki govoriš? Selo radodajki......Ja tja je blo pa strogo prepovedano zahajat.... Pa ravno tam smo kupovali mastiko, jedli bostane( lubenice)...... drugo polovico vojske (đomba) sem uspel preživeti ob enormnih količinah mastike (pomešane z malo vode) in pa ovinkih lovske klobase (jebi ga, je bla pa poceni).... Da ne govorim, kako se je dalo po lovski kvalitetno rigat.......Ja smo bili kar pujsi :naughty: :kva2: :lol1:

Bentica.....tam sta ble sam dve Makedonke.....jap......selo radodajki :angry: :angry: ......cigansko naselje iz pleha.......

Hrana.......

Edino kar je mel okus.....je bil Eurokrem tablica :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na keramičke pločice iz SDO-ja, pa suhe slive, pa na Gavrilović pašteto (iz leta 1960) pa smo kar pozabili......Pismo, je morala biti tista vakcina iz začetka vojnega roka, zares koooooooonjska...... :lol1:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj 7 minut?Da menjaš položaj levo/desno oko?Resno prasam k se mi ne sanja zakaj...

Ko boš enkrat imel šanso sedet v T34 boš rekel da je 7 minut veliko.Tistega sranja od 35 ton nisi mogel kr tako obrniti.Če ni mitraljezec zraven tebe sodeloval si bil mrzu.Z obema rokama si se uprl v komando da si ga zasukal.Jebat ga ruska tehnika,je pa res bolj je bilo mraz bolj je vžigal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes sem gledal karaulo.Dobr film,velik se naučiš-kletvic.

Se je fotr spomnu,k so bli na orožnih vajah,pa so se ga mal ulil(vezisti oz.vojaki ki so skrbeli za komunikacije),pa je namesto "sokol1,sokol2,...javi se!"reku "jata orlov javi se!" :lol1:

Kok jim je blo včasih fajn :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!