Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


D.J.

Priporočene objave

Še ena pestra iz JLA.Bili na bojnem streljanju na Homoljskih planinah(pasuljanske livade).. :OK:

Sem bil operater strelišča KOPS (pasuljanske livade) od jan -maj 87.

Mater tankisti, vse signalne kable ste mi prestrelili, potem pa ni čudno če nobena meta ni dol padla. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ŠRO (Škola rezervnih oficira) Zemeljska artilerija, Zadar. Poligon Bokajac nad Zadrom in Slunj v Liki. Bljak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u stari jugi še v postojni je bil slovenc polkovnik ki ni hotu s tabo govorit slovensko če sta bla sama drgač pa major gorjanc k smo ga še parkrat vidli kot analitika ta je bil pa faca fejst fant,nimam kj rečt čez takrat fajn je blo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

davnega 1990 bil na naboru.

opravil zdravniskega.

opravil psihicnega ter nikdar vec nic slisal od JNA.

malce mlajsega 1996, se mi zdi, bil spet na naboru.

tokrat za TO.

opravil zdravniskega.

opravil psihicnega ter nikdar vec nic slisal od TO.

nakljucje ?! :blink:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davnega 1990 bil na naboru.

opravil zdravniskega.

opravil psihicnega ter nikdar vec nic slisal od JNA.

malce mlajsega 1996, se mi zdi, bil spet na naboru.

tokrat za TO.

opravil zdravniskega.

opravil psihicnega ter nikdar vec nic slisal od TO.

nakljucje ?! :blink:

:lol1:

... da ni bil kriv zdravniški - uni psihični del ... :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na naboru

Zdravnik: Ali imaš kakšne zdravstvene težave?

Nabornik: Slabo vidim.

Zdravnik: Jovo! Tu imam enega snajperista zate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na naboru

Zdravnik: Ali imaš kakšne zdravstvene težave?

Nabornik: Slabo vidim.

Zdravnik: Jovo! Tu imam enega snajperista zate.

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil operater strelišča KOPS (pasuljanske livade) od jan -maj 87.

Mater tankisti, vse signalne kable ste mi prestrelili, potem pa ni čudno če nobena meta ni dol padla. :P

Jest jih nism,ker sm bil oktobra 86.Sm pa vse tri granate stresu v tarčo,pa sm dobu 7 dni nagradnga,ki sm ga pa pol zajebal,ker sm zaspal na straž. :OK:

Je pa res,da sem imel toliko straže kot,so imeli potlej staža v TO.Genav 106 dni. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj mal opiš o čem se gre

ne spomnem se trenutno avtorja, moram doma poiskat knjigo. fotr jo je dobu, k je biu na enem veteranskem srečanju (vojne za slovenijo se razume). avtor pač piše, kako je preživu to vojno, pa tud nekej je iz drugih enot pa politike...v glavnem o naši 10 dnevni vojni...

samo sj veš...to vojno je čis vsak posameznik drugač preživu in doživu, tako, da morda vse napisano ne ustreza vsem, ker še tudi danes vsi ne vejo natančno, kaj se je vse dogajalo...

sicer pa to drugi sami veste, js vem, da sm spau pod štengami, sm da je sirena zatulila (star 2 leti) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
90 sem mislil zaradi vojnega stanja v bivši YU in posledično težkega življenja

Ja, ded je kar dobro vojskoval in komaj preživel... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sem pa Čobanovo polje prevozil po dolgem in počez...

Bilećo je pa dal skozi moj sodelavec. V bistvu je bil tam mlađi vodnik. In vsak dan znova sem srečen, da nisem bil v njegovi četi. Glede na to, kakšen korak jemlje, ko gre, si lahko samo predstavljam, kakšni so bili njegovi vojaki... Po moje jih je teral, kot kavboj konja.

Bom pa moral malo obiskati stare kraje v Hercegovini. Me kar vleče dol, da vidim kako je zdaj tam, v Mostarju in okolici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv dogodek je bil, ko smo "trenirali", kemične in jedrske napade s strani sovražnika. Za tiste ki ne vedo, kako to gre:

Poveljnik zakriči ( atomski s leve ), potem pa tečeš kot butl, se vržeš v zaklon (kot da proti atomski bombi to hasne), in si natakneš plinsko masko.

In ker je skozi filter težko dihati, še posebno takrat, ko si šprintal 100 m, smo si pametnjakoviči iz maske vzeli ventil, da smo lažje dihali. In je seveda nadpametnjakovič to ugotovil in ko smo naslednjič spet bili zadihani pod maskami, je baraba med nas vrgel granato solzivca.

Je bilo kar zanimivo ..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv dogodek je bil, ko smo "trenirali", kemične in jedrske napade s strani sovražnika. Za tiste ki ne vedo, kako to gre:

Poveljnik zakriči ( atomski s leve ), potem pa tečeš kot butl, se vržeš v zaklon (kot da proti atomski bombi to hasne), in si natakneš plinsko masko.

In ker je skozi filter težko dihati, še posebno takrat, ko si šprintal 100 m, smo si pametnjakoviči iz maske vzeli ventil, da smo lažje dihali. In je seveda nadpametnjakovič to ugotovil in ko smo naslednjič spet bili zadihani pod maskami, je baraba med nas vrgel granato solzivca.

Je bilo kar zanimivo ..............

... predvsem pa solzno in žnodravo. Bi dejal, da je takšen človek še najbolj podoben na pol povoženemu polžu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sem pa Čobanovo polje prevozil po dolgem in počez...

Bilećo je pa dal skozi moj sodelavec. V bistvu je bil tam mlađi vodnik. In vsak dan znova sem srečen, da nisem bil v njegovi četi. Glede na to, kakšen korak jemlje, ko gre, si lahko samo predstavljam, kakšni so bili njegovi vojaki... Po moje jih je teral, kot kavboj konja.

Bom pa moral malo obiskati stare kraje v Hercegovini. Me kar vleče dol, da vidim kako je zdaj tam, v Mostarju in okolici.

tudi jaz moram videt moj severni logor v Mostarju(bil tam l. 81)

evo zgodbe:

Ibrahimija boli zub in gre do zobarja, ta mu seveda izpuli zob na živo, kaj je bilo?

bila sta dva Ibrahimija tam, prvega pokliče not in mu da inekcijo proti bolečini pri puljenju,

nakar zopet pokliče Ibrahimija in gre naš not he, he vadi zub brez inekcije :whistle:

Popravljeno . Popravil doggie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!