Skoči na vsebino

Prigode iz vojske


Priporočene objave

evo še ene iz dosluženja (12+3) Veliki otok pri Postojni.

Zastavnik pravi desetarju, ajde digni ovo gajbu,

desetar: pa ne mogu druže zastavniče, vidite kako se mi tresu ruke

zastavnik hladnokrvno: manje drkaj :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... predvsem pa solzno in žnodravo. Bi dejal, da je takšen človek še najbolj podoben na pol povoženemu polžu.

najhuje je to, da ga imaš pod masko......

in kdo bi tak na hitro prišel na idejo, da je treba po tem, ko si pobegnil iz dima tudi maskočimprej sneti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Madonca MSjevci... Predvsem tisti, ki ste služili na jugu pred 20imi ali več leti... Te zgodbe so me od vedno zanimale pa sem na uho vlekel, ko so stari fotri ob litru šnopca pripovedovali... In danes se mi bere!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo kratkega branja Lowrenc:

druže razvodniče ! dozvolite da uđem u vozačku kučicu !

ulazi !

ob nesinhroniziranem menjalniku in njegovimi uho parajočimi zvoki, bolje rečeno hreščanji:

izvini se menjaču !

menjač, izvini !

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leto 83 :grim VP 3218/6.

Djordje Petrov je bilo naselje. Kasarno pa smo res vsi tako imenovali.

Kasarna kjer si leta 1981 "gulil krompir" se je imenovala Josip Kuzmanovski Pito.

Bil sem v inžinerijsko pontonirski enoti. Brez prekomande, zato pa sem ga na veliko šibal po terenu Makedonije.

Bili smo najmočnejši in največji v kasarni. :D Intendanti so se usposabljali v naši kasarni, po treh mesecih pa prekomanda.

A se spomniš Tarzana? Bil je pomočnik komandanta kasarne Jovana.

KRIVULAK! Jebena i paklena zemlja.

Na desni "trio velikih". Komandant kasarne, Jovo, zastavnik Trajče in kapetan čete, Slovenec Petan Branko iz Krškega

3218/4, štiri leta kasneje. Trajče je bil takrat v moji četi (cestna inženirija, en štuk nad pontonirci), Petan se je preselil v komando kasarne, Jovo (imenovan tudi Drvoseča) pa je bil še vedno komandant. Kasneje ga je, kolikor sem enkrat videl na televiziji. zamenjal Tarzan (major Trifković), Jovo pa je na koncu prilezel do načelnika generalštaba makedonske vojske in potem odstopil zaradi mrtvih vojakov ob spopadih z Albanci. Pontonirci so z novim komandirjem, poročnikom Rankom, v mojem času bili v nemilosti, ker ga je preveč sekljal (beri: zasral vajo), sicer se pa iz tistih časov spomnim še majorja Ipše (večno v službi), pa seveda svojega šefa, "Đoke" Miloševića (kot major odšel na akademijo v Beograd, predavat biologijo), poročnika Tokalića (iz Zenice, bog vedi, če je še živ) in starega zastavnika "Krđe" Krstića.

Drugače pa mi je najbolj ostalo v spominu Tarzanovo večno razgrajanje skozi stisnjene zobe (pa v resnici sploh ni bil tako slab) in Jovov komentar, ko je enega od vezistov (Slovenca) zalotil z bedžom Ko bom velik, bom carinik na Kolpi: "E pa budi, jebe se meni!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče kdo od motosvetovcev dal skoz BILEĆO :?

Da. 83 generacija. Leta 1985.

Po pravici...vse je bilo organizirano do potankosti. Nobenega J... v glavo. Oficirji korektni, razgledani in predvsem človeški. Tja so poslal "tadruge" najboljše iz akademije. Najboljši so imeli možnost izbire kraja služenja.

Bil dol pred parimi meseci. Kasarna v žalostnem stanju. Notri je sedaj vojska BiH, prej VRS (vojska republike Srpske).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv dogodek je bil, ko smo "trenirali", kemične in jedrske napade s strani sovražnika. Za tiste ki ne vedo, kako to gre:

Poveljnik zakriči ( atomski s leve ), potem pa tečeš kot butl, se vržeš v zaklon (kot da proti atomski bombi to hasne), in si natakneš plinsko masko.

In ker je skozi filter težko dihati, še posebno takrat, ko si šprintal 100 m, smo si pametnjakoviči iz maske vzeli ventil, da smo lažje dihali. In je seveda nadpametnjakovič to ugotovil in ko smo naslednjič spet bili zadihani pod maskami, je baraba med nas vrgel granato solzivca.

Je bilo kar zanimivo ..............

Kaj ste kozlali not, al kaj? ker pri nas so......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem gledal karaulo.Dobr film,velik se naučiš-kletvic.

Se je fotr spomnu,k so bli na orožnih vajah,pa so se ga mal ulil(vezisti oz.vojaki ki so skrbeli za komunikacije),pa je namesto "sokol1,sokol2,...javi se!"reku "jata orlov javi se!" :lol1:

Kok jim je blo včasih fajn :rolleyes:

Ja ti si pa postal čist raznežen...... :evilgrin: Ni blo zmeraj fajn.......doskrat pa (glede na to da so nam spizdliu 13,5 mesecev življenja).. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davnega 1990 bil na naboru.

opravil zdravniskega.

opravil psihicnega ter nikdar vec nic slisal od JNA.

malce mlajsega 1996, se mi zdi, bil spet na naboru.

tokrat za TO.

opravil zdravniskega.

opravil psihicnega ter nikdar vec nic slisal od TO.

nakljucje ?! :blink:

:lol1:

Mogoeč je pa bilo kaj drugega......... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Provokator, pozabil si povedati, da je bil ponavadi atomski s tiste strani kjer je bilo največje blato. Če se nisi vrgel vanj, ti je oficir z nogo stopil na hrbet in te porinil v blato. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa; 1984 leta sem bil tri mesece v vojski v Karlovcu VP5512-4 kot pitomac na Vojaški akademiji KoV v Zagrebu, nato pa 6 mesecev na akademiji v Zagrebu VP3566-32 klasa. S kolegom sva po tem času "obupala" in akademijo zapustila. Leta 1985 pa sem odšel na služenje vojske v Beograd VP1552-39 (kasarna 4.Juli na Voždovcu-največja kasarna v Beogradu-bojevo strelišče kar v kasarni)in to zadnja generacija s služenjem 15. mesecev. Naslednji so služili že 12 mesecev. Najbolj zanimivo pa je to, da mi niso priznali niti dneva vojske od prej.V mojem odelenju smo bili štirje Slovenci iz vseh koncev SLO. Naša enota je bila častna enota za sprejem tujih državnikov. Bil sem vezist in sem bil ponavadi na strehi letališke zgradbe z radiovezo RUP12. Kadar je prišel kak tuj državnik, smo imeli na letališču 12 topov in ko je državnik stopil iz letala na tla, sem po zvezi izdal komando za izstrelitev častnih salv. Res je bilo zanimivo. Prijetno je obujati spomine. Žal mi je edino, ker nismo obdržali stikov. Bil bi zelo vesel, če bi zdaj srečal katerega bivših sovojakov. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, meni ne grejo skupaj tele letnice. Sem skoraj prepričan, da leta 1985 ni bilo več 15 mesecev (ali pa me res že zapušča spomin). Po mojem spominu je, da so "novembarci" 1984 že služili 12 mesecev, avgust 1984 (kamor sem spadal) pa 15 :headbang: . Čisto možno pa je da sem zamešal.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, meni ne grejo skupaj tele letnice. Sem skoraj prepričan, da leta 1985 ni bilo več 15 mesecev (ali pa me res že zapušča spomin). Po mojem spominu je, da so "novembarci" 1984 že služili 12 mesecev, avgust 1984 (kamor sem spadal) pa 15 :headbang: . Čisto možno pa je da sem zamešal.

lp

Franc

Verjami, le verjami :naughty: ......generacijsko skračenje je bilo 1,5 meseca.......Veš da sem imel koledarček naštudiran v nulo, pa še dvekrvodajalski akciji, da sem se "skino" 4 dni prej...... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja generacija v naši kasarni s 15. meseci je bila Maj 1985, Avgust 1985 so bili že 12 mesecev. Praktično smo šli domov skoraj istočasno. Mi smo imeli skrajšanje 45 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja generacija v naši kasarni s 15. meseci je bila Maj 1985, Avgust 1985 so bili že 12 mesecev. Praktično smo šli domov skoraj istočasno. Mi smo imeli skrajšanje 45 dni.

Če bi bilo tako bi se jaz skinil 31.7 1986.....dejansko pa sem se 17.9.1986.....

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bomo morali dobiti na pijači :beer2: da bomo kaj več podebatirali. Vreme bo kmalu pravo za to. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bomo morali dobiti na pijači :beer2: da bomo kaj več podebatirali. Vreme bo kmalu pravo za to. :worship:

obvezno vojaške knjižice met zraven :naughty: :whistle: ..........drugače ne bo veljalo........ :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja generacija v naši kasarni s 15. meseci je bila Maj 1985, Avgust 1985 so bili že 12 mesecev. Praktično smo šli domov skoraj istočasno. Mi smo imeli skrajšanje 45 dni.

..mogoče v vaši kasarni. Mostar- artilerija, so avgustovci imeli 15 mesecev, skrajšano za 1,5 meseca. Mi (december 1985) pa že 12 mesecev. So rekli, da smo prva generacija z enoletnim služenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..mogoče v vaši kasarni. Mostar- artilerija, so avgustovci imeli 15 mesecev, skrajšano za 1,5 meseca. Mi (december 1985) pa že 12 mesecev. So rekli, da smo prva generacija z enoletnim služenjem.

Tako nekako ja motofrik, tako nekako.......... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v tej generaciji (avgust 1985) je bil tudi Zoki piton. Zakaj smo ga klicali piton...? Tip je imel batino skoraj do kolena. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!