Skoči na vsebino

Countersteering


Vikking

Priporočene objave

Hola,

 

"Krmarjenje s števcem"??? :notworthy: kolega hvala, you made my day   :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej:

1. Kalk ali neposredni prepis http://sl.wikipedia.org/wiki/Kalk je lahko uporabljen kot zabaven način prevajanja iz tujega jezika (npr.: izraz "na licu mesta" prevedemo kot "on the face of the place"). Upam, da niste mislili, da sem napačno razumel pojem countersteeringa, sicer bom moral zelo, zelo znižati nivo pisanja na Motosvetu.

 

2. razmerja na sliki niso po "tehtnici" (scale) ampak vseeno ne bi tvegal na robu ceste (evo, nisem znižal nivoja).

 

3. Na tečaju v Vranskem so nam rekli, da je eno zavijanje z nagibanjem (če prav razumem, se najprej nagneš v zavoj in potem Coriolisova sila povzroči zavijanje sprednjega kolesa v pravo smer). Tako lahko vozimo tudi prostoročno. Drugi način pa je zavijanje s polaganjem (jaz bi prevedel protikrmarjenje), kjer pa ravno zavoj v nasprotno smer povzroči nagibanje in posledično zavoj v pravo smer.

 

4. Ko sem v Večeru leta 1997 prebral, da je Clintonova hčerka Chelsea na srednješolskem nastopu plesala v baletu "Kleščice za trenje orehov", sem pa bil skoraj prepričan, da ne gre za šalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismu ste modeli. Pri kontra zavijanju ne gre za zavijanje pol metra kontra preden zavijes v pravo smer..niti 10 cm ne..a bi zavestno to probal narest preden pisete kej? Probejte veckrat da boste vidl kolk mal akcije na balanci je potrebne da se spremeni smer..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

"Krmarjenje s števcem"??? :notworthy: kolega hvala, you made my day   :lol1: 

Ja a nisi slišal:

to je "števčnokrmiljenje", nova metoda, ki jo je izzumil Googletranslejt.

Gre pa tkole: tik preden prideš v ovinek pogledaš hitrost na števcu, se zgroziš, telo nagneš malce nazaj, zamižiš in šteješ. Takrat ko naredi "bum" je spet odpadla ena budala s ceste :P

kdor ma daljši rezultat od mesta zgrozitve do mesta bum je zmagovalec.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr ste me zblodli s tem števčnim krmiljenjem.

 

In zdej imam en problem.

Namreč vsake  kvatre, ko se dobr počutim in bluzim po cestah in je frej in lubi mir pa nikjer nbenga, položim rokice na tank, na moja brka kolenca ali pa se kje praskam, balanca pa sameva in seveda čvrsto drži števec na mestu. A takrat pride ovivnk pa je treba zavit, jaz govno leno pa se mi ne ljubi ročic na balanco polagat pa to kar nekak s premikanjem teže in stegni zdelam. Tko nekak kot sem včasih v mladih in norih letih s kojni počel, preden mi je en od njih kolen sesul.

 

Zdej  me pa zanima kako se temu načinu krmarjenja reče. Sm strica googla sprašvov, pa al ga ne znam prov prašat al pa je on butast. Kekšni mojstri števčnega krmiljenja bodo to ziher vedli povedat.

 

Pohotno čakam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr ste me zblodli s tem števčnim krmiljenjem.

 

In zdej imam en problem.

Namreč vsake  kvatre, ko se dobr počutim in bluzim po cestah in je frej in lubi mir pa nikjer nbenga, položim rokice na tank, na moja brka kolenca ali pa se kje praskam, balanca pa sameva in seveda čvrsto drži števec na mestu. A takrat pride ovivnk pa je treba zavit, jaz govno leno pa se mi ne ljubi ročic na balanco polagat pa to kar nekak s premikanjem teže in stegni zdelam. Tko nekak kot sem včasih v mladih in norih letih s kojni počel, preden mi je en od njih kolen sesul.

 

Zdej  me pa zanima kako se temu načinu krmarjenja reče. Sm strica googla sprašvov, pa al ga ne znam prov prašat al pa je on butast. Kekšni mojstri števčnega krmiljenja bodo to ziher vedli povedat.

 

Pohotno čakam!

V bistvu so takrat najbl dejavna jajca, morš pa zlo pazit, da mas eno levi strani kesla eno pa na desni, v nasprotnem lahko pride do prenosa teže in zletiš s ceste in v tem primeru ti tudi countersteering ne pomaga :P. Če to metodo pravilno uporablaš se lahko pohvališ, da uporabljaš zavijanjezjajci :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, zanimiva razlaga .... še bolje je sem bral, če ti jih sopotnica pred ovinkom rahlo prime, tako da ne opletajo levo in desno, saj te lahko konkretno zje***o.

 

Meni pa se countersteering dogaja na zadnjem kolesu ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celo znanost ste pogruntali nekateri glede zavijanja :kva2: . Zadnjič sem se šel peljat in se spomnil na to vaše prepucavanje, kako se vozi skozi ovinke s countersteering-om. Bolj, ko sem razmišljal, slabše mi je šlo in skoraj sem opledel na ravni cesti  :ninja: . Nimaš kaj razmišljat, ko voziš motor, kako bi obrnil ali kako ne bi obrnil krmila. Ker boš kmalu v malinah, če boš pred vsakim ovinkom pomislil, na kateri strani pritisnit ali povlečt krmilo. To moraš početi samodejno, drugače je bolje, da parkiraš moped in se greš vozit s konzervo, kjer tega razmišljanja ni  :grrr . Pa pejte se zaboga vozit in ne preveč tu viset. Ta mesec še ni bilo dežja, vsaj spomnim se ne, da je bil, zato zginte dol s kompov z menoj vred in pejte na ovinke brez nepotebnega razmišljanja kam tiščat balanco :OK: . 

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

3. Na tečaju v Vranskem so nam rekli, da je eno zavijanje z nagibanjem (če prav razumem, se najprej nagneš v zavoj in potem Coriolisova sila povzroči zavijanje sprednjega kolesa v pravo smer). Tako lahko vozimo tudi prostoročno. Drugi način pa je zavijanje s polaganjem (jaz bi prevedel protikrmarjenje), kjer pa ravno zavoj v nasprotno smer povzroči nagibanje in posledično zavoj v pravo smer.

To si bil na šnelkurzu, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da (sponzoriran od Triglava, 5 vaj po 20 min), a je bil vseeno dovolj dolg, da nam je pri vaji vožnje v krogu inštruktor razložil ta dva pojma in smo potem še vadili oba načina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr ste me zblodli s tem števčnim krmiljenjem.

 

In zdej imam en problem.

Namreč vsake  kvatre, ko se dobr počutim in bluzim po cestah in je frej in lubi mir pa nikjer nbenga, položim rokice na tank, na moja brka kolenca ali pa se kje praskam, balanca pa sameva in seveda čvrsto drži števec na mestu. A takrat pride ovivnk pa je treba zavit, jaz govno leno pa se mi ne ljubi ročic na balanco polagat pa to kar nekak s premikanjem teže in stegni zdelam. Tko nekak kot sem včasih v mladih in norih letih s kojni počel, preden mi je en od njih kolen sesul.

 

Zdej  me pa zanima kako se temu načinu krmarjenja reče. Sm strica googla sprašvov, pa al ga ne znam prov prašat al pa je on butast. Kekšni mojstri števčnega krmiljenja bodo to ziher vedli povedat.

 

Pohotno čakam!

 

a zdaj pa ti na suh podjebavaš, se norčuješ in hočeš nadmodrivati folk.

Če kdo, pol si ti uberbrihtentotalnzelenc.

Če nimaš pametnejšega delat kot se praskat po jajcih med vožnjo, pol

ostan doma in naj te tvoja pita kot nebogljeno dete.

 

in ja, ti govno leno (tako si se sam imenoval-da ne boš jokcal zaradi vzdevka), ko se voziš po cesti, ne da bi držal krmilo,

in ko hočeš motor pripraviti da gre v ovinek, taktar zelo rahlo in na hitro zanihaš motor, da pade v ovinek in potem ovinek zvoziš

s tako imenovanim countersteering-om.

 

 

Še tistim, ki prevajajo countersteering s "Krmarjenje s števcem";  mal se spomnite kako so na začetku računalniške

dobe pri nas prevajali software in hardware.

Z besedama mehčina in trdina.

Torej pazite, ko se greste prevajalca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse jasno. Pojdi na celodnevnega.

Ce me pa kej razpizdi je pa to pametovanje potem ko nekdo v nadzorovanih okoliscinah gre skozi nek tecaj..ne da ga opravi..in potem tupi o nekih stvareh ki mu niso cist jasne. O ja, verjemi da je se veliko veliko vec kot tisto kar mislis da si tam slisala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce me pa kej razpizdi je pa to pametovanje potem ko nekdo v nadzorovanih okoliscinah gre skozi nek tecaj..ne da ga opravi..in potem tupi o nekih stvareh ki mu niso cist jasne. O ja, verjemi da je se veliko veliko vec kot tisto kar mislis da si tam slisala..

A dej nehi, a res? Kaj sem pa tupila komu? Predlagala, naj gre na celodnevni tečaj? Če je to moj največji greh, ga pa kar takoj priznam. Se popolnoma zavedam tega, da še prekleto malo vem o vožnji in temu ne oporekam sploh. 

Jasno mi je pa, zakaj je Darko3g pisal kot je pisal. Že samo poimenovanje stilov vožnje v ovinek ni točno in vsakič uporabi malo drugačen izraz. Na celodnevnem so jasno prikazali,  da se hitreje odreagira s countersteeringom kot z nagibanjem. In kot vem, da veš - nismo tam samo poslušali, ampak cel dan fajn garali. Pa mirno noč želim ;)

Popravljeno . Popravil Scarlett
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff..en cel dan..hudo..

In cist vseen klinc je kako necemu reces

Tisto kar uni tam pravijo in kako temu recejo pa ni sveto. Tut sluzit je treba. In tisto kar je res vredno je ponavadi zastonj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff..en cel dan..hudo..

In cist vseen klinc je kako necemu reces

Tisto kar uni tam pravijo in kako temu recejo pa ni sveto. Tut sluzit je treba. In tisto kar je res vredno je ponavadi zastonj

Še enkrat.. se zavedam, da sem začetnica. Se učim. Z veseljem. Tko da, če maš kak zastonj in vreden nasvet, se priporočam.

 

To, kako nečemu rečeš, je vseeno - je pa lažje za bralce, če ves čas pisanja uporabljaš enako poimenovanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pajkica.... na, tlele si preberi, kako gre to s kolesom.....  :P

Ob 1. 8. 2014 ob 7:14, Zivnorc pravi:

.....Štos.... včeraj...   :slap:  :lol1:.....

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst ne razumem najbolj teh razlicnih stilov iz vranskega, glede na to, da pri twist of the wrist jasno povejo, da je zavijanje zgolj z nagibanjem nemogoče. ko se prsedemo in nagnemo itak nevede naredimo countersteering. gre se bolj zato ali to naredimo zavestno ali ne, ne pa ali to sploh naredimo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiša pada trava rase....jez pa gluh. Damn.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skor sm se usrou...k sm tok vleku tist volan, bi ga skor utrgu :)

 

Torej preverjeno, countersteering v avtu sigurno ne dela :jezik:

premal se presedž zato ne dela! tko da hitro v avto pa še enkrat pejt probat :lol1:

 

sicer pa zuni je Smiley+Sunshine.jpg tko da, raj k tle o teoriji razpravljat, bo lepše se posvetit praksi  :bike: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živnorc, briga me... k je ovink zaviješ pa je, če pa ne pa obstajajo travme ... jebiga

kolo je pa ta boljš un sobn, k dela na vse možne teorije..... :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Countersteering na ridah deluje ... sem v soboto parkrat probal ... steering delaš čez ovinke, s counterjem jih pa šteješ ... na konc maš pa countersteering. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!