Skoči na vsebino

Prometna nesreča pri Kranju


eMBe

Priporočene objave

ma ne serite :eek: kakšen semafor :slap:

tolk pa ni prometna ta cesta ki pelje čez polje po bližnjici do Brega ali Žabnice :grrr

če pa ne zmorejo prečkati regionalke KR-LJ naj se pa peljejo lepo naokoli pa bo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo smetili v tisti temi, kjer se samo beležijo prometne nesreče ...

Fino bi bilo, če bi policisti tam zganjali preventivo - očitno je premalo?

Kranj – Danes nekaj pred 18. uro se je v križišču regionalne ceste Kranj–Ljubljana in lokalne ceste, ki od Brega ob Savi vodi do Žabnice, zgodila huda prometna nesreča.

Trčila sta osebni avtomobil renault clio in motorno kolo suzuki GSX-R 750. V križišču, kjer se kljub omejitvi 70 kilometrov na uro pogosto dogajajo hude, večkrat celo smrtne prometne nesreče, je življenje izgubil voznik osebnega avtomobila, medtem ko so huje ranjenega motorista odpeljali v Klinični center.

Ker je bila cesta več ur zaprta, so policisti promet med Kranjem in Ljubljano usmerili prek Škofje Loke.

delo.si

R.I.P. Avtomobilist

Še slika, GSX-R je očitno ta starejši

crash-drulovka1.jpg

sem bil tam

po končani vožnji za izpit sva se z inštruktorjem (policist po poklicu) odpeljala na kraj nesreče

inštruktor mi je rekel, da se na temu križišču vsako leto povprečno ubijejo 3 motoristi

osebno mislim,da bi morali postaviti semafor, sicer bi upočasnil promet, vendar bi tudi preprečil veliko nesreč

Vidu karambol. Tko k večina ostalih nesreč-star voznik osebnega vozila in divjak na suzukiju. Čale v avtu je pogledal levo in desno, počasi dal v prvo, počasi spuščal sklopko, se še odkašljal in nato speljal. Takrat pa cesta ni bila več prazna in sliši se gromozanski pok. Nato so iz avtomobila izvlekli mrtvega gospoda. Groza.

Semafor tam??? Zarad norcev, kateri morajo tam divjati med 150 in 200, zdej postavt semafor. Ta je mal bosa.

pa tud zarad gluhih in slepih starčkov  :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja TinaRR, sam slepi pa gluhi, pa počasni starčki morajo tut živet. Še več, kdaj pa kdaj grejo vnuka pogledat, al pa na njivo skočjo. Sploh pa model ni bil tok star. Okol 55 let. Namest starčka, bi bil lahka tut kak traktor, pa bi bil pol rezultat obraten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja TinaRR, sam slepi pa gluhi, pa počasni starčki morajo tut živet. Še več, kdaj pa kdaj grejo vnuka pogledat, al pa na njivo skočjo. Sploh pa model ni bil tok star. Okol 55 let. Namest starčka, bi bil lahka tut kak traktor, pa bi bil pol rezultat obraten.

No sem mislila da je bil starejši sam vseen, bi se lahko mal bolj prepričal in mal prej izkašljal kot je pisalo v enem od prejšnjih postov. Onmu pa tud ni bilo treba tolko pelat :ninja: , če je sploh pelal tolko kolko je napisal en prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti udeleženc, ki je preživel, se bo verjetno imel priložnost še velikokrat zamislit nad tem, kaj se je naredilo ... :( Krivdo je pa težko valiti na enega ali drugega, niti nismo za to poklicani. Verjetno res mešanica prehitre vožnje in prepočasnega speljevanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti udeleženc, ki je preživel, se bo verjetno imel priložnost še velikokrat zamislit nad tem, kaj se je naredilo ...  :( Krivdo je pa težko valiti na enega ali drugega, niti nismo za to poklicani. Verjetno res mešanica prehitre vožnje in prepočasnega speljevanja...

Se strinjam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti udeleženc, ki je preživel, se bo verjetno imel priložnost še velikokrat zamislit nad tem, kaj se je naredilo ...  :( Krivdo je pa težko valiti na enega ali drugega, niti nismo za to poklicani. Verjetno res mešanica prehitre vožnje in prepočasnega speljevanja...

Ja sej to sem reku. Sej je ponavad tko. Sam če furaš motor, pa maš pred sabo križišče. Pa če kdo čaka na neprednostni, da po prečkal prednostno/ali se vklučil na le-to cesto, zmanjšaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

sploh se ne čudim takim nesrečam saj ni potrebno da je avtomobilist star potrebno je da ima motorist vsaj malo pameti v glavi nič koliko istih nesreč se je že zgodilo pa se še vedno bodo če motoristi ne bodo bolj previdni tud sam sem motorist pa moram reč da sem zelo pozoren na avtomobiliste ki se vključujejo v promet iz neprednostnih cest glih včeraj se mi je to zgodilo na ridah videl ga je tudi policaj in ga ustavil (bravo za policaje) torej pamet v glavo in desno roko pa mislim da bo manj takih nesreč l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

sploh se ne čudim takim nesrečam saj ni potrebno da je avtomobilist star potrebno je da ima motorist vsaj malo pameti v glavi

ja ja ja itaq vedno vse motorist motorist motorist :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipu je bilo PREDVIDEVANJE očitno tuje, kar je za nas motoriste življenjskega pomena. Takih primerov imamo nekateri v sezoni nekaj in zakaj ne butnemo (upam, da ne bom nikoli), zato ker predvidevamo. Tip se mi dobesedno nič ne smili! Drugič naj zmanjša hitrost in naj bo pozoren, kaj drugi udeleženci v prometu delajo. Naj se nauči skenirat sliko, pa ne bo prbil z 150 km/h v enega starčka. Očitno si nekateri ne predstavljate koliko je 150 km/h in več, potem pa beremo neke brezvezne poste, kako je stari gluh in slep. Imam svoje mnenje, ki ga glede tega ne bom nikoli spremenil. Če bom kdaj na tak način kot tale butnil v koga, si bom sigurno sam kriv .) Pa tudi tipa bi imel na vesti. Tak pač sem. Zdaj pa udrite po meni .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z Robertom.

Tudi zato pr imeni vožnja pogosto meji na rahlo paranojo. No, vse v okvirih normale seveda :D

Svojci umrlega "starčka" (pri 55-ih letih verjetno vendarle še nisi starček - pa bodo zagotovo vzljubili motoriste... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse je kriv asfalt - na cesti do Brega. Pa še magistralko so popravili....Prej, ko tega ni bilo se po tej cesti ni vozilo v takem obsegu (Breg - magistralka) - rešitev je preprosta, prodajmo cesto kmetom - v enem tednu bo njiva .... ljudje spravimo se k pameti (nemogoče a ne). Lahko bi naredili tudi krožišče , ki pa stane solde... semafor sred polja... vse bi bilo bolje, kot nič. Imam še eno idejo - iz vojašnice na Bregu dajmo pripeljat eno stražarsko hišico in jo postaviti na omenjeno križišče - vanjo bi vtaknil še ne vem - polcaja (ti itak sam kasirajo) ali pa enga motosvetovca, da bo delil nasvete in odpustke (tišačem)! Opcija je tudi župnik... aja ta bi delil odpustke (spet kasiranje)

Jaz osebno se raje vozim skozi vasi do Labor - ravno zaradi tega....

Zadnji primer - nekdo je bil prehiter (le kdo)!!! V našem koncu so dedki pravi norci, jih je eno samo divjanje! Tudi starčki niso več to, kar so bili nekoč.... mladi in hitri!

Moje mneje - še bo pokalo, kot je do sedaj, ker nam ni v krvi in razumu, da se na cesti igra ruska ruleta. Vsake toliko časa teče kri - vprašanje je samo, kdaj se bo zgodilo .... jaz upam, da se meni ne ne bo!!! Ja samo upanje imamo, da se nam ne bo zgodilo (ne glede na vrsto prevoznega sredstva) in nič več! V slučaju, da tudi kaj konkretnega storimo za to upanje imamo nekoliko večje možnosti za preživetje - ali pa tudi ne....vmes je še ena gospa ali dve, ki se ji reče Furtuna in Usoda, tretja gospa Hitrost ju pa itaq vedno premaga.....

LP Mare

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipu je bilo PREDVIDEVANJE očitno tuje, kar je za nas motoriste življenjskega pomena. Takih primerov imamo nekateri v sezoni nekaj in zakaj ne butnemo (upam, da ne bom nikoli), zato ker predvidevamo. Tip se mi dobesedno nič ne smili! Drugič naj zmanjša hitrost in naj bo pozoren, kaj drugi udeleženci v prometu delajo. Naj se nauči skenirat sliko, pa ne bo prbil z 150 km/h v enega starčka. Očitno si nekateri ne predstavljate koliko je 150 km/h in več, potem pa beremo neke brezvezne poste, kako je stari gluh in slep. Imam svoje mnenje, ki ga glede tega ne bom nikoli spremenil. Če bom kdaj na tak način kot tale butnil v koga, si bom sigurno sam kriv .) Pa tudi tipa bi imel na vesti. Tak pač sem. Zdaj pa udrite po meni .)

Pozdrav od Roberta

Se strinjam - pa še to, tudi mi bomo stari in senilni .... nekoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ne vem kako vi vozite...

jest pri sebi opažam, da mi more res vse ..ampak čist vse pasat, da lahko vozim hitro...včasih zelo hitro...nič me ne sme tiščat, nič žulit, bit moram spočita...

čim nekaj ne štima.... če sem utrujena..nimam čiste glave in se mi po njej neki plete, me zebe..ali karkoli drugega...delam napake....in to takšne da je joj...takrat vozim občutno počasneje...včasih že penzionistično...ker se mi zdi da sem dolžna pazit ne samo nase, pač pa tudi na druge.....pa to ne pomeni da ne znam peljat...mogoče samo to da nisem glih racing material all the time.... :)

v končni fazi lahko naletim na cesti na nekoga drugega, ki je ravno tako utrujen in zmešan..in če ne bom pazila se bo zgodila katastrofa....to, da NE bom zgledala v očeh ostalih motoristov reva, slaba voznica in kot nekdo ki ne zna peljat, tega res ni vredno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej to sem reku. Sej je ponavad tko. Sam če furaš motor, pa maš pred sabo križišče. Pa če kdo čaka na neprednostni, da po prečkal prednostno/ali se vklučil na le-to cesto, zmanjšaš.

Tako je. Kako naj nekdo na stranski cesti pričakuje, da ga ti žgeš recimo +150 kjer je omejitev -70. In nenadoma iz šibice nastane motorist z motorjem tik pred tvojim nosem.

ja ja ja itaq vedno vse motorist motorist motorist  :BUA:

Ne niso vedno krivi motoristi. So pa sokrivi, če se ne držijo omejitve. Če ne znaš vozit po omejitvah, se preseli na dirkališče ali pa podi v Nemčijo na odseke avtocest, kjer nimajo omejitev hitrosti.

Tipu je bilo PREDVIDEVANJE očitno tuje, kar je za nas motoriste življenjskega pomena. Takih primerov imamo nekateri v sezoni nekaj in zakaj ne butnemo (upam, da ne bom nikoli), zato ker predvidevamo. Tip se mi dobesedno nič ne smili! Drugič naj zmanjša hitrost in naj bo pozoren, kaj drugi udeleženci v prometu delajo. Naj se nauči skenirat sliko, pa ne bo prbil z 150 km/h v enega starčka. Očitno si nekateri ne predstavljate koliko je 150 km/h in več, potem pa beremo neke brezvezne poste, kako je stari gluh in slep. Imam svoje mnenje, ki ga glede tega ne bom nikoli spremenil. Če bom kdaj na tak način kot tale butnil v koga, si bom sigurno sam kriv .) Pa tudi tipa bi imel na vesti. Tak pač sem. Zdaj pa udrite po meni .)

Pozdrav od Roberta

Se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ne vem kako vi vozite...

jest pri sebi opažam, da mi more res vse ..ampak čist vse pasat, da lahko vozim hitro...včasih zelo hitro...nič me ne sme tiščat, nič žulit, bit moram spočita...

čim nekaj ne štima.... če sem utrujena..nimam čiste glave in se mi po njej neki plete, me zebe..ali karkoli drugega...delam napake....in to takšne da je joj...takrat vozim občutno počasneje...včasih že penzionistično...ker se mi zdi da sem dolžna pa zit ne samo nase, pač pa tudi na druge.....pa to ne pomeni da ne znam peljat...mogoče samo to da nisem glih racing material all the time.... :)

v končni fazi lahko naletim na cesti na nekoga drugeg, ki je ravno tako utrujen in zmešan..in če ne bom pazila se bo zgodila katastrofa....to, da NE bom zgledala v očeh ostalih motoristov reva, slaba voznica in kot nekdo ki ne zna peljat, tega res ni vredno...

:worship: :worship: :worship:

"to, da NE bom zgledala v očeh ostalih motoristov reva, slaba voznica in kot nekdo ki ne zna peljat, tega res ni vredno..."

Ne ostalih motoristov, ampak "pametnih" motoristov.

Pa recimo, da sčasoma spoznaš, da so na svetu tudi takšni ljudje, ki te potrebujejo in jim ne bi bilo vseeno, če si al pa te ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal je za možakarja prepozno,jast zase vem da kadarkoli sem padel ali imel kritično situacijo sem biu sam kriv.treba je realno si priznat ali si storiu napako ne pa le druge obdolževat.vsi prevečkrat izzivamo zato si poiščite pisto al pa se udeležujte raznih dirk pa bo marsikdo bolj umerjen v prometu.to vem iz lastnih izkušen. motoristu želim čimprejšnje okrevanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship:  :worship:  :worship:

"to, da NE bom zgledala v očeh ostalih motoristov reva, slaba voznica in kot nekdo ki ne zna peljat, tega res ni vredno..."

Ne ostalih motoristov, ampak "pametnih" motoristov.

Pa recimo, da sčasoma spoznaš, da so na svetu tudi takšni ljudje, ki te potrebujejo in jim ne bi bilo vseeno, če si al pa te ni.

res:)

samo hecno pa je, ko se vsake tolko najde nekdo, ki ti očita, da se očitno itaq ne znaš vozit, ker on ni nikjer videl tvoje slike "na koleno" nalimane ne forumu in ker te tud na ridah ni videl kolenčkat....

ponavadi je to nekdo, ki se vozi tako, da se vsi, ki so ga videli peljat samo držijo za glavo.... :blink:

ni čudno potem, da so vsi mladi motoristi obremenjeni s tem, da je trena nujno čimprej na koleno...nihče ne da času časa....in vsi so obrmenjeni s tem, da se je treba čimprej tudi pokazat....

sej je strašno fino videt nekoga, ki zna peljat...in fino je bit tisti ki zna vozit....ampak vse to mora imet podlago v znanju, izkušnjah in modrosti....drugače je vse skupi bedno in brez veze,.... :closedeyes:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakršnokoli križišče prevoziti na polno (sploh če je prisoten vsaj še en, ki ga bo/bi/ga prevozil) ker si pač na prednostni...je slej kot prej samomor.....tako kot mnogo drugih zadev, ko se 100%zanašaš na pravila, po katerih naj bi vsi vozili....saj nisi kriv, si pa polomljen oz. mrtev...če ti kaj pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sem gledal dva malinovca na ninji (6-7?) skozi Limbuš (omejitev 40) brez opreme, sovoznik je imel le čelado, voznik še to ne. Hitrost 90 - 100 :eek: .

Kolkim od vas se to zdi normalno? Pa vsaj revme na stara leta se bojte, če že česa drugega ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakršnokoli križišče prevoziti na polno (sploh če je prisoten vsaj še en, ki ga bo/bi/ga prevozil)  ker si pač na prednostni...je slej kot prej samomor.....tako kot mnogo drugih zadev, ko se 100%zanašaš na pravila, po katerih naj bi vsi vozili....saj nisi kriv, si pa polomljen oz. mrtev...če ti kaj pomaga.

Hja, lahko pa je tudi uboj - če ti rata preživet in tistga, ki ti vzame prednost, fentaš ... Mah, žal ne poznamo dovolj vseh okoliščin te nesreče - škoda, da se ne da dobit kakih "posnetkov", mogoče direkt iz glave - sem ravno gledal zanimiv film, The Final Cut .. .govori glih o nekih snemalnikih spominov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu

žal ne poznamo dovolj vseh okoliščin te nesreče

naj samo povem da je magistralka KR-LJ na novo preplastena dokaj hitra ter pregledna priključek pa kjer je bila nesreča(ne prva smrtna) pripelje ven iz gozda..tako da niti tisti ki vozi po magistralki ne oni ki se priključuje NE vidi kaj se dogaja dokler se ne prikažeš ven iz gmajne ob magistralki zato DOSLEDNO po omejitvi 70 pa še ta je lahko velikokrat previsoka :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorist, ki zna pravilno zavirati se z 65 km/h do nula ustavi v 7 metrih torej je 70 verjetno čisto OK hitrost za vsako križišče. 150 ni, vsekakor pa en avto ne zasede cele ceste in se ga more dat obvozit. rešitev je preprosta, vozit zmerno in obvladat motor. žal tudi pri sebi vidim da ni tako. kaj je namen tega posta - čisto nič samo malo nabijam <_< sem pač včeraj tolkeh hitrostne rekorde na SS turi in doživljal adrenalinske šoke ko sem priletel v križišče ki ga prej nisem videl in videl avto ki je hotel speljati in nisem vedel če me je opazil.

no na srečo so me včeraj opazili skoraj vsi, nekaj situacij pa sem rešil. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ne vem kako vi vozite...

jest pri sebi opažam, da mi more res vse ..ampak čist vse pasat, da lahko vozim hitro...včasih zelo hitro...nič me ne sme tiščat, nič žulit, bit moram spočita...

čim nekaj ne štima.... če sem utrujena..nimam čiste glave in se mi po njej neki plete, me zebe..ali karkoli drugega...delam napake....in to takšne da je joj...takrat vozim občutno počasneje...včasih že penzionistično...ker se mi zdi da sem dolžna pa zit ne samo nase, pač pa tudi na druge.....pa to ne pomeni da ne znam peljat...mogoče samo to da nisem glih racing material all the time.... :)

v končni fazi lahko naletim na cesti na nekoga drugeg, ki je ravno tako utrujen in zmešan..in če ne bom pazila se bo zgodila katastrofa....to, da NE bom zgledala v očeh ostalih motoristov reva, slaba voznica in kot nekdo ki ne zna peljat, tega res ni vredno...

in kake veze ma to s to temo? to, da znaš vozit in nekateri tukaj ne, prebiram v vsakem drugem postu, ki ga objaviš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorist, ki zna pravilno zavirati se z 65 km/h do nula ustavi v 7 metrih torej je 70 verjetno čisto OK hitrost za vsako križišče.

huh tale bo pa mal za lase prvlečena........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!