Skoči na vsebino

Pony expres


race

Priporočene objave

NI TREBA REGISTRIRATI?

Samo če naplahtaš policaje. V mojih časih je imel pony express 49 ccm in je šel 50 km/h, kar ustreza kolesom z motorjem in zapade registraciji.

Lahko pa poskusiš plahtati policajske zelence, ki so se rodili šele po pony expressih, vendar bo rezultat verjetno precej drag.

pa pa D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Race a maš ti tut Pony Expressa? Tut jaz sem se to že spraševal, ker nekje je bilo govora da če ima pedale in ne gre več kot 25 km/h da se tretira kot kolo s pomožnim motorjem in - ni treba registrirati. No, jaz sem mojemu odstranil pedala, ga šminkesko posprejal, obnovil in ''sfriziral'' mašinco (preko 60 km/h po ravnini pri mojih 96 kilah, merjeno z avtomobilom), ga opremil s kolesarskimi lučmi (prov facasto zgleda) in se vcasih zapeljem malo z njim okol Krškega, pa me noben policaj ne j*** 5%, haha, verjetno zato ker na tem vozilcu prav bedsato zgledam in majo že samo ko me vidjo gor dosti zabave.

ace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel sem Ponija (o kje so že te lepi časi) in to še tistega samo s prednjimi vzmetmi in pedali!Bordo rdeč, kot iz filma, sam zver je letela kar dobrih 50km/h torej ga bi bilo potrebno registrirat!!!

Sam jest sem motor pol prdal za ušivih 5000sit in tukaj se pojavi vprašanje če se zadevo za 5k sit splača registrirat za 17k sit-odgovor je verjetno že znan!!!Torej stvar moraš imeti neizmerno rad da jo boš spravil na cesto-včasih se splača!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj teh 18000 tolarjev ne bo edina tolažba. To je 1500 tolarjev mesečno, pa si rečeš, lahko si privoščim. Težava bo ta, da so te ropotuljice po večini že zelo stare in, ko so enkrat starejše od 12 let, potem tehnični in nalepka in seveda stroški 2x letno.

Kolikor ta trenutek vem, ni potrebno registrirati edinole Tomosovega Flexerja in tistega hudiča, katerega ime mi je šlo iz glave, ki je malo močnejši bicikel z motorčkom, ki z gumi kolesom poganja prednje kolo. Alči ima pedala ali ne, ni odločilno, odločilna je tovarniško garantirana največja hitrost do 25 km/h.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej kaj pa varienta da registriraš Pony-ja kot starodobnika (seveda mora biti starejši od 25 al 30let-al neki podobnega) pol daša pa za registracijo le 10% celotne cene!Po mojih neuradnih podatkih!Za razmislt in hitr enga Pony-ja ubost!!Saj pr benzu pršparaš-1,5l/10km!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tud jst mam ponyja pa se mi zdi kr vredu motor. Pri 11 sem se okol s tem ganju. Rad bi se kdaj se zapelu z njim pa nocem da mi glih takrat capsi zamorijo.

Drgac sm pa glih pred uro se PP naredu, tko da s bom lahko kr kmal z TDRko zacel furat. Juupiii!!!!

Se eno vprasanje: Ali lahko zacnes vozit preden imas obcinske teste narejene?

smoke and fly..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Starodobnik postane starodobnik takrat, ko dobi potrdilo od zveze za starodobnike. Bo moral biti dobro obnovljen.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar v ceniku v Motosvetu prebral, da Tomos dela tudi Revivala v različici (blokadi) do 25 km/h, torej ga tudi ni potrebno registrirati.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Starodobnik postane starodobnik takrat, ko dobi potrdilo od zveze za starodobnike. Bo moral biti dobro obnovljen.

... pa ne samo dobro obnovljen ... veliko je odvisno tudi od "dobre volje" predsednika "zveze za starodobnike" (Grom), saj on in njegova komisija "režeta kruh" in odločata, kateri motorinčekl sploh lahko postane starodobnik ... in glede na to, da je v SLO enormno veliko Puchov, Solexov in ostalih Tomosov, ki so sicer starejši od 30 let je težko verjetno, da boš dobil potrdilo zveze ...

Npr.: ... sam imam MG-ja letnik 1971, ki je verjetno edini v SLO, pa mi je žena g. Groma takrat, ko sem se pozanimal za možnost pridobitve potrdila dejala, da bodo še videli, ali ga lahko registriram kot starodobnika ... in po tem odgovoru sem se odločil, da ga ne bom ... pri takšnem odnosu mi je res čisto malo mar, ali se motorinček šteje za slovensko tehnično dediščino ali ne ... ga bom že raje sam doma gledal, pa tudi če bom za možnost občasne vožnje z njim plačeval 18 ali več kSIT ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EJ FOLK,

kaj pa kakšen štrajkec proti TEHNIČNEMU PREGLEDU 2X LETNO za stare motorje. Številke šasije je čisto dovolj pregledat 1x letno.

1x disident, vedno disident

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej če te dobijo brez registriranga Pony-ja dobiš kazen.........hi .....ha..........ho.............25,000sit!Ja pa kaj še!Za umret smešn hi hihihihihahahahahooooo!!!!!!!!!!!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav!

Iz čistega dolgcajta sem pred dvema letoma renoviral ponyja, ga prav lepo poštimal in se z njim podal na testno vožnjo... malo po ulici gor in dol, čelada doma pred bajto, roke usrane do komolcev. Me je ustavil policaj, pokazal na laserju 58 km/h, mi butnil 5000 sit kazni za čelado, o hitrosti pa mi je povedal le to, da ga je sam tudi imel in da je njegov (bojda) letel skoraj 70... Pa verjemi policaju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

Čudna to domača ulica, po kateri organi z laserjem streljajo domačine.

Brrrm

Tomšičev drevored, Maribor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

izi, kaj pa maš zaenga MG? V7?

... njet ... TROTTER MARK V ... letnik 1972 ... zelo redka stvarca ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ma men tud en ubogi poni leži v garaži in čaka,kdaj se bo spet prosto podal na cesto,za katero je bil narejen da po njej dirka....šmrc... :cry: :D

Pred kratkim sem ga sicer mal obnovu,dal drug fergazer gor,nova pedala pa novo feltno,pa mi je užagal.Sam vam pa povem,sm primerjal hitrosti in pospeške z Tomosovim avtomatikom,pa nej me strela zadane,če ni bil hitreši,na klancu gor pa še posebej,ker sm si s pedali pomagov :) .Pol se je pa zgodila ena mejhna nesreča(ketna je dol padla,ker sem se jest bedak na cest podal samo z eno(sprednjo) delujočo bremzo,pa me je na ovinku vrgl),pa se mi ni dal več z nem ukvarjat.Zej med počitnicam mam pa cajt,pa se ga bom mal lotu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

..ker so zimski popoldnevi dolgi in mrzli sem se lotu renoviranja "ponyexpressa" in sicer Tomos Automatic TT, kot sem našel njegovo "rojstno ime" na Tomosovi spletni strani. Je letnik 1970 na pedala in jermen. Ker je precej "bogi" zlasti kromirani deli, me zanima če je kje kaka "sorodna duša" ki se s podobnimi zadevami ukvarja, za kak nasvet, kdo obnavlja take zadeve, ali kje dobit nove zadeve. Klical sem v Tomos, vendar za ta model tega letnika baje "nimajo ničesar". Če mogoče kdo pozna kazga "majstra" ki ima kje kake "zaprašene" dele, bi bil zelo vesel kakšnega kontakta.

Moj letošnji plan je poštimat tega ponyekspressa, prihodnje leto se bom pa lotil renovacije Tomos Colibri letnik mislim da `69 "po domače 2 oz. 3 brzinc" :OK:

LP, King

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki blizu mene živi en Luka, k je včasih meu ponya. O jebote kok je to šlo :blink: 70 brez problema .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!