Skoči na vsebino

Outlook: zmrzovanje pri pregledovanju pošte


Priporočene objave

Alo alo!

Preden čisto znorim in zbrišem prekleti Outlook, vprašam še vas... :)

Problem je sledeči: ko odprem Outlook, lahko normalno gledam aktivnosti, takoj pa, ko pritisnem na kakšen folder z maili, pa mi zmrzne. Poskušal sem z resetiranjem, večkrat odpreti-zapreti... rezultat je vedno isti. Edino, kar je bilo pred tem prekletim zmrzovanjem narejeno, je bilo to, da sem iz Deleted Items zbrisal stvari... ostalo je ostalo nespremenejno. No, od takrat mi maili ne delajo več... prekleta svinjarija!!! :angry:

Kakšna ideja? Hvala!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo alo!

Preden čisto znorim in zbrišem prekleti Outlook, vprašam še vas... :)

Kakšna ideja? Hvala!!!

A govoriš to o Outlook-u ali Outlook Express-u?

Če je Outlook (2000, XP) in velikost pst datoteke ni večja od 1,9 G potem se ti je verjetno pokvarila struktura datoteke.

pst datoteka je ponavadi v direktoriju DocumentsAndSettings\ime_uporabnika\LocalSettings\ApplicationData\Microsoft\Outlook (to velja za WinXP in Win2000) ali pa v Windows\PodrocneNastavitve\PodatkiOAplikaciji\Microsoft\Outlook (Win98SLO).

V direktoriju ProgramFiles\CommonFiles\System\Mapi\1060\NT je en program SCANPST.EXE. Zaženi ga in z njim odpri ta tvoj pst fajl. Pusti programu, da ga analizira in po potrebi popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zrihtano! :OK:

Ernesto, hvala... :worship:

Duhec: PST file ima nekaj preko 600 mega... tako da še ni krize... ;)

Kaj je bilo pa krivo, pa tako ali tako samo XP ve... :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsake toliko poženi "compact now", briši deleted, in vsake toliko poženi scanpst.exe... jaz enkrat tedensko poženem in je vedno kar nekaj errorjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa še nekaj uporabnih tehnik, ki jih sam uporabljam, da so stvari bolj varne...

kontakte, koledar in podobne zadeve imam v enem ločenem PSTju, za mail uporabljam sicer dostope IMAP in po potrebi pomembne stvari kopiram v ločene PSTje, ki so štirje in nekateri lepo presegajo gigabajt velikosti ... S takim parceliranjem zmanjšam možost, da bi izgubil vse podatke zaradi enega felerjarecimo v nekem manj pomembnem folderju ... tiste podatke iz tapomembnega PSTja (stickiese, urnike, kontaktE) pa redno bekapiram, pucam, .... Venem takem PSTju imam tudi ompletno referenčno zbirko delovnega arhiva ...pač v Drafte kopiram razne HTMLje z interneta, vse, kar se mi zdi, da bi utegnilv roku pol leta nucati za tekste itd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mimogrede: kaj narediti, če se pojavi spet dotični problem, SCAN pa ne utegne spucati oz. vedno zablora, ko hočem narediti Repair? Ima kdo kakšno idejo?

Zadnje čase me tehnologija spet ne mara... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: kaj narediti, če se pojavi spet dotični problem, SCAN pa ne utegne spucati oz. vedno zablora, ko hočem narediti Repair? Ima kdo kakšno idejo?

Zadnje čase me tehnologija spet ne mara... :(

Hjah, štala :)

A kar zablokira, al javi kako napako. Ko je zablokiral... si počakal nekaj časa? Morda se je samo zelo zamislil nad vsebino in nalogo, ki si mu jo dal :lol:

Najprej preveri disk z chkdsk orodjem. Mogoče bo že ta našel kakšne napake na disku

Poskusi narediti novo pst datoteko in vanjo importirati vsebino stare. Mogoče bo celo uspelo.

Za Outlook 2000 sta dve varianti:

1 - Staro datoteko preimenuj, zaženi Outlook, ki bo zahteval, da izbereš novo (staro) datoteko. Naredi novo. Vanjo potem importiraj vsebino stare.

2 - v Outlook-u naredi novo datoteko (Datoteka/Nova/Datoteka z osebnimi mapami). Vanjo poskusi importirat vsebino tvoje trenutne pst datoteke. Potem zapri Outlook in naredi postopek 1 s to razliko, da izbereš tvojo novo pst datoteko.

Za XP in 2003 pa novo datoteko skreiraš tam, kjer pregleduješ internetne račune. Po uspešnem importiranju ravno tako na tem mestu izbereš novo datoteko.

Tolk na hitro... grem spat :yawn:

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ernesto, hvala za komentar.. .sedaj sem dobil še nekaj novih idej za drugič... ;)

Drugače pa mi je včeraj zvečer uspelo popraviti zadevo... bom malo opisal, za morebitne druge, ki bi imeli podoben problem.

Skratka, Outlook.pst se je obesil takoj, ko sem ga odprl, pa sem hotel karkoli narediti. No, poskusim z SCANPST, lepo prečekira, pove, da so samo manjše napake, da niti ni vredno popravljati (Repair). No, jaz vseeno stisnem Repair, pustim obkljukano delanje BAk datoteke in počakam.. in čakam... in čakam... in vidim, da je zablokiral takoj. OK, ponovimo postopek... najprej SCANPST, nato Repair. Blok. Še enkrat. Blok. Še enkrat. Blok. Ma je*i se, Microsucks! Kaj zdaj?

Nič, poskusimo vse mogoče, mogoče uspe...

Najprej prestavim Outlook.PST v drugo mapo. Skeniram še enkrat (brez repair). Jasno, zajavka, ko poženem Outlook. Nastavim novo pot, poskusim odpreti... neverjetno! Dela! Čudež, miracle, mirakel... :yea1:

Skratka: če vse ostalo propade, poskusite z novo potjo. Mogoče uspe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to kaže na to, da je bila datoteka že preveč fragmentirana. Ko si jo prepisal v drug direktorij, si spet združil vse po disku razsute paketke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mozilla Thunderbird!

Dober je za e-mail in RSS, ni dober za adresar, koledar, task-management, journalling.

Nekateri vemo, zakaj vztrajamo pri Outlooku.

PS: tut z mobilnimi telefoni se ne zna Thunderbird skoraj nikol sinhronizirat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mislim, mene tale Outlook res nima rad...

Problem: vsakič, ko poženem Outlook, zmrzne. Sem naredil že naslednje: skeniral in popravil Outlook.PST, premaknil isto datoteko, popravil in nainštaliral še enkrat outlook, restartal... in kaj je najbolj zanimivo? Da kljub temu, da sem premaknil datoteko, vsakič, ko poženem program (kljub novi inštalaciji), VEDNO napol odpre to osnovno PST datoteko in zmrzne! Skratka, ne morem niti narediti nove datoteke, ker vedno odpira staro, pa čeprav nima poti, kako do nje, ker je premaknjena...

Ima kdo kakšno idejo?

Pa še tole: ali kdo pozna kakšen dober program za organiziranje sestankov in podobno, tako kot ima Outlook? Ker zdaj pa resno razmišljam, da se znebim tega s*anja s tem programom.

Danke in finke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tole: ali kdo pozna kakšen dober program za organiziranje sestankov in podobno, tako kot ima Outlook? Ker zdaj pa resno razmišljam, da se znebim tega s*anja s tem programom.

Danke in finke...

se pridružujem temu vprašanju in sprašujem še naslednje:

- iz neznanega razloga mi Outexpress noče odpirati sporočil ki so pripeta kot priponka (*.eml)

- če OExpres ni delajven nekaj minut mi zmrzne, rešitev je samo taskmanager, prekinitev in ponoven zagon!

danke in finke za predloge in druge rešitve oz programe

PS: rabim nadomestilo za OExpress, drugega ne rabim, edini pogoj je da zna uvoziti pst arhive in adresar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, mogoče samo poglej tole, kako imaš nastavljeno:

Tools ----> Options ----> Security. Opcija "Do not allow attachments to be saved or opened that potentially could be virus" mora biti odkljukana, da lahko gledaš priponke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, mogoče samo poglej tole, kako imaš nastavljeno:

Tools ----> Options ----> Security. Opcija "Do not allow attachments to be saved or opened that potentially could be virus" mora biti odkljukana, da lahko gledaš priponke.

ne ne ostale priponke delajo OK, samo eml se pravi sporočilo v priponki ne odpira oz. kliknem in hočem odpret pa se ne zgodi nič, niti eror niti ne odpre :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pridružujem temu vprašanju in sprašujem še naslednje:

- iz neznanega razloga mi Outexpress noče odpirati sporočil ki so pripeta kot priponka (*.eml)

- če OExpres ni delajven nekaj minut mi zmrzne, rešitev je samo taskmanager, prekinitev in ponoven zagon!

danke in finke za predloge in druge rešitve oz programe

PS: rabim nadomestilo za OExpress, drugega ne rabim, edini pogoj je da zna uvoziti pst arhive in adresar

Torej, ti imaš oEXPRESS ali polni Outlook ki je v Office ? Predlam ti mozilla thunderbird. Se dobi kar nekaj dodatkov tudi za njega in je sploh fajn dodelan.

@gregs - zapohaj PST in ga probaj na kaki drugi mašini odpret. Če jo bo podrlo, je nekako kriv PST.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gregs - zapohaj PST in ga probaj na kaki drugi mašini odpret. Če jo bo podrlo, je nekako kriv PST.

Nope, PST ni kriv, ker dela na drugi mašini. Kriv je program. Trenutno šaltam na OExpress, da vsaj maile gledam, ampak radi bi imel koledar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tole: ali kdo pozna kakšen dober program za organiziranje sestankov in podobno, tako kot ima Outlook? Ker zdaj pa resno razmišljam, da se znebim tega s*anja s tem programom.

Danke in finke...

Kupi si dlančnik...

Kaj pa švedinje si spustil?

LP

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ti imaš oEXPRESS ali polni Outlook ki je v Office ? Predlam ti mozilla thunderbird. Se dobi kar nekaj dodatkov tudi za njega in je sploh fajn dodelan.

OK, mam celi outlook ampak ga ne uporabljam, bom kar mozillo vzel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ti imaš oEXPRESS ali polni Outlook ki je v Office ? Predlam ti mozilla thunderbird. Se dobi kar nekaj dodatkov tudi za njega in je sploh fajn dodelan.

A je kakšen dodatek v smislu Outlook Calendar?

Kupi si dlančnik...

Kaj pa švedinje si spustil?

Če bi ga rabil, bi si ga že kupil.. meni pa bolj odgovarja na prenosniku imeti koledar... ;)

Švedinje pridejo drugič na vrsto... ne morem vseh naenkrat... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gregs, presaltaj na mozillo in dodatke. si bos v bodoce prihranil kar nekaj zivcnih impulzov. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!