Skoči na vsebino

Kaj se da videt v Vašem kraju?


Špilferderber

Priporočene objave

V nasem kraju se pa vidi veliko mototoristov, ki gredo na Jezersko polagat ovinke. Eni vozijo hitro, eni pocasi, eni so lepi, eni povprecni.

A grdih pa ni? :hmm: :? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pripetljaj od danes:

S kolegom se pripeljeva na Ivarčko jezero v Kotljah na koroškem. Tako kot vsakič ko sem prišel gor se zapeljam čez most in zaparkirava motorje pod gostolnico z namenom ene pjače pa mal noge namočit v vodo.

Tokrat pa takoj ko snameva čeladi prileti en dec in naju začne poditi ven in takoj z grožnjo da bo popisal tablice in prijavil policiji, ter da naju čaka kazen 500€. Vljudno ga vprašam, če lahko parkiram 10m stran zraven enega avtomobila, pa dec popeni in mi kaže tablo za prepovedan promet in tolmači, da je to privat lastnina.

Zahvalim se za gostoljubnost in mu obljubim za dobro reklamo. :headbang:

Kljub odlični lokaciji in lepim spominom iz preteklosti me gor verjetno ne bodo več videli. So pa par kilometrov nazaj korošci popravili slab vtis v ribiški brunarici s hladnim pivom in ponudili pečenje z žara.

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripetljaj od danes:

So pa par kilometrov nazaj korošci popravili slab vtis v ribiški brunarici s hladnim pivom in ponudili pečenje z žara.

Lp T.

Kje ? Bolj natančnen opis poti in lokacije prosim . Po Koroški se kar dosti vozim; je res super tura :worship: - lokalov pa na žalost ne poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Mene pa nekaj zanima...

Mi je v roke prišla ena stara knjiga z naslovom ''Zakladi Slovenija'' in sem v njen naletel na en ogromen spomenik za katerega sploh še nisem slišal, kaj šele, da bi ga videl! Gre pa za spomenik ''NOB in prekomorskim brigadam'', ki je bil postavljen leta 66' in je stacioniran na Brinškovem hribu nad Ilirsko Bistrico V atlasu nisem našel nobenega Brinškovega hriba... Sklepam, da je to en res majhen kucelj ali pa so ga tekom dveh desetletij preimenovali.

Sedaj se obračam na vas(vem, da je nekaj članov MS doma iz teh krajev), če kdo slučajno ve, kako se ta kraj imenuje in kako se do njega pride. Informacij o zemljepisni dolžini in širini mi ne koristijo, ker nimam GPSa :rolleyes:

Še slika iz knjige:

post-4329-1202925440_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pridete v Postojno dost hitr, boste mogoče še vidli spice girls preden se sesedejo. Take priložnosti nikoli več :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima...

Mi je v roke prišla ena stara knjiga z naslovom ''Zakladi Slovenija'' in sem v njen naletel na en ogromen spomenik za katerega sploh še nisem slišal, kaj šele, da bi ga videl! Gre pa za spomenik ''NOB in prekomorskim brigadam'', ki je bil postavljen leta 66' in je stacioniran na Brinškovem hribu nad Ilirsko Bistrico V atlasu nisem našel nobenega Brinškovega hriba... Sklepam, da je to en res majhen kucelj ali pa so ga tekom dveh desetletij preimenovali.

Sedaj se obračam na vas(vem, da je nekaj članov MS doma iz teh krajev), če kdo slučajno ve, kako se ta kraj imenuje in kako se do njega pride. Informacij o zemljepisni dolžini in širini mi ne koristijo, ker nimam GPSa :rolleyes:

Še slika iz knjige:

post-4329-1202925440_thumb.jpg

U petek, soboto alpa nedeljo pridi v Ilirsko, me pokliči na cifro in pokazal ti bom kje je :D Poleg tega ti lohk pokažem kje v Ilirski mamo dobre pice(sam zato da boš eno častil :whistle: )

Drgač je pa ta "kucelj" ful lep, dost časa preživel gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ze dalj casa se pripravljam napisat opis "mojih" krajev, tokrat pa zares! Mislim da ni motorista, ki se ne bi kdaj peljal po dolini crnega grabna in preklinjal omejitve hitrosti skozi "naselja" pod Trojanami :)

Občina Lukovica

post-3877-1202983702_thumb.jpg

Obsega 74 km2 (7.488 ha) pretežno hribovitega ozemlja. Geografsko zajema območje Črnega grabna od Prevoj do Trojan. Velika večina ozemlja je poraščena z gozdovi. Le na nekaterih mestih se dolina toliko razširi, da je omogočila razvoj večjih naselij. Na območju občine je junija 2003 živelo 5.120 prebivalcev v 66 naseljih. Lukovica, občinsko središče, leži ob magistralni cesti Ljubljana-Maribor, kakih 22 km v smeri iz Ljubljane. V Črni graben se pripeljete iz celjske oz domžalske strani, prav tako pa potekajo lokalne povezave še v Tuhinjsko dolino, preko Zlatega polja in Pšjanovice oz v Moravško dolino, preko Negastrna (vse asfalt)!

post-3877-1202980942.jpg

Do leta 1995 je območje spadalo v okvir občine Domžale. Z zakonom o lokalni samoupravi, pa je leta 1995 Lukovica postala samostojna občina.

Z gradnjo avtoceste se je v nasih krajih sprostila regionalna cesta, ki je tako primerna za kaksno turisticno voznjo po zeleni dolini. Poleg tega se ge izgradilo akumulacijsko jezero oz vodni zarzevalnik - sedaj takoimenovano Gradiško jezero (posebaj primerno za sprehode, ribolov, jadranje,...)

post-3877-1202982143_thumb.jpg

Razpolagamo s stevilnimi gostilnami in še številjčnejšimi lokali:

Prevoje (Gostilna pri Gasperju - porcije da te kap, Gostilna Skarja - domace in poceni),

Sentvid (Gostilna Rus - tradicija),

Lukovica (Gostilna Bevc - domače, Furman - malice, pice,... RCU - vecnamenska dvorana, inline, tenis, kosila,...),

Trojane (GP Trojane).

na Brdu pri Lukovici stoji Kersnikov grad

post-3877-1202982349.jpg

in od l. 2003 tudi Cebelarski center Slovenije

post-3877-1202982549_thumb.jpg post-3877-1202982562_thumb.jpg

Omeniti velja še Limbarsko Goro, katere vrh sicer lezi na območju sosednje občine Moravče, vendar je naskok nanjo mogoč tudi iz naše doline (Žirovše).

post-3877-1202982987_thumb.jpg

Na območju sedanje občine Lukovica je v preteklosti delovalo veliko znamenitih osebnosti:

Jovan VESEL KOSESKI (1798-1884) - pesnik in prevajelec

Janko KERSNIK (1852-1897) - pisatelj

Fran MASELJ PODLIMBARSKI (1852-1917) - pisatelj

--> VEC (klik)

Iz teh krajev prihajajo zgodbe o rokovnjačih

post-3877-1202983413.jpg

post-3877-1202983423_thumb.jpg

ce sem kej pozabil, bom pa se dodal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vrhniki se da videti rojstno hišo Ivana Cankarja, del obrambnega stolpa iz Rimskega časa. Izvir Ljubljanice, Tehnični muzej v BIstri in še in še veliko drugih stavri.

Lepo vabljeni.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U petek, soboto alpa nedeljo pridi v Ilirsko, me pokliči na cifro in pokazal ti bom kje je :D Poleg tega ti lohk pokažem kje v Ilirski mamo dobre pice(sam zato da boš eno častil :whistle: )

Drgač je pa ta "kucelj" ful lep, dost časa preživel gor...

Ta vikend še ne bo dost toplo, da bi se šou do Ilirske peljat, kje v Ilirski mate pa dobre pice pa tut vem(če greš iz LJ na parumu al pa drugmu križišču desno pa noter med hišam nekje... )

Kako se ta hrib pol imenuje? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vikend še ne bo dost toplo, da bi se šou do Ilirske peljat, kje v Ilirski mate pa dobre pice pa tut vem(če greš iz LJ na parumu al pa drugmu križišču desno pa noter med hišam nekje... )

Kako se ta hrib pol imenuje? :?

To je hrib svobode, ulica ki gre mimo sicer nevem kako se točno imenuje, domačini rečemo Brinškov klanc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker še ni bila predstavljena naša prečudovita Koroška vsa vse vabim, da si ogledate tale link: http://www.koroska.si/index1.php

Tukaj boste našli bolj ali manj vso turistično ponudbo Koroške.

Izpostavil bi nekaj stvari:

- Podzemlje pece (RUDNIK SVINCA IN CINKA MEŽICA, Kolesarjenje po rovih rudnika)

- Splavarjenje po reki Dravi

- Ivarčko jezero

- Jahanje

- Zelo popularna fura z motorji je na Golico (sicer je tik za avstrijsko mejo pa nima veze:)

- Klopinsko jezero (tudi avstrijska koroška)

- Turistične kmetije

- Pohodništvo (Uršlja gora (najvišje ležeča cerkev v slo.), Peca, Olševa, Smrekovec, Raduha,...)

...

...

...

Večino linkov do raznih dejavnosti na koroškem in do raznih turističnih kmetij najdete na že omenjeni strani.

Vabljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripetljaj od danes:

S kolegom se pripeljeva na Ivarčko jezero v Kotljah na koroškem. Tako kot vsakič ko sem prišel gor se zapeljam čez most in zaparkirava motorje pod gostolnico z namenom ene pjače pa mal noge namočit v vodo.

Tokrat pa takoj ko snameva čeladi prileti en dec in naju začne poditi ven in takoj z grožnjo da bo popisal tablice in prijavil policiji, ter da naju čaka kazen 500€. Vljudno ga vprašam, če lahko parkiram 10m stran zraven enega avtomobila, pa dec popeni in mi kaže tablo za prepovedan promet in tolmači, da je to privat lastnina.

Zahvalim se za gostoljubnost in mu obljubim za dobro reklamo. :headbang:

Kljub odlični lokaciji in lepim spominom iz preteklosti me gor verjetno ne bodo več videli. So pa par kilometrov nazaj korošci popravili slab vtis v ribiški brunarici s hladnim pivom in ponudili pečenje z žara.

Lp T.

Skoraj nemorem verjet, da se ti je to na Ivarčkem zgodilo. Mogoče so strici še malo jezni na zadnji zbor Apache raidersov ko so delali burnout-e na tisti potki okrog jezera in so naredili enih par grdih lukenj v asfalt. To se je še meni blesavo zdelo, čeprav drugače rad gledam to. Od takrat naprej nesmejo imet več zborov na ivarčkem. Da pa motoristi v splošnem ne bi bili zaželjeni...no ja to je bla pa verjetno bolj osebna muha dneva tistega strica, ki te je nadrl. Sem bil to poletje večkrat na ivarčkem in mislim da ni blo dneva, da motorji nebi bili parkirani tam kot vedno. Ivarčko je dobil v roke en privatnik iz Slovenj Gradca, ki se zelo trudi poštimat ivarčko in tam zgraditi tudi hotel. V novo sedežnico je že vložil par miljonov €.

Kot prebivalec Kotelj vseeno upam da še prideš kdaj, čeprav sam nimam nobene zveze z Ivarčkem.

Če je pa res da so bojkotirali motoriste, potem se jim pa sam enkrat poščijem v jezero in tut sam ne grem več gor.

Kraj, kjer si dobil hladno pivo in pečenje iz žara se imenuje Brdinje. Tam so si ribiči naredili umetno jezerce in so postavili kočo. Za tiste ki ne vejo: Ta kraj leži približno 2km izven Kotelj v smeri Ravne na Koroškem. Jezerce pa se vidi iz glavne ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je hrib svobode, ulica ki gre mimo sicer nevem kako se točno imenuje, domačini rečemo Brinškov klanc.

Hvala za info. Sem že najdu na geopedia!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gusti, Golica je ''naša''. Zdaj, ko ni več meje, je pa naša.

Drugače pa je nad Šmartnim pri Slovenj Gradcu cerkev Sv. Jurija. Nič posebnega, če ne bi bila zgrajena nad temelji tisoč let stare cerkve. Pri obnavljanju cerkve pred leti, so odkrili stare temelje, malo kopali... Zdaj je v cerkvi steklen pod, da se vidi temelje stare cerkve. Zelo zanimiva stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr nas pa mamo

76 gostiln

16 bifejev

3 picerije

2 hotela

4 kavarne

18 kioskov (z pijačo)

pa malo morje pušnšankov....

na zdravje :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Kopru pa imamo zadnje čase srečanja gradbincev. Kamor se obrneste lahko vidite bagerje in kopače vseh znamk in velikosti , polno različnih kamionov , da o delavcih in njihovi opremi niti ne govorim. Bodite previdni na luknje, da ne boste v kakšno padli. Ceste so žal ali razkopane ali zaprte. Kafičev imamo ogromno , vsi so odlični, samo je težko priti do njih zaradi prej omenjenih lukenj, zapor..... Če koga zanimajo pomoli in kako se jih zgradi je tudi dobrodošel. Nakupovalni centri rastejo kot gobe po dežju , a odsvetujem obisk le teh zaradi prej omenjenih nevšečnosti. Promet je ZELO gost in marsikdo ne upošteva nove signalizacije ker vozijo pač na pamet. Zato previdno! Imamo pa seveda morje in (nekaj) sprehajalnih poti (še) ni razkopanih. Če boste prišli v kratkem morate obvezno vzeti fotoaparat da poslikate vse nove hribe ki so jih nasuli prej omenjeni gradbinci. Za ljubitelje adrenalina pa ponujamo glasno zabijanje pilotov in zelo zabavne(a nekoliko nevarne) prehode za pešce.

Vsi ki boste priromali k nam torej: Prinesite veliko vrečo potrpljenja,obilo dobre volje in ne pozabit......Koper je v bistvu LEP!

P.S.:Še na kavo vas peljem

LP Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr nas pa mamo

76 gostiln

16 bifejev

3 picerije

2 hotela

4 kavarne

18 kioskov (z pijačo)

pa malo morje pušnšankov....

na zdravje :beer2:

Stara Lipa še obstaja in bife pri Fridi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En kup Šiptarjev in Slovakov :angry:. Pridite in poglejte. Verjetno bodo kmalu zahtevali odcepitev :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!