Skoči na vsebino

Kaj se da videt v Vašem kraju?


Špilferderber

Priporočene objave

ton pridemo jih mau pregnt :evilgrin: :evilgrin:

Jih je že skor več kot avtohtonega prebivalstva. V glavnem vabljeni. Na katerem zemljevidu hudiča najdejo ravno Stari trg pri Ložu?? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih je že skor več kot avtohtonega prebivalstva. V glavnem vabljeni. Na katerem zemljevidu hudiča najdejo ravno Stari trg pri Ložu?? :angry:

jaz sem jim povedal kje ga najdejo da smo se pri nas jih en promil znebili, nažalost jih 99,9% ni hotelo it k vam :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem jim povedal kje ga najdejo da smo se pri nas jih en promil znebili, nažalost jih 99,9% ni hotelo it k vam :whistle:

He, he Pervy, mogoče te pa pri nas zaposlijo v turističnem društvu/agenciji. Ampak s ciljem, da jih razpošlješ malo po svetu, da si ogledajo še kaj drugega. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka je že kdo napisal kaj se da pri nas videt, da grem gledat? :P

Mamo dobro hrano, pijačo, drugo je pa vse ravno. :grim

Aja pa prijazni smo. Ampak to se pa ne vidi ampak občuti. Tu pa tam. :naughty:

Popravljeno . Popravil greenninja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara Lipa še obstaja in bife pri Fridi

Stara Lipa še,

Frido pa so že pred leti prodali, podrli in iz nje naredili Motel Meran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Tema sameva... Da malo popestrim zadevo :rolleyes:

Letos poleti sem se ustavil pri Slovenskem Stonehengu!! Ne-ne hecam se-resno! Tudi pri nas imamo kamniti spomenik, ki jemlje dih. Onega v GB so menda skupaj sestavili ljudje, tega pri nas pa je izdelala mati Narava. In pazi to-v GB so tiste skale na miru že stoletja, pri nas pa je vsa dinamična. Tudi najšibkejše dekletce je dovolj močno, da pod njeno roko skala zaniha-preverjeno. Jaz pa sem po naravi malo bolj ''nasilne'' sorte, zato sem zlezel nanjo in jo zazibal v resonanco. Na skrajnih točkah je skala nihala do cca20cm ampak ni je bilo moč prevrniti.

Še slika:

post-4329-1227798671_thumb.jpg

Do tja se pride, če greš iz Žirov proti Logatcu. Po nekaj km je potrebno zaviti desno proti vasi Sora. Nato se pelješ kake 5km v klanec. Ko se znajdeš na razpotju jo mahneš po stranski na desno in nato po kake 50m (preden se pripelješ do neke hiše) zaviješ levo na makadam. Po makadamu se pelješ čez travnik kake 300m in nakoncu parkiraš vozilo. Po pešpoti greš na levo še 5-10min v klanec in slediš majhnim tablicam z napisom ''miza''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zanimivega videti pri nas? Na krožnem križišču pred Apachijem skulptura Nordungovega videnja vesolja...

DSC08029.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ljubljani se trenutno še vedno da videti "CUKRARNO", ki je bila zatočišče in dom slovenske moderne - najznamenitejših literatov naše miniaturne kulture. Študirali so v Pragi in na Dunaju, zaradi recesije pa domovali na sociali.

Tudi danes poznamo vplivne ljudi, ki so bili literati in se ukvarjajo s politiko, vendar bi radi domovali na Dunaju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

pogled iz pohorja "Bellevue" na toti Maribor

obvezen ogled če se nahajate v bližini maribora..

cesta odlična - dober asfalt, zaprti ovinki.. :worship:

dostop do ceste je iz Hoč

20090714185604_14072009153.jpg

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogled iz pohorja "Bellevue" na toti Maribor

obvezen ogled če se nahajate v bližini maribora..

cesta odlična - dober asfalt, zaprti ovinki.. :worship:

dostop do ceste je iz Hoč

20090714185604_14072009153.jpg

Pozabil si na obvezen pesek na ovinkih, visje od bolnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas pot kdaj zanese na Ptuj, potem si obvezno oglejte Qlandijo. Sploh ob vikendih, se tam zbira vsa ptujska mladež, kjer ob sokih s smetano in tiramisujih, rajajo pozno v noč...

post-1920-1247638552_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jesenice:D

kaj se da vidt? bl mau: kakšen dougočasn muzej, šoping centri, pa bosance..:yes:

za jest maš pa najboljši kabeab kar sm ga jedu v pekarni karavanke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men pa Triglav, pa ful lep sončen zahod :rolleyes:

pa poun sršenu pa os :krneki:

da ne bi o pajkih :blush:

gob pa ni.... :blink:

aja, mau peska na cest ;) zato treba pazt ....

postrežemo z vodo iz izvira :P žejen ne bote

za ta lačne pa, se usake tolk da zavohat trojanske krofe :whistle:

p.s. Razgled pa.... nč to morte videt :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men pa Triglav, pa ful lep sončen zahod :rolleyes:

pa poun sršenu pa os :krneki:

da ne bi o pajkih :blush:

gob pa ni.... :blink:

aja, mau peska na cest ;) zato treba pazt ....

postrežemo z vodo iz izvira :P žejen ne bote

za ta lačne pa, se usake tolk da zavohat trojanske krofe :whistle:

p.s. Razgled pa.... nč to morte videt :yea1:

Bemo, že spet ena škrta gorenjka, dala bi ti mal vode, pa krof za povohat.....:rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti Trojanski krofi so res da bolj za vohat in pogledat, smo bili zadnjič tam, pa lahko rečem, da sem že dostikrat boljše krofe jedel.Res da niso bili tako veliki so bili pa lepo pečeni ne pacasti kot Trojanski in pa marmelade je v marsikaterih več kot v Trojanskih.Jaz zase vem,Trojanske sem jedel prvič in zadnjič.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti Trojanski krofi so res da bolj za vohat in pogledat, smo bili zadnjič tam, pa lahko rečem, da sem že dostikrat boljše krofe jedel.Res da niso bili tako veliki so bili pa lepo pečeni ne pacasti kot Trojanski in pa marmelade je v marsikaterih več kot v Trojanskih.Jaz zase vem,Trojanske sem jedel prvič in zadnjič.

Točno to. Sicer nisem njihovega marmeladnega jedel že oh cajta, vrjetno kakšne 4-5 let. Se pa včasih ustavim na čokoladnem, mi je kr všeč, sam poj pa letim na wc z roko pred usti ker sem tok usran :headbang:

Kaj se da vidt v Kranju? hm... Lahko se gre na Šmarjetno goro, lep razgled okoli, v centru mesta grad Kieselstein, ter nekaj zgodovinskih spomenikov, hiš..pa sem v šoli bolj prešprical tiste ure kaj vse je v Kranju. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem, če je kdo že omenjal Kočevje, pa vseeno. Pri nas je možnost pohoda na mestni vrh, kjer se z slabih 1100m razprostira pogled na Kočevje. Na 3/4 poti se je možnost okrepčati v tamkajšnem vikendu, do katerega je tudi makedamska pot, priporočam za offroad fanatike.

Ob poletnih dnevih se ljudje kopajo v Rudniškem-Kočevskem jezeru, ki je nastal ko je voda zalila dnevne kope črnega premoga. Ponaša se z globino do 60m in z samimi prebivalci, ki živijo pod vodo. (ribe). Somi, ki plavajo v jezeru so dolgi tudi do 2m in tehtajo 80kg. Zato je tudi tukaj pravi raj za ribiče.

lp

Jaka

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tadej si pozabil na Tromostovje oz. Kavarna Pločnik= za wanna be top high & high class bajkere & lovce tongue.gif

kar se tiče kuhanega vina,je pri meni doma najboljše in če prideš ga lahko spiješ kolko hočeš , pa še zastonj je!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!