Skoči na vsebino

Super Tenere klub


Ozzie

Priporočene objave

No, pa se razpleta.

Ugotovil sem, da je šlo statorsko navitje. Ali pozna kdo koga, ki ugodno previja te zadeva.

Hvala za info.

lp A

Pa si siguren da ti je scvrlo stator, ker baje pri teh motorjih to ne crkuje.

Če pa je res skurjeno potem pa se obrni na firme, ki previjajo elektromoteorje kot npr. http://www.elektra-nova.si/ , http://www.esp.si/ , http://www.storitev.si/imenik-poddejavnosti/686/ - ali poišči mojstra

Nov stator je baje skoraj 600€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

No elektrika je zrihtanna. V bistvu mi je skurlo statorske izvode, tako da je bilo popravilo malo ceneje.

Ali mi lahko kdo prilepi kakšno sliko, kje je vijka za kontrolo oljnega pritiska. Moja navodila so do milega k**** skopirana in ne vidim.

Hvala vnaprej

lp A

Popravljeno . Popravil Butnglavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavi si knjigo o servisiranu Super Tenere, cca. 25€ in boš lahko vse zrihtal tako kot je treba. Sam sem imel dve in sem eno prodal forumskemu kolegu Fly-u. Če hodiš kaj v moj konec, se oglasi, pa boš pogledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam elektronsko verzijo od Haynes-a, samo očitno te strani nimam, PDF kopija pa ni najboljša, vendar sem tudi že našel.

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker po različnih forumih dostikrat primerjajo Hondo Africa Twin in Super Tenere, je na koncu članka, desno spodaj okno, v katerem je še majhen dodatek o Africa Twin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej!!!!!!!!!!!!

kupil sem si alposov kufer (za na centralni nosilec za sedežem) pa me zanima, če je kaka posebna fora za montažo. dno kufra je najbrž prešvoh, da bi kar zvrtal luknje pa našraufal na nosilec. zbiram nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, jaz sem ta teden tudi končno uspel narediti eno dolgo turo. Najbolj me je po menjavi emulsion tubes zanimala poraba in veste kaj. Poraba na 100 km je znašala 5,2 litra. Zelo zadovoljen :)

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem ta teden tudi končno uspel narediti eno dolgo turo. Najbolj me je po menjavi emulsion tubes zanimala poraba in veste kaj. Poraba na 100 km je znašala 5,2 litra. Zelo zadovoljen :)

lp A

in kje si beil, kolk km... fotke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsega skupaj je bilo dobrih 350 km, s prijateljem pa sva šla gledat Muro :)

Fotke? Hm, bom drugič.

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo nisem bil na domačiji svojega očeta( Dolnja Bistrica), tako da sva se na hitro odločila glede poti. Sem že pred leti videl podobno lsiko, ampak mislim, da je bila takrat nižja. Ob takšnih trenutkih lahko vidiš, kakšno moč ima narava. Dobro bi bilo, da bi se tega bolj zavedali.

lp A

To je cesta Gornja Bistrica- Razkrižje

2012-07-23-141658.jpg2012-07-23-141717.jpg

Popravljeno . Popravil Butnglavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo nisem bil na domačiji svojega očeta( Dolnja Bistrica), tako da sva se na hitro odločila glede poti. Sem že pred leti videl podobno lsiko, ampak mislim, da je bila takrat nižja. Ob takšnih trenutkih lahko vidiš, kakšno moč ima narava. Dobro bi bilo, da bi se tega bolj zavedali.

lp A

To je cesta Gornja Bistrica- Razkrižje

Ja, reden vsakoletni pojav Mure, precej napihnjeno s strani novinarjev, posegov v prostor rek pa je vedno več, tako da ni nič čudnega... No kakorkoli, dobre fotke, čez muro pa nista peljala, kljub terenskim motorjem??? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dober pogledaš, boš vidu, da je bil tretji označevalni količek že skoraj v celoti pod vodo. Bi naju odplaknalo kot jutranji iztrebek :)

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem ta teden tudi končno uspel narediti eno dolgo turo. Najbolj me je po menjavi emulsion tubes zanimala poraba in veste kaj. Poraba na 100 km je znašala 5,2 litra. Zelo zadovoljen :)

lp A

Si montiral standarne cevke in igle in kako visoko si obesil igle?Si kaj meril nivo bencina v karburatorju?

Meni je po enih 40KKm spet začel zalivat,poraba je kak literček več in malo se bojim na kake višje prelaze.

Običajne cevke naj bi zadžale normalno obliko nekje 30 KKm.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiral sem Kedotov švicarski set, preveril nivo goriva v fergazerjih in naredil sinhronizacijo.

Zakaj te pa skrbijo prelazi?

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi švicarske igle , cevke pa so original yamaha?

Lahko zaupaš trenutne cene?

Kako visoko imaš nastavljene igle?

Ko imaš izrazito prebogato mešanico,je poleg hude porabe nerodno tudi to,da ti visoko v hribih motor zelo rad crkne.Preverjeno par sto metrov pod Vršičem in še kje.

Če lahko vžigaš hladen motor brez čoka tudi kaže na ta problem

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem komplet švicarski set, se pravi cevke in igle. Točnih cen ne vem iz glave, ker se še nekaj drugega vzel. Igle so nastavljene po pripadajočih navodilih.

lp A

dsc09960.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!