Skoči na vsebino

Ubogi rallye dirkaci...


suzuki

Priporočene objave

Hola!

Ker sem zastonj zgodaj vstal da bi gledal prenos Superpole, ki ga sploh ni bilo, sem malce posedel se ob WRC dirki na Cipru. Tile fantje so res norcki, kaj to delajo... AMPAK!!! Kar naenkrat komentator za enega "pocasneta" pove, da je avtu odpovedala elektronika (na armaturi) in "ubogi" voznik ne ve niti tega, v kateri prestavi ima!!! Haloooo??? A to mora imeti napisano??? Pa menda ja se avtomatika iz F1 ne seli tudi v ostale razrede!?!?!?!? Kriza, kriza, kriza...

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki si že videl rally dirkalni avto in njegov menjalnik?

Drugači pa komentatorji itak naredijo iz muhe slona samo da zgleda malo bolj napeto vse skupi.

NoFear

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjalnik je sekvenčni, ki ni čista avtomatika taka kot v formuli 1 menjavaš brez sklopke ampak menjavaš pa vseeno!!! Je pa vlka frka če ti zaslonček odpove ker ti sovoznik pove v kateri brzini morš zvozit ovinek!!!

speed man

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

V WRC še zmeri vidš kje tiči prestvna ročka. Upam tko...

NoFear

no..ne vem...Peugeot 206 WRC ima sekvenčni menjalnik z kontrolami na volanu - torej nima klasične prestavne ročke...mislim da je podobno tudi pri drugih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je menjalnik sekvenčni, potem ti tako, kot na motociklu, položaj ročke ne pove ničesar. Ročka v eno smer, prestava gor, ročka v nasprotno smer, prestava dol, vendar ročka vedno skoči v svoj čakajoči položaj in od nje nimaš nobene uporabne informacije.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, sekvencni menjalniki - razumem, hvala za pojasnilo. Potem je pac treba, ni kaj.

Vseeno pa se mi zdi zalostno, da "avtomatika" prodira namesto v olajsanje vsakdanjega zivljenja prav v spico avto sporta (hvalabogu (se?) ne tudi v moto!!!), kjer bi morali biti najvecji znalci. F1 so ze cisto unicili s tem... Upajmo, da ne bodo tudi ostale!

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo gledo včeraj al pa danes rally na eurosportu. Ubogi Rovampera a ste vidli kak je bil vsran kot da bi motokros vozo!!!Ko več ni blo šip.

speed man

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe - pa ne samo on... ceste so izgledale bolj primerne za dirke s colni kot za rallye...

No, vazno, da je k nam koncno prisel soncek in bomo sli lahko po MotoGPju se mi na kaksne krog!

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Aha, sekvencni menjalniki - razumem, hvala za pojasnilo. Potem je pac treba, ni kaj.

Vseeno pa se mi zdi zalostno, da "avtomatika" prodira namesto v olajsanje vsakdanjega zivljenja prav v spico avto sporta (hvalabogu (se?) ne tudi v moto!!!), kjer bi morali biti najvecji znalci. F1 so ze cisto unicili s tem... Upajmo, da ne bodo tudi ostale!

LP suzuki

Se POVSEM strinjam!

NoFear

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Colin je spet utrdil svoj vzdevek-Colin Mcrash, slišal na radiu da se je zvrno prek strehe v neki jarek in tako vrgo vstran zmago, v bistvu neke istega kot rossi dans!!! SUZUKI ZLO DOBER STAVEK KAJ SE TIČE MENJALNIKOV IN LAJŠANJA VSAKDANJEGA ŽIVLJENJA!!!.

speed man

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
Menjalnik je sekvenčni, ki ni čista avtomatika taka kot v formuli 1 menjavaš brez sklopke ampak menjavaš pa vseeno!!! Je pa vlka frka če ti zaslonček odpove ker ti sovoznik pove v kateri brzini morš zvozit ovinek!!!

speed man

Da nav pomote sovoznik nč ne pove v keri šaltengi........ne vem kdo vas je to učil........pa vsi isto mislite.........da bo zdaj kr sovoznik govoru 1,2,3,4,5,6 šaltenga , kopilot ma čist drug del.....................čav!!!!!!!!! :yea1:

PA ŠE KAKŠNA SLIKCA S OPATIJE LETA 95 IN ZELTWEGA LETA 96

post-6886-1128678977_thumb.jpg

post-6886-1128678995_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je glih naslov teme tak..

Se spomnem na enega ubogega rally dirkaca na zadnji preizskusnji WRC-ja na Japonskem. Meni je prav žal Solberga, ki je tako dobro zvozil skoraj cel rally skozi na prvem mestu, potem ga pa zajebe skala na cesti. Še en primer več, kako je motošport nepredvidljiv. Lahko tako voznik kot ekipa naredita vse super in najbolše, pa še vedno velikokrat pride do okoliščin ki te stanejo uspeha, pa čeprav nanje nimaš nikakršnega vpliva! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubogi rallye dirkaci...

ja počasi jih bodo zamenjali roboti.....

Me zanima kako robotom v kriznih situacijah zrase adrenalin..... :hmm:

16068973.jpg

16068968.jpg

16068972.jpg

16068976.jpg

Več: tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani so imel celo motor ...

tule so ga testirali s pomožnimi kolesi klik

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Po dolgotrajni bolezni je v 35. letu starosti umrl nekdanji svetovni prvak v reliju Anglež Richard Burns.

Burns je preminul prav ob četrti obletnici osvojitve naslova. Nazadnje je nastopil leta 2003, ko je na Reliju RAC v Walesu omedlel za volanom. Zdravniki so diagnosticirali tumor na možganih. Operirali so ga aprila, vendar je boj z zahrbtno boleznijo vseeno izgubil.

"Richard se je od samega začetka moral soočati z izredno majhnimi možnostmi za ozdravitev, a je vse prenašal pogumno in z obilo humorja. Potem ko se je podvrgel tako kemoterapiji kot radioterapiji, je poleti 2004 lahko zapustil bolnišnico. Zdravje se je izboljševalo, a po šestih mesecih se je bolezen vrnila," je Burnsova družina med drugim zapisala v svojem sporočilu.

Burns je bil svetovni podprvak v letih 1999 in 2000, 12 mesecev pozneje pa se je kot prvi in edini Anglež v zgodovini relija povzpel na sam vrh. Prvo zmago v svetovnem prvenstvu je slavil leta 1998 v Keniji. Skupno je na 105 reliji za SP dosegel 10 zmag.

vir:rtvslo.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_364848_richard_burns300.jpg

R.I.P.

evo pa je šou moj uzornik,sm upau da ga še kdaj vidim na brzincu pa zaman.sožalje vsem domačim,svojcem,ter prijateljem :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgotrajni bolezni je v 35. letu starosti umrl nekdanji svetovni prvak v reliju Anglež Richard Burns.

....Ponavadi sem pogledal le kake "clipe" in vem kdo je bil Richard, a da je bil tako na bolan, ... :cry: :cry:

Svaka mu čast, za njegove uspehe....:OK:

Avto-moto šport, je spet ostal, brez enaga vrhunskega biserja dirkanja... :blush:

RIP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!