Skoči na vsebino

PAJKI


ixs

Priporočene objave

Edino kar vem o teh pajkih je, da so pečeni po okusu nekje med pšancom in škampom.

Morda pride prav za takrat ko se ga boš naveličal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen naslov????? Kontakt? Telefon???

Če sprašuješ za pajke pojdi pogledat v TOKANO BTC! Jaz sem svojega nabavil preko "borze" pajkov na enem izmed spletnih forumov, ki so povezani z eksotičnimi živalmi. Načeloma pa je aktualan cena za mojega pajka med 5 in 6 kSIT. Za toliko ga dobiš pa tudi v navedeni štacuni. Prej dobro poskrbi za terarij!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok fotke telih kosmatincev niso slabe, zgledajo prav luštkano, ampak si ga pa pomoje nebi upal v roko prjet, še posebi kakega strupenega!

Suhe južne pa svoražm, ker so ogabni, pa še povsod puščajo tiste mreže...

Ixs, a to maš pajka brez strupa al kako??? :blink: Men to ni jasn, kako maš lahko pajka doma, k te lahko ubije v parih minutah. Recimo kače vem, da lahko stisneš iz nje strup in je. In sm v roki držu še 2,5m velzga pitona, pa je bil prov faca. Ampak pajka.... a-a ne vem če me kdo prepriča. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo kače vem, da lahko stisneš iz nje strup in je. In sm v roki držu še 2,5m velzga pitona, pa je bil prov faca. Ampak pajka.... a-a ne vem če me kdo prepriča. <_<

Tepko, mogoče bo to nekaj novega zate, ampak pitoni po defaultu nimajo strupa oziroma so nestrupene kače. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ixs, a to maš pajka brez strupa al kako??? :blink: Men to ni jasn, kako maš lahko pajka doma, k te lahko ubije v parih minutah. Recimo kače vem, da lahko stisneš iz nje strup in je. In sm v roki držu še 2,5m velzga pitona, pa je bil prov faca. Ampak pajka.... a-a ne vem če me kdo prepriča. <_<

Iztisnes strup? zanimiv izraz. Zgolj v vednost in ravnanje - statisticno je po moje vec nestrupenih kac kot strupenih... Se posebej najbolj prodajane vrste za domaco "rabo", kot so ameriski gozi (navadni, albino in amelanisticni), pitoni in udavi (zadnja dva imam tudi jaz doma).

Pajek pa te tudi napade samo pod dvema pogojema - da se te ustrasi, kar pomeni, da moras previdno in pocasi ravnati z njim, ali pa ce ima naravo bolj zivcno in te kar pici.

Ne kaca ne pajek pa te ne bosta napadla, ker bi te hotla pojest (kar je osnovni razlog za napad teh in drugih zivali) - enostavno si za hrano prevelik. Tu ne stejem bolj exoticnih vrst, kot je npr. amazonska anakonda (rumeno anakondo sem ze bozal) ali kak indijski piton.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tepko, bodi priden in preberi še malo teksta na linkih slikic, ki sem jih dala. Piše marsikaj zanimivega. Tudi o pikih pajka. In o posledicah. In o ravnanju s pajki. Tam niso samo slikice za gledat.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ein: Ne kaca ne pajek pa te ne bosta napadla, ker bi te hotla pojest (kar je osnovni razlog za napad teh in drugih zivali) - enostavno si za hrano prevelik.

Preverjeno! Sem se včeraj usedel v terarij in me pajek ni pojedel! Mogoče pa zato ker sem sedel po turško - moral pa bi v "Lotosov cvet":)

Tepko: Pajek težko piči čez steklo veš! Tudi to preverjeno! Pajka imam kot domačo žival ampak se ne sprehaja kot ris po stanovanju, temveč je lociran znotraj steklene škatlice s pokrovom, kateri pravimo tudi terarij.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pajki prinašajo srečo ) tako semslišal=

Zato jih imam jaz polno sobo :D "Suhe Južne" :P

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ste vedl, da baje v življenju pojemo povprečno cca.10 pajkov? ..med spanjem, s hrano,...

No, tut jaz sem to "slišal" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp sem slišal. Statistika je bila delana prav za Zemljane, ki živijo v Sloveniji!

Sem slišal tudi da povprečen zemljan poje 1 pizzo v spanju, pa spije od 10 - 20 l pira(v spanju seveda - oz v stanju podobno spanju).....

Marikaj se govori.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej poslikej mal to žverco, pa uno na tebi tudi :OK:

OFF topic: kolk kej stanejo kače? pa sej se jih ma tudi v terarijih, al jim je to premalo? A kej trpijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej poslikej mal to žverco, pa uno na tebi tudi :OK:

OFF topic: kolk kej stanejo kače? pa sej se jih ma tudi v terarijih, al jim je to premalo? A kej trpijo?

ja ful trpijo. In si ves cajt recitirajo Gregorčičevo "Ujetega ptiča tožba". Jebiga sicer je tu not ptič ampak point je isti. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OFF topic: kolk kej stanejo kače? pa sej se jih ma tudi v terarijih, al jim je to premalo? A kej trpijo?

odvisno katera kaca - najbolj "navadne", kot so piton, udav ali goz so tam ~20k sit.

Zaenkrat se mi se nobena ni pritozila da trpi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznal sem nekega Pajka. Delal je klobuke. Isto je počel tudi njegov sin Pajk. Tudi njega sem poznal. Kdo ve kje sta sedaj.

Tolk vem jaz o Pajkih.

PS: vem :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Poznal sem nekega Pajka. Delal je klobuke. Isto je počel tudi njegov sin Pajk. Tudi njega sem poznal. Kdo ve kje sta sedaj.

Tolk vem jaz o Pajkih.

PS: vem :topic:

Eden (poznam samo enega---in po moje je sin) in je bil viden na Ljubljanici--na splavu je srebal pivo včasih pa se ga opazi tudi na skriti lokaciji globoko na ljubljanskem barju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznal sem nekega Pajka. Delal je klobuke. Isto je počel tudi njegov sin Pajk. Tudi njega sem poznal. Kdo ve kje sta sedaj.

Tolk vem jaz o Pajkih.

PS: vem :topic:

Ja, ta2 sem pa tudi yst poznal. Tastari je imel klobučarno v stari Ljubljani, na Mestnem Trgu in je bil uiber popularen. Bil je tudi pljunuti šerif McCloud, iz Taosa, New Mexico. Slikca šerifa:

:)

Pa je imel bojda možakar nekaj težavic s tedanjo davkarijo in je odpajkal preko severne meje v Avstrijo, kjer je odprl štacunco s kolonialami po nazivu Spiderman. Blazno domiselno! B)

Tamlajši je pa poniknil. Menda je imel (ali pa še ima) klobučarno nekje na Tržaški.

Tolk o tovrstnih Pajkih.

Kar se pa pajkov-kot-takih tiče, sem se letos nekaj časa družil (na Krasu) s čednim primerkom (vsaj meni) neznane pasme po imenu Gleb Vudler. Stanoval je v glažu od kumaric in se futral z muhami, ki sem mu jih lastnoročno nalovil. Imel je ogromno rit. Dokler ni povrgel mladičev in se s tem izdal, da je ženska. No, kljub temu je bil lep pajk, kar je potrdil tudi Wobewt, moj pwjatu. :)

Kaj več o pajkih pa ne vem. Nima smisla bezat vame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!