Skoči na vsebino

Grobnik


a

Priporočene objave

Dear Sir!

I am your customer, using Dunlop sportmax GP tires for some amateur-level races. due to winter break, our running is limited! Becouse of my lack of experience, and some confusing debates on forum and our racetrak, I would apriciate your expert opinion! in cold Days, when tarmac has no more then 8C witch tire should I use? soft or hard compound? and in sumer happenings, when very abrasive surfaca heats up to over 40C, do I use hard compound or soft compound tires, from your SportmaxGP range? Thank you so much, for clarification of problem!!

Thank you in advance!

Looking forward to be hearing from You!

No, jaz sm tole poslal na dunloptires.com, in upam da bodo odgovorili. Zdej bom poskušal najdet tudi angleški naslov, in poslal še njim....prepričan sm de bodo tarzanščino zastopli... :blush:

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas pa ti prosim razsvetli z pojasnitvijo kakšne gume se priporoča za kakšne temperature? Mi smo recimo letos na panonija ringu lepo vozili z gumo 3167, medtem ko jo je na grobniku začelo trgat. Morda ima pa le grobnik tak asfalt da tako trga gumo??

Da ni slučajno res asfalt kriv? hmmm :hmm: :ninja: :whistle: :naughty:

30 stopinj na Grobniku je za GP soft premalo(bolj je važna temp.asfalta)GP soft je za svinjsko vročino cca 40 st./Grobnik,tedaj pa dela guma noro

Bolj, kot od temperature asfalta je na grobniku pomembno, kako se začne guma pregrevati zaradi strukture vozne podlage...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ni slučajno res asfalt kriv? hmmm :hmm: :ninja: :whistle: :naughty:

Bolj, kot od temperature asfalta je na grobniku pomembno, kako se začne guma pregrevati zaradi strukture vozne podlage...

Brez grelcev tule ne bo šlo!

Popravljeno . Popravil 600rrc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@600rrc

a lahko to mal bl razložiš? ne razumem kaj si tel povedat

To,da če že daš gor GP soft(209) in nimaš grelcev za gume boš hitro brez gum

Popravljeno . Popravil 600rrc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se začne guma pregrevati zaradi strukture vozne podlage...mi pa ti to razloži?

tega sicer nism jaz napisal, pa vseeno, če poenostavim na bicikel, bi jaz rekel takole:

navadna cesta=pilca za nohte grobnik=pila za železo. s pilco za nohte železnega profila neboš impresioniral, ne glede na napor ki ga vložiš. če pa pilo za železo zadost moško potegneš, se obdelovanec precej segreva, obrablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin power race medium 190/50-17,prvoženih 250 km po Grobniku nič kaj hitro,v septembru,temperatura zraka cca 22-25°C,asfalta ???,precej težak moped in pilot,guma raztrgana na 1/3 leve strani,raztrganina globoka cca 2-3 mm...

Zakaj,kako??

post-11195-1197501239_thumb.jpg

post-11195-1197501311_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin power race medium 190/50-17,prvoženih 250 km po Grobniku nič kaj hitro,v septembru,temperatura zraka cca 22-25°C,asfalta ???,precej težak moped in pilot,guma raztrgana na 1/3 leve strani,raztrganina globoka cca 2-3 mm...

Zakaj,kako??

pomotoma zapisal 250 km,v resnici samo dva 25 minutna turnusa,cca 50-60 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin power race medium 190/50-17,prvoženih 250 km po Grobniku nič kaj hitro,v septembru,temperatura zraka cca 22-25°C,asfalta ???,precej težak moped in pilot,guma raztrgana na 1/3 leve strani,raztrganina globoka cca 2-3 mm...

Zakaj,kako??

Tire wear' - tole si poglej... Meni se zdi najbolj podobno 'cold tear'-u.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tire wear' - tole si poglej... Meni se zdi najbolj podobno 'cold tear'-u.

D.

No, jaz imam pa "SHOCK REBOUND TEAR" na obeh gumah. Ni ravno tako izrazito kot na sliki, je pa opazno.

A potrebujem več ali manj blaženja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz imam pa "SHOCK REBOUND TEAR" na obeh gumah. Ni ravno tako izrazito kot na sliki, je pa opazno.

A potrebujem več ali manj blaženja?

Moraš probat eno in če ne pomaga, še drugo... :) Oboje bi naj imelo enake simptome na obrabi gume.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš probat eno in če ne pomaga, še drugo... :) Oboje bi naj imelo enake simptome na obrabi gume.

D.

No, to sem tudi sam pogruntal. :P

Ampak ker moped nima nastavljivega blaženja, je malo bolj komplicirano eksperimentirat. Bom najprej poskusil z gostejšim oljem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni je isto shock rebound tear, le da imam po skoraj celi površini gume take rapoke (kot je označeno na sliki), torej tako kot je v elipsi imam po celi površini (razen na sredi ne) :hmm:

post-9362-1197631087_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pri meni je isto shock rebound tear, le da imam po skoraj celi površini gume take rapoke (kot je označeno na sliki), torej tako kot je v elipsi imam po celi površini (razen na sredi ne) :hmm:

Set-up by Motorrad (Masterbike 06) mogoče?

Popravljeno . Popravil Red
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kdaj bo letos slovenski dan na grobniku? Lansko leto je bil 27 aprila če se ne motim, pa tega ni bilo v koledarju na njihovi spletni strani, prav tako tudi za leto 2008 ni nič vpisan.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kdaj bo letos slovenski dan na grobniku? Lansko leto je bil 27 aprila če se ne motim, pa tega ni bilo v koledarju na njihovi spletni strani, prav tako tudi za leto 2008 ni nič vpisan.LP

Pa to preveri v nasljednjih dneh! Se dela na tem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to preveri v nasljednjih dneh! Se dela na tem :OK:

:worship: :worship: :worship:

Upam, da vam uspe rezervirat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship:

Upam, da vam uspe rezervirat .)

Sej nam je že in to že 26.11. 07

SLOVENSKI DAN NA GROBNIKU bo v petek 02.05. 2008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nam je že in to že 26.11. 07

SLOVENSKI DAN NA GROBNIKU bo v petek 02.05. 2008

PRIDEM

.

.

.

.

.

na vegetarijanske čevapčiče :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!